Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν βγάζει φωτογραφίες επιπέδου S4 τότε είμαστε μια χαρά... Για τέτοια ποιότητα, τύπου S4, θεωρώ πως εννοούμε όσοι λέμε αξιοπρεπείς φωτογραφίες σε ναυαρχίδες Android.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια..εχει βρει κανεις την θηκη quickwindow για το lg g2 σε καποιο σκρουτζομαγαζο η τελος παντων καπου στην ελλαδα??
Link to comment
Share on other sites

Να ήταν και android..... :(

 

Αν ήταν Android θα το είχα κρατήσει και εγώ :)

Τέλος το off

Τα παραπάνω τα έγραψα γιατί ο φίλος εστιάζει σε συγκεκριμένη χρήση του κινητού και απλά χωρίς να το έχω στα χέρια μου ακόμα του είπα τι πιστεύω.

Πως για αυτόν ίσως είναι καλύτερα να θυσιάσει άλλα πράγματα για να έχει αυτό που θέλει, δηλαδή Καλή, σωστά εστιασμένη φώτο ζωηρών παιδιών σε εσωτερικούς χώρους, πράγμα που είναι βέβαιο πως δε μπορεί να το κάνει το G2 όσο καλή κάμερα και να έχει, όπως και όλα σχεδόν τα κινητά με εξαίρεση μερικά μετρημένα στα δάχτυλα.

Ίσως για αυτόν είναι καλκαλύτερα να πάρει ή να κουβαλάει και 1 κανονική φωτογραφική α τα δύσκολα ή να πάρει το 1020.

Κατά τα άλλα ότι το G2 είναι εκ των κορυφαίων κινητών δε σηκώνει αμφισβήτηση από κανένα νομίζω.

 

Θήκη που ζητάει ο φίλος παραπάνω έχει το πλαίσιο στα 30€ αν δε κάνω λάθος.

Τις είδα στο μολ :)

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον δε νομιζω οι φωτογραφιες του και το βιντεο του να ειναι χειροτερα του galaxy s2 που εχω εδω και 2,5 χρονια;;; Ημουν σχεδον ετοιμος να παραγγειλω το λευκο 32αρι και εχω "παγωσει" λιγο. . .
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα με το n4 σε βλέπω και χαίρομαι. Εγώ το αποχωρίστηκα αφήνοντας μου πολύ καλές εντυπώσεις.

Μη σε απασχολεί η μπαταρία του G2. Δεν...πέφτει τόσο εύκολα και είναι καλύτερη και από του note3. To σίγουρο είναι ότι δε θα χρειαστείς να κάνεις αλχημείες για να έχεις όση αυτονομία επιθυμείς! Στα υπόλοιπα είναι αυτά που είχαμε όλοι συζητήσει και στο N4. Δεν υπάρχει service Ελλάδα για τα 32άρια και εγγύηση, μέχρι να έρθει και εδώ, ούτε αλλαγή συσκευής. Ακόμα οι αναβαθμίσεις της LG είναι από λίγες μέχρι ανύπαρκτες. Σε όλα τα άλλα πάρε το άφοβα,ειδικά από θέμα αυτονομίας και κάμερας θα είσαι η μέρα με τη νύχτα με το nexus.

Να σου πω την μαύρη μου αλήθεια, πραγματικός λόγος αλλαγής του NEXUS εκτός από την απελπιστική του μπαταρία δεν υπάρχει.ίσα-ίσα που με υπερκαλύπτει σε όλα τα υπόλοιπα.ειδικά σε εμπειρία χρήσης με το vanilla δεν υπάρχει νομίζω αντίπαλος.πάντως καιρό είχε να μου κάνει εντύπωση συσκευή όπως του g2 και για αυτό το σκέφτομαι.Γενικά η LG από το g pro και έπειτα βαδίζει σε πολύ καλό δρόμο.Όσο για την εγγύηση, πιστεύω ότι θα τα δεχθούν τελικά γιατί η LG έχει με μεγάλη διαφορά από τον δεύτερο το καλύτερο service.

Δυστυχώς αυτά τα 2 είναι και όπως φαίνεται θα είναι τα μεγάλα μείον του καθαρού Android by nexus.

Γι αυτό κι εγώ πήρα το G2, αλλιώς δε θα άλλαζα το smooth απροβληματιστο δούλεμα και την ελευθερία που σου δίνει το "καθαρό".

