Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν περασεις album υπαρχει κατηγορια στο music player του κινητου που σου εμφανιζει ξεχωριστα τα albums.. εχει και αλλη καρτελα που τα χει ολα με αλφαβητικη σειρα.. αλλη καρτελα με τα playlists κτλ..

 

ναι αλλα αυτο προυποθετει να εχεις σωστα ταγκς σε καθε αλμπουμ που παιρνας στο κινητο. αρα ενας μπελας παραπανω...

επισης αν θες να διαγραψεις μετα το αλμπουμ σου εχει την δυνατοτητα να διαγραψεις τα φυσικα αρχεια απο ενα αλμπουμ μεσα απο τον πλειερ , ή πρεπει να διαγραφεις ενα ενα τα αρχεια και να ψαχνεις να τα βρεις μεσα απο τον σωρο?

μεγαλη βλακεια αυτο κατ εμε

στο νοκια ν8 εχω το file player και οποτε παιρναω καπου εν αλμπουμ (οπου και να το βαλω) κανω browse στον φακελο παταω πανωτου και παιζει.... ειτε εχει ταγκ ειτε οχι...

καλα βεβαια αυτο δεν ειναι λογος να μην παρω το 1020 απλα τιο θεωρω λιγο βλακεια ολο αυτο. πιστευετε παιζει να φτιαχτει αυτο στο μελλον (να μπορουμε να βαζουμε υποφακελους μεσα στον φακελο μουσικη και να μπορει να αναγνωρισει και ο πλειερ το structure των φακελων οποτε και να μπορει ν παιξει εναν συγκεκριμενο φακελο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χεχεχε.. οντως πολυ καλο timing, μιας και δεν ηταν και πολυ ωρα πριν που το διαβασα και γω σαν τελευταιο post στο [Επίσημο] Windows Phone 8 Series..

Το Nokia Windows phone section μαζι με το Windows Phone section ειναι τα μονα που διαβαζω καθημερινα εδω..

 

Το Nokia Windows phone section που είναι? για δώσε ένα link

 

Φάτσα κάρτα στην κεντρική του forum.. http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=136

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντως, με βαση την τριτη λυση, δε βλεπω να υπαρχει επιλογη, πατωντας δεξι κλικ το φακελο να κανει δημιουργια play list . . .

 

Δεν την εχω δοκιμασει να σου πω την αληθεια, γιατι τα 2 playlist που ειχα φτιαξει τα χα κανει μεσα απο το pc.. οπου εγραφα σε καθε ενα track στα properties τις ονομασιες (δισκου/καλλιτεχνη/album κτλ) ωστε να φαινονται ωραια μεσα στο κινητο με τα tags που πρεπει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι αλλα αυτο προυποθετει να εχεις σωστα ταγκς σε καθε αλμπουμ που παιρνας στο κινητο. αρα ενας μπελας παραπανω...

επισης αν θες να διαγραψεις μετα το αλμπουμ σου εχει την δυνατοτητα να διαγραψεις τα φυσικα αρχεια απο ενα αλμπουμ μεσα απο τον πλειερ , ή πρεπει να διαγραφεις ενα ενα τα αρχεια και να ψαχνεις να τα βρεις μεσα απο τον σωρο?

μεγαλη βλακεια αυτο κατ εμε

στο νοκια ν8 εχω το file player και οποτε παιρναω καπου εν αλμπουμ (οπου και να το βαλω) κανω browse στον φακελο παταω πανωτου και παιζει.... ειτε εχει ταγκ ειτε οχι...

καλα βεβαια αυτο δεν ειναι λογος να μην παρω το 1020 απλα τιο θεωρω λιγο βλακεια ολο αυτο. πιστευετε παιζει να φτιαχτει αυτο στο μελλον (να μπορουμε να βαζουμε υποφακελους μεσα στον φακελο μουσικη και να μπορει να αναγνωρισει και ο πλειερ το structure των φακελων οποτε και να μπορει ν παιξει εναν συγκεκριμενο φακελο?

 

Δεν το χω δοκιμασει να διαγραψω κατι μεσα απο μια playlist και αν σβηνοντας το απο κει το σβηνει γενικα απ'το κινητο ή μονο απ'την playlist..

