Jump to content

Sony Playstation 4


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα ,γνωρίζει κανείς αν ενεργοποιώντας το ps plus σε ένα ps4 θα έχουν πρόσβαση όλα τα profiles σε αυτό?

Δηλαδή,έχω με τον αδερφό μου ένα ps4 και έχει ο καθένας το δικό του profιie και συγκεκριμένα παιχνίδια σε αυτό . Μπορούμε να έχουμε μόνο μια συνδρομή ps plus ή πρέπει να αγοράσουμε δύο ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 83
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα ,γνωρίζει κανείς αν ενεργοποιώντας το ps plus σε ένα ps4 θα έχουν πρόσβαση όλα τα profiles σε αυτό?

Δηλαδή,έχω με τον αδερφό μου ένα ps4 και έχει ο καθένας το δικό του profιie και συγκεκριμένα παιχνίδια σε αυτό . Μπορούμε να έχουμε μόνο μια συνδρομή ps plus ή πρέπει να αγοράσουμε δύο ?

 

δυστυχως το Ps plus μπαινει σε ενα profile

και εγω με τον αδερφο μου εχουμε διαφορετικα profile αλλα το ps plus μπαινει μονο σε ενα

δηλαδη θες ενα δευτερο ps plus για το αλλο profile

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως το Ps plus μπαινει σε ενα profile

και εγω με τον αδερφο μου εχουμε διαφορετικα profile αλλα το ps plus μπαινει μονο σε ενα

δηλαδη θες ενα δευτερο ps plus για το αλλο profile

 

Αν και σε άλλο site μου δώσανε διαφορετική απάντηση,ότι γίνεται δηλαδή, μόλις βρω χρόνο να το ενεργοποιήσω θα ενημερώσω.

Από ότι κατάλαβα φτιάχνεις το profile με ίδια στοιχεία και κάνεις το ένα primary. Αντίστοιχα μπορείς να έχεις τον ένα λογαριασμό E.U και τον άλλο U.S.A.

Link to comment
Share on other sites

Αν και σε άλλο site μου δώσανε διαφορετική απάντηση,ότι γίνεται δηλαδή, μόλις βρω χρόνο να το ενεργοποιήσω θα ενημερώσω.

Από ότι κατάλαβα φτιάχνεις το profile με ίδια στοιχεία και κάνεις το ένα primary. Αντίστοιχα μπορείς να έχεις τον ένα λογαριασμό E.U και τον άλλο U.S.A.

 

δεν ξερω για αυτο

προσωπικα χρησιμοποιω τα ιδιο account που ειχα απο το ps3 και στο ενα εβαλα ps plus

στο αλλο δεν μπηκε

τωρα αν οντως γινεται και απλα μου διεφυγε εμενα τι να σου πω δεν ξερω

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας

Προσανατολίζομαι στην αγορά του Play station 4 και έχω ορισμένες απορίες / ερωτήσεις.

Συνήθως παίζω στο PC RPG παιχνίδια από καταβολής κόσμου.... θα θυμούνται οι παλιότεροι το lands of lore 1.

Έτσι έχω συνηθίσει τον χειρισμό με πληκτρολόγιο και ποντίκι.... χρόνια τώρα..

Η πρώτη μου απορία είναι κατά πόσο τέτοιου είδους παιχνίδια, είναι βολικά με το χειριστήριο της κονσόλας... θα μου πείτε θέμα συνήθειας είναι, αλλά τελικά είναι πιο βολικό ή όχι?

Ένα άλλο θέμα που με απασχολεί, έχει να κάνει με τα διάφορα cheat και trainer των παιχνιδιών, γιατί καλώς ή κακώς τα χρησιμοποιώ. Επικεντρώνομαι περισσότερο στους "γρίφους" και στο "ταξίδι" παρά στην δράση και να προσπαθώ να σκοτώνω με τις ώρες διάφορα μπαρμπαδέλια.... χα χα χα

