Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες ..., μια βοήθεια!!!:)

 

1) Στην Διαχ. Ισχ. --> Διαχείριση εφαρμογών παρασκηνίου , να κλείσω αυτά που "τρέχουν"? Εννοώ την αριθμομηχανή, την συλλογή, την μουσική, την επεξεργασία βίντεο, τα βιβλία .... κτλ!! Αν τα κλείσω δηλαδή θα έχει πρόβλημα η λειτουργία τους? Η αριθμομηχανή τι θέλει και τρέχει στο παρασκήνιο? Για να μην χάνει το μέτρημα? :p

2) Έβαλα ένα στικάκι usb (ExFat) , το διάβασε μια χαρά, αλλά μου ζητάει να το κάνει διαμόρφωση! Δεν διαβάζει exfat?

...και κάτι τελευταίο! 3) Μπορώ να περάσω χειροκίνητα κάποιον flash player ή έστω κάποιο πρόγραμμα που να το υποστηρίζει! (ρίξτε και κάνα λινκ αν σας είναι εύκολο!)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Υ.γ. Πολύ καλό το κινητό παιδιά! Ως τώρα δεν έτυχε καμιά αποσύνδεση με το δίκτυο, οπότε όλα καλά!

Θα δοκιμάσω αυτές τις μέρες και το GPS και θα πω εντυπώσεις!

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οσον αφορά το πρώτο σου ερώτημα και ολα να τα απενεργοποιησεις δεν θα δεις καποια διαφορα στην αποδοση του κινητου...2 gb ram εχει δεν νιώθει....
Link to comment
Share on other sites

παιδια την εβαλα και εγω την κιτ κατ αλλα νομιζω κολαει λιγακι και στα παιχνιδια ειναι λιγο περιεργω δεν ξερω ετσι μ φαινετε...αμα θελω να το παω στην προηγουμενη εκδοση τι κανω??
Link to comment
Share on other sites

παιδια την εβαλα και εγω την κιτ κατ αλλα νομιζω κολαει λιγακι και στα παιχνιδια ειναι λιγο περιεργω δεν ξερω ετσι μ φαινετε...αμα θελω να το παω στην προηγουμενη εκδοση τι κανω??

 

1.Περνάς πρώτα αυτό στο κινητό μέσω local update :

http://dl.vmall.com/c01l4l4a2y#

2. Mετά περνάς τη ROM που θέλεις μέσω πάλι local update

3. Αν το κινητό στο τελευταίο restart κολλήσει στο φόρτωμα του logo τότε :

α) βγάζεις την εξωτερική κάρτα

β) πατάς ταυτόχρονα και τα 3 πλήκτρα του κινητού μέχρι να μπεις σε stock recovery και επιλέγεις wipe data.

 

Πάντως δοκίμασε την Kitkat και με κανέναν 3rd party launcher ( πχ Nova, Go, Apex, Holo κτλ ). Κρίμα είναι. Πριν βάλεις την kitkat δεν έκανες factory reset στη jb ; Αν όχι , ίσως αυτή είναι η αιτία ( δεν κάθισε σε καθαρό σύστημα η kitkat ). Yπόθεση κάνω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.ειμαι καινουριος στην συζητηση σας για το p6.εχθες το αγορασα και απολυτα ευχαριστημενος.μολις το ανοιξα πηρε την 125 με την ενημερωση που εκανε.το wi-fi ειναι πολυ καλο.το gps κλειδωσε αμεσως και ολα δουλευουν αψογα.αριθμο εχει COOB125 ποτε θα παρει την kitkat;επισης στησ επαφες εχει μια καθετη μπαρα με λατινικα γραμματα αθτο δεν αλλαζει να γινει ελληνικα

ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Η διεθνής κιτκατ αναμενεται συντομα αλλά δεν το δένουμε και ολας...Μπορει αυτόν το μηνα μπορεί αργότερα. Η καθετη μπάρα εμενα ειναι στα Ελληνικά αλλα εχω ζτην Κινέζικη κιτκατ. Νομίζω ομως και στην Β125 ετσι ήταν χωρις να αλλαξω κατι περαν της γλώσσας να ειναι Ελληνικα....
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Η διεθνής κιτκατ αναμενεται συντομα αλλά δεν το δένουμε και ολας...Μπορει αυτόν το μηνα μπορεί αργότερα. Η καθετη μπάρα εμενα ειναι στα Ελληνικά αλλα εχω ζτην Κινέζικη κιτκατ. Νομίζω ομως και στην Β125 ετσι ήταν χωρις να αλλαξω κατι περαν της γλώσσας να ειναι Ελληνικα....