Πιστεύω όμως πως και με το G2 δε θα απογοητευτώ και που ξέρεις ίσως γίνει κάνα θαύμα και βγάλει και καμιά version η Google του nexus 5 στα 32 με 3άρα μπαταρία και ois στη κάμερα οπότε θα πάρω ξανά άμεση μεταγραφή για εκεί :)

 

Αυτό ακριβώς :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..εχει βρει κανεις την θηκη quickwindow για το lg g2 σε καποιο σκρουτζομαγαζο η τελος παντων καπου στην ελλαδα??

 

Στο πλαίσιο με 29,90. Ξαναρωτάω γιατί τελειώνει το doa του expansys αύριο η μεθαύριο. Μόνο εμένα λαγκαρει στον μαμά launcher η και σε άλλους ? 5 οθόνες έχω με φακέλους και κάποια widgets( πχ το note 3 που έχω επίσης με νοβα καμιά σχέση. Μια ταχύτητα επάνω. ) Αν είναι μόνο σε εμένα να ζητήσω αντί κατάσταση. .(μην ξεχνάμε ότι μου ήρθε με ασφραγιστο κουτί. )

Link to comment
Share on other sites

Επειδη παρακολουθω το νημα καθημερινα μιας και στο μελλον θα ηθελα να αποκτησω το κινητο, θα ηθελα να σημειωσω και εγω οτι το s4 βγαζει εκπληκτικες φωτογραφιες και το βραδυ. Ειχε πεσει για μια μερα στα χερια μου απο ενα φιλο. Αν καποιος ειχε το s4 και τωρα εχει το g2 ας μας κανει μια συγκριση.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Στο πλαίσιο με 29,90. Ξαναρωτάω γιατί τελειώνει το doa του expansys αύριο η μεθαύριο. Μόνο εμένα λαγκαρει στον μαμά launcher η και σε άλλους ? 5 οθόνες έχω με φακέλους και κάποια widgets( πχ το note 3 που έχω επίσης με νοβα καμιά σχέση. Μια ταχύτητα επάνω. ) Αν είναι μόνο σε εμένα να ζητήσω αντί κατάσταση. .(μην ξεχνάμε ότι μου ήρθε με ασφραγιστο κουτί. )

 

Οταν λες λαγκαρει τι εννοεις?δεν αντιμετωπιζα κανενα προβλημα με τον launcher της LG αλλα και παλι δεν γνωριζω γιατι απο την δευτερη μερα που το πηρα εριξα Nova και παει σφαιρα

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Επειδη παρακολουθω το νημα καθημερινα μιας και στο μελλον θα ηθελα να αποκτησω το κινητο, θα ηθελα να σημειωσω και εγω οτι το s4 βγαζει εκπληκτικες φωτογραφιες και το βραδυ. Ειχε πεσει για μια μερα στα χερια μου απο ενα φιλο. Αν καποιος ειχε το s4 και τωρα εχει το g2 ας μας κανει μια συγκριση.

 

Σε ενδιαφερει να παρεις φωτογραφικη ή τηλεφωνο?Σαν συνολο το g2 υπερεχει ανετα σε σχεσγ με το s4 και δεν ειναι και "κλειδωμενο".

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Επειδη παρακολουθω το νημα καθημερινα μιας και στο μελλον θα ηθελα να αποκτησω το κινητο, θα ηθελα να σημειωσω και εγω οτι το s4 βγαζει εκπληκτικες φωτογραφιες και το βραδυ. Ειχε πεσει για μια μερα στα χερια μου απο ενα φιλο. Αν καποιος ειχε το s4 και τωρα εχει το g2 ας μας κανει μια συγκριση.

 

Ημουν πρωην κατοχος του S4 και τωρα του G2,Η καμερα του G2 για μενα ειναι καλυτερη!

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Σε ενδιαφερει να παρεις φωτογραφικη ή τηλεφωνο?Σαν συνολο το g2 υπερεχει ανετα σε σχεσγ με το s4 και δεν ειναι και "κλειδωμενο".

Mε ενδιαφερει να παρω το πιο ολοκληρωμενο τηλεφωνο που μπορω, εχω γνωση για τα κλειδωματα της samsung, απο την αλλη δε θελω να την ξαναπατησω οπως με την επιεικως μετρια καμερα του 4x. Ηδη θα κανω ενα συμβιβασμο μιας και δεν εχει sd, αν εχει και χειροτερη καμερα απο το s4 θα κοιταξω και αλλου.

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Ημουν πρωην κατοχος του S4 και τωρα του G2,Η καμερα του G2 για μενα ειναι καλυτερη!

