Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι τότε χρειάζεσαι το eroot... Ψαξε αν υπάρχει αγγλικό, εγω είχα κατεβάσει το κινέζικο και τα έκανα όλα στην τύχη....

 

ipred thanks....

 

Φιλε δεν γινετε πριν φορτωσει το 4 στεπ κλεινει το κινητο ανοιγει και μετα τελειωνει αλλα μ βγαζει κατι περιεργα...τι να κανω πες μου ακριβως τι κανω βημα βημα πλσσσσ....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε δεν γινετε πριν φορτωσει το 4 στεπ κλεινει το κινητο ανοιγει και μετα τελειωνει αλλα μ βγαζει κατι περιεργα...τι να κανω πες μου ακριβως τι κανω βημα βημα πλσσσσ....

 

Δοκίμασε το vroot έχοντας φυσικά ενεργοποιημένο τον εντοπισμό σφαλμάτων usb στις επιλογές προγραμματιστή :

http://www.mgyun.com/en/getvroot

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το vroot έχοντας φυσικά ενεργοποιημένο τον εντοπισμό σφαλμάτων usb στις επιλογές προγραμματιστή :

http://www.mgyun.com/en/getvroot

 

παλι αποτυχημενο μου το εβγαλε το ροοτ...

Link to comment
Share on other sites

Kατέβασε την κινέζικη έκδοση 1.7.6 του vroot που έχει πετύχει σε όλους όσους έχουν kitkat και όχι την αγγλική 1.7.3. Δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο γιατί δεν έχω την kitkat :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2390491

(μέθοδος 6 )

Link to comment
Share on other sites

Για όσους βλέπουν κινέζικα γράμματα στην κλήση με την κινέζικη stock Β506 ας κάνουν το εξής:

Εφόσον έχετε rootάρει την συσκευή ανοίχτε το αρχείο build.prop που θα βρείτε στον φάκελο system και άλλαξτε τις παρακάτω τιμές από CN, σε GR ή ΕΝ ,ανάλογα την γλώσσα που προτιμάτε.

 

ro.product.locale.language=gr

ro.product.locale.region=GR

 

Μην ξεχάσετε να κάνετε save και να καθαρίσετε την Dalvik cache.

 

Επίσης για να rootάρετε την stock B506 ΜΟΝΟ μέσω της τελευταίας έκδοσης του vroot (1.7.6 και όχι την 1.7.3)!

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

Για όσους βλέπουν κινέζικα γράμματα στην κλήση με την κινέζικη stock Β506 ας κάνουν το εξής:

Εφόσον έχετε rootάρει την συσκευή ανοίχτε το αρχείο build.prop που θα βρείτε στον φάκελο system και άλλαξτε τις παρακάτω τιμές από CN, σε GR ή ΕΝ ,ανάλογα την γλώσσα που προτιμάτε.

 

ro.product.locale.language=gr

ro.product.locale.region=GR

 

Μην ξεχάσετε να κάνετε save και να καθαρίσετε την Dalvik cache.

 

Επίσης για να rootάρετε την stock B506 ΜΟΝΟ μέσω της τελευταίας έκδοσης του vroot (1.7.6 και όχι την 1.7.3)!

 

Θελει το system να είναι rw έχω κατεβάσει διάφορα προγράμματα αλλά δεν μπορώ να το κάνω (είμαι root)....

Link to comment
Share on other sites

Θελει το system να είναι rw έχω κατεβάσει διάφορα προγράμματα αλλά δεν μπορώ να το κάνω (είμαι root)....

 

Εγώ το έκανα μέσω της εφαρμογής "Root Browser" και από τι βλέπω έχω read-write access.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα μέσω της εφαρμογής "Root Browser" και από τι βλέπω έχω read-write access.

 

Ολα ΟΚ με root browser.... Δεν μένει τίποτα άλλο πλεον που να με ενοχλεί στην κινεζοκιτκατ.... Τώρα μπορώ να βγάλω και τον exdialer πουθ τρώει αρκετή ραμ...

 

Edit΄Ti σκ@@τ θέλω και τα πειράζω. Κάτι πείραξα και έγινε μπρίκι, και μετά από μεγάλο κόπο κατάφερα να επαναφέρω σε B125... Θα μείνω εκεί μέχρι να έρθει η διεθνής kitkat...

 

Να δω πότε θα βάλω στο μυαλό μου τον κανόνα οταν δουλεύει σωστά μην το πειράζεις... :lol:

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Τέλη Μαϊου η international kitkat σύμφωνα με mail της Huawei σε απάντηση προς ευρωπαίο κάτοχο. :) Όσοι τη θέλετε τρελά κάντε υπομονή 1,5 μήνα.:)
Link to comment
Share on other sites

Για όσους βλέπουν κινέζικα γράμματα στην κλήση με την κινέζικη stock Β506 ας κάνουν το εξής:

Εφόσον έχετε rootάρει την συσκευή ανοίχτε το αρχείο build.prop που θα βρείτε στον φάκελο system και άλλαξτε τις παρακάτω τιμές από CN, σε GR ή ΕΝ ,ανάλογα την γλώσσα που προτιμάτε.

 

ro.product.locale.language=gr

ro.product.locale.region=GR

 

Μην ξεχάσετε να κάνετε save και να καθαρίσετε την Dalvik cache.

 

Επίσης για να rootάρετε την stock B506 ΜΟΝΟ μέσω της τελευταίας έκδοσης του vroot (1.7.6 και όχι την 1.7.3)!

