Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει την επιλογή στην paid έκδοση για να επιλέξεις τι θέλεις να κάνει σε παρατεταμένο πάτημα των soft keys.

Γι'αυτό σε έγραψε ο dev...:p

 

Δεν ειναι μόνο εκεί το θεμα,η καινούρια εκδοσή "χαλάει" και 2 συνδυασμούς σοφτ κουμπιών.Οτιδήποτε εχει το back δεξιά δεν λειτουργεί.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδια απο τι βλεπω το g2 εχει πολλα μοντελα D800 D802 VS980 L-01F F-320 F320S..εχουν διαφορες???και αν ναι πιο ειναι καλυτερο για Ελλαδα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μόνο εκεί το θεμα,η καινούρια εκδοσή "χαλάει" και 2 συνδυασμούς σοφτ κουμπιών.Οτιδήποτε εχει το back δεξιά δεν λειτουργεί.

 

Δεν είμαι σίγουρος ότι είναι η 1.4,είναι ένα backup από beta (10/11).Δες αν σου κάνει

https://dl.dropboxusercontent.com/u/14913717/GSam%20error%20report/0B1DkkdNkAnSIZ1h1elI1Znl0R0E.apk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Να ρωτήσω κάποια πράγματα....σε 32GB γιατί δεν υπάρχει....και αν σκοπεύει να κυκλοφορήσει στην Ελλάδα σε 32GB; Σε άσπρο χρώμα υπάρχει;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Γενικά το άσπρο είναι σε έλλειψη στη Ελλάδα όσοι το έχουν ετοιμοπαραδοτο το έχουν πάνω από 500 € το 32αρι δεν το εισάγει επίσημα η lg στην Ελλάδα υπάρχουν όμως σκρουτζομαγαζα που το φέρνουν

 

στο skroutz δεν είδα κάτι κάνα link?

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ, δεν κρατήθηκα :-P παιδιά την λειτουργία remote control τη χρησιμοποιείτε; κάθομαι στον καναπέ και χειρίζομαι τηλεόραση, τον ψηφιακό δέκτη και το air condition από το LG :-D
Link to comment
Share on other sites

Καλά έκανε και το ανέφερε καθότι απο ταϊβάν δεν εχουν εγγύηση απο LG Hellas
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πρώτου το αγοράσω πήρα τηλ την lg έδωσα το imei και μου είπαν ότι καλύπτεται από εγγύηση κανονικά το έχω γράψει και σε ποστ πιο πανω
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Για πες, για πες!

 

Τι να πω περισσότερο...εγώ περιμένω να μου πείτε αν γνωρίζετε αν το πάρω από ebay αν καλύπτομαι από LG Hellas, επειδή λέει εγγύηση κατασκευαστή

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Ναι μάλιστα ο υπάλληλος είπε ότι η lg Δεν θα αρνηθεί επισκευή στα πλαίσια της εγγύησης τα λόγια του ακριβώς
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω περισσότερο...εγώ περιμένω να μου πείτε αν γνωρίζετε αν το πάρω από ebay αν καλύπτομαι από LG Hellas, επειδή λέει εγγύηση κατασκευαστή

Εννοω δωσε link.

Για την εγγυηση νομιζω οτι αν το μοντελο προοριζεται για την Ευρωπη τοτε ισχυει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι επειδή ο προμηθευτής τούς είναι από Αγγλία νομίζουν ότι και οι συσκευές που φέρνουν είναι αγγλικές ένα απλό check στο firmware της συσκευής όπως έκανα και εγώ είναι αρκετό δεν χρειάζεται να είσαι γκουρού

 

off topic

 

Φιλε μου Στεφανε (αν σε λεω σωστα) thats an excuse.Επειδη οπως ειπες δεν χρειαζεται να εισαι γκουρου το θεωρω μεγα φαουλ του μαγαζιου.Θυμησου,πια παραδεχονται οτι οι συσκευες δεν ειναι αγγλικες

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ καθόλου τους το είπα κιόλας και κάλεσα και την lg
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Μα φίλε μου δεν χρειάζεται ούτε καν check στο firmware όπως έγραψα και πιο πάνω στο κουτί τα πάντα ήταν στα ταιβανεζικα και πουθενά δεν αναφέρεται ότι είναι για χρήση στην ευρωπαϊκή Ένωση

 

Ακομα χειροτερα τοτε.

