Jump to content

MLS NAVIGATOR or DESTINATOR3


petrakish
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος garbill (22 Νοέ. 2004 , 14:07)

 

ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ

 

 

σε SE vga παραείναι αργό. σε true vga χωρίς pd είναι νομίζω πιο φαστ. δεν έχω δοκιμάσει το δεύτερο αλλά ο gkp μου το είχε πει για το ε800.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά χαρά σε όλους! Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με το Destinator. Έχω τους χάρτες Q2.2524 και δοκίμασα να δρομολογήσω μία απόσταση από Αθήνα σε ένα χωριό στα Τρίκαλα(Ελάτη). Δεν έχω παέι ποτέ άλλα δεν φαντάζομαι να ναι πάνω απο 4 ώρες. Μου βγάζει λοιπόν το πρόγραμμα τη διαδρομή η οποία είναι 350 χιλ. Και μου δίνει ένα ΕΤR(ΕΧΤ)

09h:32m!!!! Eίναι φυσιολογικό αυτό?? Το έχει παρατηρήσει κανείς?? Είναι κάποιο bug ή όντως θα κανω 10 ώρες να πάω στα Τρίκαλα????:)

-----------------

HP IPAQ 4150

Link to comment
Share on other sites

Α! Και κάτι άλλο! Κατέβασα το αρχείο Destinator.zip από την gni αλλά δεν είμαι σίγουρος πως να το εξκαταστήσω..έχει 2 αρχεία, main.cab kai greek.cab αν δεν κάνω λάθος και το μόνο που λέει είναι να εκτελέσω αυτα΄τα αρχεία...Απ'όσο ξέρω τα αρχεία cab δεν είναι εκτελέσιμα..Καμιά πρόταση γι'αυτό?? 1000 thanx guyz!!!

-----------------

HP IPAQ 4150

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gonzalez52 (23 Νοέ. 2004 , 01:22)

 

Γειά χαρά σε όλους! Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με το Destinator. Έχω τους χάρτες Q2.2524 και δοκίμασα να δρομολογήσω μία απόσταση από Αθήνα σε ένα χωριό στα Τρίκαλα(Ελάτη). Δεν έχω παέι ποτέ άλλα δεν φαντάζομαι να ναι πάνω απο 4 ώρες. Μου βγάζει λοιπόν το πρόγραμμα τη διαδρομή η οποία είναι 350 χιλ. Και μου δίνει ένα ΕΤR(ΕΧΤ)

09h:32m!!!! Eίναι φυσιολογικό αυτό?? Το έχει παρατηρήσει κανείς?? Είναι κάποιο bug ή όντως θα κανω 10 ώρες να πάω στα Τρίκαλα????:)

 

 

Δεν ειμαι σιγουρος αλλα νομιζω οτι υπολογιζει την ωρα με βαση το οριο ταχυτητας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gonzalez52 (23 Νοέ. 2004 , 01:22)

 

Γειά χαρά σε όλους! Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με το Destinator. Έχω τους χάρτες Q2.2524 και δοκίμασα να δρομολογήσω μία απόσταση από Αθήνα σε ένα χωριό στα Τρίκαλα(Ελάτη). Δεν έχω παέι ποτέ άλλα δεν φαντάζομαι να ναι πάνω απο 4 ώρες. Μου βγάζει λοιπόν το πρόγραμμα τη διαδρομή η οποία είναι 350 χιλ. Και μου δίνει ένα ΕΤR(ΕΧΤ)

09h:32m!!!! Eίναι φυσιολογικό αυτό?? Το έχει παρατηρήσει κανείς?? Είναι κάποιο bug ή όντως θα κανω 10 ώρες να πάω στα Τρίκαλα????:)

 

 

Το πρόβλημα έχει σχεδόν λυθεί στην επόμενη έκδοση του χάρτη που θα μπορείς να κατεβάσεις σύντομα από το site της NGi http://www.ngi.gr. Λέω σχεδόν γιατί υπάρχουν και τα όρια ταχύτητας που μερικές φορές δε συμβαδίζουν με τη πραγματικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Jazzedout (23 Νοέ. 2004 , 14:05)

 

zeppelin δεν μας δίνεις μιά ένδειξη του πότε περίπου;¨:)

 

 

Ο νέος χάρτης έχει γίνει ήδη μια φορά compile από τη Destinator. Σ’ αυτή τη φάση διορθώσαμε κάποια λάθη που διαπιστώσαμε κατά τη λειτουργία του χάρτη στο περιβάλλον του Destinator.

