Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει δοκιμάσει και έχει καταφέρει κανένας να κάνει απόκρυψη πληκτρολογιου με σύρσιμο ενός δακτύλου προς τα κάτω ή διαχωρισμό πληκτρολογίου με σύρσιμο 2 δακτύλων προς τα έξω;

 

Προς τα κάτω ναι. Για διαχωρισμό δεν ξέρω γιατί δεν το χρησιμοποιώ.:happy:

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είναι άλλο πράγμα το DLNA,άλλο το Miracast.

 

DLNA http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_Living_Network_Alliance

MIRACAST http://en.wikipedia.org/wiki/Miracast

 

Ευχαριστώ :)

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Ερχομαι στην παρεα σας απο κινεζο στις 5,7'' με μιση καρδια γιατι ειχα καλομαθει στο μεγεθος..Αλλα θελω καλη φωτο και μπαταρια.Οποτε καλως σας βρισκω.

 

Επειδη διαβαζω διαφορα εδω και αρχιζω να ψηλοανησυχω...Παρηγγειλα το gold απο skroutz.Πριν παραλαβω και για να μην εχω ασχημες εκπληξεις..

1.Υπαρχει περιπτωση να μην ειναι ευρωπαικο και να μην υποστηριζει lte δικτυο?Δεν αντεχω μπακατελιες και root κτλ...Ελεγχεται ευκολα αυτο απο το κουτι?

2.Αν εχω καταλαβει καλα,εχει την 4.2 απο lg.Παω σε 4.4 ή υπαρχει περιπτωση προβληματων?Κατι για gps προβληματα διαβασα κτλ...

3.Προσεχω κατι αλλο ή παραλαμβανω αφοβα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Ερχομαι στην παρεα σας απο κινεζο στις 5,7'' με μιση καρδια γιατι ειχα καλομαθει στο μεγεθος..Αλλα θελω καλη φωτο και μπαταρια.Οποτε καλως σας βρισκω.

 

Επειδη διαβαζω διαφορα εδω και αρχιζω να ψηλοανησυχω...Παρηγγειλα το gold απο skroutz.Πριν παραλαβω και για να μην εχω ασχημες εκπληξεις..

1.Υπαρχει περιπτωση να μην ειναι ευρωπαικο και να μην υποστηριζει lte δικτυο?Δεν αντεχω μπακατελιες και root κτλ...Ελεγχεται ευκολα αυτο απο το κουτι?

2.Αν εχω καταλαβει καλα,εχει την 4.2 απο lg.Παω σε 4.4 ή υπαρχει περιπτωση προβληματων?Κατι για gps προβληματα διαβασα κτλ...

3.Προσεχω κατι αλλο ή παραλαμβανω αφοβα?

 

μην αγχωνεσαι..καλοριζικο..εχεις εγγυηση οτιδηποτε συμβει..

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ χρυσαφί πήρα, σίγουρα δε θα έχεις LTE γιατί τα χρυσά και κόκκινα είναι Ασιατικά. Θα πρέπει να περάσεις Ευρωπαϊκή ROM. Διάβασε λίγο τα προηγούμενα μηνύματα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πες μας και τι πήρες, να ξέρουμε τι θεωρείς καλύτερο :)

 

Δεν εχω ακόμα πάρει κάτι, θα ήθελα το G3 αλλά δυστυχώς θα αργήσει ακόμα (περίπου Σεπτέμβρη-Οκτώβρη) θα είναι διαθέσιμο εδώ από ότι έχω ακούσει). Off topic αλλά μάλλον θα πάω σε Note 3.

Link to comment
Share on other sites

Προς τα κάτω ναι. Για διαχωρισμό δεν ξέρω γιατί δεν το χρησιμοποιώ.:happy:

 

Εγώ γιατί δεν μπορώ να το κάνω, έχω τικαρει τις ρυθμίσεις ....

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος να του κολλάει το σύντομο μενού με τα Google και QuickMemo που βγαίνει σύροντας προς τα πάνω από το Home button;

Μου το έχει κάνει ήδη 2 φορές σήμερα. Με επανεκκίνηση διορθώθηκε.

