Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Micro SIM παίρνει το g2 και το r που βλέπεις είναι της q.Το βγάζει σε κάθε συσκευή με q και δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι.

Αυτη ομως την εξαφανιση του σηματος για δευτερολεπτα πως την κρινεις;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαχαχαχα!!!!!

Το ρωταω γιατι πολυ συχνα εχω τα δαχτυλα μου εκει και το πειραζω οσο βλεπω κανα βιντεακι και σημερα παρατηρησα οτι κουνιουντε και λεω "ρε συ εγω το εκανα ή ετσι ειναι κατασκευασμενο;"

Οποτε σας ρωτησα για να ξερω αν πρεπει να κοψω τη συνηθεια αυτη. Μη μου φυγουν και τα ψαχνω.

Thnx.

 

φιλε μου το τσεκαρα και το ειδα κ σε καταστημα,δεν κουνιουντε καθολου,απλα μην το ψιριζουμε κ τοσο,καλο μεσημερι.

Edited by maklovin1979
Link to comment
Share on other sites

Τον συγκεκριμένο οδηγό τον έχει δοκιμάσει κανείς; είναι η official lg ή η stock kit kat; http://www.droidviews.com/update-lg-g2-to-android-4-4-2-kitkat-without-losing-root/

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ομως την εξαφανιση του σηματος για δευτερολεπτα πως την κρινεις;

 

Φίλε μου το ίδιο πρόβλημα είχα και γω.Κάθε φορά που εσβηνε η οθόνη δεν είχα σήμα και για να μιλήσω,επειδή μιλούσα πάντα με bluetooth,είχα ρυθμίσει την οθόνη να μη σβήνει ποτέ.Όσο η οθόνη ήταν αναμένη δεν είχα προβλημα.Μόλις εσβηνε έχανα το σήμα.Τελικά άλλαξα συσκευή και ησύχασα.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, η DEU/GERMANY 20Β που βγήκε είναι η open Germany για το 32άρι μόνο; γιατί για το 16άρι από ό,τι βλέπω έχει την 6DE/GERMANY_OPEN_16G που είναι ακόμη στην 10Ε βέβαια...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, η DEU/GERMANY 20Β που βγήκε είναι η open Germany για το 32άρι μόνο; γιατί για το 16άρι από ό,τι βλέπω έχει την 6DE/GERMANY_OPEN_16G που είναι ακόμη στην 10Ε βέβαια...

 

Η γερμανική ειναι για το 32G D80220B και η πορτογαλική ειναι για το 16G D80220B υπαρχει στο xda.Την 32G την εχω με root.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

"call forward conditional is enabled"

Τί σημαίνει αυτό που βγάζει όταν παίρνω τηλέφωνο?

Λογικά έχει σχέση με την προώθηση των κλήσεων στον τηλεφωνητη όταν μιλάς

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχει σχέση με την προώθηση των κλήσεων στον τηλεφωνητη όταν μιλάς

 

Ναι αλλά δεν πείραξα κάτι στις ρυθμίσεις από το παλιό μου κινητό.

Το παρουσιάζει τώρα το G2 :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Σημαινει over the air και με απλα λογια καποια στιγμη που θα εισαι internet θα ερθει ειδοποιηση να κατεβασεις το νεο firmware.

 

 

Aααααα!!!!....μάλιστα κατάλαβα.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει πως μπορώ να βάλω ένα εξώφυλλο σε μια μουσική συλλογή; Έχω έναν φάκελο πχ με έναν καλλιτέχνη και θέλω όταν παίζει τα τραγούδια στον player να εμφανίζεται η φωτό του. Στον ίδιο φάκελο με τα τραγούδια έχω και την εικόνα, πάω Αλλαγή καλλιτεχνικού εξωφύλλου - Επιλογή από συλλογή, βρίσκω την φωτογραφία που θέλω, αλλά όταν την επιλέγω μου εμφανίζει την στάνταρ με κάτι πολύχρονα σαν κομήτες που πέφτουν. Το έχω δοκιμάσει με διάφορες εικόνες αλλά τίποτα. Θέλει μήπως κάποια συγκεκριμένη ανάλυση;

 

Ευχαριστώ!

 

Άκυρο το βρήκα! Αργούσε να το βγάλει σαν επιλογή και ήθελε Περικοπή εικόνας. Δεν είχα την υπομονή να περιμένω και έκανα πίσω.

Edited by nobody4
Link to comment
Share on other sites

είμαι με γερμανικό t-mobile και θέλω να flashάρω την πορτογαλική open 20Β. λοιπόν, ακολουθώ όλα τα βήματα που λέει εδώ και στο βήμα επιλογή γλώσσας και χώρας που επιλέγω αυτά που λέει, μου λέει συνέχεια ότι έχω το τελευταίο firmware και δεν κάνει upgrade. τι σκατά θέλει το LGMobile Support Tool για να αρχίσει τη διαδικασία;

 

edit: βασικά δεν μου βγάζει το παραθυράκι για να επιλέξω γλώσσα. απλά αρχίζει να ψάχνει μόνο του. το απεγκατέστηκα και το ξαναεγκατέστησα, αλλά πάλι τα ίδια

