Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για τα αρχεια dng για πειτε κανενα freeware πρόγραμμα για το pc για να μπορούμε να τα ανοιγουμε

 

Με τον official codec της Adobe εδώ https://www.adobe.com/support/downloads/detail.jsp?ftpID=5495

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με τον official codec της Adobe εδώ https://www.adobe.com/support/downloads/detail.jsp?ftpID=5495

 

thx δεν ξερω αν ειναι η ιδεα στις 41αρες μου φαόνεται οτι ειναι λιγο πιο μουντες σε σχεση με τις 5αρες που ειναι πιο ζωντανες

Link to comment
Share on other sites

thx δεν ξερω αν ειναι η ιδεα στις 41αρες μου φαόνεται οτι ειναι λιγο πιο μουντες σε σχεση με τις 5αρες που ειναι πιο ζωντανες

 

Οι 5αρες φαινονται καλυτερες στην οθονη του pc και με μεγαλυτερη ευκρινεια.Για να δεις τισ hi res απο το 1020 σε ολο τους το μεγαλειο...θελεις 4Κ τηλεοραση

Link to comment
Share on other sites

thx δεν ξερω αν ειναι η ιδεα στις 41αρες μου φαόνεται οτι ειναι λιγο πιο μουντες σε σχεση με τις 5αρες που ειναι πιο ζωντανες

 

Οι 5αρες είναι τελικές επεξεργασμενες. Ενώ οι 41 raw είναι όπως πάρθηκαν χωρίς καμία επεξεργασία. Τις οποίες όμως μπορείς να τις κάνεις ότι θες στο photoshop ή Light room. Και μετά θα δεις το μεγαλείο των raw :-)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. μετα απο πολυ ψαξιμο στο κινητο, εχω ερθει σε απογνωση με την μπαταρια αλλα και καποιες λειτουργιες του κινητου.

ειτε εχει θεμα η μπαταρια, ειτε κατι κανω εγω λαθος. θα αναλυσω παρακατω. απλα να πω οτι αυτα που κανω τωρα, τα εκανα στο νοκια ν8 χωρις να εχω κανενα θεμα στην μπαταρια εδω και 3 χρονια. αλλα λογισμικα, αλλα κινητα , το ξερω, αλλα μιλαμε για τρελη διαφορα.

 

λοιπον το κινητο ξεφορτισε χτες το βραδυ. το βαζω για φορτιση και ηταν στο 100% η μπαταρια στις 4 και μιση το πρωι. το βαζω σε λειτουργια flight mode και πεφτω για υπνο. ξυπναω στις 10.45 (εξι ωρες μετα) και η μπαταρια ηταν στο 96%. δεν εχασε πολυ οποτε δεν με προβληματισε αυτο ιδιαιτερα (ισως και να ειναι πολυ, σιγουρα καποιοι θα ξερετε καλυτερα, αλλα δεν στεκομαι σε αυτο.

γυρισα σπιτι στις 9 το βραδυ. η μπαταρια ηταν στο 20% . δηλαδη εχασε το 76% της φορτισης της η μπαταρια σε 10 ωρες!!!!!

 

στο διαστημα αυτο να σας πω τι χρηση εκανα. μιλησα για κανα 5αλεπτο στο τηλεφωνο, επαιξα κανα μισαωρο το πολυ angry birds, ακουσα μιση ωριτσα μουσικη, και σερφαρα περιπου δεκα λεπτα. (α, κατεβασα και 2 πολυ μικρες εφαρμογες απο το store)

τιποτε αλλο. και εχασε 76%

το nfc το ειχα κλειστο. τη συνδεση δεδομενων απο τις ρυθμισεις κινητης τηλεφωνιας την ειχα κλειστη συνεχως (με εξαιρεση ενα δεκαλεπτο. οτι ελαχιστο χρειαστηκε να κανω στο ιντερνετ (με εξαιρεση εκεινο το δεκαλεπτο), το εκανα με wlan. τοοποιο σχεδον ολη την ωρα το ειχα κλειστο. ανοιχτα ειχα μονο το μπλουτουθ, και το location ανοιχτο (αν και στις ρυθμισεις των επαφων, την κοινη χρηση της τοποθεσιας μου, την εχω κλειστη).

