Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν....αυτό ισχύει για όλους.........όποια αναβάθμιση (μαμά Rom) κι αν κάνετε, το μόνο σίγουρο είναι οτι αργά η γρήγορα θα περάσετε Custom ROM.:D Και αυτό γιατί, θα έχει μεγαλύτερη ζωή η μπαταρία, λόγο καλύτερης διαχείριση ενέργειας, πολύ καλύτερο scrolling (κύλιση) και φυσικά μεγάλη παραμετροποίηση, φέρνοντας την συσκευή στα μέτρα σας....!!!

 

Υπάρχουν Rom που είναι κοντά σε Stock κατάσταση (CloudyStock) και άλλες που παν ένα βήμα παραπάνω (Cloudy G3);) Και όσο για την εγγύηση, δεν την χάνεις (αχρείαστη να είναι) που με με ένα απλό Flash......το τηλ. επανέρχεται σαν να το πήρες την πρώτη μέρα...!!!:)

 

Όλα τα παραπάνω φιλικά....!!!!

 

 

Είμαι σίγουρος φίλε μου, με το galaxy s3 όταν δεν είχα τι να κάνω δοκίμασα roms, απλα ειναι οι πρώτες μέρες και είμαι λίγο κότα ακόμα....σε πρώτη φάση θα παίξει σίγουρα root γιατι μου λείπουν το greenify, amplify, romtoolbox...πάντως το κινητό παει super

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια, μου ηρθε ενα update των 7,5mb και εγραφε αναβαθμιση εφαρμογων. Μετα απο τη συνηθισμενη διαδικασια ενος update, το κινητο εγινε πιο αποκρισημο και πιο γρηγορο... ΑΛΛΑ! Η μπαταρια εξαντλειται αισθητα πιο γρηγορα! Απο μια φορτιση την ημερα, εχω μεταβει στις 2!!! Γνωριζουμε κατι για αυτο το θεμα;

 

δεν νομιζω να χρειαζεται reset οπως προτεινει ο φιλος ernesto1983 , γιατι ειναι πολυ μικρο το update και δεν λεει να μπει σε τετοιο κοπο !

 

μετα απο καθε αναβαθμιση χρειαζονται 3-4 φορτισεις για να στρωσει το κινητο !

περιμενε καποιες μερες και αν δεν δεις βελτιωση , βλεπουμε ....

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Εκανες μια φορτιση την ημερα?Ολο το 24αρο δεν το αφηνεις ησυχο?Η εχεις μαιμου g2 η καποια εφαρμογη σου κανει την δουλεια.Παντως οι περισσοτεροι δεν εχουμε θεμα στη δευτερη μερα το φορτιζουμε.:)

 

Μην το λες και μένα 1-1.5 μέρα κρατάει όπως και σε αρκετό κόσμο αν το ψάξεις. Και πάλι ευχαριστημένος είμαι βέβαια. Όλα στοκ.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Μην το λες και μένα 1-1.5 μέρα κρατάει όπως και σε αρκετό κόσμο αν το ψάξεις. Και πάλι ευχαριστημένος είμαι βέβαια. Όλα στοκ.

 

Και εγω στοκ ειμαι δεν πειραζω ποτε τα κινητα μου,και με 2,5 - 3 - ωρες οθονη συν τηλεφωνα, μνμ,βαιμπερ λιγο,κραταει 45 ως 49 ωρες πριν φορτισω.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Και εγω στοκ ειμαι δεν πειραζω ποτε τα κινητα μου,και με 2,5 - 3 - ωρες οθονη συν τηλεφωνα, μνμ,βαιμπερ λιγο,κραταει 45 ως 49 ωρες πριν φορτισω.

 

Σίγουρα δεν κάνουμε την ίδια χρήση. 'Οπως επίσης σίγουρα δεν έχω ελαττωματική μπαταρία. Περίμενα λίγο καλύτερη την μπαταρία άλλα και πάλι καλά είναι αν αναλογιστεις ότι το έχω φορτώσει εφαρμογές και τρέχουν αρκετά από πίσω συν τον συγχρονισμό.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν κάνουμε την ίδια χρήση. 'Οπως επίσης σίγουρα δεν έχω ελαττωματική μπαταρία. Περίμενα λίγο καλύτερη την μπαταρία άλλα και πάλι καλά είναι αν αναλογιστεις ότι το έχω φορτώσει εφαρμογές και τρέχουν αρκετά από πίσω συν τον συγχρονισμό.