Χθες που πέρασα την Ευρωπαϊκή ROM έκανα hard reset μετά.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί δεν μπορώ να το κάνω, έχω τικαρει τις ρυθμίσεις ....

 

Ο διαχωρισμός του πληκτρολογίου γίνεται μόνο σε landscape, μην παιδεύεσαι σε portrait.

Για το κατέβασμα, πάτα πχ ένα νούμερο και σύρε το δάχτυλο σου προς τα κάτω και θα κατέβει, δεν θα το πιάσει το νούμερο που πάτησες, μην αγχώνεσαι.

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Ο διαχωρισμός του πληκτρολογίου γίνεται μόνο σε landscape, μην παιδεύεσαι σε portrait.

Για το κατέβασμα, πάτα πχ ένα νούμερο και σύρε το δάχτυλο σου προς τα κάτω και θα κατέβει, δεν θα το πιάσει το νούμερο που πάτησες, μην αγχώνεσαι.

 

Αααααααα και θέλει και αρκετά γρήγορη κίνηση......

Ευχαριστώ παράνομε. ......

Link to comment
Share on other sites

Μετά κόπων και βασάνων πέρασα Ευρωπαϊκή ROM. To LTE εμφανίστηκε στα δεδομένα. Kαι το software πλέον είναι D80220b-EUR-XX.

Το μόνο που μου μένει να δω είναι αν θα μου έρχονται τα μελλοντικά OTA updates.

 

ΟΤΑ updates θα έχεις αλλά θα σου πρότεινα να τα απενεργοποιήσεις γιατί θα σου περάσει ξανά ασιάτικη ρομ. Αυτό συμβαίνει διότι το update check γίνεται με βάση το ΙΜΕΙ και έτσι όταν θα υπάρχει κάτι καινούργιο στην ρομ της χώρας που προοριζόταν θα σου κάνει update και θα σου επαναφέρει την ρομ την ασιατική

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, νέος κάτοχος G2 απο χθες. Πέρασα κατεθείαν την 4.4.2. Προσπάθησα στην αρχή μεσω ΟΤΑ αλλά κολλούσε στα 500mb και έβγαζε μήνυμα πως δεν είναι δυνατή η λήψη. Τελικά έκανα την αναβάθμιση μέσω του LG support tool, αλλά μου φαίνεται ότι ήταν πιο σφαιράτο με 4.2 jb. Στο antutu μου εβγαλε γύρω στις 27-28000 με kitkat (χωρίς καινούριες εφαρμογές μέσα). Έκανα και μια επαναφορά εργοστασιακών μετά το τέλος της αναβάθμισης. Μήπως χρειάζεται να κάνω τίποτα άλλο ή έπρεπε να κάνω αλλιώς την αναβάθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα!

Επειδη σημερα θα παω για παραλαβη και εχω παρει το gold, για να ειμαι σιγουρος,πρεπει να εχω μαζι μου αυτη την λιστα http://g2-lg.com/official-stock-lg-g2-lg-d802-firmware-rom/

για να επιβεβαιωσω το firmware της συσκευης? Με νοιαζει και με καιει το lte, και πανω απολα,με νοιαζει να μη καθομαι να καιγομαι πως να περναω αλλες rom κτλ..

Αποτι λετε,και ευρωπαικο firmware να περασω,σε αναβαθμισεις andoid version,θα μου γυριζει παλι σε ασιατικο firmware?

Ποια firmware παιζουν out of the box κατευθειαν το lte χωρις μαιμουδιες?

Τελος,να προσθεσω οτι το skroytzosite λεει "lg g2 d802 gold EU". Παρολαυτα δεν θα ειναι απο ΕU και δεν θα παιζει lte? (Μπελαδες ακομα δεν το αγορασα...)

Link to comment
Share on other sites

Αμα βλεπεις το σκορ στο αντουτου για να καταλαβεις αν ειναι πιο σφαιρατο ζητω που καηκαμε..

Λοιπον δοκιμασα εργοστασιακη 4.4.2 αλλα και cloudyflex 4.4.2. Ειναι ακριβως το ιδιο σε σμουθνες δηλαδη παρα πολυ καλες ασχετο που εμεινα με cloudyflex. Καμια σχεση με τη κακη 4.2..σε μπαταρια ενα κλικ κατω απο 4.2..