Την προηγούμενη εβδομάδα στείλαμε εκ νέου τον διορθωμένο χάρτη για νέο compilation που θα είναι και το τελικό. Η διαδικασία του compilation από την Destinator είναι μια διαδικασία που μπορεί να διαρκέσει από 1 -2 εβδομάδες. Ελπίζω να μην καθυστερήσει πιο πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος maximi01 (20 Νοέ. 2004 , 20:22)

 

Επειδή βλέπω ότι υπάρχει δικαιολογημένη ανυπομονησία για την καινούργια έκδοση του χάρτη καθώς και για την δυνατότητα να αγοράσετε μόνο το software νοιώθω την υποχρέωση να σας απαντήσω. Η νέα έκδοση είναι προ των πυλών, ελέγχεται ως προς τις τυχών αστοχίες και αμέσως θα την πάρετε.

 

 

ε, με τοσους εδω γύρω καλό ειναι να την ελένξετε και λίγο παραπάνω γιατι "ουδεν κρυπτον υπό τον ηλιον" και "υπό τους φορουμίστες".... :lol:

 

Παντως, σοβαρά τώρα, μας έχετε κάνει να ανυπομονούμε να δούμε ολες τις νέες εκπλήξεις που αναγγελετε.... εγω προσωπικά ανυπομονώ να δώ και νεες πόλεις να προστίθενται....

Link to comment
Share on other sites

Paides HELP ME, SOS

 

O mikros mou gios mou erixe apo to mpalkoni tou 3ou orofou thn exwterikh keraia tou MIO 168 (enoeite oti egine komatia kai den mazevete) xerei kanenas apo pou mporw na thn promhtheftw exw faei ton topo alla pouthena den thn vriskw sketh kamia idea ....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Minotavrs (23 Νοέ. 2004 , 18:08)

 

Paides HELP ME, SOS

 

O mikros mou gios mou erixe apo to mpalkoni tou 3ou orofou thn exwterikh keraia tou MIO 168 (enoeite oti egine komatia kai den mazevete) xerei kanenas apo pou mporw na thn promhtheftw exw faei ton topo alla pouthena den thn vriskw sketh kamia idea ....

 

 

Να υποθέσω οτι δοκίμασες την αντιπροσωπεια της Mitac οπότε η επόμενη λύση που μπορώ να σκεφτώ ειναι η Yakumo που έχει ακριβώς το ίδιο HW. Αν δεν κάνω λάθος κατασκευάζουν στην Γερμανία οπότε με λίγο τρέξιμο και πολύ κλάψιμο ( :( ) μπορεί να βγεί κάτι.

 

πες μας και τι εγινε τελικά, για όσους εχουν Mio.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostas73 (23 Νοέ. 2004 , 18:20)

 

Να υποθέσω οτι δοκίμασες την αντιπροσωπεια της Mitac οπότε η επόμενη λύση που μπορώ να σκεφτώ ειναι η Yakumo που έχει ακριβώς το ίδιο HW. Αν δεν κάνω λάθος κατασκευάζουν στην Γερμανία οπότε με λίγο τρέξιμο και πολύ κλάψιμο ( :( ) μπορεί να βγεί κάτι.

 

πες μας και τι εγινε τελικά, για όσους εχουν Mio.

 

Kai ston Pouliadh peira kai sto Diktio epsaxa.

