Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest powerulez

Παιδιά μετά από 3 μήνες αποφάσισα να φορτώσω μερικά παιχνιδάκια στο G2 μου μιας και έχουμε έναν από τους καλύτερους επεξεργαστές.

 

Οι εντυπώσεις μου? Απογοητευτικές. Αρκετά απαιτητικά παιχνίδια χάνουν frames. Δεν λέω ότι είναι χαλια αλλα δεν είναι εντελώς smooth. Απογοητευτικά γιατί είναι ανεπίτρεπτο, γιαμενα τουλάχιστον, με snapdragon 800.

 

Τα games που δοκίμασα είναι Sonic Dash, Assassins Creed Pirates, Blade Slinger, Asphalt 8 και Plant VS Zombies 2.

 

Το P.VS.Z.2 και το Asphalt 8 τρέχουν άψογα. Τα υπόλοιπα όμως και ειδικά το Assassins Creed Pirates χάνουν αισθητά frames.

 

Το κινητό είναι εντελώς stock rom/kernel. Και η σύγκριση μου έγινε με ipad mini retina. Οφείλω να ομολογήσω ότι και το ipad είχε μερικές φάσεις που έχανε κάποια frames αλλα όχι όσο το G2.

 

Ποιές είναι οι δικες σας εντυπώσεις? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

...Το κινητό είναι εντελώς stock rom/kernel. Και η σύγκριση μου έγινε με ipad mini retina. Οφείλω να ομολογήσω ότι και το ipad είχε μερικές φάσεις που έχανε κάποια frames αλλα όχι όσο το G2.

 

Ποιές είναι οι δικες σας εντυπώσεις? :)

 

Ειδικά ένα iPad Mini που είχα την ατυχία να δουλέψω για αρκετές ώρες, μου έδινε την εντύπωση του χαλασμένου. Άρα αποκλείεται να είδες καλύτερη συμπεριφορά στο iPad, κάτι άλλο παίζει στο κινητό σου. Εγώ μέχρι στιγμής, αν εξαιρέσουμε την αρχική εισαγωγική οθόνη στο RR3 (που κάνει κάτι περίεργα σπασίματα μέχρι να έρθει το αυτοκίνητο μπροστά), και κάποια κολλήματα όταν δεν έχει δίκτυο (και το παιχνίδι προσπαθεί να συνδεθεί, π.χ. στο multiplayer του Dragons&Defenders) δεν έχω δει πουθενά κανένα κόλλημα, ακόμα και στα τελευταία FPS παιχνίδια.

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Powerrulez επειδή και εγώ έχω κάνει συγκρίσεις με iPhone 5 στα παιχνίδια έχω προσέξει ότι έχει πιο ομαλότητα στις κινήσεις πχ στο racing race η εικόνα ήταν πιο smooth στο δικό μας έκανε μερικά σπασίματα αν δεν τα έχεις δίπλα δίπλα τα κινητά δεν το καταλαβαίνεις, εγώ πιστεύω ότι μπορεί να είναι πιο καλογραμμένες οι εφαρμογές στο ios όπως και επίσης η οθόνη του iPhone έχει χαμηλότερη ανάλυση οπότε πιο άνετα το παίζει.

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εμενα στο Temple run 2 σα να λαγκαρει μερικές φορές.. Στο nexus4 που είχα δεν το έκανε ποτέ...

 

Γενικά τις τελευταίες μέρες μου τρώει κάτι σκάλωματα ειδικά στον Chrome και στην gallery και παγώνει το κινητό για μερικά δευτερόλεπτα... Συμβαίνει σε εσάς?

Link to comment
Share on other sites

Powerrulez επειδή και εγώ έχω κάνει συγκρίσεις με iPhone 5 στα παιχνίδια έχω προσέξει ότι έχει πιο ομαλότητα στις κινήσεις πχ στο racing race η εικόνα ήταν πιο smooth στο δικό μας έκανε μερικά σπασίματα αν δεν τα έχεις δίπλα δίπλα τα κινητά δεν το καταλαβαίνεις, εγώ πιστεύω ότι μπορεί να είναι πιο καλογραμμένες οι εφαρμογές στο ios όπως και επίσης η οθόνη του iPhone έχει χαμηλότερη ανάλυση οπότε πιο άνετα το παίζει.

 

Επειδή αναφέρθηκε, όπως σωστά λέει ο φίλος, η ανάλυση των android ναυαρχίδων είναι FHD, που σημαίνει 13 φορές μεγαλύτερη από τα iP3, 6 φορές μεγαλύτερη από τα iP4 και 3,5 φορές μεγαλύτερη από τα iP5. Άρα είναι σαν να συγκρίνουμε ένα VGA με ένα FHD παιχνίδι -σε παραπλήσιο, ίδιο ή διαφορετικό hardware, μικρή σημασία έχει- πάντα η μικρότερη ανάλυση έχει υποπολλαπλάσια ανάγκη για επεξεργαστική ισχύ.

