Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που δεν κατάλαβα από όλα αυτά που άκουγα όλη μέρα όμως είναι, γιατί η LG Hellas δεν δέχεται να αντικαταστήσει συσκευή που δεν έχει εισάγει η ίδια, αλλά δέχεται να την καλύπτει με εγγύηση και να την επισκευάζει δωρεάν...?

 

Γιατί στα ηλεκτρονικά, αντίθετα π.χ. με τα αυτοκίνητα ή τα ρολόγια, η εγγύηση είναι ανά ήπειρο και όχι παγκόσμια. Δηλαδή δεν σου προσφέρουν κάποιες βασικές παροχές για ένα ελάχιστο χρονικό διάστημα, όπου και αν είσαι, από όπου και αν το αγόρασες. Ακόμα και στα αυτοκίνητα όμως εξαιρούνται οι ειδικές παροχές που μπορεί να δίνει ο ίδιος ο κατασκευαστής ανά ήπειρο (π.χ. λόγω διαφορετικής νομοθεσίας που διέπει τις ΗΠΑ ή την Ε.Ε.).

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας....

Σκέφτομαι να αγοράσω το G2 αλλά αυτό που με προβληματίζει είναι οτι έχει μόνο 16GB ROM και δεν πέρνει SD Card.

Το θέλω μόνο για να βάζω εφαρμογές και games to G2 αλλα θα θελα την γνώμη σας ειναι λιγα τα 16GB ROM για την δουλειά που το θέλω?

Δεν καίγομε να εχω δισκογραφιες απο ΜP3 μέσα ή movies.

Το πολύ πολύ να έχω φωτογραφίες και να μπορώ να τραβάω κανα Βίντεο και μετά να το περνάω στον υπολογιστη.

Η τιμή του ειναι στα 499e

Edited by Ulysses31
Link to comment
Share on other sites

Γιατί στα ηλεκτρονικά, αντίθετα π.χ. με τα αυτοκίνητα ή τα ρολόγια, η εγγύηση είναι ανά ήπειρο και όχι παγκόσμια. Δηλαδή δεν σου προσφέρουν κάποιες βασικές παροχές για ένα ελάχιστο χρονικό διάστημα, όπου και αν είσαι, από όπου και αν το αγόρασες. Ακόμα και στα αυτοκίνητα όμως εξαιρούνται οι ειδικές παροχές που μπορεί να δίνει ο ίδιος ο κατασκευαστής ανά ήπειρο (π.χ. λόγω διαφορετικής νομοθεσίας που διέπει τις ΗΠΑ ή την Ε.Ε.).

Δεν ισχύει γενικά στα ηλεκτρονικά αυτό, παίζει ανά κατασκευαστή. Η κάθε εταιρεία αποφασίζει σε τι επίπεδο (χώρα, ήπειρος, παγκόσμιο) θα προσφέρει κάλυψη σύμφωνα με το οικονομικό κόστος που έχει το κάθε επίπεδο υποστήριξης για αυτήν. Η αντικατάσταση ολόκληρης της συσκευής προφανώς η εταιρεία κρίνει ότι της κοστίζει περισσότερο από επισκευή γι' αυτό και έχει πιο περιοριστικούς όρους γι' αυτή σε σχέση με την επισκευή.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τ/φ επικοινωνία με LG Hellas, με ενημερώσανε ότι για 1 μόλις dead pixel η εταιρία αντικαθιστά τη συσκευή.

Οπότε πήγα κι εγώ στην Procordia (επίσημο service LG στην Αθήνα), πήρα χαρτί ότι όντως έχω dead pixel

και πάω στο kaizer στο καπάκι και λέω βάση DOA 7ημερών θέλω αντικατάσταση συσκευής όπως γράφετε και στους όρους στο site σας γιατί η συσκευή μου είναι ελλατωματική.

Ε το τι κουλό άκουσα δε λέγεται....

