Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα!

Ειμαι κατοχος της συσκευης απο τον Δεκεμβριο και μεχρι πριν λιγες μερες που εγινε η αναβαθμιση σε 4.4.2 ηταν ολα τελεια. Απο τοτε τδεν μπορω καθολου να συνδεθω στο ιντερνετ απο δικτυα κινητης τηλεφωνιας. Καλεσα και την εξυπηρετηση της cosmote δεν καταλαβαν πιο ειναι το προβλημα. Το κινητο ειναι εκδοση t-mobile απο καιζερ. Λογικα η αναβαθμιση εγινε σε tmobile version ετσι? Μηπως φταιει αυτο? Δεν εχω επιλογη να συνδεεται μονο σε lte. Γενικα δεν συνδεεται καθολου και πουθενα. Ενω πριν την αναβαθμιση ολα ηταν ρολοι. Ανοιγω τωρα τα δεδομενα και δεν συμβαινει τιποτα... Αν χρειαζεται να εγκαταστησω καποια αλλη ρομ, μπορειτε να μου πειτε καποιον οδηγο γιατι δεν εχω ιδεα πως γινεται!! Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα και χρονια πολλα! Δυστυχως σημετα ειχα μια ατυχια και μου επεσε κατω το κινητο..με τν πανω αριστερη γωνια..το καλο ειναι οτι η οθονη δεν εσπασε αλλα παρολα αυτα απο το χτυπημα εχει καει ενα μερος στο υψος της μπαρας ειδοποιησεων,το οποιο φαινεται σαν μαυρες γραμμες και μια μικρη μαυρη τρυπα..σαν καμμενο φανταστειτε..εχετε καμια ιδεα?υπαρχει περιπτβση να ισχυει η εγγυηση..δεν υπαρχει ουτε σημαδι πτωσης
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις σήμερα παρατήρησα το εξής θέμα με το WiFi...εκεί που βλέπουμε όλα τα ασύρματα δίκτυα που μπορούμε να συνδεθούμε ενώ είμαι κανονικά συνδεδεμένος με το WiFi Πάνω δεξιά κάθε 7 δευτερόλεπτα περίπου μου βγάζει την λέξη Αναζήτηση και δίπλα το κυκλικό εικονίδιο του search με λίγα λόγια κάνει scan ενώ είμαι κανονικά συνδεδεμένος. ...Το κάνει σε κανέναν άλλο ρε παιδιά η είμαι ο μοναδικός ;;;
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις σήμερα παρατήρησα το εξής θέμα με το WiFi...εκεί που βλέπουμε όλα τα ασύρματα δίκτυα που μπορούμε να συνδεθούμε ενώ είμαι κανονικά συνδεδεμένος με το WiFi Πάνω δεξιά κάθε 7 δευτερόλεπτα περίπου μου βγάζει την λέξη Αναζήτηση και δίπλα το κυκλικό εικονίδιο του search με λίγα λόγια κάνει scan ενώ είμαι κανονικά συνδεδεμένος. ...Το κάνει σε κανέναν άλλο ρε παιδιά η είμαι ο μοναδικός ;;;

Και σε μενα το κανει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα το κανει.

Ευχαριστώ tupac Για την γρήγορη απάντηση σου...

Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα!

Ειμαι κατοχος της συσκευης απο τον Δεκεμβριο και μεχρι πριν λιγες μερες που εγινε η αναβαθμιση σε 4.4.2 ηταν ολα τελεια. Απο τοτε τδεν μπορω καθολου να συνδεθω στο ιντερνετ απο δικτυα κινητης τηλεφωνιας. Καλεσα και την εξυπηρετηση της cosmote δεν καταλαβαν πιο ειναι το προβλημα. Το κινητο ειναι εκδοση t-mobile απο καιζερ. Λογικα η αναβαθμιση εγινε σε tmobile version ετσι? Μηπως φταιει αυτο? Δεν εχω επιλογη να συνδεεται μονο σε lte. Γενικα δεν συνδεεται καθολου και πουθενα. Ενω πριν την αναβαθμιση ολα ηταν ρολοι. Ανοιγω τωρα τα δεδομενα και δεν συμβαινει τιποτα... Αν χρειαζεται να εγκαταστησω καποια αλλη ρομ, μπορειτε να μου πειτε καποιον οδηγο γιατι δεν εχω ιδεα πως γινεται!! Ευχαριστω

