Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ξερετε για τον browser , ΟΠΟΙΟΝ και να βαλετε αν εχετε κατεβασει flash player και τον χρησιμοποιειτε ειναι σιγουρο οτι θα crashαρει.Και χωρις αυτον ομως θα crashαρουν οι browser αλλα οχι συχνα.Εγω προσψπικα χρησιμοποιω τον boat γιατι καθε φορα που crashαρειπαταω συνεχομενα τα μεσαιο κουνπι και σβηνω τη συγκεκριμενη διεργασια και μπαινω παλι και μου φορτωνει οτι εχω ανοιχτο πριν χωρις να χρειαστει να μπω σε ολες τις σελιδες μια μια.

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε εμένα Βρίσκει δορυφόρους αλλά δεν λοκαρει....

H καινουργια σου συσκευη? γιατι μου ειπες οτι δουλευει ρολοι...με την προηγουμενη απλα θυμαμαι ειχες το κλασσικο εχανε το σημα αυτη δεν λοκαρει?

Link to comment
Share on other sites

εχει καποια εφαρμογη μεσα το κινητο ή πρεπει να βρω και να κατεβασω?

 

Μπορείς και να αποθηκεύσεις για offline χρήση μια περιοχή που σε ενδιαφέρει σε google maps. Μετά δουλεύει και χωρίς δίκτυο, αλλά χωρίς δυνατότητα χάραξης πορείας και αναζήτησης. Για να βλέπεις το χάρτη και το στίγμα σου είναι αρκετό.

Πάντως και οι google maps δεν καταναλώνουν πολλά δεδομένα, και δε φαντάζομαι να έχεις το G2 χωρίς καθόλου δεδομένα...

Link to comment
Share on other sites

H καινουργια σου συσκευη? γιατι μου ειπες οτι δουλευει ρολοι...με την προηγουμενη απλα θυμαμαι ειχες το κλασσικο εχανε το σημα αυτη δεν λοκαρει?

 

Όχι φίλε μου εννοώ με a-gps μεσα στο σπίτι αλλιώς λοκαρει έξω τόσο γρήγορα όσο τα μηλοφωνα που είχα.... (2,3 δευτ) πραγματικά είμαι πολύ ευχαριστημενος από την συσκευή.....

Edited by aris_volos
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

ποιος ο λόγος να δοκιμάζεις το GPS μέσα στο σπίτι; :wacko:

 

Έτσι μπορεί να συγκριθεί η ευαισθησία του δέκτη gps με άλλες συσκευές στις οποίες έχουμε κάνει το ίδιο. Και εγώ το τσεκάρω μέσα στο σπίτι το κάθε κινητό όχι γιατί θα κάνω πλοήγηση αλλά για τον λόγο που ανέφερα.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια. Σε ότι αφορά το ζήτημα σήματος gps που αναφέρετε με το LG G2, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως δεν έχει διαπιστωθεί γενικευμένο σχετικό πρόβλημα. Θα σας προτείναμε σε πρώτο στάδιο να διατηρήσετε αντίγραφο ασφαλείας των δεδομένων που δεν επιθυμείτε να χάσετε οριστικά, ώστε να πραγματοποιήσετε επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων της συσκευής σας. Αν παρ' όλα αυτά διαπιστώνετε πως το θέμα επιμένει, η εταιρεία μας παρέχει την δυνατότητα δωρεάν παραλαβής της συσκευής από ταχυμεταφορέα, για να μεταβει για τεχνικό έλεγχο στο εξουσιοδοτημένο μας τεχνικό τμήμα. Είμαστε στη διάθεση σας σε περίπτωση που επιθυμείτε να δρομολογήσουμε τις απαραίτητες διαδικασίες.

 

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνηση επικοινωνήστε με την LGE στο 801 11 200 900 ή 210 48 00 564, Δευτέρα με Κυριακή. Επίσης μπορείτε να επισκεφθείτε το site μας http://www.lg.com/gr και να δείτε όλα μας τα προϊόντα.

 

Απάντηση από την LG....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

τι να ξερουν στην lg hellas..στη καλυτερη αμα γνωριζουν τιποτα στα κεντρικα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια αυτες τις μερες θα αγορασω νεα συσκευη και ειμαι αναμεσα στο G2 Και στο galaxy s4... Κλείνω προς το G2 (που νομιζω ειναι και καλυτερο) απλως με προβληματιζει οτι δεν εχει επεκταση μνημης... ειναι αρκετα τα 16gb? μπορω να κανω κατι με αυτο? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

τη συσκευη χρησιμοποιεις τωρα και τι χωρητικοτητας; ποσες εφαρμογες εγκαθιστας συνηθως;το μονο που μπορεις να κανεις ειναι κατι τετοιο http://www.meenova.com/st/p/m3r.html η να χρησιμοποιησεις ενα τετοιο καλωδιο http://www.ebay.com/itm/380655800531?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 για να συνδεεις οποιοδηποτε φλασακι στη συσκευη σου

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά όσο αναφορά το θέμα με το GPS δίνω μια βαρύτητα με το τελευταίο τεστ που έκανα ότι είναι Hardware.

