Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κανενα νεο για κιτ κατ?

 

Από ότι φαίνεται έχει βγει και 2η beta για την international έκδοση οπότε θα αργήσει και άλλο....

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται έχει βγει και 2η beta για την international έκδοση οπότε θα αργήσει και άλλο....

 

Σοβαρά? Εγώ στην Β014 είχα μείνει...

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά? Εγώ στην Β014 είχα μείνει...

 

Στο XDA αναφέρουν για B015... Έχει γίνει σε κάποιους διαθέσιμη μέσω ΟΤΑ (beta testers) αλλά δεν έχει διαρρεύσει ακόμα....

Link to comment
Share on other sites

Διερρευσε η Β132 στο γερμανικό blog βασισμένη πάλι στην έκδοση 4.2.2 και χρησιμοποιόντας τον ίδιο πυρήνα.

 

http://www.huaweiblog.de/huawei/bugfixes-und-optimierungen-huawei-ascend-p6-firmware-leak-b132/

Link to comment
Share on other sites

Βαρέθηκα τις beta.

 

Πάντως θέλω να αποσύρω το παράπονό μου σχετικά με lags στο Swype. Τελικά είναι πρόβλημα που οφείλεται στα updates του Swype και εντοπίζεται και σε άλλα πιο διάσημα κινητά. Δεν φταίει το κινητό αλλά η εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Βαρέθηκα τις beta.

 

Πάντως θέλω να αποσύρω το παράπονό μου σχετικά με lags στο Swype. Τελικά είναι πρόβλημα που οφείλεται στα updates του Swype και εντοπίζεται και σε άλλα πιο διάσημα κινητά. Δεν φταίει το κινητό αλλά η εφαρμογή.

 

Το Swype πάντα κολλούσε. Και κολλάει ακόμα και σε κινητά πως το Note 3. Μέχρι στιγμής δεν έχει βρεθεί λύση άλλη, από το να πας σε Swiftkey ή ακόμα καλύτερα σε TouchPal.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται η επίσημη International Kitkat θα αργήσει αρκετά ακόμα... Καλά έκανα και έβαλα την beta. Λειτουργεί τόσο καλά μέχρις στιγμή που δεν με πειράζει η καθυστέρηση της επίσημης....
Link to comment
Share on other sites

Το Swype πάντα κολλούσε. Και κολλάει ακόμα και σε κινητά πως το Note 3. Μέχρι στιγμής δεν έχει βρεθεί λύση άλλη, από το να πας σε Swiftkey ή ακόμα καλύτερα σε TouchPal.

 

Όχι δεν μου κολλούσε και έτρεχε άψογα επί ένα χρόνο μέχρι τα τελευταία θλιβερά updates. Ωστόσο σήμερα η Nuance μου έστειλε οδηγίες ρυθμίσεων και όλα τέλεια ξανά. Επειδή είμαστε εκτός θέματος , έγραψα τις οδηγίες στο σχετικό θέμα με τα πληκτρολόγια.:)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5275626#post5275626

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.εχω το grand duos ειμαι ευχαριστημενος απο τις αποδόσεις του αλλα σκεπτομαι να το δωσω για καποιο μικροτερο.εχω μπερδευτει με αυτα που διαβαζω εδω.τελικα το Ρ6 εχει θεμα με το gps και τι ειδους γιατι το δουλευω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα . Το Gps του δουλεύει μια χαρά. το δοκίμασα χτες .βρήκε δορυφόρους χεδόν αμέσως και παρότι το μετακινούσα στο αμάξι για να το τσεκάρω δεν έχασε καθόλου το σήμα. τελικά ο συνδυασμός GPS και GLONASS δεν παίζεται !!!
Link to comment
Share on other sites

Κι αν αντιμετωπίσεις πρόβλημα στο κλείδωμα τότε να έχεις ανοιχτά δεδομένα ( δεν τρώει τίποτα σοβαρό το AGPS ) και επίσης να εγκαταστήσεις την εφαρμογή και να διαλέξεις Eλλάδα στους servers :

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.fastergps&hl=el

---------------

Για μένα τουλάχιστον το μοναδικό μείον του κινητού είναι η μη πλήρης συμβατότητα του Silicon ( ή της κάρτας γραφικών ) με διάφορα games. Σε όλους τους άλλους τομείς με έχει καλύψει χωρίς πρόβλημα. Aλαγκάριστο στο σκρολάρισμα με stock launcher, καλή διαχείριση μπαταρίας ( δεν το συγκρίνω φυσικά με G2 ή Note ) , απουσία παγωμάτων ή restarts , απροβλημάτιστο wifi επί μισό χρόνο ( σε αντίθεση με άλλους χρήστες εδώ που έχουν θέμα ) , καλή κάμερα για την κατηγορία του, ωραίο touch, ωραία οθόνη και φυσικά εξαιρετικό design. Δεν θα το σύστηνα σε gamers.

Link to comment
Share on other sites

Περασε κανεις την B132 να μας πει εντυπωσεις;

 

Αυτο μολις ηθελα και γω να ρωτησω. Διαβασα για θεμα με την μπαταρια. Και κατιγια τo GPS οτι κλειδωνει γρηγοροτερα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο μολις ηθελα και γω να ρωτησω. Διαβασα για θεμα με την μπαταρια. Και κατιγια τo GPS οτι κλειδωνει γρηγοροτερα:rolleyes:

 

Στo XDA αναφέρουν για 20% μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας....

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα το απόγευμα μέχρι στιγμής η μπαταρία πάει normal τρέχει λίγο πιο γρήγορα. Δεν μου έκανε κάτι διαφορετικό όλα καλά B134
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα το απόγευμα μέχρι στιγμής η μπαταρία πάει normal τρέχει λίγο πιο γρήγορα. Δεν μου έκανε κάτι διαφορετικό όλα καλά B134
Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα κι εγώ κάτοχος ενός p6

Φοραει την B111.Περναω κατευθείαν την 132 η υπαρχει καποια αειρα? πχ πρωτα την 119 κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο ! Αν δεν είσαι gamer θα το χαρείς πιστεύω :-) Δεν υπάρχει σειρά. Μπορείς να τη βάλεις κατευθείαν. Εγώ παραμένω πιστός στην 119 μιας και δεν μου έχει παρουσιάσει κάποιο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο ! Αν δεν είσαι gamer θα το χαρείς πιστεύω :-) Δεν υπάρχει σειρά. Μπορείς να τη βάλεις κατευθείαν. Εγώ παραμένω πιστός στην 119 μιας και δεν μου έχει παρουσιάσει κάποιο θέμα.

 

ευχαριστώ.Οχι καμμια σχεση με παιχνίδια.οκ θα ξεκινησω απο την 119

καμμια ωραια θηκη δοκιμασμενη υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...