Μία μου έλεγε ότι "η αντικατάσταση γίνεται από 3 pixel και πάνω, μόνο επισκευή αν θες", μετά μου είπε ότι "το DOA ισχύει για ελληνικές συσκευές, όχι ευρωπαικές (λες και έχει ελληνικές)..."

Στο τέλος, αφού κοντέψαμε να γίνουμε κ@λος, μου ειπε έλα σε 2 μέρες που θα έρθει η νέα παραλαβή να σου δώσω άλλο.

Και λογικά, θα επισκευάσει τότε την δική μου και θα την ξαναπουλήσει για να βγάλει τα σπασμένα...

 

Αυτό που δεν κατάλαβα από όλα αυτά που άκουγα όλη μέρα όμως είναι, γιατί η LG Hellas δεν δέχεται να αντικαταστήσει συσκευή που δεν έχει εισάγει η ίδια, αλλά δέχεται να την καλύπτει με εγγύηση και να την επισκευάζει δωρεάν...?

 

Το πρώτο κρούσμα στο φόρουμ με dead pixel?

32 η 16αρι?

Αφού θα σε καλύψει πάλι καλά.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί στην προκειμένη περίπτωση δεν στέκεται απέναντί σου ως ο πωλητής με τον οποίο είχες συναλλαγή αλλά ως επίσημος εκπρόσωπος της μαμάς LG στην Ελλάδα. Η οποιαδήποτε αλλαγή δεν μπορεί να γίνεται οπουδήποτε αλλού εκτός από εκεί που πουλήθηκε η προβληματική και είναι για λόγους τάξεως.

 

Ναι όντως αυτή είναι μια λογική εξήγηση, αλλά αφού το κινητό πουλήθηκε στην Ελλάδα-από Ελληνικό κατάστημα, δεν το αγόρασα εγώ ο τελικός πελάτης από έξω και γι'αυτό άλλωστε το καλύπτει η LG Hellas από θέμα εγγύησης/επισκευής, και δεν την ενδιαφέρει το πως εισήχθη στην Ελλάδα.

Γιατί όμως στο θέμα της αντικατάστασης, "ξυπνάει" ξαφνικά και θυμάται ότι το κινητό πουλήθηκε μεν εδώ, αλλά είναι παραεισαγωγής, οπότε δεν το αντικαθιστά?

Δίνει δηλαδή εν μέρει μια μάχη να σταματήσει την παραεισαγωγή, αντιδρώντας στην αντικατάσταση, αλλά παράλληλα βάζει πλάτη στους παραεισαγωγείς, όσον αφορά την επισκευή, την οποία τους καλύπτει αβλεπεί...

Μυστήρια η πολιτική της....

 

@ταξιδιώτης22 16άρι αδερφέ, 402, Πολωνικό

Και η LG και το service αυτό ήταν το πρώτο που με ρωτήσανε και συγκεκριμένα με ρωτάγανε "είναι 16άρι ή 32άρι να μην ξεκινήσουμε καν τη συζήτηση..."

Edited by OutLaw_264

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει γενικά στα ηλεκτρονικά αυτό, παίζει ανά κατασκευαστή. Η κάθε εταιρεία αποφασίζει σε τι επίπεδο (χώρα, ήπειρος, παγκόσμιο) θα προσφέρει κάλυψη σύμφωνα με το οικονομικό κόστος που έχει το κάθε επίπεδο υποστήριξης για αυτήν. Η αντικατάσταση ολόκληρης της συσκευής προφανώς η εταιρεία κρίνει ότι της κοστίζει περισσότερο από επισκευή γι' αυτό και έχει πιο περιοριστικούς όρους γι' αυτή σε σχέση με την επισκευή.