 

Πως καθαρίζουμε τη Dalvik cache? Το έκανα restart αλλά τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Τέλη Μαϊου η international kitkat σύμφωνα με mail της Huawei σε απάντηση προς ευρωπαίο κάτοχο. :) Όσοι τη θέλετε τρελά κάντε υπομονή 1,5 μήνα.:)

 

Ειναι ιδεα μου η ο nova ειναι πολυ πιο smooth με τζελιμπιν;

Link to comment
Share on other sites

Και στην kitkat όμορφα κυλούσε o Nova. Παράπονο δεν έχω σε αυτό. Βασικά αυτή τη στιγμή δεν έχω κανένα παράπονο γενικότερα από το κινητό έτσι όπως το έχω στήσει. O nova άψογος, οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ αλαγκάριστες, το wifi πάντα σταθερό, η μπαταρία ok, το τροποποιημένο gps γρήγορο και σταθερό, οι διαφάνειες μια χαρά με το τελευταίο xposed. Φτου φτου μην το ματιάσω το P6 μου :) Αν όταν έρθει η international kitkat εμφανίσει έστω και 1 προβληματάκι σε σχέση με τη jelly bean , δεν θα κάνω καν τη μετάβαση στη kitkat.
Link to comment
Share on other sites

Στην kitkat ενώ έτρεχε smooth κάποιες φορές έκανε κάποια κολληματάκια, ίσως έφταιγε που δεν έκανα reset μετά την μετάβαση από τζέλι...

Πάντως το θέμα με την διεθνή κιτκατ μου θυμίζει πέρσι που είχα το Galaxy S Advance και περιμέναμε Ελληνική τζελι κανα 4μηνο από τότε που πηρε η πρώτη χώρα και είχα δοκιμάσει τις τζέλι όλων των χωρών... :X

Link to comment
Share on other sites

Kατέβασε την κινέζικη έκδοση 1.7.6 του vroot που έχει πετύχει σε όλους όσους έχουν kitkat και όχι την αγγλική 1.7.3. Δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο γιατί δεν έχω την kitkat :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2390491

(μέθοδος 6 )

 

οκ φιλος εγινε το ροοτ τωρα μπορεις να μου πεις κανα καλο προγραμμα για να μπορω να βαλω ως default προορισμο εγκαταστασης την εξωτερικη μνημη

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω το p6 με κιτκατ κινεζικη και θελησα να ξαναπερασω την Β132 δηλ να κανω downgrade αλλα δεν γινεται , μου βγαζει το εξης μηνυμα huawei sd card update fail. Κανεις καμια ιδεα ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω το p6 με κιτκατ κινεζικη και θελησα να ξαναπερασω την Β132 δηλ να κανω downgrade αλλα δεν γινεται , μου βγαζει το εξης μηνυμα huawei sd card update fail. Κανεις καμια ιδεα ?

 

Ακολούθησε τον παρακάρτω οδηγό, το έκανα χθες και δούλεψε μια χαρά.... Απευθείας με Β132 δεν ξέρω αν λειτουργεί... Κανε το με Β125 και περνάς μετά την Β132...

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=51694739&postcount=6

Link to comment
Share on other sites

το κιν δεν ανοιγει ειναι μονιμα στη διαδικασια που αναγραφει την ενδειξη android , μαλλον θα καει. Ακολουθησα εναν αλλο οδηγο απο xda

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εβγαλα την sd και εκλεισε τουλαχιστον. Για σερβις ξερει κανεις που το πηγαινω?

Link to comment
Share on other sites

το κιν δεν ανοιγει ειναι μονιμα στη διαδικασια που αναγραφει την ενδειξη android , μαλλον θα καει. Ακολουθησα εναν αλλο οδηγο απο xda.Εβγαλα την sd και εκλεισε τουλαχιστον. Για σερβις ξερει κανεις που το πηγαινω?

 

Mε την εξωτερική κάρτα εκτός τηλεφώνου πάτησες ταυτόχρονα και τα 3 πλήκτρα ( ένταση +, ένταση - και power ) μέχρι να μπουτάρει το τηλέφωνο και να εμφανιστεί η οθόνη του stock recovery ; Αν ναι , πάτησες στη συνέχεια "wipe data" ?

 

Όσο για το downgrade είχα πει ( post 1187 ) ότι αν δεν σας βρίσκει τo dload στην εξωτερική να το βάλετε στην εσωτερική μνήμη όσο αφορά τα βήματα 3&4 του οδηγού και όχι το βήμα 10. Oύτε εμένα μου το έβρισκε το dload στα βήματα 3&4 αλλά το έβαλα στην εσωτερική, το βρήκε και έγινε επιτυχώς το downgrade.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει άλλος με λευκό p6 που ενδιαφέρεται για πώληση μετρητά έως 170 ευρώ ας στείλει pm. Ευχαριστώ Edited by simon74
Link to comment
Share on other sites

To πηγα σε servise χτες το απογευμα και θα παω σε δυο ωρες να το παρω ειναι οκ μολις μου ειπαν στο τηλεφωνο.

 

Μια χαρα εισαι... Που το πηγες για service;

Link to comment
Share on other sites

Μέσα με τέλη Μάη αναμένεται η κιτκατ σύμφωνα με πληροφορίες (XDA). Kαι θα είναι και ΟΤΑ για την B132...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...