Η δοκιμή έγινε με το γνωστό πρόγραμμα AndroiTS GPS Test PRO. Σε ανοιχτό περιβάλλον συγκεκριμένα γήπεδο με καθαρό ουρανό τα αποτελέσματα χωρίς δεδομένα ανοιχτά στην πρώτη φωτογραφία είναι αυτά εντός 5 λεπτών.

 

Στην συνέχεια δοκίμασα να βάλω τον αντίχειρα μου στο πάνω μέρος τις συσκευής και συγκεκριμένα εκεί που βρίσκεται το μικρόφωνο ωστε να δω αν επηρεάζεται το σήμα. Το δοκίμασα 3 με 4 φορές με αποτέλεσμα να διαπιστώσω όταν βάζω το δάχτυλο και πιέζω λίγο το πλαστικό οι δορυφόροι να έχουν καλύτερη λήψη. Οι άλλες 2 φωτογραφίες είναι αφού έχω τον αντίχειρα στην συσκευή.

 

Ένα μεγάλο ποσοστό δίνω στο ότι ή δεν κάνει καλή επαφή η Antenna ή υπάρχει λάθος σχεδιασμός στην τοποθέτηση της με συνέπεια να μην έχουμε την ακρίβεια που θέλουμε στους δορυφόρους και να χάνεται το σήμα.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ρε Παιδιά απο την ημερα που το εχω καθε μερα καποια εφαρμογη του κινητου μου τραβάει δεδομενα απο τη καρτα χωρις να τα εχω ενεργοποιημενα και χρεωνομαι απο 1ευρω. Εχω χασει τις μοναδες μου ολες συνεχίζει και ακρη δεν μπορεσα να βγαλω. Μηπως ξερετε ποια εφαρμογη μπορει να είναι και αν οχι πως αλλιως θα το σταματήσω?
Link to comment
Share on other sites

διαβασε το faq της συσκευης..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωριζετε γτ δεν υπαρχει το Lg g2 32 gb στο skroutz? (Τα εχουν παρει ολα? )

 

υπαρχουν στο bestprice.gr

Link to comment
Share on other sites

ναι κοιταξα και εκει δεν υπαρχει.. μπορειτε να μου πειτε καποιο site που να μπορω να το παραγγειλω?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τεσταρα καιγω το gps σε tmobile lg g2. Με το πρόγραμμα Gps test και σε σύγκριση με το Samsung s2 με το οποίο ήμουν πολύ ευχαριστημενος, βρισκει περισσοτερους δορυφορους και ταχυτερα. Δυστυχώς, στην πορεία με το πρόγραμμα mireo dont panik αγορασμένο, σε διαδρομή μισής ωρας, 2 φορες το στιγμα εμεινε ακινητο ενω εγω οδηγουσα και ξεμπλοκαρε 100 και 500 μετρα αργότερα. Με το s2 και το ιδιο πρόγραμμα δεν ειχα ποτέ αντίστοιχο θεμα. Πάλι καλά που τα κουβαλαω και τα 2...
Link to comment
Share on other sites

πριν απο λίγο ειπα να δοκιμάσω ξανα το gps μεσα στο σπιτι μου και μεσα σε ενα με δυο λεπτα λεπτα ειχε κλειδώσει το σημα και ηταν αρκετά καλο μαλιστα οριστε και φοτο!!βέβαια μου εκανε και εμενα εχασε μια φορα το σημα την ωρα πλοήγησης για περιπου ενα λεπτο με navigon!!και για αυτο το δοκιμασα ξανα το gps την ωρα που οδηγούσα με το gps test ανοιχτό ηθελα να δω ποτε θα χασει το σημα αλλα δεν εχασε καθολου το σημα μεσα σε 30 λεπτα ποπυ το τεσταρα αλλα παρατήρησα οτι το σημα δεν ηταν και πολυ σταθερό θελω να πω οτι εχανε και ξανα εβρισκε συνέχεια τέσσερις με πεντε δορυφόρους κατο απο εφτά δορυφορους ομως δεν έπεφτε ποτε!!!!τι να πω μακαρι να μην κανενα προβλημα οπως ειχε το htc one x (δεν ξερω αν ειχαν ολα προβλημα με το gps!!!! ))