Ωραιος. Τετοια θελω να ακουω.:food:

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σαφως η πιο ολοκληρωμενη προταση απο καθε πλευρα,απο οπου και να το κοιταξεις υπερεχει,επομενως για εμενα ειναι μονοδρομος
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες λαγκαρει τι εννοεις?δεν αντιμετωπιζα κανενα προβλημα με τον launcher της LG αλλα και παλι δεν γνωριζω γιατι απο την δευτερη μερα που το πηρα εριξα Nova και παει σφαιρα

 

Μωρε θα έβαζα νοβα αλλά δεν θέλω να χάσω το transparency στη notification και στην nav bar..τώρα τι εννοώ......πχ βγαίνεις από την gallery και κολλάει για 2 δευτερόλεπτα ..την εντολή να παει σε άλλη οθόνη την παίρνει μετα ..και γενικά κανει κάτι τέτοια κουλα.

Link to comment
Share on other sites

Ημουν πρωην κατοχος του S4 και τωρα του G2,Η καμερα του G2 για μενα ειναι καλυτερη!

 

Στην εγγραφή βίντεο συγκρίνονται;

Link to comment
Share on other sites

Επειδη παρακολουθω το νημα καθημερινα μιας και στο μελλον θα ηθελα να αποκτησω το κινητο, θα ηθελα να σημειωσω και εγω οτι το s4 βγαζει εκπληκτικες φωτογραφιες και το βραδυ. Ειχε πεσει για μια μερα στα χερια μου απο ενα φιλο. Αν καποιος ειχε το s4 και τωρα εχει το g2 ας μας κανει μια συγκριση.

 

Επειδή έχω και τα δυο και το s4 τώρα με την 4,3 θα σου πω ένα... καμιά σχέση το g2 είναι πολύ μπροστά!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Βλεπεις πουθενα να εχω χασει τα διαφανα??

 

http://i1282.photobucket.com/albums/a523/pafimal/Screenshot_2013-10-25-09-03-40_mrog220131025_090412_zpsbe34c107.png

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Πολύ χαίρομαι όταν ένα τόπικ είναι τόσο "θερμό", και αναμένεται και συνέχεια.

Ο καθένας έχει διαφορετικά κριτήρια επιλογής. Για μένα, εκτός πια από το βασικό και προφανές, είναι η αναγνωσιμότητα στον ήλιο, η ισχύς της έντασης των κλήσεων και το after sales service. Αυτά τα λίγα... Και λόγω του ότι εδώ δεν είναι μέρος για συγκριτικά, αν βγαίνουμε off ας με/μας ενημερώσει κάποιος με pm...

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

 

Πως?.....αλλά τα nav bar τα θέλω εγώ. Όχι την λύση που δίνει ο Ηλίας. Αλλά την notification bar πως;;;;

Link to comment
Share on other sites

Πως?.....αλλά τα nav bar τα θέλω εγώ. Όχι την λύση που δίνει ο Ηλίας. Αλλά την notification bar πως;;;;

 

Και επίσης τώρα που το ξαναβλέπω αυτή είναι εικόνα από Internet. Δεν είναι screenshot δικό σου.

Σωστά? Και εννοείται χωρίς να θέλω να σε προσβάλω.

Link to comment
Share on other sites

Πως?.....αλλά τα nav bar τα θέλω εγώ. Όχι την λύση που δίνει ο Ηλίας. Αλλά την notification bar πως;;;;

 

[ATTACH]36947[/ATTACH]

 

[ATTACH]36948[/ATTACH]

 

Aυτα τα λιγα ,δικο μου ειναι το screenshoot

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

ορίστε παιδιά μερικες φωτογραφίες που τραβηξα πριν απο λιγο μεσα στο σπίτι μου χωρις φλας με αυτόματη εστίαση!!μια χαρα μου φαινεται η φωτογραφικη του τηλεφωνου!!

https://www.dropbox.com/s/yru2ogmzl8521ic/CAM00018.jpg

https://www.dropbox.com/s/uwxob8pd1faq7gk/CAM00017.jpg

https://www.dropbox.com/s/43hdw1jd2ji298x/CAM00016.jpg

https://www.dropbox.com/s/tp0eg6mfrk54ttw/CAM00015.jpg

 

ελπίζω να βοήθησα κάποιους εδω μεσα!!:D

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]36947[/ATTACH]

 

[ATTACH]36948[/ATTACH]

 

Aυτα τα λιγα ,δικο μου ειναι το screenshoot

OK. Σε ευχαριστώ πολύ φίλε. Αλλά θέλει πολύ σκάλισμα από ότι κατάλαβα. Δύσκολα να ασχοληθώ τώρα λόγω μπέμπας. Το αφήνω με μαμά και μόνο ροοτ. Αλλά με το λαγκ τελικά το γίνεται. Έχει και άλλος πρόβλημα η το στέλνω πίσω. Αυτό με καίει τώρα. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...