Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

tasos43 εχεις fb? Aν ναι σβηστο και ξαναδοκιμασε.

 

Όντως κι εγώ αντιμετώπισα συνεχή κολήμματα και επανεκκινήσεις και αφαιρώντας facebook και messenger το τηλέφωνο έστρωσε. Έχει κάποιος περισσότερες πηροφορίες;

Mobiles: Motorola Startac 85, Ericsson T18S, Nokia 7110, Nokia 6210, Siemens SL42, Siemens SX1, Sony Ericsson W800i, Motorola SLVR L7, Nokia 6300, Nokia E71, Nokia 5230, Motorola Fire XT311, Alcatel 997D, Sony Xperia Z Ultra, Motorola E4 plus
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσατε να δοκιμάσετε την εφαρμογή μέσω κάποιου περιηγητή (chrome, firefox, κ.α.) με ενεργοποίηση των ειδοποιήσεων και για τα μηνύματα υπάρχει μετατροπή της σελίδας για υπολογιστές (ή κάτι παρόμοιο).

 

Περισσότερος χώρος διαθέσιμος και (μάλλον καλύτερη εμπειρία) :)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Όντως κι εγώ αντιμετώπισα συνεχή κολήμματα και επανεκκινήσεις και αφαιρώντας facebook και messenger το τηλέφωνο έστρωσε. Έχει κάποιος περισσότερες πηροφορίες;

Δεν υπάρχουν και πολλά να ειπωθουν. Το fb έβγαλε ένα update που ξεπαστρεψε πολλά μοντέλα Xperia! Το βγάζεις και ησυχαζεις από πολλές απόψεις! Πέραν του ότι ξανά λειτουργεί το κινητό εμένα μου φαίνεται ότι έχω και καινούργια μπαταρία, χωρίς το app του fb παίζει και να κρατάει 3 φορές παραπάνω!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ τα Facebook lite και το messenger και όλα καλά προς το παρόν. Η κυρία εμφάνιση του Facebook είναι όντως βαριά και για αυτό πλέον δεν την κατεβάζω.

 

Sent from my N5206 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμπτωματικά αποφάσισα και εγώ να αφαιρέσω την εφαρμογή fbook για να αδειάσω λίγο τη μνήμη του κινητού. Οταν το άνοιγα έκανε συνεχείς επανεκκινήσεις και νόμιζα ότι απλά είχε παραδώσει πνεύμα. Κατόπιν διάβασα και τις δικές σας αναφορές εδώ. Χίλιες φορές προτιμότερο το lite πρόγραμμα.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο χρόνια που το είχα δύο φορές, το πήρα πάλι χθες μεταχειρισμένο βέβαια, ακόμα τεράστιο μου φαίνεται αλλά υπέροχο, θέλω να βάλω και την ρομ του φίλου εδώ που έχει δώσει για να δω ότι καλύτερο μπορώ, πάντως δεν υπάρχει το κινητό, στέκεται άψογα μετά από τόσα χρόνια
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλημέρα, ακόμα το έχεις βρε θηρίο;

 

Χα χα χα το έχω δεν έχω πάρει κινητό από τότε.... Έχει πάρει η γυναίκα μου

Το s7 το edge και δεν μου αρέσει καθόλου..... Εγώ είμαι με ένα έπιπλο

Που μου έχει χαρίσει η αδερφή μου.

Ελπίζω να είσαι καλά εσύ και η οικογένεια :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Αν υπάρχει κάποιο παιδί με ραγισμενη οθόνη αλλά πλήρες λειτουργικό θα με ενδιέφερε

Για το c6833

 

σ ενδιαφερει ακομα?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα,

 

Υπάρχει κάπου κάποιος αναλυτικό οδηγός για να rootάρω το θηρίο μας και να του περάσω Oreo Rom?

Αν έχετε εγκαταστήσει κάποια Rom Oreo, πείτε μου εντυπώσεις;

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Υπάρχει κάπου κάποιος αναλυτικό οδηγός για να rootάρω το θηρίο μας και να του περάσω Oreo Rom?

Αν έχετε εγκαταστήσει κάποια Rom Oreo, πείτε μου εντυπώσεις;

 

Γιατί φίλε έχει για nougat; Αν έχεις βρει θα ήθελα να ξέρω μιας και για Oreo δεν νομίζω να έχει βγει κάτι γιατί η συσκευή είναι παλιά αλλά και πολύ νωρίς νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Εστειλα το κινητο μου z ultra για αντικατασταση οθονης to παρελαβα σημερα και δεν μπορει να ανοιξει δοκιμασα με το on off καi TO VOLUME Up πατημενο τρεις φορες τιποτα .Στο σκοταδι φαινεται λιγο να εχει ελαχιστο φως μηπως μπορει καποιος να βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Εστειλα το κινητο μου z ultra για αντικατασταση οθονης to παρελαβα σημερα και δεν μπορει να ανοιξει δοκιμασα με το on off καi TO VOLUME Up πατημενο τρεις φορες τιποτα .Στο σκοταδι φαινεται λιγο να εχει ελαχιστο φως μηπως μπορει καποιος να βοηθησει

 

Πόσο κόστισε η αλλαγή της οθόνης? Τελικά καταφερες να το δουλέψεις το τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Δεν μπόρεσα να κρατηθώ τελικά και έφτιαξα το αγαπημένο μου xperia z ultra. Οι λόγοι καθαρά συναισθηματικοί αλλά χαλάλι το 50ευρω. Το λατρεύω, απλά!
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπόρεσα να κρατηθώ τελικά και έφτιαξα το αγαπημένο μου xperia z ultra. Οι λόγοι καθαρά συναισθηματικοί αλλά χαλάλι το 50ευρω. Το λατρεύω, απλά!

