Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η ενταση που βγαζει στα ακουστικα τι λεει? διαβαζω οτι δεν ειναι καλη
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ετοιμάζεται το νέο P6S με τον ανανεωμένο επεξεργαστή K3V2+ ο οποίος σκοράσει 22,270 στο Antutu!

 

http://www.gizchina.com/2013/10/17/huawei-p6s-antutu-benchmarks-show-quad-core-k3v2-power/

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

Επειδή ενδιαφέρομαι για κινητά της Huawei, μπορεί κάποιος παρακαλώ να μου πει ποιες είναι οι διαφορές του P6 από το Honor3;; Κάποιες έχω δει, αλλά θα ήθελα περισσότερες λεπτομέρειες αν γίνεται για το ποιο θεωρείται καλύτερο.

Επίσης δεν έχω δει εδώ στο topic λεπτομέρειες για τη φωτογραφική και για τον ήχο του κινητού. Μπορεί να δώσει κάποιος πληροφορίες;; Οι αναβαθμίσεις που βγάζει η εταιρεία συνέχεια, βελτιώνουν τίποτα σε αυτά ή όχι;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

Επειδή ενδιαφέρομαι για κινητά της Huawei, μπορεί κάποιος παρακαλώ να μου πει ποιες είναι οι διαφορές του P6 από το Honor3;; Κάποιες έχω δει, αλλά θα ήθελα περισσότερες λεπτομέρειες αν γίνεται για το ποιο θεωρείται καλύτερο.

 

http://compare.tablets-help.com/huawei-ascend-p6-vs-huawei-honor-3/

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα κοιτα εδω..... http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5664&idPhone2=5467 ...... και για οτι θες σχετικα με το honor 3, ρωτας στο αντιστοιχο νημα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372220

Ακομα ειμαστε δυο-τρεις που εχουμε το συγκεκριμενο τηλεφωνο οποτε και οι αποψεις, περιορισμενες. :)

Link to comment
Share on other sites

Το p6 είναι σούπερ κινητό παιδιά

Άψογη ομηλια ακουστικό οθόνη κάμερα ποιότητα κατασκευης

Είναι κάπως το σχήμα του τετράγωνο και λεπτό

Τα 400 δεν τα αξίζει αλλά τα 300 τα κάνει

Link to comment
Share on other sites

Τι συγκρίσεις ψάχνετε;;; To P6 το πληρώνεις παραπάνω για τον σχεδιασμό του και τα υλικά του. Κατά τα άλλα περιμένετε κάποια ουσιαστική διαφορά;

 

Περιμενω να μου ερθει και το P6 που εχω παραγγειλει για να δω την διαφορα στην καμερα του σε σχεση με το honor 3. Παντως οντως απο ποιοτητα κατασκευης εχω παθει πλακα και με το honor, δεν περιμενα τοσο καλη ποιοτητα πλαστικων και σασι, χρονια εχω να δω τοσο ποιοτικη κατασκευη.

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω να μου ερθει και το P6 που εχω παραγγειλει για να δω την διαφορα στην καμερα του σε σχεση με το honor 3. Παντως οντως απο ποιοτητα κατασκευης εχω παθει πλακα και με το honor, δεν περιμενα τοσο καλη ποιοτητα πλαστικων και σασι, χρονια εχω να δω τοσο ποιοτικη κατασκευη.

 

Ωραίος!! Όταν το πάρεις, κάνε αν μπορείς και μια μικρή σύγκριση να μας πεις διαφορές...!!

 

Από την στιγμή που θα βγει και P6s και μάλιστα τόσο σύντομα όπως αναφέρεται παραπάνω, τότε αξίζει κάποιος να περιμένει λίγο!!

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που θα βγει και P6s και μάλιστα τόσο σύντομα όπως αναφέρεται παραπάνω, τότε αξίζει κάποιος να περιμένει λίγο!!