 

Μα και γω εχω ανοιχτα συνεχεια τα δεδομενα εκτος του wifi και συγχρονισμοι καιρου, fb.μια χαρα κραταει γτ δε παιζω και παιχνιδια βεβαια,.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με την στοκ 20g εχει καποιο αρνητικο η cloudyG3 ??? Σκεφτομαι να την βαλω .

Πολλα πολλά θετικά εχεις να δεις φίλε μου... το μονο αρνητικό ειναι ενα 5%-10% μειωσης στους χρονους της μπαταριας

Φλασαρεις ομως τον τελευταιο kernel toy Kernel-Dorimanx-V9-LG-D802 και ερχεσαι στα ισα σου...

Link to comment
Share on other sites

μηπως παρατηρησε κανενας τι βελτιωνει η αναβαθμιση σε Η;

 

 

Τρωει ακομα πιο γρηγορα τη μπαταρια απο την G.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακόλουθα την άλλη άκρη και τσέκαρε αν είναι ακόμα στην πρίζα :):):)

 

 

 

Xaxaxaxa.

Θεος....

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορρυ για την ερωτηση που θα κανω , αλλα σημερα το ξαναπηρα και λεω αν εχει ακουστει κατι για lollipop.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορρυ για την ερωτηση που θα κανω , αλλα σημερα το ξαναπηρα και λεω αν εχει ακουστει κατι για lollipop.

 

ελεγαν ο,τι το G3 θα την παρει μεχρι τελος του χρονου και το G2 αρχες του επομενου ! βεβαια , αν ασχολεισαι με custom roms οταν βγει για G3 καποιος θα φτιαξει

ρομ και για μας :D:D

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Custom Lollipop υπάρχει ήδη για το G2 με την CM12: http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/rom-cyanogenmod-12-0-lg-g2-t2944269

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

λοιπον θα πω δυο πραγματα δοκιμασμενα για να τα εχετε ολοι σας κατα νου

1ον. οσο αφορα την ωρα που χανετε: οταν κλεισουμε το τηλεφωνο και το εχουμε στο αυτοματο ημερομηνια- ωρα ναι χανετε κατα την ενεργοποιηση με κλειστα wifi-3g , αν τα απενεργοποιησουμε απο το αυτοματο δεν υπαρχει θεμα και

2ον. οσο αφορα το σημα του κινητου μας: οταν ειμαστε σε περιοχη που εχει οριακα σημα ανοιξτε τα δεδομενα, θα δειτε μεγαλη διαφορα :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος να ανεβάσουμε λίγο την ένταση στο ακουστικό των κλήσεων, γιατι είναι λίγο χαμηλά..

 

Το κινητό φοράει cloudyg3 και dorinmax 8.9

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Κατι εχει παθει το g2 μου. Μαλλον εχει χαλασει καποια ρυθμιση οταν πηγα να βαλω τοπικη καρτα για ιντερνετ στο εξωτερικο και απο τοτε δεν ανοιγουν τα δεδομενα. Δηλαδη δεν εμφανιζει τα πανω κατω οταν τα ανοιγω, και δεν συνδεεται στο ιντερνετ με οποιαδηποτε καρτα. Δεν μπορω να βρω τί εχει χαλασει στις ρυθμισεις μαλλον. Καποια ιδεα, ή παω για επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Κατι εχει παθει το g2 μου. Μαλλον εχει χαλασει καποια ρυθμιση οταν πηγα να βαλω τοπικη καρτα για ιντερνετ στο εξωτερικο και απο τοτε δεν ανοιγουν τα δεδομενα. Δηλαδη δεν εμφανιζει τα πανω κατω οταν τα ανοιγω, και δεν συνδεεται στο ιντερνετ με οποιαδηποτε καρτα. Δεν μπορω να βρω τί εχει χαλασει στις ρυθμισεις μαλλον. Καποια ιδεα, ή παω για επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων?

 

Μάλλον κάτι πάθανε τα APN σου. Ρυθμίσεις -> Tethering & Δίκτυα -> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας -> Ονόματα Σημείου Πρόσβασης.

