Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από XDA :

1. Root your Phone

2. Go to Cust folder in System

3. Rename some folder to "dt"

4. Open the dt folder you just renamed

5. Rename inside folder to "mk"

6. Do Factory Reset

7. Done - you will have notification bar settings

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως αυτό με το notificarion bar είναι θεματάκι με την Huawei, Θυμάμαι είχα ένα Huawei Sonic Cosmote branded και όταν έκανα ενημέρωση σε GB άλλης χώρας έχασα τον πίνακα....
Link to comment
Share on other sites

μερικες φορες μου βγαζει τη λεξη <προχειρο> στα μηνυματα...ενω μπαινω στα μηνυματα μετα εξαφανιζεται..τι σημαινει?μπορω να απαλλαγω για παντα απο αυτο?
Link to comment
Share on other sites

μερικες φορες μου βγαζει τη λεξη <προχειρο> στα μηνυματα...ενω μπαινω στα μηνυματα μετα εξαφανιζεται..τι σημαινει?μπορω να απαλλαγω για παντα απο αυτο?

 

Αυτό συμβαινει σε όλα τα αντροιντ. Τουλαχιστον στις πιο νέες εκδόσεις. Εαν έχεις πατήσει καποιο γράμμα ή ακόμη και κενό διάστημα και δεν κανεις αποστολή τότε στο αποθηκευει ως προχειρο. Απλά μπαινεις στα μυνηματα και σβηνεις εντελώς ότι υπάρχει

Edited by clicker007
Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Είναι αρκετά ανθεκτικό το κινητό τελικά... Χθες πήρε την πρώτη του γερή πτώση χωρίς θήκη και δεν έπαθε το παραμικρό.. Έπεσε με την οθόνη πάνω σε χαλίκι από 1 μέτρο, ούτε την παραμικρή γρατζουνιά δεν έκανε... :)
Link to comment
Share on other sites

Είναι αρκετά ανθεκτικό το κινητό τελικά... Χθες πήρε την πρώτη του γερή πτώση χωρίς θήκη και δεν έπαθε το παραμικρό.. Έπεσε με την οθόνη πάνω σε χαλίκι από 1 μέτρο, ούτε την παραμικρή γρατζουνιά δεν έκανε... :)

 

Αντέχει και σε ακόμα πιο δυνατές πτώσεις , πίστεψέ με ;)

 

Να σας ρωτήσω κάτι : Έχετε δοκιμάσει να περάσετε στο κινητό φωτό από τον υπολογιστή σας στην εξωτερική κάρτα; Αν ναι, σας εμφανίζονται κατευθείαν στο Gallery ή πρέπει να κάνετε restart για να γίνει refresh στην gallery? Eμένα ενώ τις βλέπει κατευθείαν πχ ο ES Explorer, η stock gallery app δεν τις βλέπει παρά μόνο μετά από επανεκκίνηση του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Αντέχει και σε ακόμα πιο δυνατές πτώσεις , πίστεψέ με ;)

 

Να σας ρωτήσω κάτι : Έχετε δοκιμάσει να περάσετε στο κινητό φωτό από τον υπολογιστή σας στην εξωτερική κάρτα; Αν ναι, σας εμφανίζονται κατευθείαν στο Gallery ή πρέπει να κάνετε restart για να γίνει refresh στην gallery? Eμένα ενώ τις βλέπει κατευθείαν πχ ο ES Explorer, η stock gallery app δεν τις βλέπει παρά μόνο μετά από επανεκκίνηση του κινητού.

 

Καλό αυτό γιατί χθες εβαλα το Flappy Bird και εχω κολλήσει. Και το συγκεκριμένο παιχνίδι δεν ενδείκνυται για νευρικούς... ;)

Τις φωτο τις βλέπει κανονικά στην gallery εμένα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πω πως κολλάει κάπου, σε σχέση με το προηγούμενο κινητό που είχα (sony xperia z). Όμως, δεν μπορώ να πω το ίδιο για την gpu που ενσωματώνει, καθώς υστερεί πολύ σε σχέση με τις υπόλοιπες ναυαρχίδες εταιριών (S4, One, Z, Xiaomi mi2) (π.χ. το minions rush σε κάποιο σημείο δεν μπορεί να απεικονίσει καν τα γραφικά, και αν και το τρέχει το παιχνίδι, καταλαβαίνει κανείς πως ζορίζεται)
Υπεύθυνο πρέπει να είναι το emotion UI:(
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Παντως η καμερα σε σχεση με το p1 που ειχα καμια σχεση,πολυ κατωτερη.επισης εχω ενα θεμα με το wifi,καποιες φορες κολλαει,καποιες απενεργοποιειται μονο του,τρωει κολληματα.ελπιζω με την kitkat να στρωσει.
Link to comment
Share on other sites

...εχω ενα θεμα με το wifi,καποιες φορες κολλαει,καποιες απενεργοποιειται μονο του,τρωει κολληματα.ελπιζω με την kitkat να στρωσει.

 

Τι έκδοση φοράς; Εμένα στην 119 δεν έχει κανένα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως η καμερα σε σχεση με το p1 που ειχα καμια σχεση,πολυ κατωτερη.επισης εχω ενα θεμα με το wifi,καποιες φορες κολλαει,καποιες απενεργοποιειται μονο του,τρωει κολληματα.ελπιζω με την kitkat να στρωσει.

