Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια σε ολες τις φωτογραφιες μου βγαζει αυτο το μαυρο στιγμα σχεδον στο κεντρο της φωτογραφιας. Το κινητο το πηρα σημερα και το καταλαβα οταν πηγα να δοκιμασω την καμερα! Να ζητησω αντικατασταση?http://postimg.org/image/64wdon06n/

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια σε ολες τις φωτογραφιες μου βγαζει αυτο το μαυρο στιγμα σχεδον στο κεντρο της φωτογραφιας. Το κινητο το πηρα σημερα και το καταλαβα οταν πηγα να δοκιμασω την καμερα! Να ζητησω αντικατασταση?http://postimg.org/image/64wdon06n/

 

http://s27.postimg.org/5fdlc9zn6/CAM00006_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άρα δεν είναι αναβαθμίσιμο μέσω της επίσημης οδού! Τώρα δοκίμασα μέσω PC Suite να κάνω τάχα recovery και από το log φαίνεται ότι άρχισε να κατεβάζει την 10Β (την original ασιατική προφανώς) ενώ εγώ έχω περασμένη την γερμανική 10Ε. Παπατζιλίκια πάλι!!! :angry:

 

δεν ανεφερε παντως καποιος οτι με οτα του γυρισε σε ασιατικη απο ευρωπαικη. απο το pc suite ισχυει ναι

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

περιεργο που το κρατησες και τοσο :lol:

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε ολες τις φωτογραφιες μου βγαζει αυτο το μαυρο στιγμα σχεδον στο κεντρο της φωτογραφιας. Το κινητο το πηρα σημερα και το καταλαβα οταν πηγα να δοκιμασω την καμερα! Να ζητησω αντικατασταση?http://postimg.org/image/64wdon06n/

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

http://s27.postimg.org/5fdlc9zn6/CAM00006_1.jpg

 

Φίλε το είχα στο g τον πρώτο μήνα, σιγά σιγά πήγε στη γωνία και έφυγε τελείως, ήταν ένα μεγάλο Γ... δε χάνεις τίποτα να ζητήσεις αλλαγή ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

οι αλυσίδες δύσκολα ρίχνουν τιμές...

δοκίμασα διάφορα προγράμματα με ανοιχτά/κλειστά δεδομένα,τα ίδια...με κλειστά δεδομένα δε δεν δούλευε απλά...

στα δε διάφορα test...κλάμα...ενω μεν έβλεπε δορυφόρους (μάλλον με το κυάλι) πχ 20 δεν κλείδωνε σε κανέναν!

 

να ρωτήσω κατι μετα απο πόσο καιρό παρατήρησες αυτο το προβλημα??απο την πρωτη μερα ειχε το προβλημα με το gps??

γιατι αν δεν κανω λάθος εσυ δεν ήσουνα που ζητούσες το αρχείο gps conf ??(δεν θυμαμαι καλα:happy: και φυσικα δεν σε κατηγορώ για τιποτα ετσι!!!!!!:))

και ρωτάω εγω τωρα με διφορα μοντακια η διφορα custom roms που περναμε στο τηλεφωνο μας ετσι γιατι απλα μας αρέσει να να δοκιμάζουμε καινουργια πραγματα!!!!υπαρχει πιθανότητα να κανουμε ζημίες στο τηλεφωνο μας οπως π.χ να μην δουλευει το gps, καποιος σενσορας η οτιδήποτε αλλο???

Link to comment
Share on other sites

:)Καλησπερα στην παρεα, απο χθες κατοχος του G2 16 white

Μεταβαση απο note3 οπου τελικα το μεγεθος με δυσκολευε στην καθημερινοτητα μου:(, πρωτες εντυπωσεις θετικες με δυο παρατηρησεις, μια υστερηση σε γωνια θεασης και το τριξιμο στο πισω μερος. Αυτα :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

:!::!::!:

Τα μηνύματα που αφορούσαν την διαθεσιμότητα της συσκευής μεταφερθήκαν στο σωστο θέμα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν είναι αναβαθμίσιμο μέσω της επίσημης οδού! Τώρα δοκίμασα μέσω PC Suite να κάνω τάχα recovery και από το log φαίνεται ότι άρχισε να κατεβάζει την 10Β (την original ασιατική προφανώς) ενώ εγώ έχω περασμένη την γερμανική 10Ε. Παπατζιλίκια πάλι!!! :angry:

Κατεβαζεις οποια ROM θες και κανεις αυτο που λεει στο how to unroot. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4954802

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα note ii, το οποίο από σήμερα το απόγευμα έχει μια ωραιότατη σπασμένη οθόνη.

Σκέφτομαι να πάω στο G2, αξίζει?

Όσοι ήρθατε από note 2 είδατε κάτι που σας απογοήτευσε?

Υ. γ. Συγγνώμη αν το γράφω σε λάθος Thread, αλλά δεν ήξερα που αλλού να απευθυνθώ

Αν έχει ξαναθιχθεί το ίδιο θέμα, ας με παραπέμψετε στο αντίστοιχο σημείο.