Edited by JamesMoore
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...έχει κανείς πρόβλημα με τα μανίσια ακουστικά του G2? τα QuadBeat? Δεν δουλεύει η ένταση του ήχου +/- και ούτε το κουμπί απάντησης κλήσης..Δουλεύανε πριν λίγο καιρό...
Link to comment
Share on other sites

είμαι με γερμανικό t-mobile και θέλω να flashάρω την πορτογαλική open 20Β. λοιπόν, ακολουθώ όλα τα βήματα που λέει εδώ και στο βήμα επιλογή γλώσσας και χώρας που επιλέγω αυτά που λέει, μου λέει συνέχεια ότι έχω το τελευταίο firmware και δεν κάνει upgrade. τι σκατά θέλει το LGMobile Support Tool για να αρχίσει τη διαδικασία;

 

με το flash tool http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2FLG+Optimus+G+Pro%2FLG+Software%2F οχι το LGMobile Support Tool

Link to comment
Share on other sites

με το flash tool http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2FLG+Optimus+G+Pro%2FLG+Software%2F οχι το LGMobile Support Tool

 

με το flashtool το κάνω και με το που πατάω το Normal web upgrade test και μετά Start Update ανοίγει το LGMobile Support Tool και αρχίζει να ψάχνει και μετά μου λέει ότι έχω το latest firmware. δεν μου βγάζει το παραθυράκι για την επιλογή χώρας και γλώσσας όπως λένε οι οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

με το flashtool το κάνω και με το που πατάω το Normal web upgrade test και μετά Start Update ανοίγει το LGMobile Support Tool και αρχίζει να ψάχνει και μετά μου λέει ότι έχω το latest firmware. δεν μου βγάζει το παραθυράκι για την επιλογή χώρας και γλώσσας όπως λένε οι οδηγίες.

 

 

Και εμενα το ιδιο ακριβως κανει και δεν εχω βρει ακρη :mad:

Link to comment
Share on other sites

Η γερμανική ειναι για το 32G D80220B και η πορτογαλική ειναι για το 16G D80220B υπαρχει στο xda.Την 32G την εχω με root.

 

δηλαδή για να καταλάβω το 32αρι έχει διαφορετική rom από το 16αρι; και εγώ που έχω το 32αρι που θα βρώ και πως θα ξεχωρίζω αν είναι για 32 ή 16;

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα το ιδιο ακριβως κανει και δεν εχω βρει ακρη :mad:

 

έχω εκνευριστεί παρα πολύ. έχω φάει 1:30 ώρα και ακόμα τίποτα με τα ηλίθια προγράμματα της LG. ένα flashάρισμα το έκανε επιστήμη. έλεος! ας μιλήσει κάποιος έμπειρος να μας καθοδηγήσει τι να κάνουμε...

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δηλαδή για να καταλάβω το 32αρι έχει διαφορετική rom από το 16αρι; και εγώ που έχω το 32αρι που θα βρώ και πως θα ξεχωρίζω αν είναι για 32 ή 16;

 

όσες από εδώ δεν λένε 16G είναι για το 32άρι αν δεν κάνω λάθος.

Edited by JamesMoore
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή για να καταλάβω το 32αρι έχει διαφορετική rom από το 16αρι; και εγώ που έχω το 32αρι που θα βρώ και πως θα ξεχωρίζω αν είναι για 32 ή 16;

 

Υπάρχει και έτοιμη με root και recovery στο xda για να την περάσεις με twrp recovery.

Εγω σημερα την εκανα zip και root και την εχω απο το πρωι και ειναι open.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τι συσκευη αλλαξες;lg ειχες και πηρες αλλο lg;Αμαν μη μου λες τετοια...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία !!!!......

Από ότι έχω καταλάβει και αν κάνω διορθώστε με , αυτοί που έχουν ελληνικές συσκευές θα πάρουν την 4.4.2 της LG Hellas που θα βγάλει σε λίγες μέρες ενώ αυτοί που έχουν συσκευές απο διάφορα σκρουτζομάγαζα που είναι Γερμανικές , Πορτογαλικές κ.τ.λ. θα πάρουν την 4.4.2 απο τίς χώρες αυτές . Ήθελα να ρωτήσω δηλαδή ποια είναι η διαφορά η 4.4.2 που βγάζει η Lg Hellas για τίς συσκευές της σε σχέση με την 4.4.2 που θα βγάλουν ή έχουν βγάλει οι άλλες χώρες ?

 

Καλή σας μέρα

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα το ιδιο ακριβως κανει και δεν εχω βρει ακρη :mad:

 

Και εδώ το ίδιο. Μάλλον δεν ισχύει πλεον ο οδηγός unroot. Εχει γίνει ολόκληρο θεμα στο xda με περιπλοκα επιπλέον βηματα και το παράτησα και εγω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Εχω το LG G2 σε 32gb εκδοση Hong Kong με V10D εκδοση αν του φλασαρω την Γερμανικη V20B Kitkat 4.4.2 που ειναι για την 32gb εκδοση χωρις wipe data υπαρχει περιπτωση να ξεκινησει η συσκευη η θα μπρικαρει και θα πρεπει να να μπω σε recovery μετα; Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Flashara την OPEN EUROPE 4.4.2 την Γερμανική για το 32GB και όλα καλός. Το μόνο μείον είναι ότι δεν έχει βγει root για 4.4 ακόμα λογικά θα βγει σύντομα.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...