Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον παιδια ερωτηση σε οποιον εχει το κινητο στα χερια του.

Εχει βγαλει κανεις φωτο το βραδυ; η εστω με χαμηλο φωτισμο.ολα φυσιολογικα η παρατηρησατε κατι που σας χαλαγε την φωτογραφια;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

G2 vs note 3 κάτω απο τόν ηλιο. Νικητής note 3

 

Γιατι δεν διχνει ομως πως εχει τις φωτινοτητες? Ετσι δεν λεει τιποτα!

 

Δεν αντιλέγω, δεν εχω δει το note3. Μπορεί να είναι ετσι οπως τα δείχνει τα πραγματα. Θα ηταν ομως αμεσα πιστευτό, αν έδειχνε τις φωτινοτητες.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ακόμα και έτσι που τα δείχνει βλέπεις εσύ κάποια ιδιαίτερη διαφορα?Η μόνη διαφορα ειναι η γωνίες θέασης που υπερτερούν οι αμολεντ.Οχι έναν αλλά 10 ήλιους να ρίξω επάνω το κινητό φαίνεται καμπανα,στο σ3 δεν μπορούσα να δω την μύτη μου.Και κάτι άλλο που εχει ιδιαίτερη σημασία,η φθορά στην φωτεινότητα ερχεται πολύ γρήγορα στις αμολεντ...σε λιγάκι το ν3 δεν θα μπορεί να δείχνει όπως στην αρχή.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ακόμα και έτσι που τα δείχνει βλέπεις εσύ κάποια ιδιαίτερη διαφορα?Η μόνη διαφορα ειναι η γωνίες θέασης που υπερτερούν οι αμολεντ.Οχι έναν αλλά 10 ήλιους να ρίξω επάνω το κινητό φαίνεται καμπανα,στο σ3 δεν μπορούσα να δω την μύτη μου.Και κάτι άλλο που εχει ιδιαίτερη σημασία,η φθορά στην φωτεινότητα ερχεται πολύ γρήγορα στις αμολεντ...σε λιγάκι το ν3 δεν θα μπορεί να δείχνει όπως στην αρχή.

Καλά το s3 είναι αλλη περιπτωση. Η οθόνη του note 3 είναι πολύ καλύτερη απο του s3. Δεν αμφιβάλλω γι αυτο που γραφεις, και είναι πολυ καλο που βλέπεις καλά κάτω απο ηλιο. Επίσης και εγω συμφωνω οτι η amoled φθιρετε πολυ ευκολότερα. Στο galaxy s2 όλο σημάδια στο βάθος έχει η οθόνη μετα 2 χρονια. Και η φωτεινότητα έχει μειωθεί.

Πάντως απο οτι φαίνεται κάτω απο τον ηλιο υπερέχει του note 3. Προσωπικά πιστεύω το βίντεο, γιατί έχω δει 2-3 που όλα δείχνουν το ίδιο. Οι φωτεινότητες είναι τέρμα και στα 2.

Link to comment
Share on other sites

Στον ηλιο και τα 2 δεν τα έχω δει φιλε μου.Αλλα στο βίντεο που βλεπω,εκτός από τις γωνίες θέασης δεν βλεπω άλλες ιδιαίτερες διαφορες.Ασε που σε 1-2 μήνες ακόμα και να είχε διαφορα θα εχει εξανεμιστεί στανταρ.Και το λέω εγώ που αγαπάω περισσότερο τις αμολεντ...λόγο χρωμάτων.Αν τρέξεις το ν3 σε φουλ φωτεινότητα για αρκετό καιρό θα το κλαις....ενώ το G2 δεν θα χαμπαριαζει..Το ότι χάνουν σύντομα την φωτεινότητα τους + burn in,με έκανε προς το παρών να απέχω από τις αγαπημένες μου οθονες. Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα και εγω live σήμερα στο Πλαίσιο... Υπέροχο, απλό design, bezel ελαχιστα, καταπληκτική οθόνη, το πισω πλήκτρο βολεύει πολύ, παει σφαίρα και το ταπ-ταπ ολα τα λεφτα!!

