Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δικό μου όταν το κράτησα πατημένο και το άνοιξα με το text viewer έγραφε dt/gr γιατί είναι αγορασμένο από

Ελλάδα.

Το δικό σου είναι μάλλον από Κίνα?

Τέλος πάντων εγώ μετέφρασα απλώς τον οδηγό από τους xda και από ότι λένε αυτοί η μετατροπή πρέπει να γίνει με βάση αυτό που γράφει μέσα το custom.bin.

 

Nαι από Κίνα είναι... Τελικά μετά από ψάξιμο και πειράματα με τις μετονομάσεις και τα σχετικά κατάφερα να βάλω την Β125, να εμφανίσω τη notification bar και το αριστερό πλήκτρο με το βελάκι... Τώρα θα περιμένω τη 4.4 kitkat...Τέρμα τα πειράματα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ασφαλώς και θα μπορείς.

 

Απλά επειδή θα το έχει κοπέλα δεν θέλω να μπλέξω με αναβαθμίσεις με κάρτα microsd κτλ. Σε ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Απλά επειδή θα το έχει κοπέλα δεν θέλω να μπλέξω με αναβαθμίσεις με κάρτα microsd κτλ. Σε ευχαριστώ και πάλι.

 

Καλά κάνεις φίλε μου... κινητό-δώρο σε κοπέλα + custom rom = επισημοποίηση της σχέσης (ένα στάδιο πριν τον αρραβώνα κ γάμο) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνεις φίλε μου... κινητό-δώρο σε κοπέλα + custom rom = επισημοποίηση της σχέσης (ένα στάδιο πριν τον αρραβώνα κ γάμο) :lol:

 

Χα χα χα Βρε πως συνδυάζονται τα πράγματα καμια φορά...Δεν το είχα σκεφτεί έτσι χα χα χα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,περασε κανεις καμια custom rom;

Δεν μπορω να εγκατστησω τη TWRP recovery,μου φαινεται δυσκολη διαδικασια...

Προσπαθησα να φλασαρω μια αλλη rom (Hydro) με τη CWM recovery αλλα παρολο που την περασε δεν διεγραψε τιποτα

απο το κινητο.Mαλλον επειδη δεν εγκαθισταται σαν κλασσικη recovery αλλα δρα καπως σαν launcher.

Η απουσια σοβαρων custom rom και η δυσκολια στο πειραγμα με κανουν να σκεφτομαι να το δωσω.

Ευτυχως που εχω ακομα κρατημενο το Samsung Galaxy S2 μου,που με τη Cyanogen πανω πεταει και τολμω να πω οτι ειναι πιο γρηγορο...

Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστήσει την HYD52ROM.Πρέπει πρώτα να εγκαταστήσεις το TWRP Recovery για να κάνεις την εγκατάσταση.

Διάβασε εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2534420 για περισσότερες πληροφορίες.

Θεωρώ είναι η καλύτερη rom μέχρι στιγμής βασισμένο στο κινέζικο B118CN firmware!

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας πως απενεργοποιω τον ηχο κλειστρου της καμερας;δεν τ βρισκω πουθενα
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Aν είσαι root πηγαίνεις στο /system/media/audio/ui και μετονομάζεις το αρχείο camera_click.ogg σε camera_click.ogg.bak

Κάνεις επανεκκίνηση και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστήσει την HYD52ROM.Πρέπει πρώτα να εγκαταστήσεις το TWRP Recovery για να κάνεις την εγκατάσταση.

Διάβασε εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2534420 για περισσότερες πληροφορίες.

Θεωρώ είναι η καλύτερη rom μέχρι στιγμής βασισμένο στο κινέζικο B118CN firmware!

 

Ναι αυτη τη rom χρησιμοποιησα και δεν αλλαξε τιποτα στο κινητο,δεν εσβησε καν τις προηγουμενες εφαρμογες.Σημερα αποφασισα να κανω ξανα τη διαδικασια και τελικα ειχα επιτυχια.Εσβησαν τα παντα και ειχα clean install.Το μονο κακο ειναι επειδη χρησιμοποιησα την CWM Recovery,οτι επρεπε να rootαρω ξανα το κινητο.Μικρο το κακο αφου ειναι υποθεση ενος λεπτου.Αλλα κακα τα ψεματα,παρολο που δεν με ενδιαφερουν τα νουμερα αλλα η καθημερινη εμπειρια,τα αποτελεσματα του Antutu εστω και με την καινουρια rom και χωρις καμια εφαρμογη εγκατεστημενη ειναι ελαχιστα πανω απο τις 13000...Τετοια νουμερα δινει το Galaxy S2 με Cyanogenmod.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με την Β125 είχα περίπου 15000.