Καλες εντυπωσεις λοιπον απο τη 4.4.2, τα παντα ειναι πιο σβελτα..τωρα ναι για τα δικα μου γουστα το κινητο δικαιολογει καλυτερα τον ορο ναυαρχιδα...ενα facelift και στο ui να βλεπαμε...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δε μ ενδιαφερει και μενα το antutu, απλά λέω πως το είδα το κινητο σαν πρώτη εντύπωση και με τις δυο εκδόσεις. Χρείαζεται να κάνω κάτι άλλο μετά την αναβάθμιση σε κιτκατ;
Link to comment
Share on other sites

Factory reset εκανες;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑ updates θα έχεις αλλά θα σου πρότεινα να τα απενεργοποιήσεις γιατί θα σου περάσει ξανά ασιάτικη ρομ. Αυτό συμβαίνει διότι το update check γίνεται με βάση το ΙΜΕΙ και έτσι όταν θα υπάρχει κάτι καινούργιο στην ρομ της χώρας που προοριζόταν θα σου κάνει update και θα σου επαναφέρει την ρομ την ασιατική

Καλημέρα Άκη, αυτό δε το γνώριζα, καλά που μου το είπες. Και πως θα μπορώ να περάσω τα ΟΤΑ updates για να μη μου ξανα-αλλάξει σε Ασιατική ROM;

 

Καλημερα και απο μενα!

Επειδη σημερα θα παω για παραλαβη και εχω παρει το gold, για να ειμαι σιγουρος,πρεπει να εχω μαζι μου αυτη την λιστα http://g2-lg.com/official-stock-lg-g2-lg-d802-firmware-rom/

για να επιβεβαιωσω το firmware της συσκευης? Με νοιαζει και με καιει το lte, και πανω απολα,με νοιαζει να μη καθομαι να καιγομαι πως να περναω αλλες rom κτλ..

Αποτι λετε,και ευρωπαικο firmware να περασω,σε αναβαθμισεις andoid version,θα μου γυριζει παλι σε ασιατικο firmware?

Ποια firmware παιζουν out of the box κατευθειαν το lte χωρις μαιμουδιες?

Τελος,να προσθεσω οτι το skroytzosite λεει "lg g2 d802 gold EU". Παρολαυτα δεν θα ειναι απο ΕU και δεν θα παιζει lte? (Μπελαδες ακομα δεν το αγορασα...)

101% θα έχει Ασιατική ROM. Κι εγώ από Σκρουτζομάγαζο που το αγόρασα έλεγε LG G2 D802 GOLD EU αλλά αυτό σημαίνει ότι έχει Ευρωπαϊκό φορτιστή μέσα και ότι η RΟΜ δεν είναι branded. Παρόλο που είναι Ασιατική η συσκευή υποστηρίζει κανονικά το LTE αλλά για κάποιον περίεργο λόγο δε σου δίνει επιλογή μέσα στο μενού.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

101% θα έχει Ασιατική ROM. Κι εγώ από Σκρουτζομάγαζο που το αγόρασα έλεγε LG G2 D802 GOLD EU αλλά αυτό σημαίνει ότι έχει Ευρωπαϊκό φορτιστή μέσα και ότι η RΟΜ δεν είναι branded. Παρόλο που είναι Ασιατική η συσκευή υποστηρίζει κανονικά το LTE αλλά για κάποιον περίεργο λόγο δε σου δίνει επιλογή μέσα στο μενού.

 

Απο mobeye αγορασες? Δηλαδη αν το αγορασω κι εγω θα κατσω να χασω 3 ωρες απο τη ζωη μου να διαβαζω φορουμ και να σκαλιζω φακελους και installers για να κατεβασει σε lte? Και εκτος αυτου,σε καθε αναβαθμιση που θα δεχεται,να καθομαι να ψαχνω παλι πως να ενεργοποιησω οτιδηποτε απενεργοποιει η ασιατικη ρομ που θα επανερχεται?Εσυ δλδ πιστευεις οτι αξιζει ολος αυτος ο κοπος?Παω και παιρνω το ασπρο να τελειωνουμε...

