Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν ανέβηκαν οι φώτο, πρώτη φορά το κάνω. Είναι 2 θήκες σε μια, το έξω, είναι από καλή δερμάτινη από πακ μαν μαγαζί η οποία είχε μέσα το χαρακτηριστικό σκληρό πλαστικό που αυτοδιαλυεται με το χρόνο το οποίο και ξηλωσα και κόλλησα με βενζινοκολλα μια gell θήκη που πήρα 3,5 ευρα, και έχει θύρα για μαγνητική φόρτιση. Μια χαρά έχει κάτσει, χρειάστηκε να "φάω" λίγο το gell στο σημείο που κάθετα το κινητό στη μαγνητική βάση φόρτισης γιατί δεν ακουμπουσαν τα πινακια.

 

Το αρχείο φωτογραφίας που ανεβάζω είναι 800 kb jpg και λέει ότι μέχρι 1 mb ανεβάζει και πάλι δε το ανεβάζει, γιατιιι???

Edited by theodwroz

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Έχει κλείσει το upload μέσω της σελίδας. Ανέβασε την κάπου αλλού και δώσε τα link ή βάλε το link με -%20link%20-.

 

Μην μας κάνεις και ζηλέψουμε πολύ εμείς που το δώσαμε. :cry:

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ευχαριστώ βρε Αλέξανδρε :) όταν βρω ανταλλακτικό θα το παλέψω μόνος. Δυστυχώς την έπαθα :(

Από ότι είδα στο video είναι σαν το SP η διαδικασία ανοίγματος. Επειδή για το SP το έχω κάνει θα σου έλεγα να μην το φοβηθείς. Αρίθμησε ότι βίδα βγάζεις για να μην τις μπερδέψεις στο τέλος και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

 

Καλή τύχη! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Νικήτα όπως έψαχνα στο skroutz μήπως και ξέμεινε κανα ultra για τον φίλο μας τον kastorakos84 έπεσα πάνω σ'αυτό. Φίλε πάρε ένα τηλ. στο μαγαζί γιατί μοιάζει να είναι από μπροστά και είναι διπλής όψης.

Αν είναι σε ένα 15ο έχεις τελειώσει γιατί πρέπει να βγάλεις μόνο την πρόσοψη ( επίσης προσοχή με την καλωδιοταινία του digitizer ). Φυσικά ξεχνάς την αδιαβροχοποίηση.

 

 

 

Παλικάρι μάλλον για μεταχειρισμένο κοιτάς γιατί με μια ματιά που έριξα "τα άρπαξαν όλα:(".

Άτυχος και 'συ όπως ο Faji.

Και εγώ απ' ότι είδα δεν παίζει πουθενά καινούργιο... Οπότε θα ψαχθώ για μεταχειρισμένο... Πάντως το δίκό μου μπορώ να λέω ότι πήγε από (Υ)ιό!! Έτσι για να το διακομωδίσουμε λιγάκι..

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

για σύνδεση με tv πρέπει να πάρω καλώδιο mhl ή hdmi;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ απ' ότι είδα δεν παίζει πουθενά καινούργιο... Οπότε θα ψαχθώ για μεταχειρισμένο... Πάντως το δίκό μου μπορώ να λέω ότι πήγε από (Υ)ιό!! Έτσι για να το διακομωδίσουμε λιγάκι..

 

(Υ)ιός που δεν γιατρεύεται αν δεν πάει 10 τουλάχιστον:) ( μετά του λες το έσπασες; Πλερώνεις μάγκα, αλλά αν είναι κόρη......:cry:; μετά τα ............. ασ'το ασύμφωρες είναι, είτε γκόμενες είτε γυναίκες ΕΙΤΕ ΚΟΡΕΣ:wacko: ).

Πέρα από την πλάκα φίλε πάρε ένα μεταχειρισμένο γιατί χωρίς το ultra δεν παλεύεται ειδικά αν το θες για επαγγελματική χρήση όπως εγώ.

Και κάτι τελευταίο <<ρε γκαντέμιδες>>, για να μην αισθάνεστε μόνο εσείς "αδικημένοι", μετά από ένα χρόνο και σκληρής χρήσης και σε δύσκολες συνθήκες ( έχω γραφείο ανελκυστήρων και ασχολούμαι κυρίως με εγκαταστάσεις ) που το είχα ακόμη και με χιόνια στην Αυστρία δεν είχα ποτέ πρόβλημα και ας μου έχει πέσει και από 2 μέτρα ύψος με την πρόσοψη στο πάτωμα, δεν είχα ποτέ πρόβλημα μέχρι σήμερα.