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Επανεκκινησεις κανει και σε μενα,οχι συχνα,αντε μια την εβδομαδα.Εχω κανονικη σιμ ,οχι κομμενη.Αλλα πιο παλια εκανε πιο συχνα,οποτε και εγω, οπως εγγραψε απο πανω ενας φιλος,εχω βγαλει το πιν για να μπουταρει κατευθειαν και να μην μενω χωρις τηλεφωνο χωρις να το ξερω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Άλλη μία ερώτηση έχω αν ξέρει κάποιος. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορεί κάποιος να βάλει φόντο φωτογραφία στο 1020; (να μην φαίνονται όλα αυτά τα εικονίδια στην αρχική οθόνη;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Άλλη μία ερώτηση έχω αν ξέρει κάποιος. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορεί κάποιος να βάλει φόντο φωτογραφία στο 1020; (να μην φαίνονται όλα αυτά τα εικονίδια στην αρχική οθόνη;)

 

Καλησπέρα. Λίγη υπομονή ακόμη και θα μπορείς να κάνεις αυτό με τα 8.1 :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.Σε περιπτωση που χρειαστει να το δωσω πως διαγραφονται ολα? τι πρεπει να κανω ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Άλλη μία ερώτηση έχω αν ξέρει κάποιος. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορεί κάποιος να βάλει φόντο φωτογραφία στο 1020; (να μην φαίνονται όλα αυτά τα εικονίδια στην αρχική οθόνη;)

 

Υπομονη 1 μηνα :happy:

Θα παρουμε το λειτουργικο 8.1 και θα το δουμε και αυτο επιτελους..

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Παντως, με βαση την τριτη λυση, δε βλεπω να υπαρχει επιλογη, πατωντας δεξι κλικ το φακελο να κανει δημιουργια play list . . .

 

Μιας κι εγώ άκουγα πάντα την μουσική μου ανα φακελους στο Ν8, εδώ και μήνες χρησιμοποιώ την τρίτη λύση χωρίς πρόβλημα. Μήπως στην ονομασία φακελου υπάρχει αριθμος? Αν ναι τότε να τον σβήσεις και να δώσεις ονομα μόνο με γράμματα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επανεκκινησεις κανει και σε μενα,οχι συχνα,αντε μια την εβδομαδα.Εχω κανονικη σιμ ,οχι κομμενη.Αλλα πιο παλια εκανε πιο συχνα,οποτε και εγω, οπως εγγραψε απο πανω ενας φιλος,εχω βγαλει το πιν για να μπουταρει κατευθειαν και να μην μενω χωρις τηλεφωνο χωρις να το ξερω.

 

Το δικό μου πάει στο service τέλος εβδομάδας. Έκανε μια επανεκκίνηση την ημέρα περίπου (ούτε feature του κινητού να ήταν). Εννοείται η sim καινούρια, όχι κομμένη. Format έγιναν απανωτά αλλά κάτι δεν άλλαξε. Σήμερα με έσκασε όμως. Έκανε 3 φορές επανεκκίνηση εκ των οποίων την έμεινε σβηστό και δεν άνοιγε παρα μόνο με παρατεταμένο πάτημα power + volume down. Ελπίζω να μην το κρατήσουν μόνο κανά μήνα...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. θα περάσω τη Γερμανική ρομ αλλά εκτός από φώτο κτλ μπορώ να αποθηκεύσω κάπως ρυθμίσεις και εφαρμογές για να μην το ξαναστήνω από την αρχή το τηλέφωνο ή όχι???
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις - αντίγραφο ασφαλείας - λίστα εφαρμογών + ρυθμίσεις

ενεργοποίηση - αντίγραφο ασφαλείας τώρα.

Στην εκκίνηση μετά το φλασάρισμα έχεις μία μόνο ευκαιρία για επαναφορά από το αντίγραφο αυτό. Αν προσπεράσεις την ερώτηση δεν μπορείς να το ξαναβρείς. Οι εφαρμογές θα αρχίσουν να εγκαθίστανται όπως τις είχες. Θυμάμαι παίρνει λίγο χρόνο όμως αυτό και αρχικά νόμιζα ότι δεν δούλευε.

Όσο για την γερμανική παραδόξως δεν έχει ρύθμιση να συγχρονίζει την ώρα αυτόματα από δίκτυο ή εγώ δεν το βρήκα και για αυτό και μόνο την έβγαλα.

Link to comment
Share on other sites

Θα μου την βάλουν από Nokia Care για να μην χάσω και την εγγύηση... Προτείνεις κάποια άλλη??
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Θα μου την βάλουν από Nokia Care για να μην χάσω και την εγγύηση... Προτείνεις κάποια άλλη??

 

Ουγγρικη.Απροβληματιστη και με πρωτη στη σειρα σε θεμα αναβαθμισεων...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Και ποιες διαφορές έχουνε μεταξύ τους... Γιατί εγώ είχα μείνει στο ότι είναι ίδιες...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Και ποιες διαφορές έχουνε μεταξύ τους... Γιατί εγώ είχα μείνει στο ότι είναι ίδιες...

 

Η μονη διαφορά τους ισως ειναι στην ταχυτητα που παιρνουν αναβαθμιση,αλλα μην με ρωτησεις ποια υπερτερει γιατι θα σε γελασω..Παντως και οι 2 θεωρουνται απο τις καλυτερες σε Ευρωπαικο επιπεδο

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Oh lord.. Επι 3 ωρες μεσα στο instagram beta να ανεβαζω φωτογραφιες μου φαγε 60% μπαταρια.. Τι ρουφηχτρα ειναι αυτη?