Το μόνο κακό του, οτι δεν ξερω πότε θα το φέρει η Vodafone. Αν κάποιος εχει inside information ας ποσταρει πλιζ.

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος και εγω από σήμερα...

Εχω να δηλώσω ότι το τηλεφωνάκι,απλά τα σπάει...σήμερα ασχολούμαι όλη τη μέρα μαζί του (στην κυριολεξία),δεν έχει κολλήσει πουθενά,μπαταρία απίστευτη,οθόνη "δεν έχω λόγια" με πολύ ζωντανά χρώματα και το κουμπί πίσω,βολεύει τελικά πάρα πολύ...το μόνο μείον είναι η έλλειψη κάρτας sd αλλά εντάξει,θα την παλέψουμε :)

 

Μένει τώρα να αρχίσει να κινείται το XDA και μετά "Let's party" :p

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

@Lusiferia: Απο οτι βλέπω είχες το s4. Κάνε καμια σύγκριση τι συν πλην βλέπεις αν θες.. Α, καλοδουλευτο..

 

Έβγαλε παρουσίαση και το insomnia: http://www.insomnia.gr/reviews/_/smartphones/lg-g2-r196

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι το έχετε πάρει το τηλ.. το δοκιμάσατε να το συνδέσετε με την tv ασύρματα με Wi-Fi με Miracast αν δεν κάνω λάθος η χρειάζεται καμία άλλοι συσκευή ενδιάμεσα για να δουλέψει.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε την διαφορα ποιότητας καταγραφής του ήχου στο βίντεο,στο συγκριτικο του αρενα,σε σχέση με τα υπόλοιπα κινητα ειναι απλά χαοτική.....Ακόμα και από το ονε που υποτίθεται κατέγραφε κάλο ηχο...Χαοτική όμως.. Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

@Lusiferia: Απο οτι βλέπω είχες το s4. Κάνε καμια σύγκριση τι συν πλην βλέπεις αν θες.. Α, καλοδουλευτο..

 

Έβγαλε παρουσίαση και το insomnia: http://www.insomnia.gr/reviews/_/smartphones/lg-g2-r196

 

θα σου πω το εξής...είναι ένα S4 έτσι όπως θα έπρεπε να είναι αρχικά :p

Το μόνο αρνητικό για εμένα,το είπα και πριν,είναι η έλλειψη κάρτας και άντε θα το πω και το πλαστικό,ωραίο σχεδιάκι μεν,αλλά στο G είχε βάλει γυαλί και αυτό εδω το άφησε παραπονεμένο??όλα τα υπόλοιπα είναι συν...ακόμα και στο κράτημα στο χέρι μου είναι πιο βολικό σε σχέση με το S4..κάθεται πολύ καλά,το κουμπί βολεύει απίστευτα (το είπα ξανά εε?) την κάμερα την βρίσκω πολύ καλύτερη από το S4 για το λίγο που ασχολήθηκα,γιατί από το μεσημέρι στήνω το κινητό,βάζω-βγάζω και δεν το έχω αφήσει σε ησυχία :)

 

Δεν λαγκάρει ούτε για πλάκα...πριν ακόμη σκεφτείς κάτι,τό έχει κάνει ήδη :p

 

Επειδή προέρχομαι από όλη τη σειρά των Galaxy,ειλικρινά δεν υπάρχει κάτι που να μου λείπει στο LG,ἐχει τα πάντα και προς το παρόν μου φαίνεται θα μείνω εδω...μέχρι να βγει βέβαια το S5...

