Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nαι, άμα δε μου επιστρέψει ένα καλό ποσό πίσω, θα φάει negative, θα το γυρίσω πίσω και θα ζητήσω refund από ebay.

 

Το Firmware αλλάζει δεν είναι και τόσο θέμα...

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το Firmware αλλάζει δεν είναι και τόσο θέμα...

Το ξέρω αλλά απο τη στιγμή που του τόνισα 100 φορές να είναι ευρωπαϊκό, θέλω να είναι ευρωπαϊκό. Και που ξέρεις, μπορεί να μου επιστρέψει και ένα μέρος των χρημάτων.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλη την παρέα του G2. Αύριο παραλαμβάνω και εγώ το κινητό που με κέρδισε μετά απο πολύ έρευνα και σκέψη.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλη την παρέα του G2. Αύριο παραλαμβάνω και εγώ το κινητό που με κέρδισε μετά απο πολύ έρευνα και σκέψη.

 

εσυ απο που φιλε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, απο αυτα που εχει δειξει η ιστορια, μπορειτε να κανετε μια εκτιμηση για το πού θα βρισκεται η τιμη του G2 32GB κατα τον Ιανουαριο; Υπαρχει περιπτωση να ειναι κοντα στα 400€ ή αυτο θα γινει κατα το καλοκαιρι;

Ευχαριστω.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Igo Primo κανείς δεν δουλεύει;; :blink:

 

φιλε μου εγω το δουλεύω αλλα δεν εχω βρει να παίζει σωστά στο g2 !!!!εσυ το εχεις και δουλεύει σωστά??

Link to comment
Share on other sites

Αγγλία μένω και το σκέφτομαι....

Έλεγα για το nexus 5 αλλά ίσως αναθεωρήσω...

 

Εγώ έχω αναθεωρήσει ηδη!προς G2!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αν έχει ξαναγραφτεί στις προηγούμενες σελίδες, εδώ υπάρχει ένα τεστ της οθόνης του κινητού http://fullhd.gr/reviews/dis/item/16236-lg-g2-display-review.html

 

Είναι στα ελληνικά και με αρκετές μετρήσεις θα έλεγα.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αναθεωρήσει ηδη!προς G2!

 

Μια ζωή στα ίδια threads θα είμαστε εμείς?:lol: λίγο ακόμα να πέσει το 32αρι και το τσίμπησα.αν και με otg support το ίδιο μου κάνει ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια ζωή στα ίδια threads θα είμαστε εμείς?:lol: λίγο ακόμα να πέσει το 32αρι και το τσίμπησα.αν και με otg support το ίδιο μου κάνει ;)

 

Ετσι ετσι!το θεωρω καλυτερο απο το Ν5 γτ μου χει λειψει καλη μπαταρια χωρος ραδιο κ 4g!Εγώ θα περιμένω λίγο ακόμα να μαζεψω τπτ κ μετα θα το χτυπησω!αλλιως παραμενω με Ν4 μιας κ είναι μια χάρα κινητό.απλα με χει πιασει το καταναλωτικό μικρόβιο να πάρω άλλο χωρίς λογο χαχα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ετσι!το θεωρω καλυτερο απο το Ν5 γτ μου χει λειψει καλη μπαταρια χωρος ραδιο κ 4g!Εγώ θα περιμένω λίγο ακόμα να μαζεψω τπτ κ μετα θα το χτυπησω!αλλιως παραμενω με Ν4 μιας κ είναι μια χάρα κινητό.απλα με χει πιασει το καταναλωτικό μικρόβιο να πάρω άλλο χωρίς λογο χαχα

 

Κι εμένα έτσι ακριβώς με έχει πιάσει...

Αλλά τώρα που βρήκα να δώσω το 4αρι μου έχει έλλειψη το 5!!! Είδα κάποια αυτήν την προσφορά και ψήνομαι....