Σε ευχαριστω παρα πολυ.δεν εχω κανενα προβλημα μαυτο.θα το συνηθισω.ειμαι ενθουσιασμενος το κινητο πεταει.τραβηξα και ενα βιντεο και ειναι πολυ καλο.νασαι καλα.επισης εχει αυτο που συνδεεσαι στην τηλεορασηκαι βλεπεις φωτο και βιντεο ασυρματα οπως το παλιο μου σαμσουνκ.πολυ καλο

Edited by zak81
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα σε όλες τις εκδόσεις jb ήταν με λατινικά γράμματα η κάθετη μπάρα στις επαφές ( άρα μη πρακτική ) . Στην κινέζικη kitkat είναι στα Ελληνικά. Αν τη χρησιμοποιείς για να βρίσκεις τις επαφές σου, βάλε τον exdialer που την έχει στα ελληνικά.

 

@CMF80 και όποιος άλλος έχει kitkat, βλέπετε τον κέρσορα να αναβοσβήνει στο search bar του Google Play ? Σε μένα δεν.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα σε όλες τις εκδόσεις jb ήταν με λατινικά γράμματα η κάθετη μπάρα στις επαφές ( άρα μη πρακτική ) . Στην κινέζικη kitkat είναι στα Ελληνικά. Αν τη χρησιμοποιείς για να βρίσκεις τις επαφές σου, βάλε τον exdialer που την έχει στα ελληνικά.

 

@CMF80 και όποιος άλλος έχει kitkat, βλέπετε τον κέρσορα να αναβοσβήνει στο search bar του Google Play ? Σε μένα δεν.

ευχαριστω ipred για την συμβουλη σου.προς το παρων δεν με ενοχλει.επισης δεν εχω το κουμπακι στην μπαρα για να κρυβεται.το βελακι προς τα κατω.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ipred για την συμβουλη σου.προς το παρων δεν με ενοχλει.επισης δεν εχω το κουμπακι στην μπαρα για να κρυβεται.το βελακι προς τα κατω.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2453926

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ipred για την συμβουλη σου.προς το παρων δεν με ενοχλει.επισης δεν εχω το κουμπακι στην μπαρα για να κρυβεται.το βελακι προς τα κατω.

 

Αν το είχες πριν τότε δεν χρειάζεται να εφαρμόσεις τη μέθοδο του xda. Πας ρυθμίσεις και ενεργοποιείς τη γραμμή πλοήγησης. Σε μένα εξαφανίστηκε το κάτω βελάκι όταν έβαλα την kitkat και όταν ενεργοποίησα τη γραμμή πλοήγησης εμφανίσθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι βρε παιδια;αν βγει η κιτκατ international θα μου βγαλει ενημερωση και θα την κανει εγκατασταση μονο του η πρεπει να κανω κατι εγω;ειμαι ασχετος απο οτι καταλαβαινω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μα ρωτήσω! Γιατί όταν ανοίγω κάποιον browser (στοκ, dolphin, κτλ) μου ρίχνει αυτόματα την φωτεινότητα!!

(έχω βγάλει την ρύθμιση "έξυπνος φωτισμός"!) Μου το κάνει και στην Β132 και στην Β125!

Έτσι είναι το φυσιολογικό?

edit ... το βρήκα τελικά!! :P Είναι θέμα επιλογής στην διαχείριση ισχύος!

Πάντως πόσο εύκολο ρε παιδιά να βάλεις μια ρομ στο κινητό αυτό! Στικάκι usb , επανεκκίνηση και όλα κομπλέ! Respect!!