Link to comment
Share on other sites

Μα λέω ότι αγόρασα ασιατικό και του πέρασα την γερμανική από την πρώτη στιγμή! Το λινκ που παραθέτεις θα μπορούσα να το είχα συντάξει αυτοπροσώπως!:p Εγώ θέλω να ξέρω αν ο επόμενος κάτοχος θα μπορεί να το αναβαθμίζει σαν νορμάλ άνθρωπος και όχι σαν nerd!:lol:

Τωρα καταλαβα.

Δυστυχως, οπως σου ειπαν τα παιδια? αν το αφησεις να κανει μονο του αναβαθμιση, θα δει το IMEI και θα κατεβασει την ασιατικη.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα note ii, το οποίο από σήμερα το απόγευμα έχει μια ωραιότατη σπασμένη οθόνη.

Σκέφτομαι να πάω στο G2, αξίζει?

Όσοι ήρθατε από note 2 είδατε κάτι που σας απογοήτευσε?

Υ. γ. Συγγνώμη αν το γράφω σε λάθος Thread, αλλά δεν ήξερα που αλλού να απευθυνθώ

Αν έχει ξαναθιχθεί το ίδιο θέμα, ας με παραπέμψετε στο αντίστοιχο σημείο.

 

Εγω ηρθα απο note 2.Ισως σου λειψει το πενακι αν το χρησιμοποιουσες(εγω καθολου).

Περα απο αυτο κι η ελλειψη καρτας sd.

Να σου πω την αληθεια νομιζα πως αγοραζοντας το G2 θα ξενερωσω αλλα εγινε ακριβως το αντιθετο.Επισης φοβομουν οτι δεν θα καταφερω να συνηθισω τα πισω κουμπια και τα on screen buttons αλλα συνηθιζονται γρηγορα.

Η οθονη του,η μπαταρια του,τα λεπτα bezels και το knock on/off θα σε κανουν να ξεχασεις γρηγορα το note 2.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Απο κάμερα; Ικανοποιημένοι; Διχάζονται οι απόψεις...

 

Απο το βιντεο εχω ξενερωσει κι αυτο οταν υπαρχει πολυ βαβουρα.Μπουκωνει το μικροφωνο.

Λογικα σε επομενη αναβαθμιση θα το φτιαξουν.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Απο κάμερα; Ικανοποιημένοι; Διχάζονται οι απόψεις...

 

Εγώ κανένα παράπονο. Απο galaxy S4 καλύτερη είναι.

 

Edit: μιλάω για λήψη φωτογραφιών. Το βίντεο δε το χω ψάξει αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ηρθα απο note 2.Ισως σου λειψει το πενακι αν το χρησιμοποιουσες(εγω καθολου).

Περα απο αυτο κι η ελλειψη καρτας sd.

Να σου πω την αληθεια νομιζα πως αγοραζοντας το G2 θα ξενερωσω αλλα εγινε ακριβως το αντιθετο.Επισης φοβομουν οτι δεν θα καταφερω να συνηθισω τα πισω κουμπια και τα on screen buttons αλλα συνηθιζονται γρηγορα.

Η οθονη του,η μπαταρια του,τα λεπτα bezels και το knock on/off θα σε κανουν να ξεχασεις γρηγορα το note 2.

 

Δυστυχώς το πενάκι μ' άρεσε, δεν με είχε βολέψει αλλά όποτε είχα χρόνο το χρησιμοποιούσα.

Για το g2 ξέρω τα +/- και η αλήθεια είναι ότι όποιος φίλος με είχε ρωτήσει αυτό του είχα προτείνει ή τα note.

Κάμερα πιστεύω θα με βολέψει, αν είχε και sd card.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Αν ξερει κανείς πως μπορώ απο Samsung wave I να μεταφέρω τις επαφές μου

στο LG G2!!!!

Δες φιλε μου οταν εισαι μεσα στις επαφες σου (στο wave) αν εχει επιλογη εξαγωγη επαφων στην μνημη ή sd; Αν εχει πατας εξαγωγη και το αρχειο με επεκταμα .vcf που θα σου δημιουργησει το περνας στο G2 (μεσω υπολογιστη ή bluetooth) . . το "τρεχεις" και εχεις τις επαφες σου σε χρονο ντε τε!! Ξερει κανεις παιδια αν μπορουμε με καποιο τροπο με το G2 μας να διαβασουμε εξωτερικο σκληρο π.χ. 500 gb (fat32); Πηρε καποια στιγμη το αυτι μου οτι τα galaxy s4 μπορουσαν να το κανουν!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κατι μετα απο πόσο καιρό παρατήρησες αυτο το προβλημα??απο την πρωτη μερα ειχε το προβλημα με το gps??

