Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καποια βοηθεια,πως μπορω να αποθηκευσω σε υπαρχουσα επαφη αριθμο τηλεφωνου απο τις κλησεις;ακομη υπαρχει δυνατοτητα να μην βλεπω ολες τις κησεις μαζι (εισερχομενες,εξερχομενες,αναπαντητες),ακομη να μην φαινεται το τι γραφει το μηνυμα οταν ερχεται(πανω στην οθονη).Ακομη εχω κανει ζευξη το hands free(Νοκια) με το κινητο αλλα δεν μπορω να απαντησω σε κληση και μιλαω παντα απο το τηλεφωνο.Η εφαρμογη discover της vodafone τι ακριβως κανει,βοηθαει σε τιποτε;Κατεβασα ακομη την εφαρμογη sysApp pusher η οποια ψαχνει για update αλλα πολλες εφαρμογες δεν τις υποστηριζει το τηλεφωνο και εμφανιζει συνεχεια καοιον αριθμο στο εικονιδειο της.Την εφαρμογη file manager την εστεισε κανεις; ειναι χρησιμη; και πως την χρησιμοποιουμε;Ακομη οπως εχω γραψει και πριν καποιες μερες μου κολλαει συχνα και το wi fi και το bluetooth.Μου ειπε καποιος φιλος οτι ειναι Bug της τελευταιας αναβαθμισης black.Προσπαθησα να τρεξω σελιδες με on line tv αλλα δεν τις παιζει μου γραφει οτι θελει codec.Κατεβασα επι πληρωμη το Adobe studio,flash video αλλα τιποτε,υπαρχει κατι που μπορω να κανω;Και κατι ακομη εμφανιζονται δυο λογαριασμοι hotmail στις επαφες,γιατι γινεται αυτο και πως μπορω να διαγραψω τον εναν απο τους δυο και να κρατησω ενημερωμενο το τηλεφωνο μου απο τον Ν8 που τις εχω ολες;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν πατήσεις πάνω στον αριθμό και μετά αποθήκευση σε πετάει στις επαφές. Διάλεξε μία εκεί και αποθήκευσε τον
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω! Εχω κανει ζευξη στο Hands free (νοκια ΒΗ-218) αλλα δεν συνδεεται οταν απανταω σε κληση.Τι κανω λαθος;
Link to comment
Share on other sites

προχωρησα σε hard reset ενω πριν η μπαρατια ηταν στο 95% με το που το κάνω πέφτει στο 17% είναι φυσιολογικο αυτό ;
Link to comment
Share on other sites

προχωρησα σε hard reset ενω πριν η μπαρατια ηταν στο 95% με το που το κάνω πέφτει στο 17% είναι φυσιολογικο αυτό ;

 

Αν κανείς επανεκκίνηση πόσο δείχνει?

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα γεματο τωρα

 

Και το δικό μου το ίδιο έκανε μετά την αναβάθμιση. Το data sence το κράτησε μετά το reset?

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου το ίδιο έκανε μετά την αναβάθμιση. Το data sence το κράτησε μετά το reset?

όχι το εχασε δεν ξερω εμενα με εχει ψιλοαπογοητευει σε σχεση με το 820 αν εξαιρεσουμε την καμερα στο 820 ολα ετρεχαν κομπλε εδω ακομα μπαταρια δεν εχει στρωσει τα tiles δεν ανανεωνονται στις ιδες εφαρμογες που ειχα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι με την ίδια sim (όχι κομμένη) και τις ίδιες εφαρμογές με το 920, κάνει αρκετές επανεκκινήσεις από μόνο του. Κανα δυο φορές μάλιστα, έμεινε κλειστό και δεν άνοιγε με τίποτα σαν να είναι νεκρό. Άνοιξε μόνο με παρατεταμένο πάτημα του κουμπιού της κάμερας (!!!). Θα το παρακολουθήσω και αν συνεχίσει έτσι πάει για service.
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ κάποια θέματα που έχω με το κινητό.

 

1. Το double tap δεν πιάνει πάντα και είναι πολύ εκνευριστικό

 

2. Μπαινωβγαινοντας σε τούνελ της Εγνατίας μια στις πέντε φορές το σήμα δεν ξαναεπανερχεται και θέλει επανεκκίνηση το κινητό.

 

 

 

Αν δεν είχε αυτη τη φωτογραφική το κινητό δε νομίζω να έμενα σε αυτό,και για αλλους λόγους ,όχι για τους παραπάνω μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Αγορασμενο απο Vodafone απο την αρχη ειχε μεγαλο drain battery δοκιμασα ρεσετ δεν ειδα διαφορα και εχασα και το data sense φυσικα.