Thn Yakumo den thn eida alla twra pou mou to les tha to psaxw kai apo ekei. An exw nea tha sas enhmerwsw alla den vlepw fws ... An einai na ginei paragelia apo Germania fexe mou & glistrise .....

 

By the way as to brw egw kai xalali h kathysterhsh...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Minotavrs (23 Νοέ. 2004 , 18:27)

 

Kai ston Pouliadh peira kai sto Diktio epsaxa.

Thn Yakumo den thn eida alla twra pou mou to les tha to psaxw kai apo ekei. An exw nea tha sas enhmerwsw alla den vlepw fws ... An einai na ginei paragelia apo Germania fexe mou & glistrise .....

 

By the way as to brw egw kai xalali h kathysterhsh...

 

 

εναλλακτικά υπάρχει λύση μέσω ΒΤ αλλά μάλλον δεν αξίζει τον κόπο ασε που χάνεις και τον "μόνο" λογο υπαρξης αυτού του .... (μην παρεξηγηθώ, εννοώ οτι το αβανταζ του ειναι το GPS σε σχέση με ισοδύναμα PPC...)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostas73 (23 Νοέ. 2004 , 18:32)

 

εναλλακτικά υπάρχει λύση μέσω ΒΤ αλλά μάλλον δεν αξίζει τον κόπο ασε που χάνεις και τον "μόνο" λογο υπαρξης αυτού του .... (μην παρεξηγηθώ, εννοώ οτι το αβανταζ του ειναι το GPS σε σχέση με ισοδύναμα PPC...)

 

 

Den se parexhgw Kwsta mou katholou ean den vrw kati tha to dokimasw sketo kai ean den doulepsi tote tha anagastw na balw exwteriko BT kati pou den mou aresei kai toso....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Minotavrs (23 Νοέ. 2004 , 18:55)

 

Den se parexhgw Kwsta mou katholou ean den vrw kati tha to dokimasw sketo kai ean den doulepsi tote tha anagastw na balw exwteriko BT kati pou den mou aresei kai toso....

 

 

Αν δεν κανω λαθος το ΜΙΟ 168 δεν ειναι ΒΤ αν θες ψαξε στην Expansys

http://www.expansys.com.gr/product.asp?code=114183

και

http://www.expansys.com.gr/product.asp?code=106408

νομιζω κατι τετοιο ψαχνεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pxeno (24 Νοέ. 2004 , 10:21)

 

Αν δεν κανω λαθος το ΜΙΟ 168 δεν ειναι ΒΤ αν θες ψαξε στην Expansys

http://www.expansys.com.gr/product.asp?code=114183

και

http://www.expansys.com.gr/product.asp?code=106408

νομιζω κατι τετοιο ψαχνεις.

 

 

Nai afto einai

 

se efxaristw poli ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Minotavrs (24 Νοέ. 2004 , 11:36)

 

Nai afto einai

 

se efxaristw poli ...

 

 

Ενδεχομένως να έχουμε διαθέσιμη από αχριστευμένο MIO. Θα στο επιβεβαιώσω αύριο

Link to comment
Share on other sites

Για δείτε αυτό...

 

Υπάρχουν 3 κομμάτια ακόμα διαθέσιμα!!!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=49887

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος maximi01 (24 Νοέ. 2004 , 19:47)

 

Ενδεχομένως να έχουμε διαθέσιμη από αχριστευμένο MIO. Θα στο επιβεβαιώσω αύριο

 

 

Na se kala file MAxim anamenw...

Link to comment
Share on other sites

Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !.... :p :p :p :p :p
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geovass (25 Νοέ. 2004 , 10:39)

 

Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !Θελουμε αναβαθμιση !.... :p :p :p :p :p

 

Άντε ρε NGI , κάντε κάτι .......τον χάνουμε τον ανθρώπο !!!! :D

Δεν βλέπετε ότι έχει πάθει στερητικό σύνδρομοοοοοοοοοο :wacko:

"Πολιτική ανυπακοή και....Αλληλοβοήθεια"
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος του forum βρήκε μια απλή και μεγαλοφυή κατά την γνώμη μου λύση για να στηρίξει το PDA, στο αυτοκίνητο. Σας την προωθώ γιατί μπορεί να σας ενδιαφέρει, ειδικά αν έχετε MIO 168 και σας έχει σπάσει το cradle !

