Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eυχαριστώ για τις απαντήσεις σας :) Όταν πέσει στα 250 από τα 340 ( ελπίζω σε κανένα 4μηνο ) θα το πάρω :)

 

Απο aliexpress εχει πεσει κατα πολυ απο τα 340 που λες και ο πωλητης πολυ αξιοπιστος...... αποστολη σε 2 μερες :superman:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

397USD+16USD για DHL = 413 usd = 303 ευρώ => όχι ακόμα στα 250 που θέλω να φτάσει κι επίσης φαντάζομαι όχι ευρωπαϊκό ( νομίζω για κινητά εκτός ΕΕ δεν υποστηρίζεται εγγύηση εντός Ελλάδας αλλά μπορεί να κάνω και λάθος )
Link to comment
Share on other sites

Αρα θες να αγορασεις απο ελλαδα. Στα Public θα ερθει στα 399 με εγγυηση αντιπροσωπειας αλλα απο εκει για να πεσει θα χρειαστει πολυ καιρο και ειδικα στα 250 που λες. Για τους υπολοιπους που πουλανε στα 340 στο skroutz δεν νομιζω να ειναι με εγγυηση αντιπροσωπειας (προφανως παραεισαγωγη).

 

Υ.Γ Δεν ψωνιζουμε ΠΟΤΕ με DHL απο κινα ;)

Link to comment
Share on other sites

Aπό σκρουτζομάγαζο θα το πάρω και εφόσον θα είναι ευρωπαϊκό μοντέλο ( ολλανδικό,γερμανικό κτλ ) θα καλύπτεται μια χαρά από εγγύηση βάσει νόμου Ε/Ε κι ας μην έχει περάσει από την ελληνική αντιπροσωπεία.:)Το δικό μου κινητό ολλανδικό είναι κι αγορασμένο από σκρουτζομάγαζο και η εταιρία παραγωγής έχει δεχτεί μια χαρά την εγγύηση.:) Αν δεν υπάρχει θέμα και με τα κινητά που έχουν imei εκτός Ε/Ε, αυτό δεν το ξέρω.

 

Έδειχνα φωτό του P6 σήμερα σε φίλους και έπαθαν πλάκα :) Μακάρι να μη μείνω στη φωτό :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας, παρακολούθησα το συγκεκριμένο forum προκειμένου να αγοράσω το ascend p6, τελικά το αγόρασα με τη"βοήθεια" σας απο το alixpress. Ολα καλα, μια χαρα το τηλέφωνο μου αρέσει παρα πολύ, εχω ενα μόνο μικρό προβληματακι δεν μου βγάζει shortcuts buttons στο notification panel, οσο και να το έψαξα δεν κατάφερα τίποτα, και ενώ υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις "πίνακας ειδοποιησεων " μεσα τις επιλογές δεν με αφήνει να τις τσεκαρω . Εχω περάσει λοιπόν ξανά το firmware που είχε το B111 αλλα τίποτα ,πέρασα και την B112 αλλα και πάλι τίποτα , μήπως μπορει κάποιος να με βοηθεισει ..Στέλνω μερικά screenshots για καταλάβετε καλύτερα , ευχαριστώ ....(ελπίζω να μην είναι κάτι εντελώς γελοίο και φανώ εντελώς άσχετος :-) )
Link to comment
Share on other sites

Έχει εγγύηση στην Ελλάδα ;

Ποσο έκανε να ερθει 15 μέρες ;

 

Εγγύηση δεν νομίζω!!!Απο την στιγμη της παραγγελίας ναι έκανε καπου 15 μέρες...

Link to comment
Share on other sites

Κακό αυτό με την εγγύηση

Πως τα παει γενικά; lag και τέτοια έχει ;

Απο που είσαι ;

πάει περίφημα,παρα πολύ καλά, δεν λαγκαρει καθόλου, όσο για την εγγύηση όντος κακό αλλά και να είχε μήπως τελικά το καλυβει, ασε που με το κατοστάρικο που το πέρνεις φτηνότερα αν πάθει κάτι το φτιάχνεις

Είμαι και εγω απο Ηράκλειο....

Link to comment
Share on other sites

πάει περίφημα,παρα πολύ καλά, δεν λαγκαρει καθόλου, όσο για την εγγύηση όντος κακό αλλά και να είχε μήπως τελικά το καλυβει, ασε που με το κατοστάρικο που το πέρνεις φτηνότερα αν πάθει κάτι το φτιάχνεις

Είμαι και εγω απο Ηράκλειο....

 

Μπορείς να βρεθούμε να το δω απο κοντά ; θα το ήθελα πολύ και αύριο αν θες

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς εγγύηση τηλέφωνο είναι δώρον άδωρο...

