Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οπότε στο σπίτι μου τα 12 που ειδα??να το θεωρώ 4g?ρωτάω Γιατί έχω κάποιες αμφιβολίες μετά την αναβάθμιση στην 4.4.2

 

Και 3g μπορεί να είναι και 4G. Λογικά πάντως 4G είναι...Mε 3g δεν έχω δει ποτέ 12...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για τη βοήθεια. Μήπως ξέρεις κ πως μπορώ να κάνω flash stock Rom 4.4.2 σε ελληνική που βγήκε σήμερα? Υπάρχει κανένας οδηγός?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βελτίωση στην νυχτερινή λήψη δεν υπάρχει στην μέρα δεν ξέρω αν έχει διότι έτσι και αλλιώς έβγαζε τέλειες φωτογραφίες την μέρα. Τώρα για το βράδυ επειδή έρχομαι από έξω και για να βγάλω σωστή φωτογραφία ο απέναντι έπρεπε να καθίσει ακίνητος αλλιώς έβγαινε χάλια, και χρειάζονταν μισή ώρα να μείνει σταθερός διότι το κινητό έμενε με αναμμένο φλας πόση ώρα Μέχρι να βγάλει την φωτογραφία και στράβωνε τον απέναντι.έχουμε περάσει από κινητά με καλή κάμερα και ξέρουμε.... το note 2 στις βραδυνές ήταν πολύ καλύτερο. Edited by sakisdani

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βελτίωση στην νυχτερινή λήψη δεν υπάρχει στην μέρα δεν ξέρω αν έχει διότι έτσι και αλλιώς έβγαζε τέλειες φωτογραφίες την μετά.το βράδυ τώρα έρχομαι από έξω και για να βγάλεις σωστή φωτογραφία ο απέναντι πρέπει να καθίσει ακίνητος αλλιώς βγαίνει χάλια, μισή ώρα μένει με αναμμένο φλας και στραβώνει τον απέναντι.έχουμε περάσει από κινητά με καλή κάμερα και ξέρουμε το note 2 στις βραδυνές ήταν πολύ καλύτερο.

 

Αυτό ακριβώς φίλε μου εννοούσα κι εγώ πιο πάνω...Δυστυχώς απ ότι ακούω το πρόβλημα παραμένει...Κρίμα:(

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για τη βοήθεια. Μήπως ξέρεις κ πως μπορώ να κάνω flash stock Rom 4.4.2 σε ελληνική που βγήκε σήμερα? Υπάρχει κανένας οδηγός?

 

Φίλε μου δεν γνωρίζω πως γίνεται αυτό μιας και δεν έχω το τηλέφωνο και δεν έχω ασχοληθεί. Αν γνωρίζει κάποιος θα σου πει...

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Ναι παραμενει κανονικα το θεμα με την καμερα σε συνθηκες μειωμενου φωτισμου. Δυστυχως απ'οτι φαινεται η LG δεν ασχοληθηκε καθολου με το θεμα και χαντακωνει ενα αριστο hardware.

 

ΥΓ: Και η βελτιωση δεν θα ερχοταν απο την KitKat γιατι το N5 σε ιδιες συνθηκες δουλευει οπως πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε στο σπίτι μου τα 12 που ειδα??να το θεωρώ 4g?ρωτάω Γιατί έχω κάποιες αμφιβολίες μετά την αναβάθμιση στην 4.4.2

 

έχω wind οπότε δεν έχω 4g...έχω πιάσει max 15mbps με 3g!!

το 4g θα σου πιάσει πάνω από 24mbps...οπότε και ο φίλος Vlasismiriagos 3g έπιασε στο Λαγονήσι ενώ στο Mall,λογικό και επόμενο το 40αρι...το 4g στο μεγαλείο του :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, είχα το s4, το οποίο ζεσταινόταν πολύ κατά τη γνώμη μου και το σούταρα, βάραγε 60αρια ο επεξεργαστής και έκαιγε μετά από 10 λεπτά παίζοντας fruit ninja, στο g2 υπάρχουν παρόμοια θέματα; Γενικά έχω ακούσει ότι είναι καλύτερο από το s4. Αν μπορεί κάποιος να μου που υπερτερεί γιατί είναι ένα από τα υποψήφια για αγορά τις επόμενες μέρες. Σας ευχαριστώ. :)

 

Δεν έχει τέτοια θέματα το g2, προχωρά άφοβα στην αγορά του.

Έχει μεγαλύτερη και καλύτερη οθόνη, καλύτερο επεξεργαστή και Πολύ καλύτερη μπαταρία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τέτοια θέματα το g2, προχωρά άφοβα στην αγορά του.

Έχει μεγαλύτερη και καλύτερη οθόνη, καλύτερο επεξεργαστή και Πολύ καλύτερη μπαταρία.