Με viber στο παρασκηνιο και messenger, wifi on, glance on peek, double tap..

 

Θελει δουλεια το instagram beta μου φαινεται.. παρα πολυ drain..

Μου φαινεται θα βαλω το 6tag μεχρι να βγει η τελικη εκδοση του instagram..

Edited by Skrillex

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Το Instagram είναι από τις μεγάλες ρουφήχτρες και μιλάω για το ανέβασμα...

 

Καλά ρε και εσύ 3 ώρες να ανεβάζεις φώτο???? :shock::shock:

 

Τους έπρηξες τους φόλουερς σου για τα καλά :D:D

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν ανεβασα πολλες, απλα επειδη ειμαι στο μαγαζι (πρακτορειο) και καθε 3 και λιγο ειχα πελατη το αφηνα στην ακρη..

Πιο πολυ ωρα μου πηραν τα hashtags παρα οι φωτογραφιες..

Ελπιζω το 6tag να την παλευει λιγο καλυτερα.. οχι οτι θα κατσω κι αλλη φορα τοσες ωρες αλλα λεμε τωρα..

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπαίνει αθόρυβο; Δημιουργία προφίλ ήχου έχει; (Το πήρε ο άντρας μου που είχε το c7 και εκεί είχε ένα προφίλ που το έβαζε τη νύχτα και χτυπούσε το τηλ μόνο για συγκεκριμένα νούμερα. Και είχε άλλο προφίλ με άλλες ρυθμίσεις σε συγκεκριμένες περιπτώσεις - για να μην αλλάζει κάθε φορά ήχο κλήσεις, εντάσεις και τέτοια. Γίνεται εδώ;) Για το αθόρυβο, ακολούθησα τις οδηγίες που δίνει η νοκια αλλά δεν μου εμφανίζει καθόλου το εικονίδιο με το διαγεγραμμένο κουδουνάκι που λένε οι οδηγίες. έχει μόνο σαν επιλογή "κουδούνισμα και δόνηση" και "δόνηση". Το "αθόρυβο" εντελώς δεν το έχει Edited by Aliki1984
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπαίνει αθόρυβο; Δημιουργία προφίλ ήχου έχει; (Το πήρε ο άντρας μου που είχε το c7 και εκεί είχε ένα προφίλ που το έβαζε τη νύχτα και χτυπούσε το τηλ μόνο για συγκεκριμένα νούμερα. Και είχε άλλο προφίλ με άλλες ρυθμίσεις σε συγκεκριμένες περιπτώσεις - για να μην αλλάζει κάθε φορά ήχο κλήσεις, εντάσεις και τέτοια. Γίνεται εδώ;) Για το αθόρυβο, ακολούθησα τις οδηγίες που δίνει η νοκια αλλά δεν μου εμφανίζει καθόλου το εικονίδιο με το διαγεγραμμένο κουδουνάκι που λένε οι οδηγίες. έχει μόνο σαν επιλογή "κουδούνισμα και δόνηση" και "δόνηση". Το "αθόρυβο" εντελώς δεν το έχει

 

Ρυθμίσεις-->Ήχοι Κλήσεων και κλείσε Κουδούνισμα και Δόνηση.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπαίνει αθόρυβο; Δημιουργία προφίλ ήχου έχει; (Το πήρε ο άντρας μου που είχε το c7 και εκεί είχε ένα προφίλ που το έβαζε τη νύχτα και χτυπούσε το τηλ μόνο για συγκεκριμένα νούμερα. Και είχε άλλο προφίλ με άλλες ρυθμίσεις σε συγκεκριμένες περιπτώσεις - για να μην αλλάζει κάθε φορά ήχο κλήσεις, εντάσεις και τέτοια. Γίνεται εδώ;) Για το αθόρυβο, ακολούθησα τις οδηγίες που δίνει η νοκια αλλά δεν μου εμφανίζει καθόλου το εικονίδιο με το διαγεγραμμένο κουδουνάκι που λένε οι οδηγίες. έχει μόνο σαν επιλογή "κουδούνισμα και δόνηση" και "δόνηση". Το "αθόρυβο" εντελώς δεν το έχει

 

Πάτησε το κατω πλήκτρο στο πλάι (δεξιά) και σου εμφανίζει επάνω δεξιά στην οθόνη το καμπανάκι. Πάτησέ το και μπαίνεις στο αθόρυβο. Μπορείς επίσης να κρατήσεις το ίδιο πλαϊνό πλήκτρο μέχρι να πάει στο αθόρυβο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα μου την βάλουν από Nokia Care για να μην χάσω και την εγγύηση... Προτείνεις κάποια άλλη??

Θα πληρώσεις (16 ευρώ) για να την βάλεις? Στα nocia care μπορείς να επιλέξεις εσύ τη rom που θα σου περάσουν?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...