Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Παιδια επεσε το κινητο απο υψος και ανοιξε το μεταλλο απο επανω και δεν δουλευουν καμερες και φλας επισης.....

Καποιανιδεα για επισκευη;;;;

Πιθανο κοστος;;;;;

 

 

ψαχνω ατομο να το επισκευασει

οποιος ενδιαφερεται/γνωριζει ας στειλει ΠΜ

 

Επικοινώνησε και με το επίσημο service που έχει αναλάβει η εταιρεία Arvato (Κηφισού 31Α στα ΚΤΕΛ Κηφισού στον 3ο όροφο, τηλέφωνο επικοινωνίας 2105197500) για να πάρεις μια τιμή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει λύσει κανείς το θέμα με το Google Maps (δεν ανοίγει καν η εφαρμογή); Ψάχνω στο XDA και όλοι λένε για downgrade στην έκδοση 9.1

 

Όχι δεν έχει λυθεί και φταίει η Huawei και όχι η Google.:)

Link to comment
Share on other sites

emui 3.0 ποτε θα παρουμε ρε παιδες;τι εγινε μας ξεχασαν;

 

Αφού ξέρεις τι αντιμετώπιση έχει η Huawei απέναντι στους εκτός της χώρας της αγοραστές των κινητών της...Πάντα να υπολογίζεις μισό χρόνο μετά τους Κινέζους να παίρνουμε αναβάθμιση ( που θα είναι και η τελευταία φαντάζομαι ).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το επόμενο διάστημα θα πουλήσω το P6 μου. Δεν λέω, πανέμορφο κινητό με πολύ καλή οθόνη, χωρίς αναπάντεχα restarts και ιστορίες, αλλά το όχι smooth web browsing ( σε όλες τις kitkat εκδόσεις ) , το όχι σταθερό του gps σήμα ( σε όλες τις stock εκδόσεις ) και η ανάγκη ανανέωσης με φέρνουν μετά από 1,5 χρόνο στο σημείο να θέλω να το αλλάξω.:)
Link to comment
Share on other sites

ipred οσα δεν έχει το P6 τα έχει το P7.. Tο πήρα στα 230 πριν 1 μιση μηνα και δεν έχω το παραμικρό παράπονο....

Lags μηδέν, γρατζουνίές στην πλάτη μηδεν, gps σφαίρα, αποσυνδέσεις wifi μηδεν...

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Το P6 είναι καταπληκτικό, αλλά όπως όλα τα gadgets φαντάζομαι, κάποια στιγμή τα βαριέσαι... έτσι και γω ipred σκέφτομαι να το αλλάξω... μάλλον για P7 πάω...

 

καμια άλλη πρόταση με βάσει την αισθητική;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ipred οσα δεν έχει το P6 τα έχει το P7.. Tο πήρα στα 230 πριν 1 μιση μηνα και δεν έχω το παραμικρό παράπονο....

Lags μηδέν, γρατζουνίές στην πλάτη μηδεν, gps σφαίρα, αποσυνδέσεις wifi μηδεν...

 

Το P6 είναι καταπληκτικό, αλλά όπως όλα τα gadgets φαντάζομαι, κάποια στιγμή τα βαριέσαι... έτσι και γω ipred σκέφτομαι να το αλλάξω... μάλλον για P7 πάω...

 

καμια άλλη πρόταση με βάσει την αισθητική;

 

Έχω ήδη αποφασίσει να πάρω το Alpha το οποίο μου άρεσε πάρα πολύ όταν το είδα από κοντά και είναι και δυναμίτης στη cpu του.:) To P7 είναι πολύ όμορφο αλλά δεν θα μου κάλυπτε ιδιαίτερα τον παράγοντα ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Και γω μετά από σχεδόν 2 έτη εγκατέλειψα το P6 και πλέον είμαι κάτοχος του Meizu M1 Note.Οπως και νάχει το P6 θα είναι ένα από τα πιο όμορφα τηλέφωνα που έπιασα ποτέ στα χέρια μου.
Link to comment
Share on other sites

Να αποχαιρετίσω κι εγώ με τη σειρά μου το πανέμορφο P6 :) To ποια ήταν τα θετικά και τα αρνητικά του P6 τα είχα αναφέρει αρκετές φορές. Καλή συνέχεια παιδιά και μη ξεχνάτε ότι όποιος έχει ερωτήματα μπορείτε να τον παραπέμπετε στο F.A.Q του κινητού.:)
Link to comment
Share on other sites

Να αποχαιρετίσω κι εγώ με τη σειρά μου το πανέμορφο P6 :) To ποια ήταν τα θετικά και τα αρνητικά του P6 τα είχα αναφέρει αρκετές φορές. Καλή συνέχεια παιδιά και μη ξεχνάτε ότι όποιος έχει ερωτήματα μπορείτε να τον παραπέμπετε στο F.A.Q του κινητού.:)

 

Σε ευχαριστούμε πολύ φίλε μου για τη βοήθεια που μας προσέφερες. Το Α πάντως που πήρες είναι κινητάρα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε πολύ φίλε μου για τη βοήθεια που μας προσέφερες. Το Α πάντως που πήρες είναι κινητάρα! ;)

 

Nα σαι καλά φίλε μου :) Όντως το Alpha είναι το 1ο smartphone στο οποίο ψάχνω να βρω αρνητικό και δεν βρίσκω μέχρι στιγμής.:) Είναι νωρίς ακόμα βέβαια και επίσης δεν είμαι heavy user ώστε να με ενοχλεί η μικρή σε χωρητικότητα μπαταρία:)

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Aποχαιρετισμος στα οπλα και για εμενα

το ειχα σαν δευτερο κινητο καιρό...

