Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτι άσχετο,

έχετε κάποιο θέμα με το power button?

Έμενα αν και λειτουργεί κανονικά, δεν έχει καμία σχέση με τα κουμπιά έντασης και κάμερας, είναι αρκετά πιο "χαλαρό" ενώ τα υπόλοιπα είναι πολύ πιο "σφικτά" και σταθερά.

Δηλαδή σε μένα τουλάχιστον έχει ένα αρκετό περιθώριο το πλήκτρο που μπαίνει μέσα μέχρι να κάνει το κλικ που τα υπόλοιπα πλήκτρα δεν το έχουν.

 

κανενα θεμα. Σε εμενα ειναι ακριβως οπως και της καμερας που εχουν και το ιδιο μεγεθος

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο,

έχετε κάποιο θέμα με το power button?

Έμενα αν και λειτουργεί κανονικά, δεν έχει καμία σχέση με τα κουμπιά έντασης και κάμερας, είναι αρκετά πιο "χαλαρό" ενώ τα υπόλοιπα είναι πολύ πιο "σφικτά" και σταθερά.

Δηλαδή σε μένα τουλάχιστον έχει ένα αρκετό περιθώριο το πλήκτρο που μπαίνει μέσα μέχρι να κάνει το κλικ που τα υπόλοιπα πλήκτρα δεν το έχουν.

 

Αυτό είναι λογικό, δεν πρέπει να πατιέται εύκολα κι άμεσα για ευνόητους λόγους (κατά λάθος κλείσιμο κτλ).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις παρέλαβα το λευκό μου τηλεφωνακι. Ηταν απο προσφορά του mediamarkt το σαββατοκυριακο. Ξενερωμα μεγαλο , γιατι ειναι Vodafone. Είναι άσχημο αυτο? Χανω κάτι? Κερδιζω κάτι? Το οτι ειμαι στην wind θα εχω θεμα? Την καρτα δεν την έβαλα ακόμη.
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

- Απο την προηγούμενη εβδομάδα

- Ναι κομμένη είναι

- To outlook το έχω daily, το gmail το έχω κάθε 30 λεπτά και της δουλειάς μου το έχω manually

 

- Δεν μπορείς να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα ακομα για την μπαταρία γιατί δεν έχει "στρώσει".

- Άλλαξέ την σε micro sim !!! Οι κομμένες δημιουργούν προβλήματα !!!

-Οκ, αν κάποιο δεν κολλάει και δεν μπορεί να συγχρονιστεί τότε δεν έχεις θέμα με τα mail.

 

Κάτι ακόμα. Εφαρμογές που παρακολουθούν την μπαταρία έχεις? Αν ναι βγάλτες... Είδα τις εφαρμογές που είπες, απλά το λέω για σιγουριά.

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα τις εφαρμογες παρακολουθησησς ποσοστου μπαταριας την εφαρμογη Mybattery την εχει δοκιμασει κανεις?Καταναλωνει μπαταρια??
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εγω που το πηρα απο vodafone ναπαω σε κανενα νοκια care να αλλαξω το firm? Τι παραπανω θα εχω εκτος απο το οτι δεν θα εχει το λογοτυπο βονταφονε? Μην γινει τιποτα και αρχισει να κολλαει..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εγω που το πηρα απο vodafone ναπαω σε κανενα νοκια care να αλλαξω το firm? Τι παραπανω θα εχω εκτος απο το οτι δεν θα εχει το λογοτυπο βονταφονε? Μην γινει τιποτα και αρχισει να κολλαει..

 

Εγω το εκανα.Μου περασαν Ουγγρικο firmware χωρις να πληρωσω τιποτα,εχασα το λογοτυπο της Vodafone(ευτυχως) και κερδισα το Data sense που δεν υπηρχε!Προβληματα δεν ειχα ουτε πριν,ουτε τωρα....Το δουλευω με Cosmote απο την αρχη που το πηρα..

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι Vodafone αλλά έχει το datasense. Είναι λογικό;

Και μια εφαρμογή της Vodafone.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι Vodafone αλλά έχει το datasense. Είναι λογικό;

Και μια εφαρμογή της Vodafone.

 

Ναι ειναι,αλλα μην κανεις Hard reset γιατι θα την χασεις και δεν θα μπορεις να την ξαναεγκαταστησεις παρα μονο αν περασεις unbranded firmware....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

α) στο network+ βαζεις reduced

Β)οχι δουλευει τελεια

 

Ευχαριστώ το είχα πειράξει σε πλήρες... Νομίζω ότι και τις 2 φορές το here drive έκλεισε λόγω ζέστης του κινητού, το είχα σε θήκη στο ταμπλό για να βλέπω.. Τεσπα θα δούμε

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι,αλλα μην κανεις Hard reset γιατι θα την χασεις και δεν θα μπορεις να την ξαναεγκαταστησεις παρα μονο αν περασεις unbranded firmware....