Έτσι η δεύτερη απορία μου έχει να κάνει στο κατά πόσο στο Play Station 4 κυκλοφορούν τέτοια κόλπα για να μην πεθαίνει ο χαρακτήρας, ή να αποκτά σούπερ δυνάμεις και διάφορα άλλα τέτοια....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω τα εξης : αξιζει να παρει κανεις το ps4 σε αυτες τις δυσκολες οικονομικα εποχες η καλυτερα να μην το αγορασεις κι ας εισαι φανατικος της σειρας playstation(γιατι τα 400 ευρω ειναι σχεδον βασικος μισθος) και κατι τελευταιο ποια πιστευεται οτι ειναι τα καλυτερα games που αξιζει να παιξεις στο ps4?(καλυτερα γραφικα και γιατι οχι και story)
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα,

 

για κάποιο λόγο κάψωσα (για να μην πω κάτι άλλο) να πάρω το PS4. Βρήκα κάποια καταστήματα που τους πας το PS3 και τα περιφερειακά και παιχνίδια που έχεις και σου κάνουν έκπτωση για να το πάρεις... Αξίζει? Τι λέτε?

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

ποσο το αγοραζουν το πσ3;

 

πήρα τηλ σε ένα κατάστημα γνωστής αλυσίδας video club (δε ξέρω αν πρέπει να πω) και μου είπε πως παίρνει το ps3 40€. Είχα μια εικόνα γι αυτούς, απλά πήρα για επιβεβαίωση.

 

Βρήκα κι άλλο ένα κατάστημα, που τους πήρα και μου είπαν να τους στείλω email με το τι έχω και να τους ενημερώσω. Περιμένω...

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Κράτα το το ps3 κρατάει γερά ακόμα. Εγώ το έχω από το 2010 με cfw και έχω αρκετά παιχνίδια ακόμα που δεν έχω παίξει. Το ps4 δεν έχει πολλά καλά παιχνίδια. Στο 3 γίνεται χαμός και με cfw παίζεις και του ps2 αν θέλεις με cobra.

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κράτα το το ps3 κρατάει γερά ακόμα. Εγώ το έχω από το 2010 με cfw και έχω αρκετά παιχνίδια ακόμα που δεν έχω παίξει. Το ps4 δεν έχει πολλά καλά παιχνίδια. Στο 3 γίνεται χαμός και με cfw παίζεις και του ps2 αν θέλεις με cobra.

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το δικό μου είναι πιο παλιό... τα cfw και cobra που λες δεν τα εννοώ :lol::lol:

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

το δικό μου είναι πιο παλιό... τα cfw και cobra που λες δεν τα εννοώ :lol::lol:

Αν το έχεις σε έκδοση 4.70 και κάτω μπαίνει cfw με ένα 25 αρι και έχεις ότι παιχνίδι θες.

 

Cfw είναι το custom firmware που παίζει παιχνίδια από εξωτερικό σκληρό

Το cobra είναι ένα πρόσθετο στο firmware που κάνει το ps3 να παίζει ps2 ps1 παιχνίδια σε iso πάλι από εξωτερικό σκληρό. Ξεχνάς το online gaming εκτός αν είσαι πολύ προσεκτικός αλλά και στο ps4 να πας θες και χρήματα για το online και τουλάχιστον 30αρι για ένα καλό παιχνίδι.

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν το έχεις σε έκδοση 4.70 και κάτω μπαίνει cfw με ένα 25 αρι και έχεις ότι παιχνίδι θες.

 

Cfw είναι το custom firmware που παίζει παιχνίδια από εξωτερικό σκληρό

Το cobra είναι ένα πρόσθετο στο firmware που κάνει το ps3 να παίζει ps2 ps1 παιχνίδια σε iso πάλι από εξωτερικό σκληρό. Ξεχνάς το online gaming εκτός αν είσαι πολύ προσεκτικός αλλά και στο ps4 να πας θες και χρήματα για το online και τουλάχιστον 30αρι για ένα καλό παιχνίδι.

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

η έκδοσή του έιναι η τελευταία που βγήκε πρόσφατα, άρα le poul...

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

η έκδοσή του έιναι η τελευταία που βγήκε πρόσφατα, άρα le poul...

Κάνα 80αρι πάει ειδικά αν είναι το fat και πολλά σου λέω. Αυτά με cfw είδικα τα slim που βγήκαν σκυλιά πάνε κάνα 150 με 200.

