Jump to content

MLS NAVIGATOR or DESTINATOR3


petrakish
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ssarl ( 1 Δεκ. 2004 , 14:33)

 

Να υποθέσω ότι το link για το activation του account που ανοίγουμε στην NGI αργεί κάπως να έρθει; (χειροκίνητη επιβεβαίωση)

 

 

Εμενα μου ηρθε αμεσως με email. :D

Τους κατεβαζω τωρα... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geovass ( 1 Δεκ. 2004 , 14:35)

 

Εμενα μου ηρθε αμεσως με email. :D

Τους κατεβαζω τωρα... ;)

 

 

Εγώ πάλι περιμένω εδώ και 10 λεπτά χωρίς να έχει έρθει τίποτα. Μήπως ξέρει κάτι ο maxim01 ;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ssarl ( 1 Δεκ. 2004 , 14:38)

 

Εγώ πάλι περιμένω εδώ και 10 λεπτά χωρίς να έχει έρθει τίποτα. Μήπως ξέρει κάτι ο maxim01 ;

 

 

Λάθος ΜΟΥ. Αντί για ssarl@otenet.gr έβαλα ssar@otenet.gr !!! SOS maximi01

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ssarl ( 1 Δεκ. 2004 , 14:47)

 

Λάθος ΜΟΥ. Αντί για ssarl@otenet.gr έβαλα ssar@otenet.gr !!! SOS maxim

 

 

Δημιούργησε νέο acount με το σωστό e-mail

Link to comment
Share on other sites

Προς Maximi01 & Zepelin,

 

μάλλον πρέπει να βγάλετε τον περιορισμό των 3 downloads από το site σας. Ήδη μου έχει σταματήσει και η δεύτερη προσπάθεια και το σκέφτομαι για τρίτη. Το πρόβλημα δεν πρέπει να είναι δικό μου μιας και έχω και σπίτι γραμμή ADSL και στη δουλειά Τ3.

Στη δουλειά μετά από 8ΜΒ σταμάτησε. Σπίτι μόλις στα 4.7ΜΒ.

Το κατέβασε κανένας ολόκληρο;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PPP12 ( 1 Δεκ. 2004 , 18:05)

 

Πόσα ΜΒ είναι οι νέοι χάρτες ζιπαρισμένοι ?

 

 

Τελικά τα κατάφερα. Είναι 12.388KB. :)

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω η NGI έχει κάνει ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ. Έχει προσθέσει ονόματα δρόμων σε πάρα πολλές περιοχές και έχει βάλει πολύ επαρχιακό δίκτυο (δυστυχώ όχι ακόμα τον νέο δρόμο Μαρμάρι-Κάρυστος :p )

 

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ !!!

Link to comment
Share on other sites

Προς @ssarl

Έλειψα από το γραφείο και όπως το φαντάστηκα έγινε ένας μικρός χαμός. Ευτυχώς τελικά από ότι είδα τα κατάφερες. Πράγματι το site μας δεν ήταν σχεδιασμένο για τέτοιες διαδικασίες. Διαπραγματευόμαστε άμεσα για collocation με μεγάλο bandwidth.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Οσων αφορα αλλαγες στο Interface, που απ'οτι καταλαβα υπάρχουν, ποιες ειναι?

 

Ευχαριστω

Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Starback ( 1 Δεκ. 2004 , 18:44)

 

Καλησπερα,

 

Οσων αφορα αλλαγες στο Interface, που απ'οτι καταλαβα υπάρχουν, ποιες ειναι?