Κατά τις 19:00 η ώρα που τελείωσα την δουλειά και έκατσα να πιω μια μπύρα με έναν φίλο βγάζω το θηρίο και βλέπω μια θαμπάδα στην μεμβράνη και λέω: Την κάτσαμε:lol:. Επειδή έσκαβα όλη μέρα με το κομπρεσέρ κόλλησε ένα πετραδάκι ανάμεσα στην τσέπη και στο ultra και πέρασε στην εργοστασιακή μεμβράνη. Με ματιάσατε:lol::lol::lol:

 

 

Καλησπέρα σας,

για σύνδεση με tv πρέπει να πάρω καλώδιο mhl ή hdmi;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Δημήτρης

 

Και τα δύο, το mhl είναι αντάπτορας που μετατρέπει το σήμα και βγάζει έξοδο hdmi για σύνδεση με monitor ή tv. Καλό είναι να πάρεις τον αντάπτορα Mhl της Sony που έχω και 'γω και όχι από δεύτερο κατασκευαστή για να μην αντιμετωπίσεις προβλήματα συνδεσιμότητας.

Αυτή είναι ενσύρματη σύνδεση για μεταφορά εικόνας σε δεύτερη οθόνη, αν θες ασύρματη σύνδεση ο Arxontas71 που είναι και στο νήμα μας, είναι πολύ ευχαριστημένος με το chromecast.

Δες φίλε μου για τι χρήση το θες και αποφάσισε.

 

Καλό βράδυ στη παρέα και από "ατυχίες" μόνο αυτά να είναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα :) μέσα στο πρόγραμμα είναι και αυτά βρε παιδιά και συμβαίνουν :(

Αλέξανδρε δεν το περίμενα αυτό, είπαμε ανθεκτικό το θηρίο αλλά με κομπρεσερ στην τσέπη:lol: :lol:

Ο Νικήτας ψάχνει για το γυαλί ,digitizer και επειδή μέχρι να έρθει από Κίνα θα έρθει και η άνοιξη όποιος γνωρίζει κάτι σχετικά φθηνό και σε εύλογο διάστημα να έρθει ας δώσει λινκ ή πληροφορίες :)

Ο φίλος μας ο ennio :) που είναι; Αν βρίσκεστε στο εξωτερικό ας δώσει τα φώτα του και αν χρειαστεί να βοηθήσει την κατάσταση.

Σχετικά με το ερώτημα του φίλου tsoukas77 εγώ το χρησιμοποιώ με το crhomecast με εκπληκτικά αποτελέσματα :rolleyes: και το κυριότερο χωρίς να καταναλώνει μπαταρία και με την ευχέρεια να κάνω οτιδήποτε άλλο εκείνη την στιγμή, μεγάλη ευκολία :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες :)

 

Από ότι είδα στο video είναι σαν το SP η διαδικασία ανοίγματος. Επειδή για το SP το έχω κάνει θα σου έλεγα να μην το φοβηθείς. Αρίθμησε ότι βίδα βγάζεις για να μην τις μπερδέψεις στο τέλος και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

 

Καλή τύχη! :)

 

Ευχαριστώ πολύ :)

 

Και εγώ απ' ότι είδα δεν παίζει πουθενά καινούργιο... Οπότε θα ψαχθώ για μεταχειρισμένο... Πάντως το δίκό μου μπορώ να λέω ότι πήγε από (Υ)ιό!! Έτσι για να το διακομωδίσουμε λιγάκι..

 

το δικό μου απο (μοναχο)κόρη :lol: Αν θες κοίταξε στο εξωτερικό για καινούριο.

 

Αλέξανδρε έχει πέσει "επιδημία" :lol:

 

Μου φαίνεται πρέπει να γίνει μαζική παραγγελία καμιά δεκαριά οθόνες για πάν ενδεχόμενο :lol:

Edited by faji
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας και το ενδιαφέρον σας.

Το chromecast έχει άμεση απόκριση; Δεν κολλάει; Κυρίως βιντεακια για τον μικρό το θέλω.

Το καλώδιο είναι το κατωθι;

http://www.skroutz.gr/s/4747541/Sony-Cable-MHL-male-HDMI-male-2m-DLCMC30.html

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας και το ενδιαφέρον σας.

Το chromecast έχει άμεση απόκριση; Δεν κολλάει; Κυρίως βιντεακια για τον μικρό το θέλω.