 

(ΥΓ: και να υποθεσω οτι θα υπαρχουν κ αλλοι που πηραν απο skroytzoμαγαζο με ασιατικη ρομ και το καταλαβαν μετα την απομακρυνση απο το ταμειο,ή δεν το εχουν καταλαβει καν ακομα...)

 

Σκ@τουλες...για μενα ειναι λογος να το ακυρωσω αν οντως το κουτι γραφει απο ασιατικη χωρα...

Edited by spermnator
Link to comment
Share on other sites

Απο mobeye αγορασες? Δηλαδη αν το αγορασω κι εγω θα κατσω να χασω 3 ωρες απο τη ζωη μου να διαβαζω φορουμ και να σκαλιζω φακελους και installers για να κατεβασει σε lte? Και εκτος αυτου,σε καθε αναβαθμιση που θα δεχεται,να καθομαι να ψαχνω παλι πως να ενεργοποιησω οτιδηποτε απενεργοποιει η ασιατικη ρομ που θα επανερχεται?Εσυ δλδ πιστευεις οτι αξιζει ολος αυτος ο κοπος?Παω και παιρνω το ασπρο να τελειωνουμε...

 

(ΥΓ: και να υποθεσω οτι θα υπαρχουν κ αλλοι που πηραν απο skroytzoμαγαζο με ασιατικη ρομ και το καταλαβαν μετα την απομακρυνση απο το ταμειο,ή δεν το εχουν καταλαβει καν ακομα...)

 

Σκ@τουλες...για μενα ειναι λογος να το ακυρωσω αν οντως το κουτι γραφει απο ασιατικη χωρα...

Από Smarties. Από Ασιατική χώρα θα είναι σίγουρα γιατί τα χρυσά και τα κόκκινα G2 μόνο στις εκεί αγορές πωλούνται.

 

Προσωπικά κι εμένα δε μ'αρέσει η ταλαιπωρία μιας και ο χρόνος μου είναι πολύτιμος. Με αποζημιώνει όμως το χρώμα της συσκευής (άλλωστε αυτή είναι που πιάνεις όλη μέρα στα χέρια σου) και η υφή της.

 

Πόσα updates να βγουν...ένα με το Knock Code σίγουρο και μετά άγνωστο αν θα βγει και κανένα ακόμη.

 

Πίστευα ότι τα ΟΤΑ updates θα έρχονταν σύμφωνα με το Software version και όχι με το IMEI.

Το LTE στην Ασιατική ROM μπορείς να το ενεργοποιήσεις μέσα από το κρυφό μενού του dialer ή να κατεβάσεις το app LTE OnOff από το Play Store.

Και στις 2 περιπτώσεις κάθε φορά που θα κλείνει ή θα κάνεις reboot τη συσκευή θα πρέπει να το ξαναενεργοποιείς.

Δε μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό των Ασιατών, πραγματικά.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά κι εμένα δε μ'αρέσει η ταλαιπωρία μιας και ο χρόνος μου είναι πολύτιμος. Με αποζημιώνει όμως το χρώμα της συσκευής (άλλωστε αυτή είναι που πιάνεις όλη μέρα στα χέρια σου) και η υφή της.

...

Πόσα updates να βγουν...ένα με το Knock Code σίγουρο και μετά άγνωστο αν θα βγει και κανένα ακόμη.

...

 

Το LTE στην Ασιατική ROM μπορείς να το ενεργοποιήσεις μέσα από το κρυφό μενού του dialer ή να κατεβάσεις το app LTE OnOff από το Play Store.

Και στις 2 περιπτώσεις κάθε φορά που θα κλείνει ή θα κάνεις reboot τη συσκευή θα πρέπει να το ξαναενεργοποιείς.

.

 

1.Μα κ εγω για το χρωμα και την υφη το παιρνω,το μαυρο ισα ισα μου εκανε ασχημη εντυπωση.Ελπιζω να μην τεινει προς το καγκουρε:)

2.Τι ειναι τουτο το Knock mode?