 

Προφανώς παίζει ανά κατασκευαστή, αλλά ισχύει ακριβώς αυτό: παίζει. Ενώ π.χ. στα ρολόγια έχεις ένα minimum παγκόσμιας εγγύησης 1 έτους, όπου και αν είσαι, από όπου και αν το αγόρασες. Τώρα αν η ίδια εταιρεία θέλει να δώσει άλλο 1 έτος στην Ευρώπη και άλλα 4 στις ΗΠΑ -μιλάω για συγκεκριμένη εταιρεία που το έχω ψάξει- αυτό είναι δικό της καπέλο....αλλά τουλάχιστον έχεις ένα εγγυημένο ελάχιστο σε παγκόσμια κλίμακα. Κάτι που βλέπουμε ότι δεν ισχύει γενικώς για τα ηλεκτρονικά....

 

Ρε παιδιά την ισοπεδωσαν την τιμή του g2!!! Κρίμα!!!

 

Δεν βλέπω κάποια ισοπέδωση, στα ίδια επίπεδα είναι περίπου που κινείται εδώ και 1-1,5 μήνα...λογικό δεν είναι όμως να πέσει και άλλο εν'οψει Pro2 και G3 ?

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας....

Σκέφτομαι να αγοράσω το G2 αλλά αυτό που με προβληματίζει είναι οτι έχει μόνο 16GB ROM και δεν πέρνει SD Card.

Το θέλω μόνο για να βάζω εφαρμογές και games to G2 αλλα θα θελα την γνώμη σας ειναι λιγα τα 16GB ROM για την δουλειά που το θέλω?

Δεν καίγομε να εχω δισκογραφιες απο ΜP3 μέσα ή movies.

Το πολύ πολύ να έχω φωτογραφίες και να μπορώ να τραβάω κανα Βίντεο και μετά να το περνάω στον υπολογιστη.

Το πρόβλημα είναι ότι με 13ΜP φωτογραφίες και 1080p βίντεο η μνήμη γεμίζει πολύ γρήγορα, σίγουρα γρηγορότερα απ' ότι γέμιζε το προηγούμενο κινητό μου που είχε 5mp και 720p βίντεο. Κι έτσι ενώ έλεγα ότι τα 10GB θα μου φτάνουν και με το παραπάνω ήδη χρειάστηκε να το αδειάσω μια φορά στον υπολογιστή στους δύο μήνες που το έχω. Βέβαια έχοντας μωρό στην οικογένεια τραβάω φωτό και βίντεο αρκετά συχνά, όχι όμως πάνω από 2-3 φωτό τη μέρα και 2-3 βίντεο την εβδομάδα. Θα μου πεις πολύ είναι μια φορά το δίμηνο ένα άδειασμα; Όχι, αλλά στο προηγούμενο άδειαζα μια φορά το χρόνο, οπότε συγκριτικά είναι πολύ. Σημειώστε επίσης ότι δεν μπορεί να μηδενίσετε τη μνήμη τελείως, ήδη από τα ~500ΜΒ υπόλοιπο αρχίζει το Play store και δεν μπορεί να κάνει εγκατάσταση και ενημέρωση εφαρμογών. Γενικά για μένα αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα του κινητού, ούτε gps ούτε τίποτα άλλο που έχει αναφερθεί μέχρι τώρα. Και ναι, έχω πάρει και OTG καλώδιο αλλά προσωπικά δεν το θεωρώ βολική λύση.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι με 13ΜP φωτογραφίες και 1080p βίντεο η μνήμη γεμίζει πολύ γρήγορα, σίγουρα γρηγορότερα απ' ότι γέμιζε το προηγούμενο κινητό μου που είχε 5mp και 720p βίντεο. Κι έτσι ενώ έλεγα ότι τα 10GB θα μου φτάνουν και με το παραπάνω ήδη χρειάστηκε να το αδειάσω μια φορά στον υπολογιστή στους δύο μήνες που το έχω. Βέβαια έχοντας μωρό στην οικογένεια τραβάω φωτό και βίντεο αρκετά συχνά, όχι όμως πάνω από 2-3 φωτό τη μέρα και 2-3 βίντεο την εβδομάδα. Θα μου πεις πολύ είναι μια φορά το δίμηνο ένα άδειασμα; Όχι, αλλά στο προηγούμενο άδειαζα μια φορά το χρόνο, οπότε συγκριτικά είναι πολύ. Σημειώστε επίσης ότι δεν μπορεί να μηδενίσετε τη μνήμη τελείως, ήδη από τα ~500ΜΒ υπόλοιπο αρχίζει το Play store και δεν μπορεί να κάνει εγκατάσταση και ενημέρωση εφαρμογών. Γενικά για μένα αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα του κινητού, ούτε gps ούτε τίποτα άλλο που έχει αναφερθεί μέχρι τώρα. Και ναι, έχω πάρει και OTG καλώδιο αλλά προσωπικά δεν το θεωρώ βολική λύση.