 

15725 με την HYD52ROM-V1 (βασισμένη στο B118CN).

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι μου, εδω και 10 ημέρες ειμαι κι εγώ κάτοχος αυτού του εξαιρετικού κινητού. Μία ερώτηση: Υπάρχει κάποιος τρόπος να είναι πάντοτε προεπιλεγμένα τα κεφαλαία στο πληκτρολόγιο - ή να γράφονται μόνον κεφαλαία; Αν γίνεται χωρίς root...

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν μπορώ να σου απαντήσω σε αυτό γιατί χρησιμοποιώ το Swype ( απείρως καλύτερο πληκτρολόγιο ).

 

Ερώτηση : Στις επαφές, στη δεξιά λεπτή μπάρα όπου εμφανίζεται κάθετη η αλφάβητος, μπορείτε να πατήσετε κάποιο γράμμα και να μεταβείτε στις επαφές που ξεκινούν από αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά

 

Έχει καταφέρει κανείς να αλλάξει τον default dialer της συσκευής; Αν και έχω δοκιμάσει δεκάδες (αυτό που χρησιμοποιώ είναι το PixelPhone), κανένα δεν μπορεί να γίνει default. Απλώς δεν υπάρχει στη λίστα των διαθέσιμων dialers. Εκεί βγαίνει μόνο ο stock dialer και το skype αν είναι εγκατεστημένο.

 

Σε άλλες συσκευές και εκδόσεις μπορώ να το ορίσω, στο P6 με τίποτα. Κάποια στιγμή έβγαλα και τη stock εφαρμογή να δω τι θα γίνει και φυσικά το κινητό τα έπαιξε, θέλει οπωσδήποτε τη stock εφαρμογή μέσα, άσχετα τι χρησιμοποιεί κάποιος. Ωστόσο στην περίπτωση αυτή δε δουλεύει τπτ άλλο. Ακόμη και αν ανοίξεις τον dialer μόνος σου και πας να πάρεις τηλέφωνο, όταν πατήσεις την κλήση ανοίγει τον stock!!

Link to comment
Share on other sites

οταν λες ζεστενεται φιλε. σιγουρα οπως ολα τα κινητα θες να πεις αν το παιζεις αρκετα πχ σε εφαρμογες κτλ.η δηλαδη σε σημειο που να μην μπορεις να το πιασεις? ε δεν νομιζω τοσο πια ετσι ?κ κατι ακομα παιρνει δυο ακρτες σιμ ?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά

 

Έχει καταφέρει κανείς να αλλάξει τον default dialer της συσκευής; Αν και έχω δοκιμάσει δεκάδες (αυτό που χρησιμοποιώ είναι το PixelPhone), κανένα δεν μπορεί να γίνει default. Απλώς δεν υπάρχει στη λίστα των διαθέσιμων dialers. Εκεί βγαίνει μόνο ο stock dialer και το skype αν είναι εγκατεστημένο.

 

Σε άλλες συσκευές και εκδόσεις μπορώ να το ορίσω, στο P6 με τίποτα. Κάποια στιγμή έβγαλα και τη stock εφαρμογή να δω τι θα γίνει και φυσικά το κινητό τα έπαιξε, θέλει οπωσδήποτε τη stock εφαρμογή μέσα, άσχετα τι χρησιμοποιεί κάποιος. Ωστόσο στην περίπτωση αυτή δε δουλεύει τπτ άλλο. Ακόμη και αν ανοίξεις τον dialer μόνος σου και πας να πάρεις τηλέφωνο, όταν πατήσεις την κλήση ανοίγει τον stock!!

 

Προφανώς το έχουν ενσονατοσει στο main framework για να αποφύγουν το κλασσικό dailer lag (λέγε με Samsung)

 

+μήπως πατάς εικονίδιο του Stock?

