Jump to content

Sony Playstation 4


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

 

http://img829.imageshack.us/img829/2557/6bwv.jpg

 

Η Sony ανακοίνωσε το PS4 τη συνέχεια του PS3 και την απάντηση στο Xbox One.

 

Σχεδιασμός. - Λειτουργίες

 

Μετά από χιλιάδες ψεύτικες φωτογραφίες που κυκλοφορούσαν επί μήνες στο διαδίκτυο επιτέλους βλέποντας την τελική μορφή του PS4, θυμηθήκαμε το αθάνατο PS2 και εντύπωση μας προκάλεσε η απόφαση Sony και Microsoft να προχωρήσουν σε μαύρο σχεδιασμό γεμάτο γωνίες. Είναι μία ενδιαφέρουσα αντίθεση σε σχέση με το PS3 και το 360 που είχαν και τα δύο πιο καμπύλη σχεδίαση.

 

Το PS4 ενσωματώνει 6 πόρτες επικοινωνίας, μεταξύ τους, μία HDMI και φυσικά Ethernet.

 

Το χειριστήριο.

 

http://img94.imageshack.us/img94/6489/aezo.jpg

 

H αλήθεια είναι ότι αν δεν είστε φανατικοί του Playstation γνωρίζετε ήδη (όπως και η Sony) ότι αναμφισβήτητα το χειριστήριο του 360 είναι καλύτερο από το dualshock. Το dualshock 4 όμως σχεδιαστικά κινείται στα βήματα της Microsoft, ενσωματώνοντας sticks εργονομικά σχεδιασμένα και κοίλα ώστε να μπορεί να τα "αγκαλιάζει" το χέρι του παίκτη. Αυτό που ξεχωρίζει είναι η ενσωμάτωση του touchpad στο χειριστήριο αν και ακόμα δεν υπάρχει παιχνίδι που να το εκμεταλεύεται. Το touchpad αυτό μοιάζει με του φορητού σας υπολογιστή, κάνει και κλικ εάν πατήσετε πάνω του.

 

Παιχνίδια- Αποκλειστικότητες.

 

Και πάλι θα αναφερθούμε στις αποκλειστικότητες και όχι σε παιχνίδια που θα κυκλοφορήσουν και για τις δύο κονσόλες. Η Sony παρουσίασε το Blacklight: Retribution ένα FPS παιχνίδι καθώς και το Warframe. Μην ξεχάσουμε το DriveClub και το νέο Killzone: Shadow Fall.

 

Κυκλοφορία - τιμές.

 

Η τιμή του είναι στα 399 Ευρώ και θα πωλείται τα επόμενα Χριστούγεννα 2013.

Σημειώστε ότι το PS4 είναι 100 Ευρώ φθηνότερο λόγω απουσίας του PS Eye, ενώ το Kinect είναι υποχρεωτικό στο ΧΒΟΧ.

 

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

 

Επίλογος.

 

Σημειώστε ότι πλέον και η Sony χρεώνει την online πλατφόρμα της PSN Plus , όπως και η Microsoft με το Xbox Live Gold.

Επίσης και οι δύο εταιρείες έχουν αφήσει γκρίζες ζώνες σχετικά στο DRM (Digital Rights Management) , με πιο απλά λόγια, με την απόκτηση και χρήση μεταχειρισμένων παιχνιδιών παρόλο που και η Microsoft απέσυρε τις ατυχείς δηλώσεις της.

 

Τελειώνοντας να αναφέρουμε ότι ακόμα είναι νωρίς για αποφάσεις και συμπεράσματα και όσο πλησιάζουμε στην επίσημη κυκλοφορία των κονσολών θα έχουμε και πιο καθαρή εικόνα.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Απαντήσεις 83
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
ισως δεν υπαρχουν αρκετοι κατοχοι ακομα

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν βγει σλιμ με διαφορετικό υλικό αυτά χειριστήρια δεν το αγοράζω
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν βγει σλιμ με διαφορετικό υλικό αυτά χειριστήρια δεν το αγοράζω

 

και το multiplayer να γινει δωρεαν:)

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Εάν δεν βγει σλιμ με διαφορετικό υλικό αυτά χειριστήρια δεν το αγοράζω

 