Επισης να προσθεσω οτι γινεται root χωρις να μετρησει κανενας μετρητης(δεν χανεις εγγυηση)γιατι γινεται ευκολα unroot.Στα (-) δεν παιρνει καρτουλα sd οποτε το 16αρι πρεπει να συμβιβαστεις στον περιορισμενο του χωρο και η καμερα του s4 σε δυσκολες συνθηκες ειναι λιγο καλυτερη απο του g2.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε μια ενημερωση λογισμικου fota στα 520mb ειναι αυτη η κιτ κατ μηπως?? ολο το βραδυ προσπαθει να κατεβει και τελικα το πρωι κοπηκε στα 250mb. προσπαθησα και παλι αλλα δεν φορτωνει το filmware με τιποτα.τι να φταιει ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε μια ενημερωση λογισμικου fota στα 520mb ειναι αυτη η κιτ κατ μηπως?? ολο το βραδυ προσπαθει να κατεβει και τελικα το πρωι κοπηκε στα 250mb. προσπαθησα και παλι αλλα δεν φορτωνει το filmware με τιποτα.τι να φταιει ρε παιδια?

 

μια από τα ίδια. πάλι καλά που έφτασε σε σένα στα 250mb. σε μένα κόπηκε στα 52mb.

και γενικά κατεβαίνει με ρυθμούς χελώνας! μάλλον κατεβάζουν πολλοί και σέρνεται ο σέρβερ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι παραμενει κανονικα το θεμα με την καμερα σε συνθηκες μειωμενου φωτισμου. Δυστυχως απ'οτι φαινεται η LG δεν ασχοληθηκε καθολου με το θεμα και χαντακωνει ενα αριστο hardware.

 

ΥΓ: Και η βελτιωση δεν θα ερχοταν απο την KitKat γιατι το N5 σε ιδιες συνθηκες δουλευει οπως πρεπει.

 

Όχι όχι στο Λαγονήσι ήταν και είναι (μόλις το δοκίμασα)με 4G lte κανονικά...

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

παντα ολοι ταυτοχρονα δεν κατεβαζουν? ποτε δεν ειχα παρομοιο προβλημα. αρα αν ειναι ετσι θα ξαναδοκιμασω σε κανα μηνα παλι
Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι στο Λαγονήσι ήταν και είναι (μόλις το δοκίμασα)με 4G lte κανονικά...

 

και πιανεις 15αρι?ψιλομουφα το 4g στο Λαγονησι :p

Στο Κορωπι επιασα 15αρι με 3g...πιο πολυ και απο τη συνδεση που εχω στο σπιτι!!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε μια ενημερωση λογισμικου fota στα 520mb ειναι αυτη η κιτ κατ μηπως?? ολο το βραδυ προσπαθει να κατεβει και τελικα το πρωι κοπηκε στα 250mb. προσπαθησα και παλι αλλα δεν φορτωνει το filmware με τιποτα.τι να φταιει ρε παιδια?

 

Παιδιά μια παράκληση μόνο. Άν γίνεται όταν σας είναι διαθέσιμη η kitkat μέσω ΟΤΑ και το κάνετε post, να μας λέτε και την προέλευση του G2 που έχετε.

Link to comment
Share on other sites

Πως θα αποθηκευσω τη φωτεινοτητα της οθονης; Ενω τη βαζω περιπου στο 60% λογω μπαταριας* , καθε φορα που το κλεινω και το ανοιγω παει μονη της στο 100% και καμια φορα ξεχνιεμαι να το γυρισω και γονατιζει την μπαταρια.

 

*το θεμα της μπαταριας με προβληματιζει. Εχω κανει 3 φορτισεις (20%-100%+κανα μισαωρο στην πριζα) και γενικα πεφτει γρηγορα, χωρις ακομα να χρησιμοποιω το τηλ για κλησεις. Η αληθεια ειναι πως οταν το πιανω στα χερια μου το λιωνω λιγο, αλλα αφου δεν το χρησιμοποιω ως τηλεφωνο δεν το εχω συχνα πανω μου. Στις αρχες ετσι εκανε και σε σας και μετα εστρωσε ή ηταν απ'την αρχη κομπλε;

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

βαλτο στο 60 αυτοματο ή αν δεν σε ικανοποιει βαλτο παραπανω αλλα παλι στο αυτοματο.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Πως θα αποθηκευσω τη φωτεινοτητα της οθονης; Ενω τη βαζω περιπου στο 60% λογω μπαταριας* , καθε φορα που το κλεινω και το ανοιγω παει μονη της στο 100% και καμια φορα ξεχνιεμαι να το γυρισω και γονατιζει την μπαταρια.

