Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλα εντάξει είπαμε είμαι άσχετος και καινούργιος με αυτην την τεχνολογία αλλα οχι κ έτσι βρε.! Το τι ειναι wifi direct το ξέρω απλα δεν μπορώ να καταλάβω πως δουλεύει στην δικια μας συσκευή ειναι το θεμα! Προσπάθησα να μεταφερω αρχεια απο το ενα στο αλλο αλλα ενω στελνει στο galaxy j5 εχω την εντύπωση οτι δεν το περνει το ουλτρα μου! Καποια ρύθμιση πρεπει να κανω και δν μπορω να καταλαβω τι? Μαλιστα προσπαθησα να στείλω εγω αλλα δεν μπορώ! Δεν μπορω να βρω τις επιλογες πως να το κανω! Η συγκεκριμένη επιλογη ρε παιδιά ειναι σημαντική. Δεν μπορείς να μεταφέρεις 10 φωτο με blue tooth θέλει πολυ ώρα! Βεβαια υπαρχουν ενα σωρό εφαρμογες γιαυτην την δουλειά αλλα ποίος ο λογος αφου το έχουμε! Ειναι κατι που υπάρχει σε ολα τα λοιποπ. Σε εμας τι γίνεται ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας,

για mirroring σε tv(απλη,οχι smart) αρκει ενα καλωδιο mhl;

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας,

Δημητρης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες :)

 

Καλα εντάξει είπαμε είμαι άσχετος και καινούργιος με αυτην την τεχνολογία αλλα οχι κ έτσι βρε.! Το τι ειναι wifi direct το ξέρω απλα δεν μπορώ να καταλάβω πως δουλεύει στην δικια μας συσκευή ειναι το θεμα! Προσπάθησα να μεταφερω αρχεια απο το ενα στο αλλο αλλα ενω στελνει στο galaxy j5 εχω την εντύπωση οτι δεν το περνει το ουλτρα μου! Καποια ρύθμιση πρεπει να κανω και δν μπορω να καταλαβω τι? Μαλιστα προσπαθησα να στείλω εγω αλλα δεν μπορώ! Δεν μπορω να βρω τις επιλογες πως να το κανω! Η συγκεκριμένη επιλογη ρε παιδιά ειναι σημαντική. Δεν μπορείς να μεταφέρεις 10 φωτο με blue tooth θέλει πολυ ώρα! Βεβαια υπαρχουν ενα σωρό εφαρμογες γιαυτην την δουλειά αλλα ποίος ο λογος αφου το έχουμε! Ειναι κατι που υπάρχει σε ολα τα λοιποπ. Σε εμας τι γίνεται ?

 

Το έκανα για να βοηθήσω, χωρίς παρεξήγηση, ούτε υπονοούσα κάτι ;) για να το βρεις θα πας απο τις ρυθμίσεις --> WiFi --> τρεις τελείες (κάθετες) (πάνω δεξιά) --> Σύνθετα --> WiFi Direct και κάνεις τη δουλειά σου ;)

 

Με μπέρδεψε το Smart connect! :D

 

 

Μην ξεχάσω: Υπενθύμιση μπορείτε όσοι θέλετε (και δεν το έχετε κάνει) να στηρίξετε την προσπάθεια με μια "υπογραφή" για να πάρει το θηρίο την έκδοση 6 του Android. (333 υπογραφές μέχρι στιγμής)

Edited by faji
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες :)

 

 

 

Το έκανα για να βοηθήσω, χωρίς παρεξήγηση, ούτε υπονοούσα κάτι ;) για να το βρεις θα πας απο τις ρυθμίσεις --> WiFi --> τρεις τελείες (κάθετες) (πάνω δεξιά) --> Σύνθετα --> WiFi Direct και κάνεις τη δουλειά σου ;)

 

Με μπέρδεψε το Smart connect! :D

 

 

Μην ξεχάσω: Υπενθύμιση μπορείτε όσοι θέλετε (και δεν το έχετε κάνει) να στηρίξετε την προσπάθεια με μια "υπογραφή" για να πάρει το θηρίο την έκδοση 6 του Android. (333 υπογραφές μέχρι στιγμής)

 

Τελικά έκανα επαναφορά και πήρε την 5.1.1 ευχαριστω για τις συμβουλες σας !