 

Καλημερα.Χρονια Πολλα και Χριστος Ανεστη.Απλα σου εχουν φυγει οι ρυθμισεις ιντερνετ μετα την αναβαθμιση πρεπει να τις δημιουργησεις εσυ για να εχεις παλι ιντερνετ με δεδομενα.Πηγαινε Ρυθμισεις-Tethering&Δικτυα-Δικτυα Κινητης Τηλεφωνιας-Ονοματα Σημειου Προσβασης εκει πατα το κουμπι επιλογες (κουμπι με 3παυλες) θα σου πει να δημιουργησεις Νεα APN πατα το και βαλε τις ρυθμισεις αυτες.

Όνομα

Cosmote Internet

APN

Internet

Διακομιστής μεσολάβησης

Δεν είναι ρυθμισμενο

Θύρα

Δεν είναι ρυθμισμενο

Όνομα χρήστη

Δεν είναι ρυθμισμενο

Κωδικός πρόσβασης

Δεν είναι ρυθμισμενο

MMSC

Δεν είναι ρυθμισμενο

Διακομιστής μεσολάβησης MMS

Δεν είναι ρυθμισμενο

Θύρα ΜMS

Δεν είναι ρυθμισμενο

MCC

202

MNC

01

Τύπος ελέγχου ταυτότητας

Κανένα

Τύπος APN

default

Πρωτόκολλο APN

iPv4

Πρωτόκολλο περιαγωγής APN

iPv4

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μετα την αναβάθμιση με γερμανικό T Mobile, δεν μου είχε περασμενο το APN. Οκ το πέρασα χειροκίνητα, έχω ίντερνετ αλλα επανω στην στάτους μπαρ δίπλα απο τις μπάρες σήματος ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ τι δίκτυο έχω π.χ. G, H ή LTE. Κάποια βοήθεια παρακαλώ?

 

πως το περναμε χειροκίνητα??

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλα΄.

Έκανα τα παρακάτω και μου δουλεψε.

1) πας εδω και πατας στο OSP, κατεβαζεις και εγκαθιστας στο λαπτοπ το OSP αρχειο.

2) πας στο κινητο: ρυθμισεις / Σύνδεση PC / On screen και το τσεκαρεις.

3) Συνδεεις usb στον υπολογιστη και μετά στο κινητό και διαλέγεις απο το κινητο σύνδεση με λογισμικό της LG.(περιμενεις να εγκατασταθουν οι drivers

αυτοματα)

4) Τρέχεις το πρόγραμμα LG On screen απο τον υπολογιστη και εχεις το κινητό σου στην οθόνη.

 

Δεν υπαρχει εμενα στην συνδεση PC το on screen.

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Δες απο πανω σου γραφω αναλυτικα

 

Eυχαριστω φιλε και εφαγα τοση ωρα να ψαχνω για αλλαγη ρομ εκανα κιολλας γιατι δεν ειχα δει το ποστ σου αλλα παλι τα ιδια. τωρα εκανα αυτο που ειπες και δουλευει! ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω φιλε και εφαγα τοση ωρα να ψαχνω για αλλαγη ρομ εκανα κιολλας γιατι δεν ειχα δει το ποστ σου αλλα παλι τα ιδια. τωρα εκανα αυτο που ειπες και δουλευει! ευχαριστω!

Τιποτα σιγα.Το θεμα ειναι η αλλαγη ROM που ελπιζω να ειχες κρατηση καποιο backup γιατι τωρα θελει στησιμο το κινητο παλι απο την αρχη.;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει εμενα στην συνδεση PC το on screen.

 

Δεν ξέρω κανονικά θα έπρεπε να σου το εχει στο μέσο περίπου εκεί που γράφει λογισμικό lg γράφει PC suite και από κάτω on screen phone.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κανονικά θα έπρεπε να σου το εχει στο μέσο περίπου εκεί που γράφει λογισμικό lg γράφει PC suite και από κάτω on screen phone.