εγω παλι κάθε φορα του τραβάω ένα βιντεο η φωτογραφιες που θελω να κρατησω παντα τις αδειαζω

στον υπολογιστη, που το πρόβλημα? και κάθε μερα να γινεται αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος (ή γίνεται μόνο με root) να μην εμφανίζεται η κάτω μπάρα με τα πλήκτρα στην οθόνη όταν πχ είμαι στο ιντερνετ;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος (ή γίνεται μόνο με root) να μην εμφανίζεται η κάτω μπάρα με τα πλήκτρα στην οθόνη όταν πχ είμαι στο ιντερνετ;

Απ' όσο γνωρίζω μόνο ρουτ. Και μετά το καλύτρο για μένα είναι xpose framework + gravity

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σας θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας....

Σκέφτομαι να αγοράσω το G2 αλλά αυτό που με προβληματίζει είναι οτι έχει μόνο 16GB ROM και δεν πέρνει SD Card.

Το θέλω μόνο για να βάζω εφαρμογές και games to G2 αλλα θα θελα την γνώμη σας ειναι λιγα τα 16GB ROM για την δουλειά που το θέλω?

Δεν καίγομε να εχω δισκογραφιες απο ΜP3 μέσα ή movies.

Το πολύ πολύ να έχω φωτογραφίες και να μπορώ να τραβάω κανα Βίντεο και μετά να το περνάω στον υπολογιστη.

Η τιμή του ειναι στα 499e

 

Αυτό το 499e ξανασκέψου το λίγο!!!

http://www.skroutz.gr

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι,που κατα την γνωμη σας εχεις ποιοτηκοτερη κληση?στο gsm σκετο η στην αυτοματη λειτουργεια?καποιος που να γνωριζει?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι,που κατα την γνωμη σας εχεις ποιοτηκοτερη κληση?στο gsm σκετο η στην αυτοματη λειτουργεια?καποιος που να γνωριζει?

Αντικειμενικά το 3G έχει καλύτερη ποιότητα φωνής από το 2G. Από την άλλη, καλό σήμα 2G έχει καλύτερη ποιότητα από κακό σήμα 3G. Κοινώς: Αν έχεις καλό σήμα UMTS/HSPA άστο στο αυτόματο. Αν όχι, βάλε το GSM και θα γλιτώσεις και μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

Αντικειμενικά το 3G έχει καλύτερη ποιότητα φωνής από το 2G. Από την άλλη, καλό σήμα 2G έχει καλύτερη ποιότητα από κακό σήμα 3G. Κοινώς: Αν έχεις καλό σήμα UMTS/HSPA άστο στο αυτόματο. Αν όχι, βάλε το GSM και θα γλιτώσεις και μπαταρία...

 

γενικα 3 με 4 γραμμες παιζω στο αυτοματο,κ σπανια 1.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν κανω κατι λαθος ή τι θα μπορουσα να κανω για να το βελτιωσω,παμε λοιπον στο θεμα:με την φωτεινοτητα στο αυτοματο και στο 60% βγαζοντας το κινητο κοντρα στον ηλιο δεν βεπω χριστο,απενεργοποιω και ενεργοποιω τον αυτοματο φωτισμο και φωτιζει μια χαρα η οθονη,το θεμα ειναι οτι το κανει την πρωτη φορα αν κλεισω την οθονη και την ξαναναψω δουλευει μια χαρα η φωτεινοτητα.Ερωτηση αν το αφησω στο 60-65% μονιμα χωρις αυτοματο θα γονατισει η μπαταρια σε σχεση με το αυτοματο;:O:O:O:O