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θερμή παράκληση, μην μετατρέπετε το θέμα σε VS. Επίσης, για τροποποιήσεις - βελτιώσεις της συσκευής σας υπάρχει και αντίστοιχο θέμα, όπως και για διαθεσιμότητα και αγορά και για αξεσουάρ. Παρακαλώ πολύ ελέγχετε που δημοσιεύετε και αν δεν έχει απαντηθεί ήδη το ερώτημα σας κάντε το στην αντίστοιχη ενότητα. Ευχαριστώ πολύ. Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guest powerulez
Επειδή αναφέρθηκε, όπως σωστά λέει ο φίλος, η ανάλυση των android ναυαρχίδων είναι FHD, που σημαίνει 13 φορές μεγαλύτερη από τα iP3, 6 φορές μεγαλύτερη από τα iP4 και 3,5 φορές μεγαλύτερη από τα iP5. Άρα είναι σαν να συγκρίνουμε ένα VGA με ένα FHD παιχνίδι -σε παραπλήσιο, ίδιο ή διαφορετικό hardware, μικρή σημασία έχει- πάντα η μικρότερη ανάλυση έχει υποπολλαπλάσια ανάγκη για επεξεργαστική ισχύ.

 

Σύμφωνο με τις παρατηρήσεις σας σχετικά με την ανάλυση αλλα εγώ μιλάω για το iPad mini retina. που έχει μεγαλύτερη ανάλυση από FHD. Δεν μιλάω για τρομαχτική διαφορα προς θεού. Όπως είπε πολύ σωστά και ο φίλος sakisdani πρέπει να τα έχεις διπλα διπλα για να καταλάβεις την διαφορα.

 

Δεν ξέρω αν στο ΙΟΣ κάνει scale την εικόνα και παραμένει η ανάλυση του iPhone 5. Αν και δεν νομίζω γιατί δεν βλέπεις ίχνος pixel. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνο με τις παρατηρήσεις σας σχετικά με την ανάλυση αλλα εγώ μιλάω για το iPad mini retina. που έχει μεγαλύτερη ανάλυση από FHD. Δεν μιλάω για τρομαχτική διαφορα προς θεού. Όπως είπε πολύ σωστά και ο φίλος sakisdani πρέπει να τα έχεις διπλα διπλα για να καταλάβεις την διαφορα.

 

Δεν ξέρω αν στο ΙΟΣ κάνει scale την εικόνα και παραμένει η ανάλυση του iPhone 5. Αν και δεν νομίζω γιατί δεν βλέπεις ίχνος pixel. :happy:

 

ΟΚ my bad γιατί έκανα αναφορά στις αναλύσεις στο iP και όχι στο iP(ad) που είπες εσύ. Αλλά σκέψου και το εξής (και κάνε το πείραμα): βάλε το κινητό σε airplane mode, ή άσε μόνο το WiFi ανοιχτό, ξανατρέξε το παιχνίδι και κάνε τη σύγκριση. Αν δεις διαφορές από πριν, σημαίνει ότι κάτι τρέχει με το δίκτυο, γι'αυτό και σου σπάει το frame rate. Επίσης βεβαιώσου ότι εκείνη ακριβώς τη στιγμή δεν αρχίζει από πίσω μόνο του να κάνει updates, να τσεκάρει τον καιρό, να ελέγχει το PlayStore κλπ κλπ.

 

Και φυσικά βεβαιώσου ότι δεν τρέχεις και τίποτα άλλο από πίσω, που να σου τρώει CPU ...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα 2- τρεις ερωτησουλες....

ειμαι καινουριος με lg g2 .

οταν γραφω μηνυμα δεν μου βγαζει το τ9 γιατι ? τι πρεπει να κανω ?

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα 2- τρεις ερωτησουλες....

ειμαι καινουριος με lg g2 .

οταν γραφω μηνυμα δεν μου βγαζει το τ9 γιατι ? τι πρεπει να κανω ?

 

Μπες στις ρυθμίσεις και εκεί μέσα θα βρεις την επιλογή.

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Παραξενο. Δεν το εχω πειραξει ποτε και με αφηνει να κανω το re-map. Οταν το παταω το καταλαβαινει.

 

Μήπως έχεις βάλει και το xposedbridge ή είσαι root;

Link to comment
Share on other sites

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις βάλει και το xposedbridge ή είσαι root;

 

είmαι root

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

λύση με το bug του ρολογιού βρέθηκε? χάνει λεπτά το χαζό :/

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

311 ειναι παλια παρτιδα ε?το βρισκω ελληνικο απο birdphone.

 

Ναι είναι παλιά. Το δικό μου είναι 401 ελληνικό από το birdphone.

:D
Link to comment
Share on other sites

βαγγελη απο το Birdphone πηρα τηλ κ μου ειπαν 311.

 

Περίεργο. Την προηγούμενη Τρίτη το πήρα από εκεί. Και το κουτί απ'έξω λέει 401.

:D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...