 

Ευχαριστω

 

 

Δεν είδα καμμιά αλλαγή στο interface εκτός από το ότι το πρόγραμμα φαίνεται να πηγαίνει πολύ πιο γρήγορα με το καινούργιο dll (μπορεί να είναι και ιδέα μου). Πάντως η προσθήκης της Πάτρας, πολλών επαρχιακών δρόμων, της Χαλκίδας και πολλών περιοχών της Αττικής με τα ονόματα δρόμων ήταν αν μη τι άλλο πολύ ευχάριστη έκπληξη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος maximi01 ( 1 Δεκ. 2004 , 18:28)

 

Προς @ssarl

Έλειψα από το γραφείο και όπως το φαντάστηκα έγινε ένας μικρός χαμός. Ευτυχώς τελικά από ότι είδα τα κατάφερες. Πράγματι το site μας δεν ήταν σχεδιασμένο για τέτοιες διαδικασίες. Διαπραγματευόμαστε άμεσα για collocation με μεγάλο bandwidth.

 

 

Τελικά τα κατάφερα (και με το activation με τη βοήθεια του Zepelin (thanks)) και με τον χάρτη. Πάντως όντως χρειάζεστε περισσότερο bandwith (προβλέπω πολλές πωλήσεις και downloads αν συνεχίσετε έτσι).

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Starback ( 1 Δεκ. 2004 , 18:44)

 

Καλησπερα,

 

Οσων αφορα αλλαγες στο Interface, που απ'οτι καταλαβα υπάρχουν, ποιες ειναι?

 

Ευχαριστω

 

 

Προφανώς όχι. Το interface είναι το ίδιο. Αντίθετα έχει βελτιωθεί η ταχύτητα δρομολόγησης και επανα-δρομολόγησης. Θα το διαπιστώσετε όταν το χρησιμοποιήσετε στο αυτοκίνητο.

Επίσης έχουν προστεθεί οι δρόμοι και ονομασίες αρκετών πόλεων, χωρίς όμως αρίθμηση και στοιχεία πλοήγησης. Προς το παρόν πλήρης πλοήγηση υποστηρίζει σε Αττική, Θεσσαλονίκη και Πάτρα.

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικά σε μερικές ημέρες. Πιθανόν να την έχουμε την Δευτέρα που μας έρχεται. Την χρειαζόμαστε για να γίνει το bundle του λογισμικού
Link to comment
Share on other sites

@maxim01: Δώστε μας τώρα και μια πρώτη εκτίμιση κόστους, αν είναι δυνατόν.

Κρίμα είναι να το αγοράζουμε από το εξωτερικό ενώ εσείς κάνετε όλη τη δουλειά των χαρτών. :(

Προσωπικά με έχουν ρωτήσει τρείς φίλοι μου που έχουν εντυπωσιαστεί από το πρόγραμμα και τους έχω πεί να περιμένουν από εσάς τη νέα έκδοση. ;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150
Link to comment
Share on other sites

1.Καλησπέρα εκανα ενα search sto forum και είδα εδω τις συγκρίσεις σας .Μίλησα με την mls kai μου είπαν οτι δίνουν και ξεχωριστά το πρόγραμμα και οτι δουλεύει στο 2020 που εχω αλλα δεν μου είπαν ακόμα τιμή.Το destinator που λέτε 165 ευρώ που θα το βρω γιατι στο site ngi den λεεί.

2.BT gps telecom ποιος πουλάει στην Ελλάδα η και στο εξωτερικό(στο expansys δεν εχει)γιατι εχω διαβάσει τα καλύτερα και μάλον θα πάρω αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος maximi01 ( 1 Δεκ. 2004 , 19:29)

 

1.Συγκεκριμένα, μαζί με τον χάρτη μας ήρθε νέα βελτιωμένη έκδοση του λογισμικού (patch)

 

2.Το interface είναι το ίδιο. Αντίθετα έχει βελτιωθεί η ταχύτητα δρομολόγησης και επανα-δρομολόγησης. Θα το διαπιστώσετε όταν το χρησιμοποιήσετε στο αυτοκίνητο.

 

Συγνώμη maxim01 , αλλά μπερδεύτηκα :confused:

το 1. υσχύει ή το 2. ? :)

"Πολιτική ανυπακοή και....Αλληλοβοήθεια"
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος maximi01 ( 1 Δεκ. 2004 , 20:19)

 

Η τιμή του λογισμικού με τους χάρτες έχει αποφασιστεί

Προτεινόμενη τιμή μαζί με τον ΦΠΑ 165 ευρώ

 

 

Γιατί αυξήθηκε τόσο η τιμή maxim?

