Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια οταν μιλατε τηλ την ενταση ποσο την εχετε; οταν την εχω τερμα ακουω απο μεσα σα να τριζει να το πω καπως ετσι.. μπορει να ειναι και η ιδεα μου..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λυστε μου μια απορια..εχω g2 με par anoidandrod rom και σχεδον καθε βδομαδα βγαζει ota update στη rom και στα g apps..πρεπει καθε φορα να κανω clean install και σεταρισμα απο την αρχη?

 

Γενικά σαν ρομ πως σου φαίνεται ; 4.4.2 δεν είναι; είναι smooth? Δουλεύουν όλα καλα; σκέφτομαι να βάλω αυτή ή την mahdi.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ιδεα σου.Εχει αναφερθει και απο αλλο παιδι εδω μεσα που το αγορασε απο Πλαισιο καινουργιο και του ετριζε το ηχειο του ακουστικου σε τερμα ενταση.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ιδεα σου.Εχει αναφερθει και απο αλλο παιδι εδω μεσα που το αγορασε απο Πλαισιο καινουργιο και του ετριζε το ηχειο του ακουστικου σε τερμα ενταση.

πιστευω ο ηχος σε ολα τα ηχεια κ ακουστικα καλο ειναι να μην ειναι κ στο τερμα,ολο κ κατι θα κανουν.Κ γω μερικες φορες ακουω τον συνομιλιτη γρυσταλο κ αλλες φορες καπως πιο βραχνα.παιζουν ρολο κ οι γραμμες,γνωμη μου παντα.

Edited by maklovin1979
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση γιατί αγχωθηκα.

Χτες το βραδύ ξαφνικά έχασε το σήμα του σπίτι μου και δεν το έβρισκε,χρειάστηκε να το γυρίσω σε κατάσταση πτήσης και καπάκι κανονικά για να παίξει.λέτε να έχει πρόβλημα?

Επίσης πού και πού όταν ενεργοποιώ δεδομένα δεν ανοίγουν αν δε κάνω πάλι το ίδιο

Το εχω 4 μερες και σημερα δοκιμασα να ανοιξω τα δεδομενα γιατι παντου εχω wifi. Λοιπον να χασει το σημα δε μου το εχει κανει ποτε αλλ δε νομιζω να ειναι κατι. Οταν απο 2g που το εχω το παω σε lte χανει το σημα για ουτε 10δευτερολεπτα και μετα κανονικα χωρις να κανω κατι. Το ιδιο και οταν ανοιγω τα δεδομενα, τα ανοιγω χανει για ουτε 10δευτερα και μετα κανονικα, σημα και δεδομενα.

Και σε εσας ετσι κανει;

πιστευω ο ηχος σε ολα τα ηχεια κ ακουστικα καλο ειναι να μην ειναι κ στο τερμα,ολο κ κατι θα κανουν.

Συμφωνω και στον υπολογιστη τα εχω λιγο πιο κατω απο το τερμα τα ηχεια. Δε ξερω αν στην ποιοτητα του ηχου παιζει ρολο και το 2g που το εχω.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω 4 μερες και σημερα δοκιμασα να ανοιξω τα δεδομενα γιατι παντου εχω wifi. Λοιπον να χασει το σημα δε μου το εχει κανει ποτε αλλ δε νομιζω να ειναι κατι. Οταν απο 2g που το εχω το παω σε lte χανει το σημα για ουτε 10δευτερολεπτα και μετα κανονικα χωρις να κανω κατι. Το ιδιο και οταν ανοιγω τα δεδομενα, τα ανοιγω χανει για ουτε 10δευτερα και μετα κανονικα, σημα και δεδομενα.

Και σε εσας ετσι κανει;

 

Συμφωνω και στον υπολογιστη τα εχω λιγο πιο κατω απο το τερμα τα ηχεια. Δε ξερω αν στην ποιοτητα του ηχου παιζει ρολο και το 2g που το εχω.

 

σε αυτο δεν γνωριζω που εχει καλυτερη ποιοτητα ηχου,ας μας πει καποιος που γνωριζει.σε 2g η στην αυτοματη λειτουργεια 2g 3g?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζεται πώς μπορώ να παίρνω τα imessages του iphone στο G2 ? Μήπως το έχει κάνει κανείς ?

 

Πως να είναι εφικτό να γίνει κάτι τέτοιο όταν ξέρεις το σκεπτικό της Apple σαν εταιρία;

Ο μόνος τρόπος που μπορείς να δοκιμάσεις είναι αυτός

http://bgr.com/2014/01/31/imessage-for-android-windows/

Link to comment
Share on other sites

ας μας πει καποιος που γνωριζει που εχει καλυτερη ποιοτητα ηχου,σε 2g η στην αυτοματη λειτουργεια 2g 3g?

 