Το καλώδιο είναι το κατωθι;

http://www.skroutz.gr/s/4747541/Sony-Cable-MHL-male-HDMI-male-2m-DLCMC30.html

 

Φίλε δεν αξίζει να δώσεις τόσα χρήματα για ένα καλώδιο :( το crhomecast είναι για πολλά περισσότερα :) και με προσιτό κόστος, υπάρχει και σχετικό νημα στο myfhone στα digital gadgets ρίξε μια ματιά :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας και το ενδιαφέρον σας.

Το chromecast έχει άμεση απόκριση; Δεν κολλάει; Κυρίως βιντεακια για τον μικρό το θέλω.

Το καλώδιο είναι το κατωθι;

http://www.skroutz.gr/s/4747541/Sony-Cable-MHL-male-HDMI-male-2m-DLCMC30.html

 

Θα σου πρότεινα το IM750, αλλά έχει εξαφανιστεί!!! Κάποια στιγμή το είχα βρει στα 30€

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα μέσα στο πρόγραμμα είναι και αυτά βρε παιδιά και συμβαίνουν

Αλέξανδρε δεν το περίμενα αυτό, είπαμε ανθεκτικό το θηρίο αλλά με κομπρεσερ στην τσέπη:lol: :lol:

Ο Νικήτας ψάχνει για το γυαλί ,digitizer και επειδή μέχρι να έρθει από Κίνα θα έρθει και η άνοιξη όποιος γνωρίζει κάτι σχετικά φθηνό και σε εύλογο διάστημα να έρθει ας δώσει λινκ ή πληροφορίες :)

Ο φίλος μας ο ennio :) που είναι; Αν βρίσκεστε στο εξωτερικό ας δώσει τα φώτα του και αν χρειαστεί να βοηθήσει την κατάσταση.

Σχετικά με το ερώτημα του φίλου tsoukas77 εγώ το χρησιμοποιώ με το crhomecast με εκπληκτικά αποτελέσματα :rolleyes: και το κυριότερο χωρίς να καταναλώνει μπαταρία και με την ευχέρεια να κάνω οτιδήποτε άλλο εκείνη την στιγμή, μεγάλη ευκολία :)

 

Βαγγέλη η είναι θηρίο ή δεν είναι, πλάκα μας κάνεις:lol:

 

Επίσης, χαιρετισμούς στον ennio, που είναι αυτή η ψυχή;

 

Καλημέρες :)

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ

 

 

 

το δικό μου απο (μοναχο)κόρη :lol: Αν θες κοίταξε στο εξωτερικό για καινούριο.

 

Αλέξανδρε έχει πέσει "επιδημία" :lol:

 

Μου φαίνεται πρέπει να γίνει μαζική παραγγελία καμιά δεκαριά οθόνες για πάν ενδεχόμενο :lol:

 

Με ματιάσατε "άτιμοι" :lol::lol::lol:

 

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας και το ενδιαφέρον σας.

Το chromecast έχει άμεση απόκριση; Δεν κολλάει; Κυρίως βιντεακια για τον μικρό το θέλω.

Το καλώδιο είναι το κατωθι;

http://www.skroutz.gr/s/4747541/Sony-Cable-MHL-male-HDMI-male-2m-DLCMC30.html

 

Φίλε μου το καλώδιο που είδες είναι συμβατό μόνο με Bravia τηλεοράσεις ( δηλαδή Sony ) και όχι με όλες, ενώ ο αντάπτορας im750 της Sony με όλες.

Το καλό που έχει ο αντάπτορας είναι ότι το Ultra το μετατρέπει σε ένα μικρό ( αλλά δυνατό ) υπολογιστή και μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα μ'αυτό αν έχεις φυσικά και πληκτρολόγιο-ποντίκι.

Το chromecast από την άλλη είναι κυρίως για media περιεχόμενο.

Αν καταλήξεις στον αντάπτορα κοίτα να πάρεις τον im750 και όχι άλλο γιατί το Ultra υποστηρίζει mhl 2.0 και όχι 3 που είναι τα σημερινά. Καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, σας βλέπω που ψάχνετε για Ultra, κι εχω το δικό μου και κάθεται. Σκέφτομαι να το δώσω σε κάποιον από εσάς, αλλά από την άλλη μου άρεσε πολύ το θηρίο και φοβάμαι μην το αναζητώ πάλι μετά....