Τα 100 λιγότερα ευρώ δε μου λένε κάτι,αν πάθει κάτι η εγγύηση θα το καλύψει,αν υπάρχει βέβαια,έστω και με καθυστέρησή.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς εγγύηση τηλέφωνο είναι δώρον άδωρο...

Τα 100 λιγότερα ευρώ δε μου λένε κάτι,αν πάθει κάτι η εγγύηση θα το καλύψει,αν υπάρχει βέβαια,έστω και με καθυστέρησή.

 

Κοίτα εγγύηση εχει αλλά πρέπει να το στείλω έξω, πράγμα που θα έκανα δύσκολα εως καθόλου ,ανάλογα τη σοβαρότητα της ζημίας.

Link to comment
Share on other sites

ειναι dual sim το κινητο?

 

http://www.gsmarena.com/huawei_ascend_p6-5467.php

ετσι γραφει εδω

 

Δύσκολο να βρεθούμε αυτες τις μέρες.

 

Υπάρχει και dual sim αλλά λείπει η microSD στη θέση της οποίας μπαίνει η δεύτερη sim ( αν δεν κανω λάθος) επίσης για Ελλάδα νομίζω "κάνει" μόνο το single sim.

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο να βρεθούμε αυτες τις μέρες.

 

Υπάρχει και dual sim αλλά λείπει η microSD στη θέση της οποίας μπαίνει η δεύτερη sim ( αν δεν κανω λάθος) επίσης για Ελλάδα νομίζω "κάνει" μόνο το single sim.

οκ ευχαριστω

ειμαι στο τσακ να πάρω το λευκο

σημερ ηρθαν μεμβρανες που ειχα παραγγειλει προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω

ειμαι στο τσακ να πάρω το λευκο

σημερ ηρθαν μεμβρανες που ειχα παραγγειλει προκαταβολικά

 

Άσχετα με εγγύηση και δυνατότητες το τηλέφωνο είναι πανέμορφο το ομορφότερο που εχω πιάσει στα χέρια μου και η ποιότητα κατασκευής κορυφαία ...αψεγαδιαστο!!!!!

 

Παιδιά γεια σας, παρακολούθησα το συγκεκριμένο forum προκειμένου να αγοράσω το ascend p6, τελικά το αγόρασα με τη"βοήθεια" σας απο το alixpress. Ολα καλα, μια χαρα το τηλέφωνο μου αρέσει παρα πολύ, εχω ενα μόνο μικρό προβληματακι δεν μου βγάζει shortcuts buttons στο notification panel, οσο και να το έψαξα δεν κατάφερα τίποτα, και ενώ υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις "πίνακας ειδοποιησεων " μεσα τις επιλογές δεν με αφήνει να τις τσεκαρω . Εχω περάσει λοιπόν ξανά το firmware που είχε το B111 αλλα τίποτα ,πέρασα και την B112 αλλα και πάλι τίποτα , μήπως μπορει κάποιος να με βοηθεισει ..Στέλνω μερικά screenshots για καταλάβετε καλύτερα , ευχαριστώ ....(ελπίζω να μην είναι κάτι εντελώς γελοίο και φανώ εντελώς άσχετος :-) )

 

Παιδιά μπορεί τελικά κάποιος να με βοηθεισει στο παραπάνω θέμα .....;;;

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί τελικά κάποιος να με βοηθεισει στο παραπάνω θέμα .....;;;

 

Check here: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2410302

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, φανταζόμουν όμως κάτι απλούστερο, δεν ειμαι άλλωστε διατεθειμένος να το κάνω root , ακόμα τουλάχιστον....
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείτε βοηθήστε με στο δίλημμά μου λέγοντας τη δική σας άποψη :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4936665#post4936665

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Επειδή είδα ένα review απο το κινητό στο phonearena το βίντεο που τράβαγε ήταν τραγικό,έχανα frames κλπ.Ισχύει ακόμη αυτό η έχει λυθεί το πρόβλημα?

www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Επειδή είδα ένα review απο το κινητό στο phonearena το βίντεο που τράβαγε ήταν τραγικό,έχανα frames κλπ.Ισχύει ακόμη αυτό η έχει λυθεί το πρόβλημα?

 

http://www.youtube.com/watch?v=tz8nTQxzjSk

Link to comment
Share on other sites

Ανυπομονω , αυριο κατα 99% θα εχω το λευκο..

 

Καλορίζικο!!! Άντε να βγει και το νεο update να μην μετανιώνουμε δευτερόλεπτο που το πήραμε...!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...