Εκεί πρέπει να έχει τις ρυθμίσεις για τον παροχο σου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά είμαι και εγώ κάτοχος του παρακάτω κινητού εδώ και 3 μήνες. Χτες είχα ένα ατύχημα και έπεσε καφές πάνω του. Φορούσε και θήκη από πίσω καθώς και προστατευτική μεμβράνη. Όμως ψηλά στο ακουστικό η μεμβράνη της οθόνης δεν το καλύπτει. Μέτα από αυτό το ακουστικό δεν λειτουργεί και ακούω κατά την διάρκεια των κλήσεων από τα κάτω ηχεία. Η ερώτηση μου είναι αν η εγγύηση μου καλύπτει αυτή την ζημία. Το έχω πάρει από το σκρουτζ. Που θα πρέπει να το δώσω για αλλαγή και αν ξέρετε αν δεν καλύπτει πόσο περίπου θα μου χρεώσουν την αλλαγή. ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Εισαι ςκτος εγγυησης σιγουρα αλλα μην τους πεις τιποτα μπας και δεν το καταλαβαουν! Λογικα 10-15€ πιστευω
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

ελεγαν ο,τι το G3 θα την παρει μεχρι τελος του χρονου και το G2 αρχες του επομενου ! βεβαια , αν ασχολεισαι με custom roms οταν βγει για G3 καποιος θα φτιαξει

ρομ και για μας :D:D

 

Όταν πάρει το G3 σε 2 μέρες θα έχουμε και εμείς :cool:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το αγοράσω απο ενα κατάστηνα (το οποίο έχει την φτηνότερη τιμή) και γράφει

ΠΡΟΣΟΧΗ !! ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΤΙΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΜΕΝΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ: LANGUAGΙΣΠΑΝΙΚΑ:

 

ΠΡΟΣΟΧΗ - ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΑΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ!

- See more at: http://www.ebw.gr/el/product/271115/LG-Electronics-LG-Optimus-G2-D802#sthash.1pLGZA6J.dpuf

 

Θεωρείται οτι υπάρχει περίπτωση να μην έχει ελληνική γλώσσα;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το αγοράσω απο ενα κατάστηνα (το οποίο έχει την φτηνότερη τιμή) και γράφει

ΠΡΟΣΟΧΗ !! ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΤΙΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΜΕΝΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ: LANGUAGΙΣΠΑΝΙΚΑ:

 

ΠΡΟΣΟΧΗ - ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΑΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ!

- See more at: http://www.ebw.gr/el/product/271115/LG-Electronics-LG-Optimus-G2-D802#sthash.1pLGZA6J.dpuf

 

Θεωρείται οτι υπάρχει περίπτωση να μην έχει ελληνική γλώσσα;

 

Η γλώσσα ενός smartphone εξαρτάται απο το λειτουργικό του. Στην περίπτωση μας είναι το android και αυτό υποστηρίζει ελληνικά, οποιαδήποτε συσκευή και να έχεις. Μην το σκέφτεσαι καν φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Η γλώσσα ενός smartphone εξαρτάται απο το λειτουργικό του. Στην περίπτωση μας είναι το android και αυτό υποστηρίζει ελληνικά, οποιαδήποτε συσκευή και να έχεις.

Οχι απαραιτητα. Δεν ειναι ολες οι android ROMs multilingual. Ειδικα στα κινεζικα κινητα.

 

Φιλε tzach1 το G2 φιλε εχει ελληνικα απο οπου και αν ειναι. Στο easybuy world δεν ξερουν τι τους γινεται.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Τελικά έκανα την παραγγελία και έχει αυτά τα στοιχεία

EAN Code : 8808992083146 Product Code : LGD802.ADEUBK

- See more at: http://www.ebw.gr/el/product/271115/LG-Electronics-LG-Optimus-G2-D802#sthash.6Drl45VJ.dpuf

Ελπίζω να είναι ευρωπαϊκό.

Όταν το παραλάβω θα γίνω και εγώ μέλος της παρέας σας.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Τελικά έκανα την παραγγελία και έχει αυτά τα στοιχεία

EAN Code : 8808992083146 Product Code : LGD802.ADEUBK

- See more at: http://www.ebw.gr/el/product/271115/LG-Electronics-LG-Optimus-G2-D802#sthash.6Drl45VJ.dpuf

Ελπίζω να είναι ευρωπαϊκό.

Όταν το παραλάβω θα γίνω και εγώ μέλος της παρέας σας.

 

που πηγες και το βρηκες αυτο? μπορεις να μου πεις τι διαφορα εχει με αυτα εδω περα απο την τιμη ? http://www.skroutz.gr/s/3690169/LG-G2-16GB.html

Link to comment
Share on other sites

που πηγες και το βρηκες αυτο? μπορεις να μου πεις τι διαφορα εχει με αυτα εδω περα απο την τιμη ? http://www.skroutz.gr/s/3690169/LG-G2-16GB.html

 

Μεσα στην περιγραφη λεει οτι ειναι 32αρι

Link to comment
Share on other sites

που πηγες και το βρηκες αυτο? μπορεις να μου πεις τι διαφορα εχει με αυτα εδω περα απο την τιμη ? http://www.skroutz.gr/s/3690169/LG-G2-16GB.html

Οτι εχει 32GB.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...