στο μόνο που διατηρώ επιφυλάξεις είναι στην υποστήριξη λογισμικού από τη μεριά της LG,αλλά θα ήθελα να πιστεύω ότι δεν θα το αφήσει...είναι πραγματικά ένα πάρα πολύ καλό τηλέφωνο!!!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος lusiferia. Μιας και έχω δουλέψει αρκετα το s4 η σύγκριση με αυτό είναι η ποιο χρήσιμη. Η lg αν έχει μυαλό θα υποστηρίξει περισσότερο απο προηγούμενες φορες το g2, γιατί διαφορετικά αμφιβάλλω αν θα ξαναπουλησει οτι και να βγάλει.
Link to comment
Share on other sites

θα σου πω το εξής...είναι ένα S4 έτσι όπως θα έπρεπε να είναι αρχικά :p

Το μόνο αρνητικό για εμένα,το είπα και πριν,είναι η έλλειψη κάρτας και άντε θα το πω και το πλαστικό,ωραίο σχεδιάκι μεν,αλλά στο G είχε βάλει γυαλί και αυτό εδω το άφησε παραπονεμένο??όλα τα υπόλοιπα είναι συν...ακόμα και στο κράτημα στο χέρι μου είναι πιο βολικό σε σχέση με το S4..κάθεται πολύ καλά,το κουμπί βολεύει απίστευτα (το είπα ξανά εε?) την κάμερα την βρίσκω πολύ καλύτερη από το S4 για το λίγο που ασχολήθηκα,γιατί από το μεσημέρι στήνω το κινητό,βάζω-βγάζω και δεν το έχω αφήσει σε ησυχία :)

 

Δεν λαγκάρει ούτε για πλάκα...πριν ακόμη σκεφτείς κάτι,τό έχει κάνει ήδη :p

 

Επειδή προέρχομαι από όλη τη σειρά των Galaxy,ειλικρινά δεν υπάρχει κάτι που να μου λείπει στο LG,ἐχει τα πάντα και προς το παρόν μου φαίνεται θα μείνω εδω...μέχρι να βγει βέβαια το G3...

στο μόνο που διατηρώ επιφυλάξεις είναι στην υποστήριξη λογισμικού από τη μεριά της LG,αλλά θα ήθελα να πιστεύω ότι δεν θα το αφήσει...είναι πραγματικά ένα πάρα πολύ καλό τηλέφωνο!!!

Fixed! Η LG έκανε φοβερή δουλειά με το G2 και δεν πιστεύω να υποκύψεις πάλι στη Samsung μετά από εμπειρία άριστης LG συσκευής.Όσοι λέγανε πως απ'το G θα έπαιρναν το S4 όταν έβγαινε , άλλαξαν γνώμη και το κράτησαν ( με εξαιρέσεις λόγω έλλειψης μνήμης -ΤΟ G2 έχει USB OTG ενώ το G1 δεν έχει- ) και γενικά κατάλαβαν πόσο σοβαρή είναι η LG σαν εταιρία και πως μετά από πολλά λάθη της διορθώθηκε!

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

Fixed! Η LG έκανε φοβερή δουλειά με το G2 και δεν πιστεύω να υποκύψεις πάλι στη Samsung μετά από εμπειρία άριστης LG συσκευής.Όσοι λέγανε πως απ'το G θα έπαιρναν το S4 όταν έβγαινε , άλλαξαν γνώμη και το κράτησαν ( με εξαιρέσεις λόγω έλλειψης μνήμης -ΤΟ G2 έχει USB OTG ενώ το G1 δεν έχει- ) και γενικά κατάλαβαν πόσο σοβαρή είναι η LG σαν εταιρία και πως μετά από πολλά λάθη της διορθώθηκε!

 

χαχαχαχαχ...ωραία η παρέμβαση που έκανες :lol:

για 1η μέρα είμαι ενθουσιασμένη...είχα και 2 μέρες το Z1 (αλλά το αφήνω ασχολίαστο) οπότε μόλις έπιασα στα χέρια μου το G2,είπα "εδώ είμαστε"...

αν η LG δεν το αφήσει στο έλεος...θα έχει πολύ μέλλον και ψωμί...αααα και να σημειώσω ότι πρώτη φορά που δεν πετάω με τη μια τον μαμά launcher...αν και λίγο "παιδικός" μου αρέσει και μπορείς να κάνεις τόοοοσα πολλά που θα αφήσω για λίγο τον αγαπημένο μου Nova στην άκρη...καλά,μέχρι να βαρεθώ :p

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχ...ωραία η παρέμβαση που έκανες :lol:

για 1η μέρα είμαι ενθουσιασμένη...είχα και 2 μέρες το Z1 (αλλά το αφήνω ασχολίαστο) οπότε μόλις έπιασα στα χέρια μου το G2,είπα "εδώ είμαστε"...