Μιλαμε για απωλεια 4 εως 5.5% με ολα κλειστα και σε κατασταση πτησης (4%)

Εννοειται εχουν βγει ολες οι μη απαραιτητες εφαρμογες battery tiles κλπ

Τελικα το πηγα στο service και σε καμια 15αρια μερες θα δω τι εγινε

Θα μου περασουν και το Ελληννικο unbranded firmware

Παντως παιζει να ειναι και παρτιδα με ελλατωματικες μπαταριες η ακομα χειροτερα με προβλημα hardware

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.τι πρεπει να κανω για να στελνω με μαιλ σε πληρες μεγεθος?οι φωτο που στελνω εμφανιζονται στους παραλληπτες σε kb:confused:
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω όλα τα παραπάνω post και ...νιώθω πολύ τυχερός που δεν αντιμετωπίζω κανένα από τα παραπάνω προβλήματα. :)

Με το lumia 1020, αλλά και με το προηγούμενο windows phone μου ένα απλό βήμα έκανα, hard reset μετά την τελευταία αναβάθμιση και όλα κομπλέ. Εάν το έχετε κάνει τότε προτείνω ότι για σοβαρά προβλήματα κατευθείαν στο service και κάντε ότι μπορείτε για αντικατάσταση συσκευής!

-Η μπαταρία στα windows phone δεν είναι και η τελειότερη, αλλά σε μένα με κανονική χρήση βγάζει άνετα ημέρα, το οποίο είναι μια χαρά.

-Στο Ativ είχα συχνά επανεκκινήσεις όταν το σήμα ήταν πολύ χαμηλό, στο Lumia καμία.

-Το σήμα καμπάνα.

-Το double tap λειτουργεί άψογα.

-Τα tiles ενημερώνονται, αλλά με λίγη καθυστέρηση. (Έχω παρατηρήσει ότι ενημερώνονται άμεσα μόνο όσο είμαι στο internet.)

-Κηλίδες καθόλου.

 

EDIT: Ξέχασα να αναφέρω ότι τις περισσότερες φορές τις επανεκκινήσεις και το drain το προκαλούν προβληματικές εφαρμογές.

Edited by geo_xar
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερώτηση. ..εοπως οι περισσοτεροι εχει το λογοτυπο vodafone και ολοι το αλλάζετε. ..για ποιο λογο? Αν παω και υο κανω καο εγω σε νοκια care τ διαφορα θα εχει? Εκτός του θα εξαφανιστει το λογότυπο..εγγυηση θα εχω?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τα φώτα σας, σας παρακαλώ πολύ.

Ολα καλά με το τηλέφωνο αλλά αυτό με την κατανάλωση μπαταρίας μου έχει σπάσει τα νεύρα και μου έρχεται να το πετάξω στον τοίχο! :angry:

 

Είναι δυνατόν απο τις 7.00 το πρωί η μπαταρία να είναι στο 82% και τώρα που σας γράφω να έχει πέσει στο 70% με μόνο μία τηλεφωνική κλήση των 30 δευτερολέπτων;;; Ενώ το Sony Z ultra με ανοιχτά μονίμως WIFI, 3G, Bluetooth, την φωτεινότητα στο full, με 30 ώρα πλοήγηση και καμία δεκαριά τηλέφωνα το λεπτού περίπου απο το 90% έπεσε στο 87%... έλεος δηλαδή!!

 

θα με ρωτήσετε τι έχω ανοιχτό και εγκατεστημένο... Έχω ανοιχτό μονίμως το WIFI και το 3G. Η ώρα όταν είναι standby την έχω να μη την δείχνει καθώς και το double tap είναι απενεργοποιημένο.

Έχω εγκαταστήσει τα κλασσικά Facebook, whatsapp, viber, foursquare, soundhood, shazam, twitter, linkedin, flashlight 7 και Skype. Στο backgroung tasks έχω ανοιχτό μόνο το facebook.

 

Μόνο μία χάρη, μη μου πείτε να κλείσω το WIFI ή το 3G κτλ κτλ για δύο λόγους.

1ον.. βαριέμαι να "παίζω" με το τηλέφωνο, έχω σοβαρότερα θέματα στο μυαλό μου απο το να ανοιγοκλείνω πράγματα που σε κανένα άλλο τηλέφωνο δεν τα έκλεινα και δεν ασχολούμουν καν.

2ον.. Smartphone πήρα, όχι τηλέφωνο με κουμπάκια για να τα έχω κλειστά και να το έχω μόνο για sms και τηλέφωνα.

 

Ευχαριστώ πολύ για την υπομονή σας και ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων τα παιδιά που θα σκεφτούν να μου δώσουν μία βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες ανετα την ημερα με τι χρηση εννοεις

Γιατι εγω το πρωι στις 8 απο τον φορτιστη στο 100% με κανα μισαωρο τηλεφωνα 5-10 μυνηματα και σκαρτη ωρα surfing με wifi και κανα τεταρτο με δεδομενα 5 το απογευμα ειναι στο 15-20%

Οταν το παιρνω απο το φορτιστη πανω απο 18 ωρες δεν μου λεει παντως

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τα φώτα σας, σας παρακαλώ πολύ.

