Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την usim την πληρώνεις για να νατικαταστήσεις την παλιά κάρτα?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος R.I.P. (17 Αύγ. 2004 , 20:04)

 

Yeap :)

 

 

Έχω μπερδευτεί! :o

 

Αν τηλεφωνήσω στο CC για ένα CU που έχω, και τους ζητήσω να μεταφέρουν τον αριθμό μου σε 3G, (ή ακόμη αν αγοράσω μία νέα κάρτα CU που να είναι USIM), θα μπορώ με το 2ης γενίας K700 μου να έχω free GPRS? (Σημ. Το Κ700 μου δεν είναι LIVE).

Και αν ναι, μέχρι 30/9?

 

Thanx :)

:elephant:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι παιδιά άκουσα ότι θα γίνεται και με ένα από τα δυο, να είναι καρτοκινητά... Τέλος πάντων, δεν είμαι σίγουρος...Έτσι και αλλιώς 2 συνδέσεις έχω...

Χμ... πάντως αν η Vodafone θα ήθελε να το κάνει ΠΟΛΥ καλήτερο από την TIM θα πρέπει να μπορείς να ενεργοποιείς και να απενεργοποιείς την προώθηση και μέσα από μενού και όχι μόνο τηλεφωνικά όπως η ΤΙΜ...

Θα ήταν καλό.... Φαντάζεσαι να έχεις 2 κοπέλες που να ξέρουν διαφορετικό νούμερο και να χτυπήσει? Ενώ διαφορετικά θα μπορείς την μια από τις 2 γραμμές κάποιες στιγμές να την έχεις εντελώς απενεργοποιημένη...

Για να δούμε τι θα κάνει η Vodafone.... Περιμένουμε.....

Link to comment
Share on other sites

H TIM απο σεπτεμβρη θα προσφερει την υπηρεσια αυτη και για καρτοκινητα.. Συνεπως δεν νομιζω η βοντα να μην το κανει και για τα καρτοκινητα της... Ανταγωνισμος rulez!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αν Ισχύσει και για τα καρτοκινητά, τι με σταματάει να έχω

1 a la carte για τα φθηνοτερα τηλεφωνα και προσφορες του σαβαβτοκυριακου?

και

1 cu sms για τα φθηνοτερα sms με την sms card?

 

και εαν δεν με περιοριζει κανεις σε αυτο, και αφου λογικό ειναι να το κάνουν όλοι γιατι δεν προχωρουν σε ενιοποιηση των a la carte / CU με το φθηνοτερο sms και φθηνότερη ομιλία για να μη μας ζαλιζουν τον έρωτα?

 

και αφου οι των καρτοκινητων τελικα με αυτο το συνδυασμο θα ειναι σαν να εχουν πακετο καλύτερο από αυτούς με σύνδεση, μήπως θα πρέπει επιτέλους να δώσουν και σε αυτούς τους έρημους κατιτις?

 

J

~j77
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος j77 (31 Αύγ. 2004 , 13:38)

 

Αν Ισχύσει και για τα καρτοκινητά, τι με σταματάει να έχω

1 a la carte για τα φθηνοτερα τηλεφωνα και προσφορες του σαβαβτοκυριακου?

και

1 cu sms για τα φθηνοτερα sms με την sms card?

 

και εαν δεν με περιοριζει κανεις σε αυτο, και αφου λογικό ειναι να το κάνουν όλοι γιατι δεν προχωρουν σε ενιοποιηση των a la carte / CU με το φθηνοτερο sms και φθηνότερη ομιλία για να μη μας ζαλιζουν τον έρωτα?

 

και αφου οι των καρτοκινητων τελικα με αυτο το συνδυασμο θα ειναι σαν να εχουν πακετο καλύτερο από αυτούς με σύνδεση, μήπως θα πρέπει επιτέλους να δώσουν και σε αυτούς τους έρημους κατιτις?

 

J

 

 

Ayth einai ontws epanastatikh idea kai omws stekei kai tin briskw apolyta swsti. Na exei ena paketo gia kartokinito kai na to onomasei opws kai na exei kai na exei ta pronomia CU/ALC se times me savatokyriaka, xrewseis SMS klp.

Bebaia oso kai orea na to grafei kaneis toso dyskolo einai afou oles oi eteries exoun kathierwsei 2 paketa gia kartokinita.

 

Opws kai gia syndromites symvolaiou na kanoun kamia meiwsi sto SMS :)

 

Giati me ta programmata 60,120,180, k 240 eimai proswpika efharistimenos plin ton SMS :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος beton (13 Αύγ. 2004 , 19:55)

 

Περίεργο. Για τα mails που έρχονται από Yahoo.gr ΔΕΝ με ειδοποιεί ενώ για mails από Vodafone.gr με ειδοποιεί κανονικά... Άλλους providers δεν έχω δοκιμάσει ακόμα.