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν κανω κατι λαθος ή τι θα μπορουσα να κανω για να το βελτιωσω,παμε λοιπον στο θεμα:με την φωτεινοτητα στο αυτοματο και στο 60% βγαζοντας το κινητο κοντρα στον ηλιο δεν βεπω χριστο,απενεργοποιω και ενεργοποιω τον αυτοματο φωτισμο και φωτιζει μια χαρα η οθονη,το θεμα ειναι οτι το κανει την πρωτη φορα αν κλεισω την οθονη και την ξαναναψω δουλευει μια χαρα η φωτεινοτητα.Ερωτηση αν το αφησω στο 60-65% μονιμα χωρις αυτοματο θα γονατισει η μπαταρια σε σχεση με το αυτοματο;:O:O:O:O

 

το ιδιο παρατηρησα κ γω σημερα το πρωι.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν κανω κατι λαθος ή τι θα μπορουσα να κανω για να το βελτιωσω,παμε λοιπον στο θεμα:με την φωτεινοτητα στο αυτοματο και στο 60% βγαζοντας το κινητο κοντρα στον ηλιο δεν βεπω χριστο,απενεργοποιω και ενεργοποιω τον αυτοματο φωτισμο και φωτιζει μια χαρα η οθονη,το θεμα ειναι οτι το κανει την πρωτη φορα αν κλεισω την οθονη και την ξαναναψω δουλευει μια χαρα η φωτεινοτητα.Ερωτηση αν το αφησω στο 60-65% μονιμα χωρις αυτοματο θα γονατισει η μπαταρια σε σχεση με το αυτοματο;:O:O:O:O

 

Εγώ το έχω στο 60% (γιατί από την πρώτη στιγμή είδα ότι το αυτόματο δεν το πάει το γράμμα....) και μέχρι στιγμής δεν έχω δυσκολευτεί ούτε στιγμή να δω οθόνη υπό οποιεσδήποτε συνθήκες. Αυτό remains to be seen αν ισχύει και το καλοκαίρι με ντάλα ήλιο. Και από αυτονομία τα ίδια περίπου, δηλαδή minimum δύο full μέρες και με απλή χρήση κινητού 3 full μέρες.

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Και γω στο 60% το έχω πάντα. Αλλά με ντάλα ήλιο δεν βλέπω. Πρέπει να το πάω στο 90 και πάνω για να δω καλά.

 

πιστευω να στρωσουν καποια θεματακια με την κιτ κατ..

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τ/φ επικοινωνία με LG Hellas, με ενημερώσανε ότι για 1 μόλις dead pixel η εταιρία αντικαθιστά τη συσκευή.

Οπότε πήγα κι εγώ στην Procordia (επίσημο service LG στην Αθήνα), πήρα χαρτί ότι όντως έχω dead pixel

και πάω στο kaizer στο καπάκι και λέω βάση DOA 7ημερών θέλω αντικατάσταση συσκευής όπως γράφετε και στους όρους στο site σας γιατί η συσκευή μου είναι ελλατωματική.

Ε το τι κουλό άκουσα δε λέγεται....

Μία μου έλεγε ότι "η αντικατάσταση γίνεται από 3 pixel και πάνω, μόνο επισκευή αν θες", μετά μου είπε ότι "το DOA ισχύει για ελληνικές συσκευές, όχι ευρωπαικές (λες και έχει ελληνικές)..."

Στο τέλος, αφού κοντέψαμε να γίνουμε κ@λος, μου ειπε έλα σε 2 μέρες που θα έρθει η νέα παραλαβή να σου δώσω άλλο.

Και λογικά, θα επισκευάσει τότε την δική μου και θα την ξαναπουλήσει για να βγάλει τα σπασμένα...