ας περιμένουμε το update μήπως και διορθωθεί το προβλημα!!!!:)παρόλα αυτα το τηλεφωνιο ειναι φοβερο ετσι!!!!:D

και σε καμια περιπτώσει δεν θα χρησιμοποιούσα το τηλέφωνο για επαγγελματική χρήση σαν gps φυσικα ετσι !!! θα έπαιρνα συσκευή μονο για πλοηγηση με 50 ευρω και τελος!!!μην ξεχναμε οτι ειναι τηλεφωνο και αυτα που προσφερει δεν ειναι για επαγγελματική χρήση αλλα για ερασιτεχνική χρήση!!!

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη που ξαναρωταω θελω να παραγγειλω το G2 32GB ξερετε καποιο Site να το παραγγειλω?.. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη που ξαναρωταω θελω να παραγγειλω το G2 32GB ξερετε καποιο Site να το παραγγειλω?.. ευχαριστω

 

http://www.mobile14.gr/index.php?route=product/product&product_id=357&ref=bestprice.gr

Να αναφερω πως δεν εχω προσωπικη εμεπιρια απο το site,αλλα μερικα παιδια που αγορασαν απο εκει λενε καλα λογια.Επισης λενε πως η συσκευη ειναι Ασιατικη (Νομιζω <φοραει> την SEA εκδοση λογισμικου στους περισσότερους)

Υ.Γ.Μηπως επρεπε να ρωτησεις στην αγορα και διαθεσιμοτητα ;

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη που ξαναρωταω θελω να παραγγειλω το G2 32GB ξερετε καποιο Site να το παραγγειλω?.. ευχαριστω

 

οριστε φιλε μου http://www.bestprice.gr/item/2153841167/lg-g2-optimus-32gb στο σκρουτζ δεν υπαρχει πλέων δεν ξερω γιατι!!!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι εντελως χαζο.το προσεξα τωρα μετα απο τοοοοσα κινητα λογω του μικρου bezel.ολα τα κινητα και ειδικα τα g2 εχουν αυτο το μαυρο περιθωριο στην οθονη?οτι και να κανω ειναι εκει.επειδη ειναι ασπρο το κινητο σε ασπρο μενου φαινεται πολυ αυτο το ασπρο-μαυρο-ασπρο

 

http://s28.postimg.org/8tcfj23zh/2014_01_07_20_24_32_898.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κανένα πρόβλημα.και σήμερα 1 ώρα παρά κάτι Sygic αυθεντικό μες στη Αθήνα αψογα

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

http://www.numberingplans.com/?page=analysis&sub=imeinr

Παρελαβα τη συσκευη απο vnp πριν απο ~40 μερες με rom Ταϊβανεζικη.Σημερα μπηκα σ'αυτο το site και λεει πως η συσκευη μου προοριζεται για Ευρωπη και συγκεκριμενα για Αγγλια (αν καταλαβα καλα).Μηπως μπορει καποιος αλλος κατοχος G2 16 GB απο vnp να βαλει το ΙΜΕΙ του για να συγκρινουμε;

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι εντελως χαζο.το προσεξα τωρα μετα απο τοοοοσα κινητα λογω του μικρου bezel.ολα τα κινητα και ειδικα τα g2 εχουν αυτο το μαυρο περιθωριο στην οθονη?οτι και να κανω ειναι εκει.επειδη ειναι ασπρο το κινητο σε ασπρο μενου φαινεται πολυ αυτο το ασπρο-μαυρο-ασπρο

 

http://s28.postimg.org/8tcfj23zh/2014_01_07_20_24_32_898.jpg

 

Υπαρχει σε ολα τα g2 αλλα και στα gpad

 

 

 

 

 

http://www.numberingplans.com/?page=analysis&sub=imeinr

Παρελαβα τη συσκευη απο vnp πριν απο ~40 μερες με rom Ταϊβανεζικη.Σημερα μπηκα σ'αυτο το site και λεει πως η συσκευη μου προοριζεται για Ευρωπη και συγκεκριμενα για Αγγλια (αν καταλαβα καλα).Μηπως μπορει καποιος αλλος κατοχος G2 16 GB απο vnp να βαλει το ΙΜΕΙ του για να συγκρινουμε;

 

Τα ίδια γράφει και σε μένα που είναι και με τη βούλα ασιατικη συσκευή. Δώσε βάση στο τι αρχικα γράφει η συσκευασία σου..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...