γιατι αν δεν κανω λάθος εσυ δεν ήσουνα που ζητούσες το αρχείο gps conf ??(δεν θυμαμαι καλα:happy: και φυσικα δεν σε κατηγορώ για τιποτα ετσι!!!!!!:))

και ρωτάω εγω τωρα με διφορα μοντακια η διφορα custom roms που περναμε στο τηλεφωνο μας ετσι γιατι απλα μας αρέσει να να δοκιμάζουμε καινουργια πραγματα!!!!υπαρχει πιθανότητα να κανουμε ζημίες στο τηλεφωνο μας οπως π.χ να μην δουλευει το gps, καποιος σενσορας η οτιδήποτε αλλο???

 

όταν το πρωτοπήρα δεν είχα δουλέψει ιδιαίτερα το gps,μου είχε κάνει εντύπωση ότι δεν με έβρισκε γρήγορα στο widget καιρού,αλλά δεν είχα δώσει και βάση...αργότερα που το χρειάστηκα (με google maps) πρόσεξα ότι ανα τακτά διαστήματατα εξαφανιζόμουν εκεί άρχισαν τα "χμμμμ"...όταν ζήτησα το gps.conf το είχα ζητήσει γιατί είχα αλλάξει μέσω προγράμματος από το play το region σε europe για να τσεκάρω τι παίζει,μήπως άλλαζε κάτι,αλλά νομίζω ότι είχα κάνει μια χαζομάρα (κάτι διέγραψα νομίζω) και έτσι έψαχνα να το βρω...

δεν είναι θέμα αλλάγής rom...κάποιες μέρες πριν το στείλω service το είχα με μαμά firm και χωρίς root για να δω,άρχισαν και τα τεστ με τα προγράμματα,χρησιμοποιούσα πλοήγηση (αν και δεν χρειαζόταν) για να τσεκάρω...και τελικά είχε πρόβλημα!

 

οσο για αυτό που ρωτάς δεν γίνεται...το πολύ πολύ να απενεργοποιηθεί κάτι (ίσως) αλλά αν έχεις πάρει backup επανέρχεσαι στην προηγούμενη κατάσταση,οπότε και όλα λειτουργούν όπως πρέπει...τώρα αν ασχολείσαι με OC/UV το πολύ πολύ να σου κάνει reboots συνεχόμενα,για να το κάψεις/χαλάσεις είναι πολύ δύσκολο εκτός αν σου'ρθει να παίξεις με κάνα ADB και σβήσεις όλα τα partition (έτυχε σε φίλο,πέθανε το κακόμοιρο)!:p

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το πενάκι μ' άρεσε, δεν με είχε βολέψει αλλά όποτε είχα χρόνο το χρησιμοποιούσα.

Για το g2 ξέρω τα +/- και η αλήθεια είναι ότι όποιος φίλος με είχε ρωτήσει αυτό του είχα προτείνει ή τα note.

Κάμερα πιστεύω θα με βολέψει, αν είχε και sd card.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

 

Φιλε μου το μονο που μου λείπει ειναι το πενακι. Για εμενα αξιζει η αλλαγη. Πολυ καλο τηλεφωνο και με πολλες δυνατότητες.

Σταθερο και με μια αυτονομια νααα με το συμπάθιο

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Χθές είχα ανοιχτά τα δεδομένα και είδα για πρώτη φορά 4G.

Συγχρόνως μου έτυχε σε μία κλήση να πέσει η γραμμή. Κοιτώντας την οθόνη πρόσεξα ότι είχε μηδενίσει το σήμα.

Παίζει να έγινε εξαιτίας του 4G ή μήπως να αρχίσω να ανησυχώ μην έχει θέμα το τηλέφωνο?

Με τόσα που διαβάζω μου μπήκαν ψύλλοι!

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Χθές είχα ανοιχτά τα δεδομένα και είδα για πρώτη φορά 4G.

Συγχρόνως μου έτυχε σε μία κλήση να πέσει η γραμμή. Κοιτώντας την οθόνη πρόσεξα ότι είχε μηδενίσει το σήμα.

Παίζει να έγινε εξαιτίας του 4G ή μήπως να αρχίσω να ανησυχώ μην έχει θέμα το τηλέφωνο?

Με τόσα που διαβάζω μου μπήκαν ψύλλοι!

 

Φίλε μου όταν έχεις 4g λογικό είναι να έχεις χαμηλό σήμα!!! και αν το κρατάς κάτω δεξιά με το χέρι σου θα πέσει λίγο ακόμα το σήμα του τηλεφώνου γιατί εκεί βρίσκεται η κεραία του τηλεφώνου!!! Αυτό το έχουν όλα αν το κρατάς κάτω δεξιά σε όλα πέφτει το σήμα :)

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια το κινητο υποστηριζει συνδεση με hdmi ; και μια τρυπιτσα στο πανω μερος της συσκευης τι ειναι ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

Μετά από 7 χρόνια συμβίωσης χωρίς προβλήματα με Windows mobile είπα να κάνω την αλλαγή και να δοκιμάσω Android.

To G2 θα το έχω στα χέρια μου την άλλη εβδομάδα και ήδη έχω ξεκινήσει το διάβασμα στο φόρουμ.

dadan
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...