 

 

 

Το Vodafone Mail ειδοποιεί μονο για mails που έρχονται σε αυτο (δηλαδή είναι προς vodafone.gr) και όχι για οσα mails τραβαει απο άλλους pop3 και imap λογαριασμους

Link to comment
Share on other sites

εξαρτάται. Αν έχεις βάλει στο yahoo! να κάνει προώθησε κατ' ευθείαν στο vf mail τότε έρχονται ειδοποιήσεις κανονικά (τουλάχιστον σε μένα). Αν βάλεις το vf mail να τραβάει τα e-mail του yahoo σαν pop τότε δεν θα έχεις ειδοποιήσεις.
Link to comment
Share on other sites

bre magkes na rothso exo mia syndesh me aplh karta, mporo na bgalo kai allh mia usim etsi oste na xrhsimopoio thn palia moy karta sto palio kinhto poy den einai 3g kai thn usim sto kinhto mou poy einai 3g

 

sas eyxaristo

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να έχεις δύο κάρτες ενεργές ταυτόχρονα.

Θα έχεις είτε USIM είτε απλή SIM. Και τα δύο είδη καρτών παίζουν τόσο σε απλά όσο και σε 3G τηλέφωνα.

 

Απλά η Vodafone λέει ότι με απλή κάρτα δεν μπορεί να εγγυηθεί 100% λειτουργικότητα στη χρήση υπηρεσιών τρίτης γενιάς, στην πραγματικότητα δεν υπάρχει διαφορά.

 

Γενικά αν έχεις 3G τηλέφωνο καλό θα ήταν να πάρεις USIM από εκεί και πέρα είναι καθαρά θέμα απόφασης γιατί οι USIM είναι εγγυημένα συμβατές με τα απλά κινητά ενώ από την άλλη τα 3G κινητά δουλεύουν στις περισσότερες περιπτώσεις χωρίς προβλήματα με την απλή SIM.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cyberbop ( 4 Σεπ. 2004 , 08:42)

 

diladi den mporo na exo 2 kartes opos parexei h tim me tis legomenes twin cards? h vodafone 8a to kanei kai ean nai pote ypologizetai peripoy?

eyxaristo

 

 

Δεν ξέρω αν θα γίνει αυτό που λες.

Η ΤΙΜ από ό,τι ξέρω προσφέρει δύο αριθμούς σε μία κάρτα ενώ την υπηρεσία δύο κάρτες με τον ίδιο αριθμό (που όμως όπως επισημάνθηκε δε θα λειτουργούν ταυτόχρονα αλλά εναλλάξ) την έχει αναγγείλει η διεθνής Vodafone (όπως γράφηκε στο φόρουμ) και προφανώς κάποια στιγμή θα έρθει κι εδώ.

 

Πάντως δεν υπάρχει λόγος να περιμένεις αυτή την υπηρεσία αφού όλες οι κάρτες συνεργάζονται με όλα τα τηλέφωνα. Τουλάχιστον η Voda από ό,τι κατάλαβα επιτρέπει τη χρήση απλών καρτών σε κινητά τρίτης γενιάς και δεν απαιτεί USIM. Είναι καθαρά στο χέρι της εταιρείας να καθορίσει αν θα δέχεται τη λειτουργία κινητών στο 3G δίκτυό της με απλές SIM. Η Vodafone το επιτρέπει ενώ νομίζω ότι η ΤΙΜ απαιτεί USIM για να δουλέψει η τρίτη γενιά.

 

Γεγονός είναι πάντως ότι ένα κινητό τρίτης γενιάς με απλή SIM σίγουρα δουλεύει σαν κινητό δεύτερης γενιάς σε όλα τα δίκτυα ανά τον κόσμο. Οι λειτουργίες τρίτης γενιάς εξαρτώνται από το εκάστοτε δίκτυο (όπως είπα παραπάνω στη Voda με απλή SIM δουλεύει και σαν τρίτης γενιάς, στην ΤΙΜ από όσο γνωρίζω χρειάζεται USIM και στην Κοσμοτέ δεν ξέρω τι από τα δύο γίνεται).

Από την άλλη ένα κινητό δεύτερης γενιάς δουλεύει άνετα τόσο με USIM όσο και με απλή SIM.