Ειτε 2g ειτε 3g εμενα ιδια μου φαινεται η ποιοτητα του ηχου.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα σύνδεσα το G2 μου στο pc για να μεταφέρω κάτι αρχεία και είπα να δοκιμάσω το lg pc suite. Αφού το σύνδεσα, πάτησα στην επιλογή "αναβάθμιση λογισμικού" (ή κάπως έτσι) και αφού έκανε έναν έλεγχο, μου βρήκε νέα έκδοση διαθέσιμη. την D80220A η οποία απ'οτι έψαξα στο google, είναι η kitkat. Επέλεξα να γίνει και στον "έλεγχο περιβάλλοντος" μου έβγαλε σφάλμα..(ήταν η ένδειξη για το τι θα ακολουθήσει μάλλον). Επέλεξα να προσπαθήσω ξανά και αυτη τη φορά έγινε και ξεκίνησε να κατεβάζει την αναβάθμιση. Μόλις τελείωσε (μετά απο αρκετή ώρα θα έλεγα) , το κινητό πήγε σε μαύρη οθόνη που έλεγε firmware update και κόλλησε στο 0% ενώ το pc suite μου έβγαλε σφάλμα. Το σφάλμα δεν έλεγε καμία λεπτομέρεια..απλά οτι δεν μπορεί να γίνει η αναβάθμιση. Περιττό να πω οτι χέστηκα πάνω μου γιατι δεν έχω ιδέα με updates, software κτλ σε κινητά και φοβήθηκα μήπως το κινητό έγινε πλέον..brick..έβγαλα το usb και του έκανα restart κρατώντας το κουμπί power πατημένο και ευτυχώς άνοιξε και δουλεύει κανονικά. Δοκίμασε κανείς να κάνει αναβάθμιση με το pc suite και αν ναι, αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Ειτε 2g ειτε 3g εμενα ιδια μου φαινεται η ποιοτητα του ηχου.

 

κ γω το ιδιο φιλε μου,δεν καταλαβαινω διαφορα.και σε 2g εχω καλυτερο σημα.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας εδώ και δύο εβδομάδες τα lg g2 και nexus 5, επιμένω ότι η οθόνη του nexus 5 είναι πιο φωτεινή, πιο ξεκούραστη, πιο κινηματογραφική. Αν βάλεις δίπλα-δίπλα τις οθόνες ανοίγοντας π.χ. ένα παράθυρο στον browser θα καταλάβεις περί τίνος πρόκειται... Δε μιλάω για το μέγεθος της οθόνης όπου υπερτερεί το g2.
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας εδώ και δύο εβδομάδες τα lg g2 και nexus 5, επιμένω ότι η οθόνη του nexus 5 είναι πιο φωτεινή, πιο ξεκούραστη, πιο κινηματογραφική. Αν βάλεις δίπλα-δίπλα τις οθόνες ανοίγοντας π.χ. ένα παράθυρο στον browser θα καταλάβεις περί τίνος πρόκειται... Δε μιλάω για το μέγεθος της οθόνης όπου υπερτερεί το g2.

 

Παιζει να εισαι ο πρωτος που λεει οτι η οθονη του Ν5 δειχνει καλυτερη απο του G2.

Μου φαινεται παντως περιεργο η LG να προσεξε περισσοτερο σε αυτο τον τομεα το Ν5 κι οχι το g2...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παιζει να εισαι ο πρωτος που λεει οτι η οθονη του Ν5 δειχνει καλυτερη απο του G2.

Μου φαινεται παντως περιεργο η LG να προσεξε περισσοτερο σε αυτο τον τομεα το Ν5 κι οχι το g2...

 

Αν τα δεις τα κινητά ξεχωριστά, θα προτιμήσεις το g2. Αν όμως τα έχεις και τα δύο μαζί για κάποιο διάστημα, θα καταλάβεις τι εννοώ. Η οθόνη του g2 σε σχέση με το nexus 5 είναι σκοτεινή με πιο ψυχρό πάνελ οθόνης. Παρόμοιο θέμα είχα με τα iphone. Ένα είχε πάνελ θερμό που λίγο κιτρινίζει αλλά είναι πιο ξεκούραστο στο μάτι και το άλλο που πήρα αργότερα είχε το ψυχρό πάνελ που λίγο μπλεδίζει και είναι ελαφρώς πιο σκούρο.

Link to comment
Share on other sites

Το odin για να περάσω rom ισχύει και με το g2 η είναι μόνο για Samsung?

 

Eιναι μονο για samsung.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Κάτι αντίστοιχο υπάρχει? ??? Πχ αν θέλω να περάσω ρομ άλλης χώρας? ????

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ε καπως ετσι θα γινει.. τι εννοεις outlaw οτι δεν ηταν σφραγισμενο; η ταινια η ασπρη ηταν κομμενη; εμενα με ρωτησε η κοπελα στο ταμειο να το ανοιξω το δεις και εκοψε μπροστα μου την ασπρη ταινια και η εργοστασιακη ζελατινα μου βγηκε η παναγια να την βγαλω απο την οθονη.. εγω το πηρα απο καιζερ(γιατι τοσα πολλα καιζερ; εχει 3-4) γ σεπτεμβριου 1.

 

Η άσπρη ταινία ήταν εντελώς βγαλμένη, αλλά είχε σκίσει την επιφάνεια του κουτιού ξεκολλώντας αφού είναι χάρτινο το κουτί και φαινόταν ότι κάτι λείπει. Η αλήθεια είναι ότι το είχα προσέξει, αλλά δεν του έδωσα σημασία, είχα ακούσει και αυτά που λέγανε για τα κουτιά των branded συσκευών και είχα μπερδευτεί. Όταν είδα την ταινία στο καινούριο κινητό όμως, τότε κατάλαβα πόσο κώτσο με είχαν πιάσει...

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις την 11.1.185.81 (για Android) και εγκαθιστάς κανονικά το apk αρχείο...

Μήπως εννοείς 11.1.115.81 ? Δεν υπάρχει 185

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε 17 μέρες λήγει η ψηφοφορία για Official MIUI for G2.

Κάντε κόπο να ψηφίσετε μπας και το δούμε τελικά.

http://en.miui.com/thread-15341-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Χαζη ερωτηση,οταν μπαινει για φορτισμα το λαμπακι το κοκκινο πρεπει να αργοσβηνει ή να μενει σταθερο?
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Σε 17 μέρες λήγει η ψηφοφορία για Official MIUI for G2.

Κάντε κόπο να ψηφίσετε μπας και το δούμε τελικά.

http://en.miui.com/thread-15341-1-1.html

 

Ψηφισα και γω

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...