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ανήσυχοι και τραυματισμένοι ιδιοκτήτες τους θηρίου.. στήνω κάτι νέο εκτός χώρας και αυτό με κάνει να είμαι με μια βαλίτσα στο χέρι. Δυστυχώς δεν έχω κάτι διαφορετικό να προτείνω στα παιδία για το θέμα που έχει προκύψει. Είναι θέμα καθαρά τύχης, εδώ έμενα όταν το πήρα το πρώτο το έβαλα στον ουρανό του αυτοκίνητου και ξεκίνησα σαν καλός νοικοκύρης πατώντας φρένο είδα το κινητό και χωρείς θήκη να ίπταται και να σκάει μπροστά μου στα 10 μετρα τσούλησε για άλλα τόσα και όταν πήγα εκεί με κρύα κάρδια πιστεύοντας ότι θα έχει τουλάχιστον 1000 γρατζουνιές είδα ότι δεν είχε ούτε μια γρατσουνιά… πραγματικά δεν είχε τίποτα επάνω του ούτε εμπρός ούτε πίσω.. άλλη μια φορα έκατσα επάνω του και πάλι χωρείς θήκη.. μέχρι που πήρα θήκη όχι ότι δεν έχει φάει τις σφαλιάρες του και αεροπλανικά του τα δε πεσίματα άλλο πράγμα υπήρχαν περιόδους που μου έπεφτε κάτω δυο φορές την ημέρα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα :) βρε ennio μαύρα μάτια κάναμε να σε δούμε :happy: σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία να έχεις σε αυτό που δημιουργείς στο εξωτερικό, αν είσαι και σε χώρα και έχει ανταλλακτικά ή αξεσουάρ για το θηρίο μας σίγουρα κάτι θα χρειαστούμε :happy:

@alkis πολλοί έδωσαν το ultra και μετά το εψαχναν πάλι :( τέτοια συσκευή δεν πωλείται ειδικά και όσοι το έχουν αγοράσει σε προνομιακή τιμή, :D

Νικήτα :) ελπίζω γρήγορα να φτιάξεις το θηρίο σου, μας έχεις βοηθήσει πολύ σε ότι θέμα έχει προκύψει στο νημα και στην προσπάθεια για να λάβει την αναβάθμιση. Αυτά :rolleyes:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ennio πρώτα καλή επιτυχία ότι και αν ετοιμάζεις-κάνεις έξω.

Δεύτερον το θηρίο σε μένα να δεις τι έχει τραβήξει φίλε ΣΕ ΟΛΟΥΣ τους τομείς:cry: και πραγματικά δεν έχει το παραμικρό πέρα από το προχθεσινό που δεν το πήρα χαμπάρι αλλά και πάλι μικρό το κακό.

Τέλος παιδιά αν δε βγει νέο Ultra κρατήστε το όσο μπορείτε γιατί προσωπικά με έχει βολέψει πολύ η συσκευή και δύσκολα θα βγει κάτι αντάξιο. Ένα Tablet που έχω, έχει πιάσει αράχνες.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, σας βλέπω που ψάχνετε για Ultra, κι εχω το δικό μου και κάθεται. Σκέφτομαι να το δώσω σε κάποιον από εσάς, αλλά από την άλλη μου άρεσε πολύ το θηρίο και φοβάμαι μην το αναζητώ πάλι μετά....

 

Σίγουρα θα το αναζητάς. Είχα 2 και τα έδωσα και ότι κινητό κι αν ξαναπήρα, πάντα το έβαζα σε ανταλλαγή με τελευταίο το G3. Από τη στιγμή, όμως, που το έδωσα 200€ σφραγισμένο με τις ζελατίνες της Sony πάνω και όποιο κινητό κι αν έδινα προς ανταλλαγή είτε μου ζητούσαν διαφορές για κατώτερης κατάστασης είτε χωρίς και η "κατάσταση βιτρίνας" ήταν βιτρίνα καταστήματος μετά από επίθεση κουκουλοφόρων, έπαψα να το αναζητώ. :cry:

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ανήσυχοι και τραυματισμένοι ιδιοκτήτες τους θηρίου.. στήνω κάτι νέο εκτός χώρας και αυτό με κάνει να είμαι με μια βαλίτσα στο χέρι. Δυστυχώς δεν έχω κάτι διαφορετικό να προτείνω στα παιδία για το θέμα που έχει προκύψει. Είναι θέμα καθαρά τύχης, εδώ έμενα όταν το πήρα το πρώτο το έβαλα στον ουρανό του αυτοκίνητου και ξεκίνησα σαν καλός νοικοκύρης πατώντας φρένο είδα το κινητό και χωρείς θήκη να ίπταται και να σκάει μπροστά μου στα 10 μετρα τσούλησε για άλλα τόσα και όταν πήγα εκεί με κρύα κάρδια πιστεύοντας ότι θα έχει τουλάχιστον 1000 γρατζουνιές είδα ότι δεν είχε ούτε μια γρατσουνιά… πραγματικά δεν είχε τίποτα επάνω του ούτε εμπρός ούτε πίσω.. άλλη μια φορα έκατσα επάνω του και πάλι χωρείς θήκη.. μέχρι που πήρα θήκη όχι ότι δεν έχει φάει τις σφαλιάρες του και αεροπλανικά του τα δε πεσίματα άλλο πράγμα υπήρχαν περιόδους που μου έπεφτε κάτω δυο φορές την ημέρα.

