Jump to content

MLS NAVIGATOR or DESTINATOR3


petrakish
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω απενεργοποιησα firewall και Anonymous surfing και οτι μπορουσα να φανταστω οτι ενοχλει το κατεβασμα αλλα 6 φορες τιποτα.Το θεμα δεν ειναι ποσο bandwith εχει η NGI και οχι ο χρηστης.Εγω παντως οταν βγει η Ελληνικη αναβαθμιση θα παω απο τα γραφεια να την παρω
Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πιθανώς να έχετε δίκιο, ότι δεν φταίει το bandwidth η κάποιο firewall. Το ζήτημα είναι ότι αρκετοί χρήστες το έχουν κατεβάσει χωρίς πρόβλημα.

 

Το ψάχνουμε ακόμα τι μπορεί να συμβαίνει. Σημειωτέον ότι πρέπει να είναι ενεργοποιημένα τα session cookies και η javascript για να λειτουργήσει. Αλλα φαντάζομαι τα έχετε αλλιώς δεν θα βλέπατε την σελίδα των downloads καν.

 

Αν ανακαλύψουμε ότι κάτι εφταιγε από εδώ θα ενημερώσω.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίζει κανα ad-aware ή κατι αντίστοιχο και "καθαρίζει" τα cookies αυτόματα κατευθείαν; Κατί τέτοιο ειναι πιθανό αυτό να δημιουργεί αυτό το πρόβλημα.

 

Τα session cookies δεν κάνουν κακό, επιτρέψτε τα. Σβήνουν με το που τελειώνει το session (όταν κλείνει ο browser). Χωρίς αυτά δεν μπορεί να λειτουγήσει μια υπηρεσία που χρειάζεται login.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος thkargas ( 6 Δεκ. 2004 , 13:06)

 

Μήπως παίζει κανα ad-aware ή κατι αντίστοιχο και "καθαρίζει" τα cookies αυτόματα κατευθείαν; Κατί τέτοιο ειναι πιθανό αυτό να δημιουργεί αυτό το πρόβλημα.

 

Τα session cookies δεν κάνουν κακό, επιτρέψτε τα. Σβήνουν με το που τελειώνει το session (όταν κλείνει ο browser). Χωρίς αυτά δεν μπορεί να λειτουγήσει μια υπηρεσία που χρειάζεται login.

 

Κατάφερα να το κατεβάσω στο pc της δουλειάς. Η διαφορά που βλέπω ότι μάλλον το pop-up windows blocker έκανε τη ζημιά
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Θα ήθελα τη γνώμη σας και τι βοήθεια σας παρ'όλο που διάβασα όλα όσα

γράφετε έδω! :confused:

 

Θέλω να αγοράσω ένα από τα τρία πακέτα GPS Navigator μαζί με την συσκευή MIO 168 Pocket PC που έχω βρεί τώρα στην αγορά και θέλω να σας ρωτήσω τα εξής:

 

1. Ποιό από τα τρία πακέτα να αγοράσω; Destinator 3, MLS Navigator ή Digital Router mio168;

 

2. Το Pocket PC MIO 168 είναι καλό; (ποιότητα GPS δέκτη κλπ.; )

 

Περιμένω απάντηση μπας και τα ξεκαθαρίσω στο μυαλό μου και πάω να αγοράσω επιτέλους! :confused:

The S@int :devil:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος the_saint ( 7 Δεκ. 2004 , 09:38)

 

Καλημέρα σε όλους!

 

Θα ήθελα τη γνώμη σας και τι βοήθεια σας παρ'όλο που διάβασα όλα όσα

γράφετε έδω! :confused:

 

Θέλω να αγοράσω ένα από τα τρία πακέτα GPS Navigator μαζί με την συσκευή MIO 168 Pocket PC που έχω βρεί τώρα στην αγορά και θέλω να σας ρωτήσω τα εξής:

 

1. Ποιό από τα τρία πακέτα να αγοράσω; Destinator 3, MLS Navigator ή Digital Router mio168;

 

2. Το Pocket PC MIO 168 είναι καλό; (ποιότητα GPS δέκτη κλπ.; )

 

Περιμένω απάντηση μπας και τα ξεκαθαρίσω στο μυαλό μου και πάω να αγοράσω επιτέλους! :confused:

 

Το Destinator 3 είναι μακράν το καλύτερο τόσο από άποψη λογισμικού και τιμής , όσο (και αυτό είναι το κυριότερο) από άποψη υποστήριξης και ανανέωσης χαρτών εκ μέρους της NGI , η οποία δείχνει με επώνυμους και συνεπείς ανθρώπους την συνεχή παρουσία της κοντά μας .