τώρα αποσυρεται απο την ενεργο δραση-19 μηνες

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Είχε κανένας πρόβλημα με τη μπαταρία? Τώρα τελευταία αργεί πάρα πολύ να φορτίσει. Ούτε διαφορετικοί φορτιστές άλλαξαν την κατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
fotis έβαλα εγώ το emui 3 με την έκδοση B707... προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου και έχει βαρύνει αρκετά το τηλέφωνο. Δεν την προτείνω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να ενημερώσω δημόσια ότι απαγορεύονται οι αγγελίες στο forum εκτός του buy&sell όπου έχουν πρόσβαση μέλη με συγκεκριμένα κριτήρια. Παρακαλώ προς συμμόρφωση βάσει των κανονισμών για να μην υπάρξουν κυρώσεις πρόσβασης στο forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω ένα θέμα με το τηλέφωνο μας που το ψάχνω τις τελευταίες μέρες και δεν μπορώ να βγάλω άκρη.

Μετά από χρήση κάποιων μηνών, έχει αρχίσει να βγάζει μήνυμα στα updates μεσω google play ότι δεν επαρκεί η μνήμη.

Εντάξει λέω έχω βάλει αρκετές εφαρμογές και προσπαθώ να κάνω την δουλειά μου με το Link2SD όπως στο παλιό καλό ZTE Blade.

AM ΔΕ(Ν)....! Το κατέβασα κανονικά, έκανα κανονικά το φορμάτ της SD κάρτας (FAT32 και Ext2,3 ή 4 partitions), αλλά όταν ξεκινήσει για πρώτη φορά το πρόγραμμα μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα και επί της ουσίας δεν κάνει mount την κάρτα SD και δεν μπορώ να το χρησιμοποίησω.

http://i1090.photobucket.com/albums/i375/kokalo21/Mount%20Script%20Error%20-%20Mount%20script%20cannot%20be%20created%20-%20Mount%20invalid%20argument.png

Το τηλέφωνο είναι root κανονικά εννοείται. Το έψαξα εκτενώς στο google αλλά άκρη δεν βρήκα καθώς οι περισσότερες λύσεις είναι του τύπου "άλλαξε το ext2 σε ext4" ή "κάνε ξανά φορμάτ την κάρτα" κλπ. κλπ.

Το έχει πάθει κανείς αυτό και πως έβγαλε άκρη?

Οποιαδήποτε συμβουλή ευπρόσδεκτη μις και θα προτιμούσα να μην ξαναστήσω το τηλέφωνο από την αρχή, κυριώς επειδή δεν ξέρω πως θα εμφανιστούν οι επαφές, καθώς τις έκανα migrate από ένα non-android τηλέφωνο με πολύ κόπο και χρόνο. Εκτός αν υπάρχει καμμιά "ΣΙΓΟΥΡΗ" λύση και για αυτό να προταθεί.

 

Υ.Γ. Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη, αλλά είναι πρώτη φορά που ανεβάζω εικόνα, και μου φαίνεται ότι είναι κάπως μεγάλη. Δεν ξέρω αν επιτρέπεται από τους κανόνες, αλλά δεν ξέρω και πως μπορώ να την μικρήνω.

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

φίλε δεν ξέρω κάτι σχετικά με το πρόβλημα σου, πάντως πιστεύω ότι με το π.χ. MobileGo μπορείς να κάνεις αναλυτικό backup και να ξαναστήσεις το κινητό αρκετά εύκολα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμενα.Έχω το εξής θεμα.Όταν το κλειδωνω και έχω συνδεδεμένα τα ακουστικά πολλές φορές πατιέται το κουμπί και μου μπαίνει η μουσικη.Πως μπορώ να το απενεργοποιήσω ώστε να μην κάνει κάποια εντολή παρά μόνο όταν με περνούν τηλ να το πατάω και να μιλάω;;Ευχαριστώ.
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

fotis έβαλα εγώ το emui 3 με την έκδοση B707... προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου και έχει βαρύνει αρκετά το τηλέφωνο. Δεν την προτείνω.

 

Γειά χαρά!! Τα ίδια και εγώ γνωρίζεις κάποιον τρόπο εύκολο και αξιόπιστο ώστε να το γυρίσουμε σε άλλη έκδοση την αρχική βσκ;;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση εχω το p6 εδω και κανα 1.5 χρονο αλλα το κινητο εχει σαkατεφτει απο οθονη και παρα πολυ εως σπασμενο το body του η πλακετα ειναι μια χαρα καμερα μια χαρα ολα γενικος αλλα το body χαλια!!!που μπορω να βρω ξερει κανεις??? Edited by lostmangr
Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...