οθονη παιζει σε χαμηλη φωτεινοτητα, και γενικα οτι συμβουλες παιζουν τις εχω εφαρμοσει. στο παρασκηνιο μονο whatsapp, skype τρεχουν. ποτε δεν τσεκαρει για ιμειλ κτλ μονο του το κινητο

 

πριν με ρωτησετε, να σας πω οτι το μπλουτουθ το εχω ανοιχτο, για να μπορω να μιλαω με τα μπλουτουθ ακουστικα μου οποτε με παιρνουν τηλεφωνο. γιατι αν χτυπησει, δεν υπαρχει γρηγορος τροπος να το ανοιξω. οποτε το εχω συνεχεια ανοιχτο. (στο ν8 το ειχα μονιμα ανοιχτο και ποτε δεν ειχα κανενα θεμα 3 χρονια τωρα). δεν ξερω τι γινεται στα windopws phones αλλα τοσο πολλη μπαταρια να χαλαει απο το μπλουτουθ? δεν το εχω συνδεδεμενο στο ακουστικο. το ανοιγω το ακουστικο με το που με παρουν τηλεφωνο παντα.

(αν υπηρχε καποια εφαρμογη που αυτοματα ανοιγε το μπλουτουθ τουτηλεφωνου με το που ερχοταν κληση ή με το που πραγματοποιουσα εγω, τοτε θα ηταν το τελειο...)

οταν το μπλουτουθ ειναι ανοιχτο γινεται καπως να το κανω να μην ψαχνει για τριγυρο συσκευες αλλα μονο αμα ανοιξω το δικο μου αξιοπιστο μπλουτουθ να κανει συνδεση? και ολη την αλλη ωρα να ειναι αδρανες?

 

οσον αφορα το location. το εχω ανοιχτο για 2 λογους. γιατι ειτε ανοιξω στα γρηγορα το drive +, ειτε τραβηξω μια φωτογραφια, θελω κατευθειαν να σωσει το location μου και να μην καθομαι να το ενεργοποιω πριν κανω κατι απο τα 2...

 

ειναι δυνατον ομως μονο αυτα τα 2 να ειναι τοσο ενεργοβορα? κα ιειδικα το μπλουτουθ αν δεν το εχω ανοιχτο, ποιος ο λογος να υπαρχουν τα ακουστικα μπλουτουθ γενικα???

 

μηπως η καταναλωση της μπαταριας ειναι υπερβολικη και εχω θεμα? ή κατι αλλο παιζει? και η καταναλωση που εχω ειναι υπερβολικη?καμια ιδεα?

 

 

ενα αλλο σημαντικο θεμα που θελω να ρωτησω ειναι το εξης

 

στις ρυθμισης κινητης τηλεφωνιας και sim, εχω βαλει μεγιστη ταχυτητα συνδεσης το 3g. δεν αφησα το 4g γιατι δεν εχει παντου καλο σημα και δεν θελω να πεφτει απο το ενα στο αλλο και να χαλαει μπαταρια...

 

αυτο που εχω καταλαβει (σας παρακαλω πολυ διορθωστε με αν κανω λαθος), ειναι πως οταν εχω τη συνδεση δεδομενων απο τις ρυθμισεις κινητης τηλεφωνιας ανοιχτη, το κινητο μου συνδεεται στο 3g δικτυο (αλλα οποτε χανει το σημα παιζει να πεσει σε 2g και τουμπαλιν). και οταν εχω τη τη συνδεση δεδομενων απο τις ρυθμισεις κινητης τηλεφωνιας κλειστη, τοτε αυτοματα ειμαι μονο σε 2g δικτυο.

το περιεργο ειναι πως οταν εχω κλειστη τη συνδεση δεδομενων, το κινητο δεν συνδεεται στο ιντερνετ με τιποτα. στο νοκια ν8, ακομα και σε 2g δικτυο να ημουν μονο, ιντερνετ ειχα, αλλα τρομερα αργο.... τωρα δεν εχω καθολου. αρα για να εχω πρεπει να εχω τη συνδεση δεδομενων ανοιχτη (αρα και το να ειμαι σε 3g δικτυο με τον κινδυνο να πεφτει σε 2g συνεχεια, και να χανω μπαταρια...). αυτη τη στιγμη που μιλαμε εχω το wlan ανοιχτο και συνδεδεμενο στο ρουτερ μου, τη συνδεση δεδομενων κλειστη, η κοπελα μου μου εχει στειλει μηνυμα στο whatsapp εδω και μια ωρα και ακομα να ερθει...