 

Στάλθηκε από το SM-N930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα παιδια. μια ερωτηση πηρα το ps4 προχθες. σημερα εβαλα ενα παιχνιδι μεσα και οταν ξεκιμησε να το διαβαζει εκανε ενα θορυβο και ετριζε. και οταν ακουμπουσα το πανω μερος σταματησε. γενικα τα πλαστικα γυρω γυρω ειναι λιγο λασκα και ελαστικα. λετε να χω θεμα?
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. μια ερωτηση πηρα το ps4 προχθες. σημερα εβαλα ενα παιχνιδι μεσα και οταν ξεκιμησε να το διαβαζει εκανε ενα θορυβο και ετριζε. και οταν ακουμπουσα το πανω μερος σταματησε. γενικα τα πλαστικα γυρω γυρω ειναι λιγο λασκα και ελαστικα. λετε να χω θεμα?

 

Eνας θορυβος ειναι φυσιολογικο να ακουγεται. Το θεμα ειναι κατα ποσο υπερβαινει καποιο οριο αυτος...

 

3 κονσολες, 3 διαφορετικοι ηχοι λειτουργιας (διαλεγεις και παιρνεις:p)

 

Στο ps4 καποιοι εβαζαν κατω απ την πλευρα που ειναι η μοναδα αναγνωσης ενα χαρτι διπλωμενο για να απορροφαει το συντονισμο των πλαστικων μερων της κονσολας:

 

Eγω δεν νομιζω πως εχει θεμα.

Δοκιμασε την μετακινησεις λιγο εκει που την εχεις (μηπως παταει καπου και το κανει αυτο).

Επισης δεν ξερω αν την εχεις πανω σε επιπλο, σε ραφι, στο.... πατωμα (ελπιζω πως οχι :p)

αλλα να φροντιζεις να αεριζεται καλα.

 

Εγω την εχω σε ραφι κατω απ την tv ας πουμε και την εχω βαλει να απεχει περιπου 15 εκατοστα απο τα ''τοιχωματα'' του ραφιου για να μπορει σπρωχνει τον ζεστο αερα προς τα εξω και να μην βρισκει αντισταση.

 

Α! Και κατι προαιρετικο. Οταν δεν την χρησιμοποιω για καιρο την σκεπαζω με κατι σαν ναϋλον (δεν μπορω να το περιγραψω αλλιως τωρα)

προσεχοντας να καλυπτονται ολες οι εξοδοι αερα που εχει.

Ειχα ανοιξει παλιοτερα το ps3 μου για καθαρισμο και ειχα παθει πλακα απ τη σκονη που ειχε μαζεψει μεσα στα 2,5 χρονια που την ειχα.:X

Link to comment
Share on other sites

τωρα δε το κανει εδω και αρκετες φορες που αλλαξα δισκακια

 

Eγω λεω πως κακως ανησυχεις.

Ωστοσο παρακολουθα το.

Αν γινεται παρε ενα βιντεο τωρα που δεν κανει θορυβο και αλλο ενα αν σου παρουσιαστει παλι ο θορυβος που λες για να ξερουμε τι διαφορα υπαρχει.

Εχε υποψιν επισης οτι μπορει να δεις την ιδια κονσολα αλλου και να κανει λιγοτερο ή περισσοτερο θορυβο. Αυτα γινονται αλλα δεν αποτελουν ελαττωμα..

Ασε που τα ελαττωματα συνηθως στις κονσολες κανουν ''μπαμ''.

Στο xbox πχ εμενα μου μυριζε σαν καμενο απ το τροφοδοτικο. Σε σημειο που δεν ειχα καμια αμφιβολια για το αν ειναι ελαττωματικο ή οχι!:lol:

 

Ποιο πηρες τελικα? Το slim ή το pro?