 

*το θεμα της μπαταριας με προβληματιζει. Εχω κανει 3 φορτισεις (20%-100%+κανα μισαωρο στην πριζα) και γενικα πεφτει γρηγορα, χωρις ακομα να χρησιμοποιω το τηλ για κλησεις. Η αληθεια ειναι πως οταν το πιανω στα χερια μου το λιωνω λιγο, αλλα αφου δεν το χρησιμοποιω ως τηλεφωνο δεν το εχω συχνα πανω μου. Στις αρχες ετσι εκανε και σε σας και μετα εστρωσε ή ηταν απ'την αρχη κομπλε;

 

Μετά από 10 ημέρες χρήση στρώνει η μπαταρία θα έλεγα η 5-6 πλήρες φορτίσεις.

Και σε εμένα στην αρχή μου εκανε κάποια κουλα πχ σε αναμονη το βράδυ να μου τρώει και 10%,αλλα από τότε ΒΡΆΧΟΣ ένα πεντάμηνο που το έχω πλέον.

Ούτε καν επανεκκίνηση του έχω κανει να φανταστείς 24 ώρες το 24ωρο επί 5 μήνες που είναι ανοιχτό πάντα (ποτε δεν το κλείνω το κινητό)

Η καλύτερη αυτονομία σε κινητό ναυαρχίδα που έχω πιάσει στα χέρια μου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αποθήκευση της φωτεινότητας. Εκεί που τη βάζεις εκεί μένει. Είτε χειροκίνητα είτε στο αυτόματο. Αν σου αλλάζει από μόνη της έχει πρόβλημα. Το μόνο που δεν έχει πρόβλημα, να θίξει κάποιος, είναι η μπαταρία του. Κάποιες φορές κάνεις πολλά για να πέσει...

 

Και η φωτεινοτητα αλλαζει απο μονη της, ειτε στο αυτοματο(εδω λογικο...) ειτε χειροκινητα, και η ωρα καθε λιγο και λιγακι αλλαζει απο μονη της. Δεν μιλαω για προβλημα στην μπαταρια, μιλαω για προβληματισμο για το πως καταναλωνεται μιας και αναφερομαστε σε ενα κινητο που η μπαταρια του ειναι σημειο αναφορας (και ο βασικοτερος λογος που το αγορασα). Τι εννοεις οταν λες "καποιες φορες κανεις πολλα για να πεσει";

 

Ελπιζω, παντως, οπως λεει ο alextrela να στρωσει με τον καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους.θα ήθελα μια βοήθεια από όποιον μπορεί να ξέρει.ξαφνικά σταμάτησε να δουλεύει το knock on/knock off στο τηλ.Τι μπορεί να φταίει;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!

 

2 ερωτησεις θελω να κανω σε οσους εχου παρει ηδη την 4.4.2:

Με την ΟΤΑ αναβαθμιση πρεπει μετα να κανω full wipe για να μην εχω θεμα ή ειναι ομαλη η μεταβαση?

Εχω τη στοκ ρομ με ρουτ για τη χρησιμοποιηση εφαρμογων οπως το greenify. Θα εχω καποιο προβλημα στην αναβαθμιση η μετα απο αυτή?

 

Ευχαριστω 3κ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους.θα ήθελα μια βοήθεια από όποιον μπορεί να ξέρει.ξαφνικά σταμάτησε να δουλεύει το knock on/knock off στο τηλ.Τι μπορεί να φταίει;;;

 

Καμιά επανεκκίνηση έκανες μπας και στρώσει;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια παράκληση μόνο. Άν γίνεται όταν σας είναι διαθέσιμη η kitkat μέσω ΟΤΑ και το κάνετε post, να μας λέτε και την προέλευση του G2 που έχετε.

το κινητο μου ηταν t-mobile vodafone γερμανιας και μετα την αλλαγη πλακετας λογω μη φορτισης μου δωσαν νεο imei και εξαφανιστηκε το logo της vodafone . απο κει και περα δεν γνωριζω τι εχει γινει. πειτε μου πως μπορω να το δω και θα σας πω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους.θα ήθελα μια βοήθεια από όποιον μπορεί να ξέρει.ξαφνικά σταμάτησε να δουλεύει το knock on/knock off στο τηλ.Τι μπορεί να φταίει;;;

 

Περασες κανα mod,launcher κατι μηπως πειραξεε γενικοτερα?

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Πως κανεις επαναφορα; Και τι συμβαινει οταν την πραγματοποιεις; Χανονται καποιες ρυθμισεις;

 

Επισης, costsa41, αυτο που κανεις με την μπαταρια -το οτι την "αδειαζεις" συνειδητα(αληθεια, μεχρι που την φτανεις για να βαλεις τη συσκευη στην πριζα; )- το προτεινεις για καλυτερη αυτονομια;

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...