Που υπογράφουμε για την εκδοση 6 ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρέα.

Φιλε faji αυτο που λες το έχω κάνει ήδη.

Θα σε δωσω ενα παράδειγμα. Πανε στις φωτο σου κ προσπάθησε να στείλεις μια φώτο με το wifi direct. Δεν εχει πουθενα αυτην την επιλογή. Δεν βρίσκεται πουθενά στην επιλογή κοινή χρήση. Σε αντιθεση με galaxy j5 που εκει οταν κανεις οποιοδήποτε αρχείο κοιγνη χρήση εχει μεσα την απιλογη αυτή.

Το δοκιμασα κ αναποδα δηλαδη να στειλω φωτο ή αρχειο απο το galaxy στο ουλτρα μας. Γινετε η σύνδεση το αρχείο στέλνετε απο το galaxy στο ουλτρα δεν πςρνω τιποτα μου γραφει αποτυχία αποστολής! Τι να πω δςν ξερω? Παράξενο! Λεω μήπως πρεπει οι συσκευές να ειναι ίδιες αλλα δεν νομιζω!?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ξερω βρε faji οτι δεν το ειπες με κακη έννοια.

Απλα με κανει τρομερη απορια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρέα.

Φιλε faji αυτο που λες το έχω κάνει ήδη.

Θα σε δωσω ενα παράδειγμα. Πανε στις φωτο σου κ προσπάθησε να στείλεις μια φώτο με το wifi direct. Δεν εχει πουθενα αυτην την επιλογή. Δεν βρίσκεται πουθενά στην επιλογή κοινή χρήση. Σε αντιθεση με galaxy j5 που εκει οταν κανεις οποιοδήποτε αρχείο κοιγνη χρήση εχει μεσα την απιλογη αυτή.

Το δοκιμασα κ αναποδα δηλαδη να στειλω φωτο ή αρχειο απο το galaxy στο ουλτρα μας. Γινετε η σύνδεση το αρχείο στέλνετε απο το galaxy στο ουλτρα δεν πςρνω τιποτα μου γραφει αποτυχία αποστολής! Τι να πω δςν ξερω? Παράξενο! Λεω μήπως πρεπει οι συσκευές να ειναι ίδιες αλλα δεν νομιζω!?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το ξερω βρε faji οτι δεν το ειπες με κακη έννοια.

Απλα με κανει τρομερη απορια

 

Αν βάλεις τον es file explorer από το play store θα στην κάνει τη δουλειά σου . Έχει επιλογή να στέλνει με WiFi direct.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κατάφερα να δουλέψει με τίποτα :(

 

Με τον ES που γράφει ο φίλος επίσης δεν κατάφερα κάτι. Δεν το βρίσκει σαν επιλογή. Ενώ το έχω χρησιμοποιήσει σε δίκτυο, μια χαρά.

 

Βρήκα μια άλλη εφαρμογή που έκανε δουλειά. Λέγεται Near share - wifi-direct. Έχει και ένα χαρακτηριστικό που θεωρώ κορυφαίο. Παίζει το ίδιο τραγούδι ταυτόχρονα και στις δύο συσκευές και έτσι γίνεται στερεοφωνικός ο ήχος :)

Άσχετο λιγάκι αλλά είναι εξυπηρετικό.

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες έχω το xperia z ultra και ψάχνω άλλη εφαρμογή για ραδιόφωνο πλην της στοκ και δε βρίσκω! Τι παίζει? Δεν υπάρχουν ? Μόνο με ίντερνετ ?

Υ.γ. Είμαι σε στοκ. Και δε θέλω να αγοράσω, ψάχνω free.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες έχω το xperia z ultra και ψάχνω άλλη εφαρμογή για ραδιόφωνο πλην της στοκ και δε βρίσκω! Τι παίζει? Δεν υπάρχουν ? Μόνο με ίντερνετ ?

Υ.γ. Είμαι σε στοκ. Και δε θέλω να αγοράσω, ψάχνω free.

Εδώ είσαι .... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1059296 (ρώτα ποια έκδοση κάνει για την συσκευή σου .Το app υπάρχει και στο playstore)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι .... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1059296 (ρώτα ποια έκδοση κάνει για την συσκευή σου .Το app υπάρχει και στο playstore)

 

Θέλουν ρουτ αυτές..