Link to comment
Share on other sites

πηρα το σλιμ τελικα γτ δε θα παρω 4κ τηλεοραση και θα παρω και ενα καλο πισι. αλλα μου λενε ολοι οτι κανει θορυβο. απλα εμενα με θορυβησε οτι μια το εκανε και μια δε το εκανε Edited by bili_xatzi
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

παιδια μαλλον ειναι τα πλαστικα τελικα. ενω η κονσολα δεν εκανε θορυβο. την επιασα λιγο απο το κεντρο με τα χερια να τη σηκωσω και ξεκινησε το θορυβο το δισκακι. ξερεις σα να βρισκει αν το πιεσεις λιγο εστω να το σηκωσεις.και οταν το ακουμπησα πιεσα λιγο της ακρες της κονσολας και σταματησε. τωρα εμταξει αυτο νομιζω δε συνιστα λογο να το επιστρεψω πολυ ευκολα μπορουν και αλλες κονσολες να χουν αυτο το <<bug>> Edited by bili_xatzi
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ερωτηση.οταν φορτιζω το χειρηστηριο κλειστο με αναμμενη κονσολα και παιζω με το αλλο αναβοσβηνει ενα κιτρινο φως.στις οδηγιες λεει οτι οταν φορτισει πληρως σταματαει να αναβοσβηνει το κιτρινο φως.εμενα δε σβηνει ποτε οσες ωρες και αν το χω συνδεδεμενο.και οτσν βγαζω το καλωδιο και το ξαναβαζω αναβει μια φορα το κιτρινο φως και σβηνει.που σημαινει οτι φορτισε.και αυτο γινεται και με τα 2 χειρηστηρια.:worry:

επισης παταω το reset button οταν εχω κλειστη κονσολα οπως λενε οι οδηγιες και οταν συνδεω το καλωδιο και παταω να αναψει αναβει κανονικα με μπλε φως.σα να μη πιανει το reset.

ας βοηθησει παρακαλω καποιος αν εχει τα ιδια συμπτωματα γιατι η κονσολα ειναι μιας εβδομαδας και δε ξερω αν εχω θεμα.εχω το ps4 slim

ευχαριστω

sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Επιτέλους η Sony φέρνει ένα χαρακτηριστικό στο PlayStation 4, που ζητούσε ο κόσμος από την κυκλοφορία της κονσόλας. Με την επερχόμενη ενημέρωση του λογισμικού της συσκευής, 4.50, η εταιρεία φέρνει πολλά νέα χαρακτηριστικά για τις λειτουργίες και όχι μόνο, μία εκ των οποίων είχε ιδιαίτερη ζήτηση από τους χρήστες.

 

Πρόκειται για την υποστήριξη εξωτερικού σκληρού δίσκου έως και 8TB για την αποθήκευση δεδομένων. Πλέον θα μπορείτε να εγκαθιστάτε τα παιχνίδια σας στον εξωτερικό δίσκο (USB 3.0), χωρίς να χρειάζεται να περιορίζεστε από τον εσωτερικό δίσκο της συσκευής ή να προβείτε σε αλλαγή αυτού, αν χρειάζεστε μεγαλύτερο αποθηκευτικό χώρο.

Όλα τα νέα χαρακτηριστικά που έρχονται είναι τα παρακάτω:

 

Υποστήριξη εξωτερικού δίσκου USB 3.0 έως 8TB για αποθήκευση εφαρμογών

Custom Wallpapers που δίνει στους παίκτες τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσουν ως wallpapers τα αγαπημένα τους screenshots

Αλλαγές στο Quick Menu για να είναι ακόμα πιο εύκολο στη χρήση

Απλοποιημένη λίστα ειδοποιήσεων

Δυνατότητα απευθείας δημοσίευσης στο PlayStation Network Activity Feed

Υποστήριξη 3D Blu-ray ταινιών για το PlayStation VR.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Λοιπόν, φαίνεται πως συγκεκριμένο, περνάει το ΧΒΟΧ ΟΝΕ αφού έχει περάσει τις 67 εκ πωλήσεις, όταν το ΧΒΟΧ ΟΝΕ έχει 30 εκ.

http://gameworld.gr/component/content/article/193-2014-05-19-05-52-02/27634-60-%CE%B5%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%BF%CE%BC%CE%BC%CF%8D%CF%81%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%89%CE%BB%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%84%CE%BF-ps4/

Προσωπικά το θεωρώ πολύ ακριβό, τη στιγμή που το ΧΒΟΧ ΟΝΕ κάνει (το Σ) 199 ευρώ...

http://www.public.gr/product/gaming/consoles/xbox-one/microsoft-xbox-one-s-500gb-and-xbox-live-gold-3-minon-and-xbox-game-pass-3-minon/prod8840079pp/

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Playstation 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...