3.Εισαι απολυτα σιγουρος πως με την ασιατικη ρομ,κατεβαζοντας την εφαρμογη lteonoff χωρις να αλλαξω το παραμικρο,θα δουλευει το lte χωρις root-custom-recovery-updates-wipe....swiffer και λοιπα ξεσκονοπανα?Ουτε μισο λεπτο δεν αντεχω να ασχοληθω παλι με αυτα,τα εχω σιχαθει απο ταμπλετες και κινεζιες στο παρελθον,οχι αλλο καρβουνο....

Οτιδηποτε αναβαθμιση με ΟΤΑ,παλι η εφαρμογη lteonoff θα μου λυνει τα χερια?Η συσκευη μου ποτε δεν κλεινει οποτε αν αρκει αυτη η εφαρμογη και ενα αγγιγμα,παω και παραλαμβανω το απογευμα..

Link to comment
Share on other sites

1.Μα κ εγω για το χρωμα και την υφη το παιρνω,το μαυρο ισα ισα μου εκανε ασχημη εντυπωση.Ελπιζω να μην τεινει προς το καγκουρε:)

2.Τι ειναι τουτο το Knock mode?

3.Εισαι απολυτα σιγουρος πως με την ασιατικη ρομ,κατεβαζοντας την εφαρμογη lteonoff χωρις να αλλαξω το παραμικρο,θα δουλευει το lte χωρις root-custom-recovery-updates-wipe....swiffer και λοιπα ξεσκονοπανα?Ουτε μισο λεπτο δεν αντεχω να ασχοληθω παλι με αυτα,τα εχω σιχαθει απο ταμπλετες και κινεζιες στο παρελθον,οχι αλλο καρβουνο....

Οτιδηποτε αναβαθμιση με ΟΤΑ,παλι η εφαρμογη lteonoff θα μου λυνει τα χερια?Η συσκευη μου ποτε δεν κλεινει οποτε αν αρκει αυτη η εφαρμογη και ενα αγγιγμα,παω και παραλαμβανω το απογευμα..

 

Knock Code είναι το ξεκλείδωμα με χτύπημα, αλλά όχι τυχαίο όπως τώρα - με συγκεκριμένο μοτίβο, για περισσότερη ασφάλεια.

Το LTE θα δουλεύει όπως πρότεινε ο φίλος παραπάνω, αλλά αν βαριέσαι, ρεαλιστικά και με 3G είσαι εξασφαλισμένος για το 99% όσων θέλεις να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

με ΟΤΑ update δεν σε επαναφέρει σε ασιατικό firmware,μόνο αν το συνδέσεις με το pc και τσεκάρει το imei γίνεται αυτό
Link to comment
Share on other sites

3.Εισαι απολυτα σιγουρος πως με την ασιατικη ρομ,κατεβαζοντας την εφαρμογη lteonoff χωρις να αλλαξω το παραμικρο,θα δουλευει το lte χωρις root-custom-recovery-updates-wipe....swiffer και λοιπα ξεσκονοπανα?Ουτε μισο λεπτο δεν αντεχω να ασχοληθω παλι με αυτα,τα εχω σιχαθει απο ταμπλετες και κινεζιες στο παρελθον,οχι αλλο καρβουνο....

Οτιδηποτε αναβαθμιση με ΟΤΑ,παλι η εφαρμογη lteonoff θα μου λυνει τα χερια?Η συσκευη μου ποτε δεν κλεινει οποτε αν αρκει αυτη η εφαρμογη και ενα αγγιγμα,παω και παραλαμβανω το απογευμα..

100% σίγουρος γιατί αυτή την εφαρμογή χρησιμοποιούσα πριν βάλω την Ευρωπαϊκή ROM.

 

με ΟΤΑ update δεν σε επαναφέρει σε ασιατικό firmware,μόνο αν το συνδέσεις με το pc και τσεκάρει το imei γίνεται αυτό

Μακάρι να ισχύει αυτό, αλλά έχω μπερδευτεί, ο ένας υποστηρίζει πως ναι κι εσύ φίλε μου πως όχι.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το βλέπει κανονικά, αλλά όταν πάω να συνδεθώ με το On screen phone, μου βγάζει στο κινητό, οτι πρέπει να αναβαθμίσω την έκδοση του Onscreen phone.. Any ideas?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...