 

Χαζή ερώτηση τι την θέλεις άλλη εφαρμογή

Χαζή ερώτηση ? Δε με βολεύει που Στο landscape mode δεν έχει μπρος πίσω με βέλη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα επαναφορά και πήρε την 5.1.1 ευχαριστω για τις συμβουλες σας !

Που υπογράφουμε για την εκδοση 6 ;

 

Καλημέρες ;)

 

την "υπογραφή" σας --> εδώ

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Θέλουν ρουτ αυτές..

 

 

Χαζή ερώτηση ? Δε με βολεύει που Στο landscape mode δεν έχει μπρος πίσω με βέλη.

 

α καλα.. δεν περίμενα να έχει τετοια έλλειψη μια εφαρμογή που είναι σχεδιασμένη για μια συσκευη που ουσιαστικά ειναι tablet...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες :)

 

μήπως κανείς απο την παρέα έχει αλλάξει οθόνη αφής στο θηρίο; Η δικιά μου δυστυχώς έσπασε :(

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες :)

 

μήπως κανείς απο την παρέα έχει αλλάξει οθόνη αφής στο θηρίο; Η δικιά μου δυστυχώς έσπασε :(

 

 

Καλησπέρα στην παρέα :) αυτό που απευχομαστε όλοι για τα θηρία μας, έτυχε στον φίλο μας faji :) Νικήτα κρίμα βρε φίλε και ο Αρχων είναι δίπλα σε ότι χρειαστείς.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα :) αυτό που απευχομαστε όλοι για τα θηρία μας, έτυχε στον φίλο μας faji :) Νικήτα κρίμα βρε φίλε και ο Αρχων είναι δίπλα σε ότι χρειαστείς.

 

Ευχαριστώ :) μήπως ξέρεις να κάνεις θαύματα; ένα μικρούλι είναι αρκετό ;)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ :) μήπως ξέρεις να κάνεις θαύματα; ένα μικρούλι είναι αρκετό ;)

 

Καλησπέρα faji:happy: κάτι πιστεύω πως θα γίνει, εσύ εξάλλου είσαι πάντα παρόν όταν χρειάζεται κάποιος βοήθεια για το θηρίο του :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες :)

 

μήπως κανείς απο την παρέα έχει αλλάξει οθόνη αφής στο θηρίο; Η δικιά μου δυστυχώς έσπασε :(

 

 

Άτυχος είσαι ρε φίλε. Πως το κατάφερες;

Εδώ φίλε είναι δύο βιντεάκια που σου δείχνουν τι να κάνεις και τα είδα και τα δύο.

Χωρίς να θέλω να σε στενοχωρήσω φίλε αλλά είναι ολόκληρη εγχείρηση.

Δες τα και προσπάθησε το, ειδάλλως στο service ( αν και στη θέση σου θα έκανα μια ερώτηση για να δω τιμή ).

Υπάρχει ακόμη ένα αλλά ο τύπος κάνει κάτι παλαβά και βγάζει την πρόσοψη με "μπετονιά-ράμα" και έχει κάνει το display μέσα στις κόλλες. Μη κάνεις κανένα χαζό γιατί μετά το display δεν καθαρίζει με τίποτα.

Επίσης ξεκινάς από την πλάτη και όχι από μπροστά γιατί αν ξεκινήσεις από μπροστά όταν είναι βάλεις την κόλλα για να βάλεις το καινούργιο ditizer, θα πασαλείψεις και το display. To πρώτο σου δείχνει πιο αναλυτικά τι να κάνεις αλλά το δεύτερο το κάνει τελείως βίδες.

Καλή επιτυχία!!!!

Link to comment
Share on other sites

Άτυχος είσαι ρε φίλε. Πως το κατάφερες;

Εδώ φίλε είναι δύο βιντεάκια που σου δείχνουν τι να κάνεις και τα είδα και τα δύο.

Χωρίς να θέλω να σε στενοχωρήσω φίλε αλλά είναι ολόκληρη εγχείρηση.

Δες τα και προσπάθησε το, ειδάλλως στο service ( αν και στη θέση σου θα έκανα μια ερώτηση για να δω τιμή ).