Link to comment
Share on other sites

Έχω ρωτήσει δύο φορές στο παρελθόν πόσο χρόνο χρειάζεται το τηλέφωνο για μία πλήρη φόρτιση 0%-100% και κανείς δεν απάντησε. Να υποθέσω ότι κανείς δεν το έχει φορτίσει από 0% ή ότι είναι πολύ δύσκολη η ερώτησή μου;
Link to comment
Share on other sites

Έχω ρωτήσει δύο φορές στο παρελθόν πόσο χρόνο χρειάζεται το τηλέφωνο για μία πλήρη φόρτιση 0%-100% και κανείς δεν απάντησε. Να υποθέσω ότι κανείς δεν το έχει φορτίσει από 0% ή ότι είναι πολύ δύσκολη η ερώτησή μου;

 

λοιπόν εγώ το έβαλα να φορτίζει από τέρμα ξεφόρτιστο κατά της 7μιση το πρωί, και μετά με πήρε ο ύπνος και ξύπνησα κατά της 10 και ήταν 100%. νομίζω 2μιση ώρες κάνει κάπου εκεί. το είχα αναφέρει κιόλας παιδιά ότι μου έκανε εντύπωση. γιατί το htc one μου φόρτιζε σε 4 ώρες περίπου. οπότε τεράστια διαφορά όχι απλά μικρή. δηλαδή όσοι από εσάς έρθετε όπως εγώ από htc one, θα μείνετε με το στόμα ανοιχτό. για μένα ήταν χοντρό πρόβλημα η μπαταρία. αν δεν μπορείς να ευχαριστηθείς το κινητό με φωτεινότητα πάνω από το 50% ε δεν αξίζει ρε παιδιά χάνετε όλη η αξία του τηλεφώνου. εγώ απολαμβάνω την οθόνη δεν μπορώ να σκέφτομαι τη μπαταρία

 

για την μπαταρία για όσους έχουν αμφιβολία διαβάστε εδώ http://www.anandtech.com/show/7251/lg-g2-and-msm8974-snapdragon-800-a-quick-look/3

διάβασα σε κάποιο άλλο τεστ που κάνανε ότι το lg g2 έχει καλύτερη μπαταρία και από το note 3 που έχει 200mah παραπάνω. νομίζω ότι αυτή τη στιγμή από τα καλύτερα smartphones που κυκλοφορούνε το lg g2 έχει την καλύτερη μπαταρία που σε συνδυασμό με το γρήγορο χρόνο φόρτισης το κάνουν πολύ καλό τηλέφωνο... και να μην αναφέρω τα knox κ.λ.π κλειδώματα που ξεκίνησε η samsung... κρίμα που η lg δεν έχει τόσο καλό marketing όπως οι άλλες μεγάλες εταιρίες γενικά νομίζω το ρίχνουν το τηλέφωνο.... προωθούν περισσότερο το nexus 5

 

για μένα ο μόνος λόγος να παει κάποιος στο nexus 5 είναι η τιμή του αν το βρει φτηνότερο.

 

 

 

τέλος μην παραγγέλνετε από ebay που στέλνουν τα κινητά τους από hong kong ακόμα και αν λένε ότι είναι Ευρωπαικά. η Αναμονή και ίσως τα εξτρά έξοδα τελωνείου αν περάσει, ίσως σας κοστίσει παραπάνω από ότι αν σε ένα μήνα από τώρα το πάρετε από skroutz πχ. Υπομονή και θα πέσει η τιμή

πολλοί δεν ενδιαφέρονται για την εγγύηση του κινητού, θα έλεγα να πάρουν από ebay την κορεάτικη έκδοση του τηλεφώνου. έχει removable back cover, μπορείς να βάλεις δικιά σου κάρτα μνήμης, και η μπαταρία αν και μικρότερη αφαιρείται. http://www.phonearena.com/news/LG-G2-for-Korea-has-microSD-card-slot-removable-battery_id46291

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Έχω ρωτήσει δύο φορές στο παρελθόν πόσο χρόνο χρειάζεται το τηλέφωνο για μία πλήρη φόρτιση 0%-100% και κανείς δεν απάντησε. Να υποθέσω ότι κανείς δεν το έχει φορτίσει από 0% ή ότι είναι πολύ δύσκολη η ερώτησή μου;

 

Αν έκανες ένα κόπο να διαβάσεις το νήμα θα έβλεπες ότι η ερώτηση σου έχει απαντηθεί στο παρελθόν από τα παιδιά περισσότερες από μια φορά το τηλέφωνο φορτίζει πλήρως σε λιγότερο από 2 ωρες

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω το δουλεύω αλλα δεν εχω βρει να παίζει σωστά στο g2 !!!!εσυ το εχεις και δουλεύει σωστά??

 

Κανε ενα κόπο και πες μου την έκδοση που έχεις να αρχίσω να το ψάχνω!

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

 

Οι πρώην κάτοχοι του HTC ΟΝΕ μεταπηδήσατε στο LG G2 κυρίως για ποιο λόγο? πέραν ίσως του καταναλωτικού μικροβίου... Λόγω μπαταρίας...?