 

 

1.ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΑΛΟΥΜΙΝΕΝΙΑ ΠΙΝΑΚΙΔΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΙΘΜΗΣΗ ΤΩΝ ΣΠΙΤΙΩΝ.

2.ΚΟΒΟΥΜΕ ΜΕ ΣΙΔΗΡΟΠΡΙΟΝΟ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ 5x10 ΕΚΑΤΟΣΤΑ.

3.ΜΕ ΨΙΛΗ ΛΙΜΑ ΚΑΘΑΡΙΖΟΥΜΕ ΤΑ ΓΡΕΖΙΑ.

4.ΜΕ ΓΙΑΛΟΧΑΡΤΟ ΑΦΑΙΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΠΟΓΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΠΟΥ ΚΟΨΑΜΕ.

5.ΔΙΠΛΩΜΟΥΜΕ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΚΑΤΑ 90-110 ΜΟΙΡΕΣ ΣΧΗΜΑΤΙΖΟΝΤΑΣ ΕΝΑ «Γ» .

6.ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΒΑΣΗΣ ΣΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΤΑΜΠΛΩ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΟΥΜΕ ΤΟ GPS

6.ΜΕ ΠΙΕΣΗ ΣΤΟ ΑΛΟΥΜΙΝΙΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕ ΤΥΧΩΝ ΚΑΜΠΥΛΕΣ Η ΚΟΥΡΜΠΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΦΑΠΤΕΤΑΙ ΟΛΗ Η ΒΑΣΗ ΤΟΥ «Γ» ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΤΟΥ ΤΑΜΠΛΩ.

7.ΒΑΦΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΠΙΦΑΝΕΙΕΣ ΜΕ ΣΠΡΕΙ ΗΛΕΚΤΡΟΣΤΑΤΙΚΗΣ ΒΑΦΗΣ ΑΛΟΥΜΙΝΙΟΥ.

8.ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΑΤΩ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΤΟΥ «Γ» ΠΟΥ ΘΑ ΑΚΟΥΜΠΗΣΕΙ ΣΤΟ ΤΑΜΠΛΩ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΑΙΝΙΑ ΑΦΡΩΔΗ ΔΙΠΛΗΣ ΟΨΗΣ (ΤΗΣ 3Μ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ)

9.ΚΟΛΛΑΜΕ ΤΗΝ ΒΑΣΗ ΣΤΟ ΤΑΜΠΛΩ.

10.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 24 ΩΡΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΤΟΙΜΟΙ.

 

(Η ΤΑΙΝΙΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΞΕΚΟΛΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΥΤΟ ΘΕΛΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΥΠΟΛΟΙΠΟ

Η ΣΗΜΑΔΙ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ).

 

θα ακολουθήσουν φωτογραφίες οι οποίες όμως δυστυχώς δεν έχουν εγκριθεί ακόμη

Link to comment
Share on other sites

ωραία με την βάση στο ταμπλώ , με το PDA όμως τι γίνεται ?

Θα χρησιμοποιήσουμε velkro ή διπλής όψεως(που είναι μάλλον αδύνατον) ? :confused:

"Πολιτική ανυπακοή και....Αλληλοβοήθεια"
Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς χάρτες του Destinator 3 για άλλες Ευρωπαϊκές χώρες ? Aξίζουν όσο και οι Ελληνικοί χάρτες της NGI :whistle: ή υπάρχουν και άλλων εταιρειών που είναι καλλίτεροι από του Destinator ?

Από τιμή ξέρουμε κάτι ?

"Πολιτική ανυπακοή και....Αλληλοβοήθεια"
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...