 

Ναι αλλά σε τι τιμή θα έρθει; Το P6 ξεκίνησε μέσα Ιούλη στα 470 ευρώ και βρίσκεται τώρα, 3 μήνες μετά στα 330.Το P6S θα ξεκινήσει στην τιμή στην οποία είχε ξεκινήσει να πωλείται το P6; Αν ναι ( αισιόδοξο σενάριο) τότε λογικά θα πέσει στα 330 κατά τον Μάρτη αν κυκλοφορήσει Δεκέμβρη.Αν ξεκινήσει σε υψηλότερη τιμή από τα 470 τότε θα πρέπει να περιμένουμε ως το καλοκαίρι ίσως.

 

Προσωπικά περιμένω να έρθει επίσημα στην Ελλάδα το P6 ώστε να το δοκιμάσω σε κάποιο κατάστημα και να δω πόσο smooth είναι στο ρολάρισμα, πόσο γρήγορα ανοίγει εφαρμογές ( όχι παιχνίδια) , αν κάνει κανένα λόξυγγα και πόσο καλή οθόνη έχει.Αυτά με ενδιαφέρουν βασικά.Το μόνο που δεν θα μπορέσω να ελέγξω είναι ο ήχος των ακουστικών οπότε αν μπορείτε απαντήστε σε αυτό μιας και το ρώτησε κι ένας φίλος πιο πάνω και δεν πήρε απάντηση.Δεν έχουν δυνατό ήχο τα ακουστικά;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά σε τι τιμή θα έρθει; Το P6 ξεκίνησε μέσα Ιούλη στα 470 ευρώ και βρίσκεται τώρα, 3 μήνες μετά στα 330.Το P6S θα ξεκινήσει στην τιμή στην οποία είχε ξεκινήσει να πωλείται το P6; Αν ναι ( αισιόδοξο σενάριο) τότε λογικά θα πέσει στα 330 κατά τον Μάρτη αν κυκλοφορήσει Δεκέμβρη.Αν ξεκινήσει σε υψηλότερη τιμή από τα 470 τότε θα πρέπει να περιμένουμε ως το καλοκαίρι ίσως.

 

Προσωπικά περιμένω να έρθει επίσημα στην Ελλάδα το P6 ώστε να το δοκιμάσω σε κάποιο κατάστημα και να δω πόσο smooth είναι στο ρολάρισμα, πόσο γρήγορα ανοίγει εφαρμογές ( όχι παιχνίδια) , αν κάνει κανένα λόξυγγα και πόσο καλή οθόνη έχει.Αυτά με ενδιαφέρουν βασικά.Το μόνο που δεν θα μπορέσω να ελέγξω είναι ο ήχος των ακουστικών οπότε αν μπορείτε απαντήστε σε αυτό μιας και το ρώτησε κι ένας φίλος πιο πάνω και δεν πήρε απάντηση.Δεν έχουν δυνατό ήχο τα ακουστικά;

 

Σε αυτό με την διαθεσιμότητα σε καλή τιμή έχεις δίκιο, αλλά πιστεύω πως θα αξίζει η μετάβαση από p6 σε p6s. Την χρειάζεται λίγη περισσότερη ταχύτητα στις εφαρμογές.

Όσον αφορά τα ακουστικά, χρησιμοποιώ καθημερινά την εφαρμογή της μαμάς huawei για να ακούσω μουσική. Όταν πας να ανεβάσεις ένταση, κάπου στα 7/10 σου πετάει ένα μήνυμα πως "πάνω από αυτό το όριο η ένταση είναι επικίνδυνη για τα αυτια" και κάτι τέτοια. Πατάς το οκ και σε αφήνει να το τερματίσεις. Εγώ προσωπικά δεν το περνάω αυτό το όριο, γιατί δεν μου χρειάζεται παραπάνω, και κυκλοφορώ καθημερινά στο κέντρο του Λονδίνου, οπού υπάρχει "φασαρία". Τα ακουστικά που χρησιμοποιώ είναι sennheiser cx280.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα από κοντά το τηλέφωνο και μου άρεσε πάρα πολύ όπως το περίμενα.Το κακό είναι ότι το γνωστό κατάστημα στο οποίο το είδα έχει αντίγραφα κινητών κι επομένως κλειστά οπότε δεν μπορούσα να δω οθόνη και λειτουργία.Ελπίζω το άλλο μεγάλο κατάστημα που λέει ότι το έχει να το έχει ανοιχτό.Τι βλακεία κι αυτή να μη μπορείς να τεστάρεις τη λειτουργία του κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα:)

 

Εχω στα χερια μου ενα P6 Dual Sim (GSM-CDMA). Με μια γρηγορη δοκιμη ειδα πως δεν πιανει 3G (εβαλα την sim στη θεση GSM). Υποθετω οτι δεν ειναι συμβατο με τα Ελληνικα δικτυα ή θελει καποια ρυθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω haki για τις πληροφοριες. CDMA2000 γραφει για την ακριβεια.