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Πάνω από τη λειτουργία Glove και τον έλεγχο κίνησης.

ipred φιλε μου καλημερα.δεν εχω μενου που να λεει γραμμη πλοηγησης.πανω απο το glove ειναι οι λογαριασμοι.μηπως ειναι η γραμμη πλοηγησης υποφακελος?

αν μπορεις απαντησε μου και στο 1176.

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

ipred φιλε μου καλημερα.δεν εχω μενου που να λεει γραμμη πλοηγησης.πανω απο το glove ειναι οι λογαριασμοι.μηπως ειναι η γραμμη πλοηγησης υποφακελος?

αν μπορεις απαντησε μου και στο 1176.

ευχαριστω πολυ

Φίλε μου δεν εχεις την kit kat γι αυτο δεν το βρισκεις. Στην jb β125 που εχεις πρεπει να κανεις αυτο που ανεβασε ο GMF80

http://forum.xda-developer....php?t=2453926

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν εχεις την kit kat γι αυτο δεν το βρισκεις. Στην jb β125 που εχεις πρεπει να κανεις αυτο που ανεβασε ο GMF80

http://forum.xda-developer....php?t=2453926

οταν θα βγει η κιτκατ θα παρει ενημερωση μονο του και θα κανει εκγατασταση?η πρεπει να το κανω εγω απο το pc?

Link to comment
Share on other sites

οταν θα βγει η κιτκατ θα παρει ενημερωση μονο του και θα κανει εκγατασταση?η πρεπει να το κανω εγω απο το pc?

 

 

Και τα 2 θα γίνονται. Συνήθώς υπάρχει διαρροή πριν μπορείς να την κατεβάσεις από το κινητό σου. Η ενημέρωση μέσω pc είναι πολύ εύκολη, απλά αντιγράφεις το φάκελο με το update στο κινητό και από τις ρυθμίσεις - ενημερώσεις κάνεις την ενημέρωση...

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 θα γίνονται. Συνήθώς υπάρχει διαρροή πριν μπορείς να την κατεβάσεις από το κινητό σου. Η ενημέρωση μέσω pc είναι πολύ εύκολη, απλά αντιγράφεις το φάκελο με το update στο κινητό και από τις ρυθμίσεις - ενημερώσεις κάνεις την ενημέρωση...

προτιμω να το κανει μονο του γιατι δεν με λες και χακερ..χαχα.απο οτι καταλαβα αν το κανει μονο του θα αργησει λιγο παραπανω.δεν με ενοχλει.σε ευχαριστω πολυ φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μα ρωτήσω! Γιατί όταν ανοίγω κάποιον browser (στοκ, dolphin, κτλ) μου ρίχνει αυτόματα την φωτεινότητα!!

(έχω βγάλει την ρύθμιση "έξυπνος φωτισμός"!) Μου το κάνει και στην Β132 και στην Β125!

Έτσι είναι το φυσιολογικό?

edit ... το βρήκα τελικά!! :P Είναι θέμα επιλογής στην διαχείριση ισχύος!

Πάντως πόσο εύκολο ρε παιδιά να βάλεις μια ρομ στο κινητό αυτό! Στικάκι usb , επανεκκίνηση και όλα κομπλέ! Respect!!

Δηλαδή?

Εννοείς μεσω usb utg?

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα πίσω στην JB. Οι λόγοι δύο : Πρώτο και κυριότερo γιατί είχα 3 εξαφανίσεις της εξωτερικής μου κάρτας και δεύτερον λόγω της εξαφάνισης του κέρσορα σε ορισμένες εφαρμογές. Αν κάνετε downgrade , τότε βάλτε το dload folder στην εσωτερική μνήμη αν το local update δεν σας το βρει στην εξωτερική κάρτα. Αν πάλι δεν το βλέπει τότε δημιουργήστε φάκελο dload στην εξωτερική κάρτα και σύρτε μέσα το updateapp ( μιλάω για το post 6 στο ακόλουθο thread, βήματα 3&4 και όχι για το dload φάκελο της ROM του βήματος 10)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2708376

Link to comment
Share on other sites

Την καρτα την εχανα στην beta και ξαναεμφανιζοταν με restart. Με την κινεζοεπισημη δεν εχω θεμα προς το παρων...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...