 

Αυτό που δεν κατάλαβα από όλα αυτά που άκουγα όλη μέρα όμως είναι, γιατί η LG Hellas δεν δέχεται να αντικαταστήσει συσκευή που δεν έχει εισάγει η ίδια, αλλά δέχεται να την καλύπτει με εγγύηση και να την επισκευάζει δωρεάν...?

Σε μαυρη λιστα το kaizer λοιπον.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τα λεφτά μου στο kaizerstore..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα Internet shops το ίδιο γίνεται. Προμηθευονται τις συσκευές απο χονδρεμπορους που τις μαζεύουν απο διαφορά καταστήματα της Ευρώπης και ως επι το πλείστον είναι branded. Γι αυτό παρατηρείτε πολλές φορές οτι ειναι ανοιγμένες. Δεν ειναι χρησιμοποιημενες, απλά τους περνάνε κάποιο unbranded firmware και τις ξανασφραγιζουν.

Γενικά επειδή ο κοσμος το εχει ρίξει στις αγορές μεσω ίντερνετ παίζονται πολλά.

Όμως κακώς η LG δεν αντικαθιστά τις συσκευές αν δεν ειναι branded όπου υπευθυνος είναι ο παροχος και η αντιπροσωπία της χώρας στην οποία ανήκει.

Αν όμως είναι unbranded EU αγορασμένη απο οποιοδήποτε κατάστημα έχει υποχρέωση να την αντικαταστήσει. Όπως και να επισκευάσει και τις 32αρες απο Ευρώπη. Προφανώς δεν την πιέζει η μαμα LG.

Η Samsung δεν εχει πρόβλημα σ αυτό. Εχω ξαναπεί οτι δέχθηκε να μου επισκευάσει Nexus S amoled αγορασμένο απο Αγγλία παρόλο οτι δεν εισαγονταν εδω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εχω ξαναπεί οτι δέχθηκε να μου επισκευάσει Nexus S amoled αγορασμένο απο Αγγλία παρόλο οτι δεν εισαγονταν εδω.

 

Παλια...εχουν αλλαξει καποια πραγματα απο τοτε.

Γενικα διαβαζω πως κι η Smartec εχει γινει πιο αυστηρη τον τελευταιο καιρο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τ/φ επικοινωνία με LG Hellas, με ενημερώσανε ότι για 1 μόλις dead pixel η εταιρία αντικαθιστά τη συσκευή.

Οπότε πήγα κι εγώ στην Procordia (επίσημο service LG στην Αθήνα), πήρα χαρτί ότι όντως έχω dead pixel

και πάω στο kaizer στο καπάκι και λέω βάση DOA 7ημερών θέλω αντικατάσταση συσκευής όπως γράφετε και στους όρους στο site σας γιατί η συσκευή μου είναι ελλατωματική.

Ε το τι κουλό άκουσα δε λέγεται....

Μία μου έλεγε ότι "η αντικατάσταση γίνεται από 3 pixel και πάνω, μόνο επισκευή αν θες", μετά μου είπε ότι "το DOA ισχύει για ελληνικές συσκευές, όχι ευρωπαικές (λες και έχει ελληνικές)..."

Στο τέλος, αφού κοντέψαμε να γίνουμε κ@λος, μου ειπε έλα σε 2 μέρες που θα έρθει η νέα παραλαβή να σου δώσω άλλο.

Και λογικά, θα επισκευάσει τότε την δική μου και θα την ξαναπουλήσει για να βγάλει τα σπασμένα...

 

Αυτό που δεν κατάλαβα από όλα αυτά που άκουγα όλη μέρα όμως είναι, γιατί η LG Hellas δεν δέχεται να αντικαταστήσει συσκευή που δεν έχει εισάγει η ίδια, αλλά δέχεται να την καλύπτει με εγγύηση και να την επισκευάζει δωρεάν...?

Mπές και κάντου μια κακή κριτικη στο σκρουτζ μπάς και βάλει μυαλό...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...