 

Θέλω να κάνω hard reset για να βάλω τις αποθηκευμένες ρυθμίσεις και μηνύματα που είχα στο 920. ;;;;

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω hard reset για να βάλω τις αποθηκευμένες ρυθμίσεις και μηνύματα που είχα στο 920. ;;;;

 

Υπαρχει σοβαρο ενδεχομενο να χασεις το data sense..Αν παλι δεν την χρησιμοποιεις και πολυ σαν εφαρμογη,προχωρα....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει σοβαρο ενδεχομενο να χασεις το data sense..Αν παλι δεν την χρησιμοποιεις και πολυ σαν εφαρμογη,προχωρα....

 

Υπάρχει τρόπος να βαλω τις ρυθμίσεις και τα μηνύματα χωρίς να κανω hard reset?

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Αν και μετα τη δευτερη φορτιση η μπαταρια αντεξε 25 ωρες η συνεχεια δεν ηταν αναμενομενη.Στο ενδιαμεσο κατεβασα και απεγκατεστησα λιγες εφαρμογες...Σήμερα από τις 15.30 μεχρι τις 20:00 έχασε 50% με λίγη περιηγηση μεσω 3g (ista/fb)Ετσι εκανα καποιες μετρησεις μιας και το εχω 3 μερες το τηλεφωνο συνεπως πρεπει να δω αμεσα αν πρεπει να κινηθω για αντικατασταση.

Παρακατω ειναι ωρες και ποσοστα μπαταριας:

 

-20:10 στο 31%

 

-21:10 στο 27% με ενα τηλεφωνο 1 λεπτου συνολικα

 

-21:25 στο 22% με ένα πεντάλεπτο τηλέφωνο...Έκει πραγματικά θεώρησα ότι κάτι τρέχει οπότε έσβησα όλες τις περιττές εφαρμογές,έκανα restart και το εβαλα σε λειτουργια πτησης

 

23:45 στο 22% :) Υποθετω οτι δεν τρεχει κατι με τη μπαταρια λοιπον μαλλον φταινε διαφορες εφαρμογες τις οποιες ειχα απεγκαταστησει αλλα δεν ειχα κανει restart...To εβγαλα απο λειτουργια πτησης,το συνεδεσα με wifi,viber στο παρασκηνιο και αναμενω...Το πρωι θα εχω ασφαλεστερα συμπερασματα...

3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως κρίνετε την μπαταρία στη 2η φόρτιση??? Πλάκα κάνουμε?? Καθίστε να στρώσει πρώτα, να μάθετε κ εσείς την συσκευή και τα tips κ την κρίνετε..

 

 

 

Επίσης διάβασα παραπάνω για συσκευές με ελλαττωματικές μπαταρίες... Μήπως το παρακάναμε?? Μπακάλικο είναι η Νόκια να ρισκάρει την φήμη της για να πουλήσει 500 συσκευές???

 

 

 

 

 

Παιδιά ποιον browser προτείνετε? Τον όπερα δεν τον βρηκα.ποιος ειναι παραπλήσιος?

 

 

 

Ο UCBrowser είναι πολύ καλός... Έχει κ δυνατότητα μεταφοράς αρχείων απο το PC μέσω WiFi... Κ γενικά βολεύει..

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως κρίνετε την μπαταρία στη 2η φόρτιση??? Πλάκα κάνουμε?? Καθίστε να στρώσει πρώτα, να μάθετε κ εσείς την συσκευή και τα tips κ την κρίνετε..

Επίσης διάβασα παραπάνω για συσκευές με ελλαττωματικές μπαταρίες... Μήπως το παρακάναμε?? Μπακάλικο είναι η Νόκια να ρισκάρει την φήμη της για να πουλήσει 500 συσκευές???

 

 

Και μεχρι να στρωσει να χασουμε τη DOA και μετα καλα κρασια

Οποιος εχει το προβλημα πριν κλεισει η εβδομαδα να παει να προλαβει να μην ταλαιπωρειται αδικα οπως εγω που εμπλεξα με το service και θα περιμενω κανα 15ημερο και βλεπουμε

Και εννοειται οτι εκανα 5-6 φορτισεις αποφορτισεις απο τις 18 Ιαν και hard reset

Γι αυτο μιλα για τον εαυτο σου και μην παιρνεις τους αλλους στο λαιμο σου

Εκτος αν ολοι που εχουμε προβλημα με την μπαταρια ειμαστε φαντασιοπληκτοι

Οσο για μπακαλικα.. στην Ελλαδα ειμαστε μην σκιζεις και τα ιματια σου για εταιριες αντιπροσωπειες :lol:

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το "στρώσιμο της μπαταρίας" γινόταν last year.. Πλέον δε χρειάζεται. Κάνω λάθος? Αν ναι, τότε ο καθένας λέει ότι θέλει και δυστυχώς διαβάζουμε και αναπαράγουμε λάθη.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το "στρώσιμο της μπαταρίας" γινόταν last year.. Πλέον δε χρειάζεται. Κάνω λάθος? Αν ναι, τότε ο καθένας λέει ότι θέλει και δυστυχώς διαβάζουμε και αναπαράγουμε λάθη.