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά

 

Έχει καταφέρει κανείς να αλλάξει τον default dialer της συσκευής; Αν και έχω δοκιμάσει δεκάδες (αυτό που χρησιμοποιώ είναι το PixelPhone), κανένα δεν μπορεί να γίνει default. Απλώς δεν υπάρχει στη λίστα των διαθέσιμων dialers. Εκεί βγαίνει μόνο ο stock dialer και το skype αν είναι εγκατεστημένο.

 

Σε άλλες συσκευές και εκδόσεις μπορώ να το ορίσω, στο P6 με τίποτα. Κάποια στιγμή έβγαλα και τη stock εφαρμογή να δω τι θα γίνει και φυσικά το κινητό τα έπαιξε, θέλει οπωσδήποτε τη stock εφαρμογή μέσα, άσχετα τι χρησιμοποιεί κάποιος. Ωστόσο στην περίπτωση αυτή δε δουλεύει τπτ άλλο. Ακόμη και αν ανοίξεις τον dialer μόνος σου και πας να πάρεις τηλέφωνο, όταν πατήσεις την κλήση ανοίγει τον stock!!

 

Αν πατας το εικονίδιο του στοκ εννοείται ότι με τον στοκ θα μπαίνεις. Αφαιρεσε το εικονίδιο και βαλε το εικονίδιο του dialer που εγκατέστησες....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχετε παρατηρήσει πόσο γρήγορα αδειάζει η μπαταρία?? Εχθές το βράδυ το φόρτισα, ρύθμισα μόνο το ξυπνητήρι (δεν έκανα τίποτα άλλο!!) και όταν ξύπνησα από 100% η μπαταρία είχε πέσει στο 85%. Εξηγείται μόνο και μόνο επειδή είναι το wi-fi ανοικτό?? Φυσικά το τηλέφωνο ήταν με την οθόνη σβηστή. Επίσης δεν έχω πειράξει κάτι (rom), είναι όπως το αγόρασα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχετε παρατηρήσει πόσο γρήγορα αδειάζει η μπαταρία?? Εχθές το βράδυ το φόρτισα, ρύθμισα μόνο το ξυπνητήρι (δεν έκανα τίποτα άλλο!!) και όταν ξύπνησα από 100% η μπαταρία είχε πέσει στο 85%. Εξηγείται μόνο και μόνο επειδή είναι το wi-fi ανοικτό?? Φυσικά το τηλέφωνο ήταν με την οθόνη σβηστή. Επίσης δεν έχω πειράξει κάτι (rom), είναι όπως το αγόρασα.

 

Φυσιολογικό το βρίσκω με wifi ανοικτό και συγχρονισμό φαντάζομαι??

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό το βρίσκω με wifi ανοικτό και συγχρονισμό φαντάζομαι??

 

Οχι και τόσο... Ισως κάποια εφαρμογή που τρέχει στο παρασκήνιο είναι υπεύθυνη... Εγώ βράδυ πάντα το έχω σε λειτουργία πτήσης και χάνει 1-2 %...

Link to comment
Share on other sites

Οχι και τόσο... Ισως κάποια εφαρμογή που τρέχει στο παρασκήνιο είναι υπεύθυνη... Εγώ βράδυ πάντα το έχω σε λειτουργία πτήσης και χάνει 1-2 %...

 

Θα το δοκιμάσω και απόψε με το wifi απενεργοποιημένο.

 

Πώς βλέπω ποιές εφαρμογές (και πόσο μου στοιχίζουν σε μνήμη) τράχουν στο περιθώριο?? Από settings --> Manage apps --> Running?? Εάν είναι από εκεί, στο δεξιά μέρος που δείχνει τι καταναλώνει σε μνήμη η κάθε εφαρμογή (σωστά??) δεν βλέπω κάτι υπερβολικό.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθαν τα παρακάτω screen protector. Oι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλες. Τέλεια εφαρμογή.

http://www.ebay.com/itm/350958920864?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Link to comment
Share on other sites

ερχομαι απο iphone 4 και μπορω να πω το huawei ειναι τρομερη κατασκευη-μηπως ξερετε εαν μπορω να βαλω αλλο πληκτρολογιο να γραφω μηνυματα?δεν ξερω εαν ειναι ιδεα μου αλλα με το πληκτρολογιο του iphone εγραφα πολυ καλυτερα!εδω ψιλοπαταω αλλα για αλλα γραμματα...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...