Ολα καλά με το τηλέφωνο αλλά αυτό με την κατανάλωση μπαταρίας μου έχει σπάσει τα νεύρα και μου έρχεται να το πετάξω στον τοίχο! :angry:...

 

3 ερωτησούλες. Πόσο καιρό έχεις την συσκευή? Έχεις κομμένη sim? Και κάθε πότε συγχρονίζουν τα mail (κοίτα μήπως έχει φάει κάποιο κόλλημα κανα mail) ?

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, με την μαμισια εφαρμογή για μηνύματα γιατί στέλνει μόνο 70χαρακτηρες? Είναι θέμα ρύθμισης? Επίσης κάποιες φορές το here drive + ενώ είναι ανοιχτό κλείνει μόνο του.. Το ξανά ανοίγω και δουλεύει μετά.. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?
Link to comment
Share on other sites

Αγορασμενο απο Vodafone απο την αρχη ειχε μεγαλο drain battery δοκιμασα ρεσετ δεν ειδα διαφορα και εχασα και το data sense φυσικα.

Μιλαμε για απωλεια 4 εως 5.5% με ολα κλειστα και σε κατασταση πτησης (4%)

Εννοειται εχουν βγει ολες οι μη απαραιτητες εφαρμογες battery tiles κλπ

Τελικα το πηγα στο service και σε καμια 15αρια μερες θα δω τι εγινε

Θα μου περασουν και το Ελληννικο unbranded firmware

Παντως παιζει να ειναι και παρτιδα με ελλατωματικες μπαταριες η ακομα χειροτερα με προβλημα hardware

Μάλλον έχεις το ίδιο θέμα με μένα, κι εγώ σε σταθερό drain 3-4% ήμουν με όλα κλειστά, χωρίς να το χρησιμοποιώ ακόμα μετά και από hard reset.

Αν προλαβαίνεις το DOA (7 ημέρες) πήγαινε το, όπως κι εγώ έκανα και τώρα το δεύτερο είναι μια χαρά, ~0,6-0,8%/ώρα είμαι πλέον, τεράστια διαφορά.

Το μόνο που μου την "έσπασε" ήταν ότι το πρώτο ήταν στο αγαπημένο μου μαύρο χρώμα και της αντικατάστασης είναι λευκό, που προσπαθώ να με κάνω να μου αρέσει αλλά δεν τα καταφέρνω ιδιαίτερα χαχαχα...

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

3 ερωτησούλες. Πόσο καιρό έχεις την συσκευή? Έχεις κομμένη sim? Και κάθε πότε συγχρονίζουν τα mail (κοίτα μήπως έχει φάει κάποιο κόλλημα κανα mail) ?

 

- Απο την προηγούμενη εβδομάδα

- Ναι κομμένη είναι

- To outlook το έχω daily, το gmail το έχω κάθε 30 λεπτά και της δουλειάς μου το έχω manually

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι με την ίδια sim (όχι κομμένη) και τις ίδιες εφαρμογές με το 920, κάνει αρκετές επανεκκινήσεις από μόνο του. Κανα δυο φορές μάλιστα, έμεινε κλειστό και δεν άνοιγε με τίποτα σαν να είναι νεκρό. Άνοιξε μόνο με παρατεταμένο πάτημα του κουμπιού της κάμερας (!!!). Θα το παρακολουθήσω και αν συνεχίσει έτσι πάει για service.

Και μενα το ιδιο φιλε μου πολυ επανεκκινηση.Πιστευω οτι φταιει καποια εφαρμογη που εχουμε στεισει.Ακομη το δικο μου μου κανει και αλλα κουφα,το κλεινω και ξαναανοιγει μονο του σαν να του κανω restart,εχω κανει ζευξη bluetooth nokia bh-218 εχει μεσα στις συσκευες αλλα δεν συνδεεται και δεν μπορω να το χρησιμοποιησω.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο,

έχετε κάποιο θέμα με το power button?

Έμενα αν και λειτουργεί κανονικά, δεν έχει καμία σχέση με τα κουμπιά έντασης και κάμερας, είναι αρκετά πιο "χαλαρό" ενώ τα υπόλοιπα είναι πολύ πιο "σφικτά" και σταθερά.

Δηλαδή σε μένα τουλάχιστον έχει ένα αρκετό περιθώριο το πλήκτρο που μπαίνει μέσα μέχρι να κάνει το κλικ που τα υπόλοιπα πλήκτρα δεν το έχουν.

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...