+1

Περίμενα το στρώσιμο.... Το έδωσα για έλεγχο πλέον και περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το "στρώσιμο της μπαταρίας" γινόταν last year.. Πλέον δε χρειάζεται. Κάνω λάθος? Αν ναι, τότε ο καθένας λέει ότι θέλει και δυστυχώς διαβάζουμε και αναπαράγουμε λάθη.

 

Κάνεις λάθος !!! Η 1η 8ωρη φόρτιση είναι last-year (για την ακρίβεια μερικές δεκαετίες πίσω, ισχύει για άλλου τύπου μπαταρίες όμως) .

Το πρόβλημα DOA είναι υπαρκτό. Αλλά δυστυχώς δεν γίνεται αλλιώς. Δεν μπορείς να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα μέσα σε 7 μέρες. Αν βέβαια κάποιος θεωρεί ότι έχει πρόβλημα να το πάει για αντικατάσταση !!! Αλλά δεν θα έχει εγγυημένα αποτελέσματα...

 

ΥΓ. Αλήθεια, όσοι έχουν/πιστεύουν ότι θέμα με την μπαταρία θυμάστε περίπου πόσο φορτισμένη ήταν την 1η φορά που ανοίξατε την συσκευή?

Edited by MIXOStsi
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. Αλήθεια, όσοι έχουν/πιστεύουν ότι θέμα με την μπαταρία θυμάστε περίπου πόσο φορτισμένη ήταν την 1η φορά που ανοίξατε την συσκευή?

Μου ήρθε με φόρτιση στο 20%. Μετά από αναμονή δυο εβδομάδων καμία βελτίωση. Περίπου στο 1/3 της απόδοσης που είχα στο 920.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε με φόρτιση στο 20%. Μετά από αναμονή δυο εβδομάδων καμία βελτίωση. Περίπου στο 1/3 της απόδοσης που είχα στο 920.

 

Το ποσοστό αν και χαμηλό δεν δείχνει πρόβλημα. Καθόλου φυσιολογική διάρκεια της μπαταρίας όμως. Αν δεν έχεις θέμα με εφαρμογές (μπαταρίας κι όχι μόνο), mail κλπ που έχουν ειπωθεί, τότε υπάρχει θέμα με την συσκευή/μπαταρία.

Μήπως έχεις δοκιμάσει να το δουλέψεις χωρίς εγκατεστημένες εφαρμογές, κυρίως χαζομαρούλες no-name ?

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Και μεχρι να στρωσει να χασουμε τη DOA και μετα καλα κρασια

Οποιος εχει το προβλημα πριν κλεισει η εβδομαδα να παει να προλαβει να μην ταλαιπωρειται αδικα οπως εγω που εμπλεξα με το service και θα περιμενω κανα 15ημερο και βλεπουμε

Και εννοειται οτι εκανα 5-6 φορτισεις αποφορτισεις απο τις 18 Ιαν και hard reset

Γι αυτο μιλα για τον εαυτο σου και μην παιρνεις τους αλλους στο λαιμο σου

Εκτος αν ολοι που εχουμε προβλημα με την μπαταρια ειμαστε φαντασιοπληκτοι

Οσο για μπακαλικα.. στην Ελλαδα ειμαστε μην σκιζεις και τα ιματια σου για εταιριες αντιπροσωπειες :lol:

 

 

 

 

 

 

Να πάρω αλλους στο λαιμό μου??? Φίλε μου όποιος έχει πρόβλημα πραγματικό θα φανεί σε 5-6 μέρες.. Και για αυτο σου είπα να μσθουν το κινητό. Και εγώ την δεύτερη μέρα που το πήρα μου ξεφορτισε σε 7-8 ώρες στην αναμονή... Δεν πανικοβλήθηκα ούτε εβγαλα τη συσκευή προβληματική... Έκατσα και έψαξα τι μπορεί να φταίει και πειραματίστηκα... Όταν την 3η μερα εβγαλα την εφαρμογή που μετρούσε το ποσοστό μπαταρίας και είδα απίστευτη διαφορά (τσέκαρε 3-4 σελίδες και θα καταλάβεις τι σου λέω).. Οπότε όπως βλέπεις δεν παίρνω κανένα στο λαιμό μου, απλα γραφω την άποψη μου...

 

 

 

Όσο για το στρώσιμο μια χαρά νομίζω ισχύει... Εγώ είδα βελτίωση αισθητή μετά απο 10 μέρες...

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

στο service ποιας περιοχης το πηγες και σου ειπαν 15 μερες ;

εγω θα το τεσταρω ακομα μια βδομαδα ετσι κ αλλιως εχει περασει το doa και μετα το παω παντως και χθες το βραδυ σε 8 ωρες με λειτουργια πτησης εχασε 7% ενω το 820 που ειχα πριν ηταν στο 2- 3%

Edited by billstamaniac
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...