 

το αντιθετο σε μενα.... μια φορα το ακουμπησα σε μαρμαρο και οταν πηγα να το παρω μου συρθηκε ελαχιστα αμεσως η πισω μεμβρανη γρατσουνιστηκε απο καποιο σκουπιδακι που ειχε το μαρμαρο απο τοτε μεχρι να το πουλησω ουτε που το ακουμπισα σκετο καπου μονο θηκη:cry:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην να σας χερετησω ολους στο φορουμ σαν καινουργιο μελος.Ειμαι κατοχος του zultra απο τον Μαιο του 2015.Μεχρι και πριν δυο εβδομαδες δεν ειχα κανενα προβλημα με αυτο.Ξαφνικα μαυρισε η οθονη και δεν ανοιγει ουτε με power bottom ουτε reset ουτε power bottom με volume up.Οταν ειναι μαυρισμενη η οθονη δεχεται κανονικα κλησεις email κτλ.Η οθονη επανερχεται χωρις καμια δικη μου ενεργεια μετα απο 20-25 ωρες.Εχω την τελευταια εκδοση λειτουργικου και το μοντελο ειναι το 6833 LTE.Αυτο μου το εκανε τρεις φορες.Τωρα ειναι μαυρισμενο παλι.Τι μπορει να συμβαινει??? γιατι οταν επανερχονταν και εκανα διαγνωστικους ελεγχους στα συστηματα ολα μου τα εβγαζε ενταξει.Παρακαλω τα φωτα σας.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα :) thomasr71 καλωσηρθες στο νημα του θηρίου :D

Αυτά που σου παρουσιάζει το ultra και σε περίπτωση που κάνεις και επαναφορά και εξακολουθούν τότε το σέρβις είναι μονόδρομος :( μήπως έκανες αναβάθμιση και δεν καθησε σωστά; :ninja:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Πριν λιγες μέρες ειχα την ατυχία να κάτσω πάνω στο z ultra. Το ειχα αφήσει στο κάθισμα του αυτοκινήτου και αφαιρέθηκα. Το αποτέλεσμα ηταν να ραγίσει η οθόνη. Το θεμα είναι το εξης. Η οθόνη ανάβει κανονικά και δείχνει κανονικά το μενού, όμως δεν λειτουργεί ο αισθητήρας επαφής με αποτέλεσμα να μην ανταποκρίνεται στα δάχτυλα.. αρα όπως κατάλαβα η οθόνη δεν έπαθε κατι αλλα μονο το προστατευτικό γυαλί με τον αισθητήρα. Σε αυτή την περίπτωση αλλάζω μονο το γυαλί η και την οθόνη? Αξίζει να το κανω μόνος η να το στείλω για επισκευή? Ευχαριστώ πολύ .
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα μας :) βρε παιδιά πρέπει να έχετε θέμα μάλλον με τις πεθερές και την πληρώνει το ultra :D χαχαχαχαχαχαχαχα πλάκα κάνω :p

Λοιπόν σε επίσκεψη χθες στο σέρβις Θεσσαλονίκη για παρόμοιο περιστατικό η ταριφα είναι 220 ευρωπουλα :( η δεύτερη λύση είναι για όποιον πιάνουν τα χέρια του όπως ο αγαπητός faji :happy: την φτιάχνεται μόνοι σας.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε. Να σε ρωτήσω, άλλαξαν ολη την οθόνη η μονο το γυαλί? Με λιγο ψάξιμο στο ebay και αλλού ειδα ότι υπάρχουν οθόνες lcd για z ultra αλλά και μονο γυαλι μαζι με αισθητήρα.. δηλαδή αν το στείλω για επισκευή θα πάρουν 200 ευρω μονο για το γυαλι?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

συνήθως πάνε μαζί και τα δύο (οθόνη αφής & lcd).

 

Στο ebay βρίσκεις ανταλλακτικά ΟΕΜ και κάνεις τη δουλειά σου ;)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...