αν η LG δεν το αφήσει στο έλεος...θα έχει πολύ μέλλον και ψωμί...αααα και να σημειώσω ότι πρώτη φορά που δεν πετάω με τη μια τον μαμά launcher...αν και λίγο "παιδικός" μου αρέσει και μπορείς να κάνεις τόοοοσα πολλά που θα αφήσω για λίγο τον αγαπημένο μου Nova στην άκρη...καλά,μέχρι να βαρεθώ :p

 

το 32αρι πηρες?

Link to comment
Share on other sites

το 32αρι πηρες?

 

Δυστυχώς όχι...το 16αρι...και με ένα nandroid που πήρα...έχω 4.6GB ελεύθερα!!κάνα Usb otg έχει να προτείνει κανείς??

 

Υπέρυθρες έχει? Επίσης υπάρχει περίπτωση να κάνει βιντεοκλήσεις χώρις ίντερνετ?

 

υπέρυθρες έχει...για βιντεοκλήση δεν ξέρω να σου πω,καθότι δεν έχω δοκιμάσει!!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι...το 16αρι...και με ένα nandroid που πήρα...έχω 4.6GB ελεύθερα!!κάνα Usb otg έχει να προτείνει κανείς??

 

απο skroutz? γιατι δεν πηρες το 32αρι με 30eur παραπανω?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι...το 16αρι...και με ένα nandroid που πήρα...έχω 4.6GB ελεύθερα!!κάνα Usb otg έχει να προτείνει κανείς??

 

απο skroutz? γιατι δεν πηρες το 32αρι με 30eur παραπανω?

 

Δεν υπήρχε το 32 όταν το παρήγγειλα εγω...αλλά εντάξει,θα τη βολέψω για λίγο έτσι και στη πορεία βλέπουμε!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

To 32αρι που λετε το καλυπτει τελικα η εγγυηση? Γιατι διαβαζα πιο πισω και γραφονταν διαφορα...
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω να πέσει το 32αρι γιατί το 16αρι μου είναι λίγο.

Υπομονή κάνα μήνα και κάτι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχ...ωραία η παρέμβαση που έκανες :lol:

για 1η μέρα είμαι ενθουσιασμένη...είχα και 2 μέρες το Z1 (αλλά το αφήνω ασχολίαστο) οπότε μόλις έπιασα στα χέρια μου το G2,είπα "εδώ είμαστε"...

αν η LG δεν το αφήσει στο έλεος...θα έχει πολύ μέλλον και ψωμί...αααα και να σημειώσω ότι πρώτη φορά που δεν πετάω με τη μια τον μαμά launcher...αν και λίγο "παιδικός" μου αρέσει και μπορείς να κάνεις τόοοοσα πολλά που θα αφήσω για λίγο τον αγαπημένο μου Nova στην άκρη...καλά,μέχρι να βαρεθώ :p

 

Αγαπητη καλωσηρθες στον κοσμο του G2! Eπειδη ξερω τι συσκευες ειχες στο παρελθον, αυτη εδω θα σε ευχαριστησει σιγουρα. :)

Ο μαμα launcher καλος, αλλα παιδικος οπως λες και samsungιζει!

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

To 32αρι που λετε το καλυπτει τελικα η εγγυηση? Γιατι διαβαζα πιο πισω και γραφονταν διαφορα...

 

Σχετικά με την εγγύηση που ρωτάς, έχω πάρει το δικό μου (παραλαμβάνω αύριο βασικά) από το VNP http://www.vnp.gr/lg-g2-32gb-d802.html?ref=bestprice.gr και με διαβεβαίωσαν ότι έχω εγγύηση 2 ετών από την εδώ αντιπροσωπεία.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...