Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλιστα, τι να πω... Σ' ευχαριστώ πάντως

Με βλέπω για απλικέσιο από γκουγκλομάγαζο

Όποιος φέρνει την μπάλα, παίζει έστω και τερματοφύλακας...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Ρε παιδιά δεν μπορώ να κάνω ασύρματη σύνδεση με το pc μου!!

Δοκίμασα τα παντα αλλα τίποτα! Το βάζω να κανει ασύρματη σύνδεση και μου λεει δεν ειναι δυνατή! Εχει κανένας άλλος τέτοιο πρόβλημα ??

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν το είπα εγω σωστά!! Εννοώ την σύνδεση με το pc που κανεις μέσω τού wifi για μεταφορα αρχείων κ δεδομένων χωρίς καλώδιο!

Προσπάθησα ξανά και ξανά αλλά τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν το είπα εγω σωστά!! Εννοώ την σύνδεση με το pc που κανεις μέσω τού wifi για μεταφορα αρχείων κ δεδομένων χωρίς καλώδιο!

Προσπάθησα ξανά και ξανά αλλά τίποτα!

Χρησιμοποιείς κάποιο πρόγραμμα για την μεταφορά αρχείων προς και από τον υπολογιστή?

 

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις το send anywhere (https://send-anywhere.com/)

και στο κινητό και στο pc. Θα σου λύσει τα χέρια σε ότι αφορά τη μεταφορά αρχείων από και προς το κινητό.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε το shareit της lenovo , εχει εφαρμογη στο play για το τηλεφωνο Και για το pc. Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες,

 

δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά αν είναι και οι δύο συσκευές συνδεδεμένες στο ίδιο δίκτυο τότε γίνεται η μεταφορά (θεωρητικά μιλώντας). Έχω καταφέρει στο παρελθόν με τον ES αντίστοιχη κίνηση.

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς κάποιο πρόγραμμα για την μεταφορά αρχείων προς και από τον υπολογιστή?

 

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις το send anywhere (https://send-anywhere.com/)

και στο κινητό και στο pc. Θα σου λύσει τα χέρια σε ότι αφορά τη μεταφορά αρχείων από και προς το κινητό.

 

 

Εγώ δεν ψάχτηκα παραπέρα με το αν συνδέεται η δεν συνδέεται για την Wifi μεταφορά, κατέβασα το Send anywhere όπως μας παρότρυνε ο φίλος strivakos.και στο pc και στο θηρίο και όλα είναι πολύ παραπάνω από κόμπλε.. του δίνεις το κωδικό που σου ζητά και όλα ανεβαίνουν σε χρόνο μηδέν.

Link to comment
Share on other sites

Που εναι η αναβαθμηση οεοοοο?

6833 αγορασμενο πριν 2 μηνες απο birdphone. Cosmote.

και το δικο μου 2 εβδομαδων....!!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε μια αναβάθμιση, την έκανα on air χωρίς να κάνω προηγουμένως επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, στις οδηγίες έλεγε ότι δεν πρόκειται με την αναβάθμιση να χαθούν προσωπικά δεδομένα ή ρυθμίσεις της συσκευής.

Η διαφορά η οποία μετά την αναβάθμιση γίνεται αμέσως αντιληπτή είναι ότι τα εικονίδια της αρχικής οθόνης μεγάλωσαν αισθητά, το ίδιο και οι φάκελοι που τυχόν να έχετε δημιουργήσει, όπως επίσης και τα εικονίδια των εφαρμογών όταν μπείτε εκεί .

Αυτά προς το παρόν, εάν στη συνέχεια εντοπίσω κάτι νεότερο θα σας ενημερώσω.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Που εναι η αναβαθμηση οεοοοο?

6833 αγορασμενο πριν 2 μηνες απο birdphone. Cosmote.

 

και το δικο μου 2 εβδομαδων....!!