Το ΜΙΟ σαν GPS πρέπει να κάνει καλά την δουλειά του , σαν PDA όμως έχει λίγες δυνατότητες .

Δεν ξέρω αν βοήθησα ;)

"Πολιτική ανυπακοή και....Αλληλοβοήθεια"
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pastrengo ( 7 Δεκ. 2004 , 10:35)

 

Το Destinator 3 είναι μακράν το καλύτερο τόσο από άποψη λογισμικού και τιμής , όσο (και αυτό είναι το κυριότερο) από άποψη υποστήριξης και ανανέωσης χαρτών εκ μέρους της NGI , η οποία δείχνει με επώνυμους και συνεπείς ανθρώπους την συνεχή παρουσία της κοντά μας .

Το ΜΙΟ σαν GPS πρέπει να κάνει καλά την δουλειά του , σαν PDA όμως έχει λίγες δυνατότητες .

Δεν ξέρω αν βοήθησα ;)

 

 

Kαι η δική μου αποψη συμπιπτει απολυτα με του Pastrengo :)

με την συμπληρωση οτι το βασικο μειονεκτημα του Mio ως PDA ειναι η ελειψη bluetooth.

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ pastrengo!!!

Βοήθησες πάρα πολύ και μάλιστα πολύ γρήγορα! :D

 

Ουφφφ! Ξεμπερδεύτηκα επιτέλους!

 

Λέω να πάω να το πάρω το Destinator3! :happy:

Πιστεύω να παίρνω σωστή απόφαση! :worry:

 

Ευχαριστώ πολύ και πάλι!

The S@int :devil:
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο TLG!

Όντως η έλλειψη Bluetooth είναι σημαντικό!

 

Τουλάχσιτον αν θέλω να κάνω κάποια μεταφορά, μπορώ με το καλώδιο του PC!

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!

The S@int :devil:
Link to comment
Share on other sites

pantws egw pou phra to mio giati den eixa foberes apaithseis ws pda,afto pou mou ekane entypwsh einai h eksipirethsh tous foberh,giati theloun na piasoun pelates.meta de kserw pws thaeinai.to destinator 3 ti timh exei?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος brebosgeo ( 8 Δεκ. 2004 , 05:57)

 

to destinator 3 ti timh exei?

 

165 Euro με ΦΠΑ από την NGI . Μιά πολύ λογική τιμή , με με μιά πάρα πολλή καλή υποστήριξη !!!!!

"Πολιτική ανυπακοή και....Αλληλοβοήθεια"
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimosl ( 8 Δεκ. 2004 , 10:11)

 

re pedia to bt gps reciever tis teletype sinergazete me to destinator?

 

euxaristo

 

Αψογα !! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimosl ( 8 Δεκ. 2004 , 10:11)

 

re pedia to bt gps reciever tis teletype sinergazete me to destinator?

 

euxaristo

 

ταχύτατα , ακριβέστατα , ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ :D

"Πολιτική ανυπακοή και....Αλληλοβοήθεια"
Link to comment
Share on other sites

kalhspera kai apo emena.

Exo edo kai 5 mines agorasei to destinator3 gia thn ellada kai eimai apolita ikanopiimenos...

Extes agorasa kai to upgrade tou me tous xartes ths europhs kai tous major roads alla mou estilan email mono me to serial number mou.

Kserei kaneis apo pou tha katebaso tous xartes?

 

Feugo blepete aurio bradi gia berolino kai tha ithela na exo to gps mazi mou.