κι ομως τα ιδια ελεγα και εγω αλλα παιζοντας διαφορα παιχνιδια ειδα οτι καθεται καλυτερα στα χερια μου απο καθε προηγουμενο

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ιδιαίτερα ανθεκτικό το νέο χειριστήριο

 

Προσωπικά δε μου άρεσε, επαναλαμβανόμενο και έπαιξα 40 λεπτά μόλις σκέψου

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα. Βλέπω έχει μείνει αρκετά πίσω το θέμα. Ας σας ταρακουνήσω λιγάκι:

 

Όποιος ενδιαφέρετε να κερδίσει ένα NBA 2K15 μπορεί να ρίξει μια ματιά εδώ.

Επίσης γίνεται μια αξιόλογη προσπάθεια κάποια εβδομαδιαία νέα στο

.
Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
εχω θεμα με το να συνδεθει το κινητο με το ps4 ενω ειναι και τα δυο στο ιδιο δυκτιο...τι λετε να φταιει? λετε να θελει κανα port foward? εχω cyta δυκτιο
Link to comment
Share on other sites

εχω θεμα με το να συνδεθει το κινητο με το ps4 ενω ειναι και τα δυο στο ιδιο δυκτιο...τι λετε να φταιει? λετε να θελει κανα port foward? εχω cyta δυκτιο

Μιλάς για το PlayStation App; Εμένα όταν το δοκίμασα δούλευε κανονικά.

Δώσε περισσότερες λεπτομέρειες αν θέλεις για να δω μήπως μπορέσω να σε βοηθήσω.

Παρεμπιπτόντως, έχω το μαύρο το pirelli (για λιγες ημερες ακόμη)

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα. Ξέρει κανείς να διατίθεται το ps4 σε καποιο καταστημα σε καλη προσφορα?

Το ειχαν τα πολυκαταστηματα 400 ευρω με το προ15 δωρο και 3 μηνες συνδρομη στο ονλαιν της σονυ, αλλά δεν προλαβα την προσφορα.

 

Επισης εμπειρικα, οι πασχαλινες προσφορες ποτε αναμενεται να ξεκινησουν? Λετε να το ξαναβγαλουν σε καλη προσφορα?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Καλησπέρα στην παρέα... Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Αν αγοράσω το PS4 από Αμερική και να αντικαταστήσω το καλώδιο ρεύματος με Ελληνικό, θα δουλέψει κανονικά; Θα έχω κάποιο πρόβλημα; Υπάρχει θέμα με firmwares ή κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα στην παρέα... Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Αν αγοράσω το PS4 από Αμερική και να αντικαταστήσω το καλώδιο ρεύματος με Ελληνικό, θα δουλέψει κανονικά; Θα έχω κάποιο πρόβλημα; Υπάρχει θέμα με firmwares ή κάτι άλλο;

Δες αν δουλευει στα 220V η στα 110V.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά μια απορία. Ήθελα από καιρό να χτυπήσω ένα πσ4. Βγήκε μια προσφορά πρόσφατα σε καλή τιμή με το uncharted. Αυτό που με ενδιαφέρει όμως είναι ότι πρόκειται για το νέο μοντέλο πσ4. Μπορεί να μου πει κανείς τι βελτίωση έχει? Είναι όπως στο παρελθόν με τα φατ πσ3 που είχαν θέματα μετά από πολυωρη χρήση και τα επόμενα μοντέλα βγήκαν πιο ανθεκτικά. Από ότι διάβασα υπάρχουν σίγουρα διάφορες στο χρώμα και στα κουμπιά.

 

Ρωτάω γιατί έχω δει πολλές αναφορές για έντονο θόρυβο σε βαριά παιχνίδια και αύξηση θερμοκρασίας.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου δωσεις ενα Link με την προσφορα γιατι με ενδιαφερει και εμενα η αγορα PS4
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα. Τι ανάλυση βγάζει στην εικόνα το ps4; Έχω ακούσει διάφορα!

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά έχω μια απορία .. Τι παίζει με το gameshare https://www.youtube.com/watch?v=je8bIDRojus? Μπορώ να παίζω το παιχνίδι που έχει ένας φίλος μου(που τον έχω κάνει add) στην κατοχή του ?

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • The title was changed to Sony Playstation 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...