 

Καλησπέρες,

 

κάποιοι φίλοι πήγαν στη Sony και τους πέρασε την αναβάθμιση. Εγώ πάλι την πέρασα απο το δικό μου Η/Υ (την 14.5.A.0.270 που είναι αναβάθμιση της Lollipop και όχι την Lollipop 14.5.A.0.242).

 

Απο τον Ιούλιο ξεκινάει και άλλη αναβάθμιση σε 5.1.

Edited by faji
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες,

 

κάποιοι φίλοι πήγαν στη Sony και τους πέρασε την αναβάθμιση. Εγώ πάλι την πέρασα απο το δικό μου Η/Υ (την 14.5.A.0.270 που είναι αναβάθμιση της Lollipop και όχι την Lollipop 14.5.A.0.242).

 

Απο τον Ιούλιο ξεκινάει και άλλη αναβάθμιση σε 5.1.

 

Φιλε μου μπορείς να μου στείλεις με pm to link της εκδοσης που κατεβασες; Δεν μπορώ να την βρω να την κάνω εγω εγκατασταση

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Παω χθες βράδυ να περασω την 270 με pc.comp, κ ενω εχω το τηλ συνδεδεμένο κ το βλέπει κανονικά περνω κ backup, μόλις κατεβαίνει η αναβάθμιση κ πάει να την περάσει βγάζει μήνυμα ότι το τη,λέφωνο έχει τροποποιημενο λογισμικό κ δεν την περνάει. Error 2003. Γιατί το βγάζει αυτό ?κάποτε το είχα ρουτ κ ειχα ξεκλείδωτο bootloader αλλά πέρασα lollipop me flashtool.το pc.comp το βλέπει κανονικά το τηλέφωνο όμως. Καμία βοήθεια ?
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος φταίει το UB που είχες κάνει.

 

Λες ?? Κ τι πρέπει να κάνω ? Να τον κλειδώσω πάλι ? Είναι εύκολο αυτό ???

Link to comment
Share on other sites

@nikolaos_l Διάβασε παρακάτω τι χρειάζεται για να γίνει η αναβάθμιση. Έχει μια "ταλαιπωρία", αλλά αν έχεις διάθεση και χρόνο προχωράς.

 

Για επιστροφή στην 4.4.4 -->

 

α) χρειάζεται να έχεις το XperiFirm και το flashtool στον Η/Υ σου.

 

β) Απο το XperiFirm κατεβάζεις την KitKat 14.4.Α.0.108 (νομίζω, διορθώστε κάποιος αν κάνω λάθος).

 

γ) το flashtool φτιάχνει το FTF

 

Δες περισσότερες λεπτομέρειες εδώ.

 

Για να περάσεις την Kitkat δες εδώ.

 

Αν υπάρχει κάτι πιο εύκολο ας το γράψει κάποιος :) :help:

 

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

 

Επιτέλους Rooting Xperia Z Ultra Lollipop :clap:

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά στο δικό μου το θέμα της υπερθέρμανσης μου το έκανε η εφαρμογή του facebook, κρατούσε ενεργούς τους πυρήνες του επεξεργαστή. Έσβησα το account μου τελείως και έχει δύο μέρες τώρα που δεν νιώθει τίποτα...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

αυτη η σονυ εχει βαλθει να κανει το ultra καταλληλο για ατομα με προβληματα ορασης.λες κ γιαυτο το πηραμε.μιλαμε τα εικονιδια με το update γιναν τεραστια.νιωθω σα να κραταω το τηλεκοντρολ απο τα jumbo με τα τεραστια κουμπια.

σα το κινητο του γαργαντουα ξερω γω..οτι ναναι.αισχος.οι μερες της λολιποπ ειναι μετρημενες.καποια στιγμη πρεπει να τελειωνει αυτο ταστειο κ θα μπει η κιτ κατ παλι.