 

Eyxaristo poli

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος InFeRnO ( 9 Δεκ. 2004 , 13:26)

 

kalhspera kai apo emena.

Exo edo kai 5 mines agorasei to destinator3 gia thn ellada kai eimai apolita ikanopiimenos...

Extes agorasa kai to upgrade tou me tous xartes ths europhs kai tous major roads alla mou estilan email mono me to serial number mou.

Kserei kaneis apo pou tha katebaso tous xartes?

 

Feugo blepete aurio bradi gia berolino kai tha ithela na exo to gps mazi mou.

 

Eyxaristo poli

 

Αν θέλεις μπορείς να έρθεις από την NGi (Περρίκου 32 Αθήνα) για να σου δώσουμε τα 2 CD της Ευρώπης. Νομίζω ότι είναι ότι πιο γρήγορο (Αν μένεις στην Αθήνα)

Link to comment
Share on other sites

maxim01 , τι μέρες και ώρες είσαστε στην NGI , να περάσω να πάρω το CD με τους Ελληνικούς χάρτες , όταν βγούνε ? (...πότε άραγε ? :( )

Τι θα πρέπει να έχω μαζί μου για να μου το δώσετε ? ( .....όχι λεφτά ελπίζω :worry: :lol: )

"Πολιτική ανυπακοή και....Αλληλοβοήθεια"
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε την ίδια αγωνία μ΄εσάς αν όχι και μεγαλύτερη. Έχετε τον λόγο μας ότι θα είστε οι πρώτοι που θα ενημερωθείτε.. Όσοι μπείτε στον κόπο και περάσετε από τα γραφεία μας και σίγουρα δεν θα σας πάρουμε λεφτά !
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας στο φορουμ ειδα ποιο μπροστα στις σελιδες που λεγατε για βασεις .. οποτε ξαναγυρανω στα παλια... εχω ενα 3950(με τζακετ bluetooth kai ta ypoloipa)και πλεον εχω to destinator και ετσι 8ελω μια καλη βαση και εναν φορτιστη αυτοκινητου. αυτο κανει για το δικο μου ?tairiazei? http://www.expansys.com.gr/product.asp?code=110358 ειναι πολυ ωραιο απ οτι ειδα. εχετε να μου προτεινεται καποια καλη βαση μαζι με φορτιστη αυτοκινητου και ενταξει δεν με καιει να εχει και μεγαφωνο.. δεν καταλαβα ομως πρεπει να τα παρω ενα ενα τα εξαρτηματα?γιατι αλλα δειχνει στην φωτο.. για πειτε μου

σκεφτομαι να το παρω σημερα αυριο..(απ οτι ειδα το βυσμα φορτισεις βγενει οποτε μελλοντικα εαν αλλαξω pocket pc θα τεριαζει και το καινουριο..

ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΡΕΛΛΟΣ...
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει η δυνατότητα να προστεθεί η επιλογή έτσι ώστε σε μια συγκεκριμένη διεύθυνση να μπορώ να δω τον ταχυδρομικό κωδικό της.

Υπάρχουν πολλές περιπτώσεις στις οποίες πρέπει να μάθω τον ταχυδρομικό κωδικό μιας διεύθυνσης...

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος zepelin ( 9 Δεκ. 2004 , 13:35)

 

Αν θέλεις μπορείς να έρθεις από την NGi (Περρίκου 32 Αθήνα) για να σου δώσουμε τα 2 CD της Ευρώπης. Νομίζω ότι είναι ότι πιο γρήγορο (Αν μένεις στην Αθήνα)

 

 

Euxaristo poli gia thn telia eksipiretish... eginan ola opos eixame pei... perasa apo thn NGI kai ta paidia mou edosan tous xartes xoris na exoun ipoxreosh aloste (Afou to proi to eixa agorasei apo to internet)

 

Telio service.

 

Sinxaritiria sinexiste thn kalh doulia pou kanete...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το EMTAC Bluetooth GPS Receiver από το expansys. Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος αν λειτουργεί καλά με το Destinator 3???
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...