 

Καλοδουλευτο το θηρίο.

Είναι το μοναδικό κινητό που θα ήθελα να είχα ακόμα στην κατοχή μου.

Μια κατηγορία μόνο του το θηρίο.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλοδουλευτο το θηρίο.

Είναι το μοναδικό κινητό που θα ήθελα να είχα ακόμα στην κατοχή μου.

Μια κατηγορία μόνο του το θηρίο.

Δούλεψα ένα πρόσφατα... Δυστυχώς τα χρώματα της οθόνης φαίνονται πια πολύ ξεπλυμένα για τα σημερινά δεδομένα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψα ένα πρόσφατα... Δυστυχώς τα χρώματα της οθόνης φαίνονται πια πολύ ξεπλυμένα για τα σημερινά δεδομένα.

Αντιλαμβάνομαι θα είδες χαοτική διαφορά.

Ήταν όμως από τις συσκευές ππυ αγαπήθηκε από τους κατόχους και μια σειρά που δεν είχε διάδοχη κατάσταση, φοβερό σετ με το επίσης εξαιρετικό sbh52.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ οτι σήμερα αν το ανοίξεις σου κακοφαίνεται πολύ η οθόνη. Το εβγάλα από το κουτί για να το χρησιμοποιήσω σαν mini tablet, αλλά με χάλαγε πολύ η οθόνη. Πάντως συμφωνώ οτι ήταν έρωτας και άκρως εντυπωσιακό ακόμα και σήμερα, είναι το μοναδικό κινητό που έχω κρατήσει.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα σας, έχω προς πώληση ένα z ultra σε πολύ καλή κατάσταση. Διαβαζει την sim αλλα δεν συνδεεται σε δικτυο.Χρηση μονο ως tablet.Αν ακούσετε κάτι, ενημερώστε με.

Ευχαριστώ πολύ.

Δημητρης

Edited by tsoukas77
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

δοκιμασα μετα απο χρονια να του βαλω sim και ενω αναγνωριζει οτι εγινε εισαγωγη καρτας,την διαβαζει,ζηταει pin,γραφει οτι δεν υπαρχει υπηρεσια και δεν βρισκει δικτυο.

Εχετε καποια ιδεα τι μπορει να φταιει;

Ευχαριστω,

Δημητρης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δοκιμασα μετα απο χρονια να του βαλω sim και ενω αναγνωριζει οτι εγινε εισαγωγη καρτας,την διαβαζει,ζηταει pin,γραφει οτι δεν υπαρχει υπηρεσια και δεν βρισκει δικτυο.

Εχετε καποια ιδεα τι μπορει να φταιει;

 

Με άλλη sim δοκίμασες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

ναι.Δοκιμασα 3 διαφορετικες καρτες.Σε ολες ζηταει pin,μηνυμα που καλωσοριζει στον παροχο και μετα την ενδειξη καμια υπηρεσια.Οι καρτες λειτουργουν σε αλλο κινητο.

Στην αναζητηση βρισκει το δικτυο που αντιστοιχει στην καρτα αλλα οταν πατω να κανει συνδεση δειχνει οτι προσπαθει να κανει εγγραφη αλλα εμφανιζει μηνυμα οτι δεν ηταν δυνατη η συνδεση.

Ευχαριστω για το χρονο σας.

Edited by tsoukas77
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Έχω το ίδιο πρόβλημα με την sim (cosmote).

Ενώ σε άλλο κινητό, δουλεύει, όταν την εισάγω κάνει επανεκκίνηση αλλά δεν βρίσκει δίκτυο.

Επίσης έχω δοκιμάσει και vodafone κάρτα, με το ίδιο αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο πρόβλημα με την sim (cosmote).

Ενώ σε άλλο κινητό, δουλεύει, όταν την εισάγω κάνει επανεκκίνηση αλλά δεν βρίσκει δίκτυο.

Επίσης έχω δοκιμάσει και vodafone κάρτα, με το ίδιο αποτέλεσμα.

 

Παράξενο ρε παιδιά, έχω δύο Ultra (που το τελευταίο το πήρα από νοσταλγία αλλά δυστυχώς τον Μάρτιο έσπασε και σε αυτό η οθόνη) και ποτέ δε συνάντησα τέτοιο πρόβλημα αλλά ούτε και κανείς εδώ είχε αναφέρει ποτέ πρόβλημα εκτός από εσάς τους δύο.

Μήπως κάποιο "δοντάκι" δεν πατάει καλά στην κάρτα sim (πρέπει να ανοίξεις το πορτάκι και να το δεις με το φακό);

Πραγματικά είναι κουφό αυτό το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...