Link to comment
Share on other sites

Yparxei kai antistoixo thema stin Vfone

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=39473

 

anamenetai entos hmerwn. Apla dne exei dieukrinistei an mporei na ginei me karta k symvolaio i an mono epitrepei 2 kartes symvolaiou :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω σκοπό να κάνω διαφήμιση αλλά μου κάνει εντύπωση πως δεν έχετε ακουστά το

http://www.9volto.gr/catalog/product_info.php?products_id=93

 

Το έχει κάνει κάποιος γνωστός μου και έχει διάφορα νούμερα στην sim του (όχι ταυτόχρονα) που μπορείς εύκολα να αλλάξεις ποιο θα είναι ενεργό χάρις στο sim-menu που σου βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pinwouza ( 6 Σεπ. 2004 , 01:38)

 

Δεν έχω σκοπό να κάνω διαφήμιση αλλά μου κάνει εντύπωση πως δεν έχετε ακουστά το

http://www.9volto.gr/catalog/product_info.php?products_id=93

 

Το έχει κάνει κάποιος γνωστός μου και έχει διάφορα νούμερα στην sim του (όχι ταυτόχρονα) που μπορείς εύκολα να αλλάξεις ποιο θα είναι ενεργό χάρις στο sim-menu που σου βγάζει.

 

 

Ναι ειναι γνωστη αυτη η υπηρεσια απο το μαγαζι αυτο αλλα η υπηρεσια που προσφερει η ΤΙΜ και σε λιγο η Βοντα σου δινει την δυνατοτητα να ειναι ενεργα (οσο αναφορα τις κλησεις φωνης και οχι τα μηνυματα) και τα 2 νουμερα.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έστειλε μύνημα η Βονταφονε και μου είπε ότι βρίσκονται στο τελευταίο στάδιο ανάπτυξης αυτής της υπηρεσίας πριν βγεί στο εμπόριο... Δεν μπορούν όμως να μου δώσουν ακριβώς ημερομηνία... Είναι λέει πάντως πολύ κοντά... Για να δούμε κ.Βονταφονε...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hharis (30 Αύγ. 2004 , 15:19)

 

Xμ... πάντως αν η Vodafone θα ήθελε να το κάνει ΠΟΛΥ καλήτερο από την TIM θα πρέπει να μπορείς να ενεργοποιείς και να απενεργοποιείς την προώθηση και μέσα από μενού και όχι μόνο τηλεφωνικά όπως η ΤΙΜ...

 

 

Από όσο ξέρω στην ΤΙΜ η αλλαγή γίνεται μέσα από το menu της SIM.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

h tim exei kai thn yphresia twin card me thn opoia exeis to idio noymero se 2 diaforetikes kartes (thn exo energopoihsh ayth thn yphresia)

ean exeis kai tis 2 syskeyes soy me to idio noymero anoiktes ean dexteis klhsh ;h mynhma 8a thn labei ekeinh h syskeyh h opoia teleytaia dexthke, kalese klhsh h esteile h elabe sms

h deyterh karta bgainei dorean

ante na thn prosferei kai h vodafone

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Ο κ. Σωκράτης Κομινάκης σύμφωνα με πληροφορίες παραιτήθηκε από τη Voda!

 

OXI ΡΕ ΣΩΚΡΑΤΗ!

ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΑ! :cry: :(

 

Πληροφορίες που είχαμε πριν από τουλάχιστον 1 μήνα στο myPhone.gr -Vodafone forum για σοβαρές Διοικητικές αλλαγές στη Voda ... και δε δημοσιεύθηκαν τελικά (τίτλος θέματος :: "To myPhone αποκαλύπτει σε λίγες μέρες"), για κάποιους Χ λόγους :whistle: επιβεβαιώνονται! :cry:

 

Ο George Koronias θα ασκεί τα καθήκοντα του Σωκράτη προς το παρόν, μέχρι νεοτέρας! Για να δω, ποιος θα αναλάβει αυτή τη θέση! ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ!

 

ΟΧΙ ΡΕ ΚΟΜΙΝΑΚΗ! ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ! :cry:

 

Οι φήμες θέλουν και τον κ. Ζαρκαλή να αποχωρεί από τη θέση του υπεύθυνου της αλυσίδας καταστημάτων Vodafone! :cry:

 

Ο Σωκράτης θα είναι στην ΤΙΜ και ο Νάσος θα επανέλθει σύντομα σε νέα-αλυσίδα καταστημάτων υψηλής τεχνολογίας! :confused:

 

 

George φρόντισε να επιλέξετε το σωστό άνθρωπο για την υπεύθυνη θέση του Εμπορικού Διευθυντή! Για να δούμε... και σχολιάζουμε μετά την ανακοίνωση του ονόματος του νέου Διευθυντή! :worry: :alien:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kagg ( 6 Αύγ. 2004 , 02:06)

 

paidia iparxei kai mia enalaktiki lisi pros to paron egw pernw to 122 kai den exei xrewsei tsekarete to

 

 

Pleon kopike kai afto. Kalese to kai des ti akougetai...

Link to comment
Share on other sites

Εν τέλει, το έχει δοκιμάσει κάποιος;...

 

Μπορούμε να έχουμε κάποια γενικά ή και ειδικά σχόλια π.χ. κλήση με εικόνα;..

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Και γω το βράδυ δεν θα κοιμηθώ …Έλεος … :p :lol:

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...