Και στο site της olympicnavigation βλέπω πήγε 195$ από 130 κάτι που ήταν αν θυμάμαι καλά...

 

Τελικά μήπως δεν πρέπει να λέμε καλό λόγο; :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος maximi01 ( 1 Δεκ. 2004 , 20:19)

 

Η τιμή του λογισμικού με τους χάρτες έχει αποφασιστεί

Προτεινόμενη τιμή μαζί με τον ΦΠΑ 165 ευρώ

 

 

ΠΟΛΥ ΥΨΗΛΗ !!!! ΚΡΙΜΑ !!! :mad:

:)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kplr ( 1 Δεκ. 2004 , 23:08)

 

Γιατί αυξήθηκε τόσο η τιμή maxim?

Και στο site της olympicnavigation βλέπω πήγε 195$ από 130 κάτι που ήταν αν θυμάμαι καλά...

 

Τελικά μήπως δεν πρέπει να λέμε καλό λόγο; :p

 

 

Ειλικρινά δεν σας καταλαβαίνω.

Και για να βάλουμε τα πράγματα στην θέση τους με το θέμα τις τιμής, θέλω να επισημάνω τα εξής.

1. Η τιμή στην Ελλάδα ποτέ δεν άλλαξε. Την είχα αναγγείλει σε ένα post στις 20 Νοεμβρίου: αξία λογισμικού με χάρτες 165 ευρώ και την ανέφερα εκ νέου σήμερα. Μπορείτε να ανατρέξετε στο thread και να το επαληθεύσετε μόνοι σας.

2. Η τιμή αυτή είναι πιστεύω ιδιαίτερα χαμηλή σε σχέση με την επένδυση που έχει ήδη γίνει και πρέπει να τονίσω ότι χρησιμοποίησα όλη μου την πειθώ, ενάντια μάλιστα και στο συμφέρον μας, για να διαμορφωθεί στα επίπεδα αυτά. Αν θυμάστε καλά, είχε ακουστεί κάποια στιγμή από άλλη πηγή και μία τιμή της τάξεως των 240 ευρώ χωρίς μάλιστα να την σχολιάσετε αντίστοιχα.

3. Δεν έχουμε καμία ευθύνη για τις τιμές του olympicnavigation. Για την ιστορία όμως θα ήθελα να επισημάνω ότι το site αυτό το πουλούσε στην τιμή των 130 ευρώ + 20 ευρώ την αποστολή = 150 ευρώ χωρίς μάλιστα καμία υποστήριξη !

4. Ζήτησα να ενημερωθώ και εγώ για αυτή την ξαφνική αύξηση στα 195$ και έμαθα ότι η προηγούμενη τιμή θεωρητικά αντιπροσώπευε μόνο την αξία των Ελληνικών χαρτών. Συγκεκριμένα προοριζόταν για κατόχους του destinator με ευρωπαϊκούς χάρτες που θα ερχόταν στην Ελλάδα για τους Ολυμπιακούς Αγώνες. Είχαν παραβλέψει το γεγονός ότι θα μπορούσε να αγοραστεί ως νέο λογισμικό στην Ελλάδα, και έτσι είχατε, καλώς κατά την γνώμη μου, την ευκαιρία να επωφεληθείτε.

5. Δεδομένου μάλιστα ότι τώρα θα μπορείτε να το προμηθευτείτε στην Ελλάδα, η αύξηση αυτή του olympicnavigation δεν σας επηρεάζει.

6. Εν κατακλείδι, η «αύξηση» που αναφέρετε είναι 10 ευρώ σε βελτιωμένους χάρτες και με υποστήριξη. Να είστε βέβαιοι ότι με τις τιμές αυτές θα περάσει καιρός για να έχουμε το παραμικρό κέρδος. Ζούμε σε μία ελεύθερη αγορά και όλα δοκιμάζονται στην πράξη.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...