Υπάρχει ακόμη ένα αλλά ο τύπος κάνει κάτι παλαβά και βγάζει την πρόσοψη με "μπετονιά-ράμα" και έχει κάνει το display μέσα στις κόλλες. Μη κάνεις κανένα χαζό γιατί μετά το display δεν καθαρίζει με τίποτα.

Επίσης ξεκινάς από την πλάτη και όχι από μπροστά γιατί αν ξεκινήσεις από μπροστά όταν είναι βάλεις την κόλλα για να βάλεις το καινούργιο ditizer, θα πασαλείψεις και το display. To πρώτο σου δείχνει πιο αναλυτικά τι να κάνεις αλλά το δεύτερο το κάνει τελείως βίδες.

Καλή επιτυχία!!!!

 

Καλημέρα, ευχαριστώ βρε Αλέξανδρε :) όταν βρω ανταλλακτικό θα το παλέψω μόνος. Δυστυχώς την έπαθα :(

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχετε καμία ιδέα που μπορώ να βρω καινούργιο Xperia Z ultra? Γιατί το δικό μου έγινε αναδιπλούμενο σε δύο κομμάτια χάρη στον πιτσιρικά και με βόλευε απίστευτα αυτή η συσκευή...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχετε καμία ιδέα που μπορώ να βρω καινούργιο Xperia Z ultra? Γιατί το δικό μου έγινε αναδιπλούμενο σε δύο κομμάτια χάρη στον πιτσιρικά και με βόλευε απίστευτα αυτή η συσκευή...

 

Καλησπέρα παιδιά :) μας έχετε στεναχωρεσει :( επιδημία έπεσε..... Και εγώ που το έχω ενάμιση χρόνο γυμνό με βάλατε σε σκέψεις :ninja: θα το βάλω σε θήκη.

Φίλε @kastorakos84 έκανες το θηρίο G flex, για μεταχειρισμενα θα βρεις και στο γνωστό φόρουμ με τις αγγελίες και σε αντίστοιχα, για τιμές παίζουν από 160 έως 240, γνώμη μου είναι να έχεις και την δυνατότητα να τα δεις για να αποφύγεις δυσαρεστες καταστάσεις.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ευχαριστώ βρε Αλέξανδρε :) όταν βρω ανταλλακτικό θα το παλέψω μόνος. Δυστυχώς την έπαθα :(

 

Νικήτα όπως έψαχνα στο skroutz μήπως και ξέμεινε κανα ultra για τον φίλο μας τον kastorakos84 έπεσα πάνω σ'αυτό. Φίλε πάρε ένα τηλ. στο μαγαζί γιατί μοιάζει να είναι από μπροστά και είναι διπλής όψης.

Αν είναι σε ένα 15ο έχεις τελειώσει γιατί πρέπει να βγάλεις μόνο την πρόσοψη ( επίσης προσοχή με την καλωδιοταινία του digitizer ). Φυσικά ξεχνάς την αδιαβροχοποίηση.

 

Καλημέρα,

έχετε καμία ιδέα που μπορώ να βρω καινούργιο Xperia Z ultra? Γιατί το δικό μου έγινε αναδιπλούμενο σε δύο κομμάτια χάρη στον πιτσιρικά και με βόλευε απίστευτα αυτή η συσκευή...

 

Παλικάρι μάλλον για μεταχειρισμένο κοιτάς γιατί με μια ματιά που έριξα "τα άρπαξαν όλα:(".

Άτυχος και 'συ όπως ο Faji.

Link to comment
Share on other sites

Με το ραδιόφωνο καμία.ιδεα.μπα ε? Εγώ το έχω με tempered glass μπρος πίσω και θήκη που έφτιαξα μόνος μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Με το ραδιόφωνο καμία.ιδεα.μπα ε? Εγώ το έχω με tempered glass μπρος πίσω και θήκη που έφτιαξα μόνος μου.

 

Θήκη που έφτιαξες; Θέλω φωτογραφία!!!

 

Αλέξανδρε περιμένω το ανταλλακτικό απο Κίνα. Οταν έρθει θα δώ τι άλλο χρειάζεται. Ευχαριστώ βρε φίλε πάντως ;)

 

Σήμερα άλλαξα μια οθόνη σε HTC Desire 510. Μια χαρά τα κατάφερα τελικά. Οπότε και το θηρίο ελπίζω να μη με ζορίσει πολύ :D

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...