 

Όλοι σε αυτή την ρημάδα την κιτκατ ελπίζουμε, η οποία όσοι έχουν δοκιμάσει την beta λένε πως δεν έχει και τρελές διαφορές... τώρα beta είναι, μπορεί να αλλάξει με την τελική έκδοση...

Link to comment
Share on other sites

Όλοι σε αυτή την ρημάδα την κιτκατ ελπίζουμε, η οποία όσοι έχουν δοκιμάσει την beta λένε πως δεν έχει και τρελές διαφορές... τώρα beta είναι, μπορεί να αλλάξει με την τελική έκδοση...

 

Aπό ότι φαίνεται θα αργήσει λίγο, αρχές Μαρτίου για Κινέζους και λογικά αργότερα για τους υπόλοιπους....

 

http://huaweinews.com/2014/02/ascend-p6-kitkat-delayed/

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα χτες και στο huaweinews, το θεωρώ λάθος της Huawei που δεν προχώρησε σε μια επίσημη ανακοίνωση τόσο για την καθυστέρηση όσο και για τη νέα αναμενόμενη περιόδο κυκλοφορίας της kitkat. Μας έχει αφήσει να παίζουμε με τις φήμες τους τελευταίους μήνες.
Link to comment
Share on other sites

Στο amazon.de το εχει 260 € αν το παραγγειλω απο εκει θα εχω καποιο προβλημα με τη γλωσσα? το εχει αγορασει κανεις απο αμαζον? η να περιμενουμε λιγο μηοως πεσει η τιμη του (οπως τις γιορτες που το ειχει ο Γερμανος 250 € και δυστυχως δεν το προλαβα...)
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα από Amazon.de είναι, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα... Η τιμή δύσκολα θα πέσει πιο κάτω προς το παρών, μην σου πω ότι μπορεί να ανέβει όταν πάρει kitkat...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως τώρα με 260 είναι τρελό VFM.... Εγώ το πήρα στα 330 τον Σεπτέμβριο... Δεν το μετανίωνω. ΟΚ δεν εχει τον επεξεργαστή του LG G2 ή του Galaxy S4 αλλά για τα λεφτά του είναι όλα τα λεφτά....
Link to comment
Share on other sites

Πάντως τώρα με 260 είναι τρελό VFM.... Εγώ το πήρα στα 330 τον Σεπτέμβριο... Δεν το μετανίωνω. ΟΚ δεν εχει τον επεξεργαστή του LG G2 ή του Galaxy S4 αλλά για τα λεφτά του είναι όλα τα λεφτά....

 

Μόνο εμένα μου έρχεται ώρες ώρες να το πετάξω στον τοίχο;; :p

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εμένα μου έρχεται ώρες ώρες να το πετάξω στον τοίχο;; :p

 

 

Παίζεις Flappy Bird? :p

 

 

Πέρα από την πλάκα είναι θέμα αναγκών του καθενός. Εμένα μου κάνει μια χαρά, δεν κολλάει ποτέ στη χρήση που κάνω και η μπαταρία μου βγάζει 2 μέρες... Εσύ με τι έχεις πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Παίζεις Flappy Bird? :p

 

 

Πέρα από την πλάκα είναι θέμα αναγκών του καθενός. Εμένα μου κάνει μια χαρά, δεν κολλάει ποτέ στη χρήση που κάνω και η μπαταρία μου βγάζει 2 μέρες... Εσύ με τι έχεις πρόβλημα;

 

Μπά, δεν πρόλαβα να το κατεβάσω :lol:

 

Στα παιχνίδια που μπορεί να παίξει (πχ το μινιον ρασ δεν το παίζει) δεν έχω πρόβλημα. Εκεί π έχω πρόβλημα είναι στην καθημερινή χρήση, δηλαδή μηνύματα, εναλλαγή μεταξύ εφαρμογών κτλ. Δεν είναι καθόλου smooth τηλέφωνο, και οι επιδόσεις θα έπρεπε να είναι μεγαλύτερες με αυτό το hardware. Έβαλα την hy52vrom και κάπως πηγαίνει καλύτερα, αλλά οι στιγμές που μου έρχεται να το πετάξω στον τοίχο παραμένουν :D Εν αναμονή της cyanogenmod 11 λοιπόν, μιας και το λογισμικό πρέπει να στηθεί εξ αρχής για να δουλέψει το p6 καλύτερα.

 

Edit: Κάπου πήρε το μάτι μου πως η κιτκατ που έχει διαρρεύσει δεν βασίζεται στο ART. Ξέρει κανείς αν ισχύει?? (Btw, ωραίο άρθρο για το ART http://www.xda-developers.com/android/the-art-of-android/ )

Edited by purpendicular
Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτεινεται καποιο απο τα μαγαζια του skroutz που να ειναι αξιοπιστο και να φερνει το ευρωπαικο μοντελο? μην το παραγγειλουμε και μας ερθει καμια κινεζικη version οπως ειναι του minideal...
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα.. Σημερα πηρα το κινητο στη γυναικα μου δωρο. Εχει καποιο θεμα με το wifi?? Κανει συνεχεια συνδεσεις κ αποσυνδεσεις.. Ειναι θεμα γενικα του κινητου η να το παω γι'αλλαγη πισω; Δεν διαβασα τις αλλες σελιδες οποτε συγνωμη αν εχει απαντηθει.

 

Οσες προλαβα κ διαβασα ειδα οτι εχει θεμα. Τωρα εινσι με την Β111. Θα κοιταξω να το αναβαθμισω στην Β119 και βλεπουμε..

Edited by DjHoya
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...