 

Ευχαριστώ...

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

 

Οι πρώην κάτοχοι του HTC ΟΝΕ μεταπηδήσατε στο LG G2 κυρίως για ποιο λόγο? πέραν ίσως του καταναλωτικού μικροβίου... Λόγω μπαταρίας...?

 

Ευχαριστώ...

 

Α) λόγω ίδιου μεγέθους αλλά μεγαλυτερης οθόνης. Β) κάμερας γ) ευκολία ανοίγο-κλεισίματος.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ άρα θα τον στείλω να μάθει εάν είναι branded και βλέπουμε. Πάντως δεν νομίζω πως το mediamarkt ή το saturn πουλάνε branded συσκευές σωστά?
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι γερμανικό και είναι branded Vodafone. Όταν έψαξα μέσω του xda να βρω τις επίσημες ρομ για κάθε χώρα στη Γερμανία μου εμφάνιζε μόνο αυτή της Vodafone. Λογικά όπως έγραψαν κάποιοι λίγα ποστ πίσω θα μπορούμε να του περάσουμε την Europe που υπάρχει unbranded.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το παίρνω από τα γνωστά μαγαζιά γιατί εφόσον έχω την επιλογή στα ίδια χρήματα να το πάρω απο κανονικό μαγαζί στην Γερμανία χωρίς έξοδα αποστολής (θα μου το φέρει φίλος μου) δεν ρισκάρω να πάρω κάτι από εδώ που να είναι ανοιγμένη συσκευασία ή branded εκτός εάν πάω από κοντά και μου πουν χώρα εισαγωγής και δω το πακέτο. Δεν είναι ότι δεν τα εμπιστεύομαι αλλά. Πάντως ρε παιδία δεν θέλω να δώσω 450€ και έλεγα να παω προς Ν5 αλλά αυτή η μπαταρία που έχει δεν μου αρέσει άσε που έχει και ραδιόφωνο. Λέτε προς τις γιορτές να πάει προς τα 400€?? Και μιά άλλη ερώτηση ποιός αγοράζει από τα μαγαζιά που το πουλάνε 600€ όταν τα κανονικά μαγαζιά στο εξωτερικό το πουλάνε 150€ λιγότερο. Δεν μπορώ να το καταλάβω.
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι γερμανικό και είναι branded Vodafone. Όταν έψαξα μέσω του xda να βρω τις επίσημες ρομ για κάθε χώρα στη Γερμανία μου εμφάνιζε μόνο αυτή της Vodafone. Λογικά όπως έγραψαν κάποιοι λίγα ποστ πίσω θα μπορούμε να του περάσουμε την Europe που υπάρχει unbranded.

 

Βαγγελη και εγω το ιδιο θεμα εχω αλλα βρηκα στο xda την euro open....δεν το εχω κανει βεβαια ακομα κατι γιατι ρωτησα εδω μεσα αν εχω θεμα με τις αναβαθμισεις αλλα δεν πηρα απαντηση !

Edited by Djdeltavita
Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη και εγω το ιδιο θεμα εχω αλλα βρηκα στο xda την euro open....δεν το εχω κανει βεβαια ακομα γιατι ρωτησα εδω μεσα αν εχω θεμα με τις αναβαθμισεις αλλα δεν πηρα απαντηση !

 

Δεν έχει έρθει κάποια αναβάθμιση για να ξέρουμε κάτι σίγουρο..

αλλά συνήθως όταν έχεις τροποποιημένο λειτουργικό,αν αλλάξεις δηλαδή κάτι σε αυτό που φοράει κανονικά,συνήθως δεν μπορείς να πάρεις αυτόματα την αναβάθμιση,θα πρέπει να την κάνεις μόνος σου!!

ελπίζω να βοήθησα :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Είμαι κι εγώ εδώ και δύο μέρες κάτοχος αυτού του φοβερού κινητού.Όλες οι πρώτες εντυπώσεις άριστες.

Μια ερώτηση ήθελα να κάνω αν γνωρίζει κάποιος.Αγόρασα το 16άρι από skroutzoμάγαζο(mrmobi) και στην απόδειξη που μου έστειλαν δεν αναφέρεται το μοντέλο του κινητού ή κάποιο άλλο στοιχείο του παρά μόνο η λέξη "κινητό" και η τιμή του.Μια και η απόδειξη είναι και εγγύηση,υπάρχει πιθανότητα λέτε σε περίπτωση ανάγκης μελλοντικού service να υπάρξει κανένα θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...