 

Στα της συσκευης τωρα, με ενα 15λεπτο σερφαρισμα περιπου ποσο πεφτει η μπαταρια σας;

Edited by ventura
Link to comment
Share on other sites

Το D802 είναι το Ευρωπαϊκό μοντέλο.

 

Το D802 είναι το international μοντέλο, που δουλεύει σε Ευρώπη, Ασία κλπ. Δε σημαίνει ότι όπου βλέπετε D802 είναι ευρωπαϊκό, μπορεί να είναι και ασιατικό κάλλιστα. Η ασιατική συσκευή δουλεύει κανονικά στην Ευρώπη (ίδιο μοντέλο - D802), απλά το θέμα είναι η εγγύηση.

Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Ακομα χειροτερα τοτε.

 

Στα της συσκευης τωρα, με ενα 15λεπτο σερφαρισμα περιπου ποσο πεφτει η μπαταρια σας;

 

Σερφάρισμα με wifi ή με data?Με wifi και σερφάροντας συνήθως μέσα από εφαρμογές (g+,twitter) από 0%-1%.Με data μπορεί να φτάσει και 2%.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Στην λειτουργια δικτυου μου εχει μεχρι GSM/WCDMA, δεν θα επρεπε να εχει και για 4G?

 

Wind εχεις;Επισης ποια ρομ φορας;

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Wind εχεις;Επισης ποια ρομ φορας;
Vodafone ειμαι και εχει D80210b-HKG-XX.

Επισης με τι να παρω backup το IMEI?Το andromizer που χρησιμοποιουσα στα samsung δεν υποστιριζει την συγκεκριμενη λειτουργεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Vodafone ειμαι και εχει D80210b-HKG-XX.

Επισης με τι να παρω backup το IMEI?Το andromizer που χρησιμοποιουσα στα samsung δεν υποστιριζει την συγκεκριμενη λειτουργεια.

 

D80210b-HKG-XX νομίζω ότι δεν υποστηρίζει 4G.Πρέπει να φλασάρεις την ευρωπαϊκή D802 EUR

 

Για IMEI backup δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650 πρώτο πόστ "IMEI Backup"

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για καποιο λογο το knock on σταματησε να λειτουργει...σας εχει τυχη ποτε η εγω ειμαι ο τυχερος ?

 

Update: εφαγε ενα hard reset και εστρωσε :p

Edited by Djdeltavita
Link to comment
Share on other sites

D80210b-HKG-XX νομίζω ότι δεν υποστηρίζει 4G.Πρέπει να φλασάρεις την ευρωπαϊκή D802 EUR

 

Για IMEI backup δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650 πρώτο πόστ "IMEI Backup"

 

Το λινκ που δινει εκει εχει να κατεβασεις μονο το ioroot για να κανεις root.Δεν βρισκω καποιοα εφαρμογη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγοράσω το LG G2 , σαν κινητο θεωρώ οτι είναι ότι καλυτερο κυκλοφορει , αλλα αυτο που με προβληματίζει ειναι η πολιτικη αναβαθμίσεων της LG και η μεγάλες καθυστερήσεις που έχει .

Γι αυτο μπαίνω αμέσως στο ψητό και ρωτάω έχει δώσει την 4.3 η LG ή ακομα περιμένετε?

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε δεν εχει δωσει. λογικα ακομα μια αναβαθμιση θα τη πάρει. αλλα απ το να αναβαθμιστεί και να παρει knox να κανει κανα 5λεπτο να ξυπνησει και τα γνωστα ας μη παρει καθολου

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...