Link to comment
Share on other sites

αυτη η σονυ εχει βαλθει να κανει το ultra καταλληλο για ατομα με προβληματα ορασης.λες κ γιαυτο το πηραμε.μιλαμε τα εικονιδια με το update γιναν τεραστια.νιωθω σα να κραταω το τηλεκοντρολ απο τα jumbo με τα τεραστια κουμπια.

σα το κινητο του γαργαντουα ξερω γω..οτι ναναι.αισχος.οι μερες της λολιποπ ειναι μετρημενες.καποια στιγμη πρεπει να τελειωνει αυτο ταστειο κ θα μπει η κιτ κατ παλι.

 

Καλημέρα στην παρέα :) φίλε saifix δοκίμασε κάποιο icon pack από το μάρκετ , τώρα το διάβασα το ποστ σου και μου έκανε εντύπωση ότι άλλαξε τόσο πολύ το μέγεθος των εικονιδίων , βάλε icon να δεις διαφορά , έχω κατεβάσει αρκετά πακέτα και τα αλλάζω κατά διαστήματα.

Επίσης δοκίμασα να παίξω παιχνίδι και είδα διαφορά στην θερμοκρασία :mad: ακόμη φαίνεται έχει θέμα και θα δούμε αν με κάποια αναβάθμιση αλλάξει, το δε φατσοβιβλιο σέρνεται και θα το στείλω οριστικά αφού έτσι και αλλιώς χάσιμο χρόνου είναι :shifty:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες,

 

κάποιοι φίλοι πήγαν στη Sony και τους πέρασε την αναβάθμιση. Εγώ πάλι την πέρασα απο το δικό μου Η/Υ (την 14.5.A.0.270 που είναι αναβάθμιση της Lollipop και όχι την Lollipop 14.5.A.0.242).

 

Απο τον Ιούλιο ξεκινάει και άλλη αναβάθμιση σε 5.1.

Μόλις πέρασα και εγώ την 270 όπου όταν έκανα έλεγχο στο Ζ έλεγε ότι έχω την τελευταία ενημέρωση και μόλις άνοιξα το pc μου έβγαλε μήνυμα το sony pc corporation ότι έχω νέα ενημέρωση προς εγκατάσταση... Ξέρει κανείς τι διορθώνει αυτή η ενημέρωση?

Link to comment
Share on other sites

Κλείδωσα τον bootloader κ τελικά πέρασε η αναβάθμιση. Μεγάλωσαν λίγο τα εικονίδια. Τι άλλο διόρθωσε ξέρει κανείς ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα :) φίλε saifix δοκίμασε κάποιο icon pack από το μάρκετ , τώρα το διάβασα το ποστ σου και μου έκανε εντύπωση ότι άλλαξε τόσο πολύ το μέγεθος των εικονιδίων , βάλε icon να δεις διαφορά , έχω κατεβάσει αρκετά πακέτα και τα αλλάζω κατά διαστήματα.

Επίσης δοκίμασα να παίξω παιχνίδι και είδα διαφορά στην θερμοκρασία :mad: ακόμη φαίνεται έχει θέμα και θα δούμε αν με κάποια αναβάθμιση αλλάξει, το δε φατσοβιβλιο σέρνεται και θα το στείλω οριστικά αφού έτσι και αλλιώς χάσιμο χρόνου είναι :shifty:

που βρισκουμε τα καταλληλα packs για τη συσκευη και πως τα εγκαθιστουμε αρχοντα?

μπορεις να δωσεις ποια εχεις?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει η γνώμη μου ένα από τα καλά είναι το Belle UI Icon Pack. Εγώ αυτό έχω επάνω + τον Nova Launcher Prime v2.3 Final.. όχι τον 3,2 δεν μου αρέσει μετά την αναβάθμιση που έκανε.. έχω βάλει και το καταπληκτικό για έμενα Backgrounds HD.. έχει τεραστια γκάμα.. δες ένα δείγμα.. για το θέμα τις αυξομειώσεις του μεγέθους τον εικονιδίων την κάνω από το nova

 

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.daeva112.iconpack.belleui&hl=el

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ogqcorp.bgh

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...