 

Το φανταστηκα οτι δεν θα δουλευε αλλα μιας και ηταν δωρο, δεν το εψαξα και πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια παντως με συνεχιζει να με εκπλησει 囧3 ημερα με αρκετα τηλεφωνα και εχω ακομα 43 %...
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας δει όλα τα reviews έχω καταλήξει ότι θα πάρω το κινητό αν και με χαλάει λίγο το ότι μέρος των 4,7'' χάνεται λόγω των οn screen buttons.Στην ουσία δλδ πρέπει να είναι 4,5'' ο υπολειπόμενος χώρος της οθόνης.Δεν ξέρω αν λέω κουταμάρα ( διορθώστε με αν κάνω λάθος ).

 

Επίσης αν και από τους κατόχους έχω πολύ θετικό feedback για το smoothness του κινητού και την έλλειψη lags , με φοβίζει λίγο που κάποιοι ξένοι reviewers ( όχι όλοι ) λένε ότι δεν είναι τόσο smooth και επίσης ότι το touch responsiveness δεν είναι τόσο καλό.Πιθανόν όσοι το λένε αυτό να είχαν δοκιμάσει το κινητό με το 1ο firmware.To ελπίζω.

 

Το άλλο που με φοβίζει βασιζόμενος πάλι σε κάποια ξένα reviews, είναι ότι το αλουμίνιο πίσω δεν είναι τόσο ανθεκτικό σε γρατζουνιές και χαρακιές.

 

Ξέρετε ρε παιδιά, σε ποιο ελληνικό κατάστημα το έχουν ανοιχτό ώστε να δοκιμάσω το ρολάρισμα και το touch του; Στον Γερμανό που πήγα το είχαν κλειστό.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστώ φίλε μου για τις πληροφορίες.Στο Αιγάλεω είχα βρεθεί και είχα πάει σε εκείνο το υποκατάστημα να το δω.Θα δω και στον Πειραιά.:)
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει ενσωματωμένη λειτουργία με την οποία τα on screen buttons εξαφανίζονται με ένα πάτημα του τέταρτου on screen button, οπότε και εκμεταλλευόμαστε πλήρως το μέγεθος της οθόνης, και ξαναεμφανίζονται με ένα απλό swipe όταν τα χρειαστούμε.

 

 

Πως ακριβως γινεται αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει στα αριστερά (από τα κλασικά τρία πλήκτρα) ένα τέταρτο μαλακό πλήκτρο με ένα σύμβολο "βελάκι προς τα κάτω";

 

 

:cry: Δεν βλέπω κάτι τέτοιο... :O

Link to comment
Share on other sites

Οχι βαριέμαι να το ξαναστηνω απο την αρχη... Μια και καλη οταν βγει η 4.3....
Link to comment
Share on other sites

Nαι, μόνο που εγώ βγάζω τόσην ώρα τα μάτια μου για να σας βρώ το "χαμένο πλήκτρο", όχι για να συζητήσουμε για τα πλεονεκτήματα ή μειονεκτήματα του Emotion! ;)

 

Χαχα! Εγώ πάντως launcher για ενα πλήκτρο δεν βαζω... :p

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραία τα screens απο Emotion 2.0 αλλα και πάλι δεν εχει εικονίδια καιρου για νυχτα. Ευτυχως που βρηκα το YA weather και εχω τον καιρό του Galaxy S4..
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το είδα σε λευκό. Παίζει να είναι το πιο όμορφο κινητό που έχω δει ποτέ. Μαζί με ένα ελαφρώς καφέ θέμα που φόραγε, έβγαζε απίστευτη ποιότητα- "κυρίλα".

Μπράβο στους χουβέους

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...