 

[ATTACH]44071[/ATTACH]

 

Να έτσι είναι

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το έχεις απενεργοποιησει με titanium;;;

 

Σε εμενα λες;

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Ποιόν θεωρείτε καλύτερο launcher για το κινητό μας. Ρωτάω γιατί ο μαμά μερικές φορές lag άρει οταν γίνεται scroll από ένα screen στο άλλο. Βασικά μόνο εκεί έχω παρατηρήσει να lag άρει λίγο το κινητό πουθενά αλλού.
http://eppforum.cretaforce.net/TOM-F/F43001.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ποιόν θεωρείτε καλύτερο launcher για το κινητό μας. Ρωτάω γιατί ο μαμά μερικές φορές lag άρει οταν γίνεται scroll από ένα screen στο άλλο. Βασικά μόνο εκεί έχω παρατηρήσει να lag άρει λίγο το κινητό πουθενά αλλού.

 

Ο NOVA είναι ελαφρύς και τρέχει νεράκι

Link to comment
Share on other sites

jimmy: Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν το εχεις.

Tony: Δοκιμασα, το παγωσα με titanium αλλα παλι υπαρχει κανονικα οποτε δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν το εχει.

 

Tom: Απο Launcher ειχα τον Nova στο optimus g αλλα μεχρι προσφατα και στο g2. Πλεον παιζω με τον Apex και ειναι εφαμιλλος ή μαλλον και καλυτερος απο τον Nova.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση ρε παιδια; οταν παω να μπω στο ιντερνετ απο την αρχικη με το εικονιδιο (internet explorer το κλασικο) μου βγαζει ενα εικονιδιο που λεει υψηλος κινδυνος και πατηστε για σαρωση αμα το πατησω μου λεει να γραψω τον αριθμο του κινητου εγω δεν το δινω εννοειται μην ειναι παγιδα ιου....εχω το αντιβιοτικο cm security κανω σαρωση και δεν μου βγαζει τπτ απο τον chrome μπαινω κανονικα αλλα απο τον explorer οταν μπαινω με βγαζει σε ξενα site κι οχι σε ενα ελληνικο που χω γραψει εγω π.χ. τι λετε να ναι αυτο??
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά!

Πως γίνεται να διαγράψω κάποιες εφαρμογές της google πχ (play books, play music, κα) και γενικά stock εφαρμογές;

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά!

Πως γίνεται να διαγράψω κάποιες εφαρμογές της google πχ (play books, play music, κα) και γενικά stock εφαρμογές;

 

Root + Titanium Backup

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση ρε παιδια; οταν παω να μπω στο ιντερνετ απο την αρχικη με το εικονιδιο (internet explorer το κλασικο) μου βγαζει ενα εικονιδιο που λεει υψηλος κινδυνος και πατηστε για σαρωση αμα το πατησω μου λεει να γραψω τον αριθμο του κινητου εγω δεν το δινω εννοειται μην ειναι παγιδα ιου....εχω το αντιβιοτικο cm security κανω σαρωση και δεν μου βγαζει τπτ απο τον chrome μπαινω κανονικα αλλα απο τον explorer οταν μπαινω με βγαζει σε ξενα site κι οχι σε ενα ελληνικο που χω γραψει εγω π.χ. τι λετε να ναι αυτο??

Για δοκίμασε να κάνεις μια εκκαθάριση των δεδομένων του browser...

Never give up
Link to comment
Share on other sites

jimmy: Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν το εχεις.

Tony: Δοκιμασα, το παγωσα με titanium αλλα παλι υπαρχει κανονικα οποτε δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν το εχει.

 

Tom: Απο Launcher ειχα τον Nova στο optimus g αλλα μεχρι προσφατα και στο g2. Πλεον παιζω με τον Apex και ειναι εφαμιλλος ή μαλλον και καλυτερος απο τον Nova.

 

Παιζει να μην υποστηριζεται για την χωρα που ειχε προελευση το κινητο μου;

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Για που ηταν;;

 

Αν και μου φαινεται κουλο...

 

d802220a-SEA-xx

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...