 

το ιδανικο θα ηταν να υπηρχε μια εφαρμογη που με το πατημα ενος κουμπιου να μπορουσαμε να διαλεξουμε δικτυο 3g only, 2g only ή την ρυθμιση που εχουμε τωρα 3g ή 2g αναλογα το σημα του κινητου...

 

 

αφου αρχισα τις ερωτησεις, 2 πιο απλες ερωτησεις, που ισως να μου σωσετε χρονο απο το ψαξιμο αν τις ξερετε.

οταν κλειδωνω τοι κινητο, στην μαυρη οθονη δειχνει την ωρα. το εχω μονιμα ανοιχτο γιται λογω δουλειας κτλ θελω να την βλεπω με την μια, χωρις να κανω κινησεις κτλ κτλ. το θεμα ειναι οτι θα ηθελα να βλεπω και την ημερομηνια. παω και διαλεγω τι να δειχνει, βαζω το ημερολογιο, και αντι να δειχνει ημερομηνια μου δειχνει τη γιορτη που εχει εκεινη την μερα, αν εχει... το εχει καταφερει κανεις αυτο? κατι προφανως μου διαφευγει αλλα το εχω ψαξει πολυ.

αντιθετα, η ημερομηνια φαινεται μια χαρα στο κουρτινακι που εμφανιζεται οταν ξεκλειδωσεις το κινητο και το σειρεις προς τα πανω για να ξεκλειδωσει. παρεπιπτοντως το κουρτινακι μπορω καπως να το απενεργοποιησω?

και κατι τελευταιο. μπορω καπου να αλλαξω τον γενικο ηχο των μηνυματων? για συγκεκριμενες επαφες το βρηκα, τον γενικο ηχο μηνυματων θελω να αλλαξω...

 

ποστ σεντονι εκανα το ξερω. σορυ. να ειστε καλα

α, να σας πω οτι εχω την 8.1 εκδοση σε ανμπραντιντ ουγκρικη ρομ

 

υγ. γιατι οποτε μιλαω στο τηλεφωνο, μετα απο ενα λεπτο, κλειδωνει το τηλεφωμ=νο? γινεται στις κλησεις να το βαλω να μην κλειδωνει? δεν εχω βρει τετοια ρυθμιση

Edited by BURNIN_AMBITION
Link to comment
Share on other sites

Αν και σε κάποια σημεία σε χάνω :P αφού εχεις τα 8.1 πήγαινε στην "Οικονομία Μπαταρίας" κ τσέκαρε αν έχει κολλήσει τίποτα στο παρασκήνιο (από τις "μπάρες" χρήσης)... Και όταν κλείνεις τα δεδομένα γύρνα το σε 2G...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αν και σε κάποια σημεία σε χάνω :P αφού εχεις τα 8.1 πήγαινε στην "Οικονομία Μπαταρίας" κ τσέκαρε αν έχει κολλήσει τίποτα στο παρασκήνιο (από τις "μπάρες" χρήσης)... Και όταν κλείνεις τα δεδομένα γύρνα το σε 2G...

 

σε ευχαριστω φιλε αλεξ για την απαντηση σου. στην οικονομια μπαταριας στο παρασκηνιο τρεχουν μονο το whatsapp kai skype. μολισ το τσεκαρα παλι

 

επειδη απο την ερωτηση σου καταλαβα οτι κατι εχω καταλαβει λαθος.

οταν κλεινω τα δεδομενα, δεν παει αυτοματα το δικτυο σε 2g απο 3g?

ή οταν κλεινω τα δεδομενα απλα δεν αφηνω το κινητο να συνδεθει στο ιντερνετ γενικα, ασχετως αν ειμαι σε 2G ή 3g?

 

γιατι αν ισχυει το τελευταιο που ειπα? πως διαλεγετε ολοι σας δικτυο? αν θα ειναι 2g ή 3g?

πατε στις ρυθμισεις, μετα πατε στις ρυθμισης κινητης τηλεφωνιας και sim, και βαζετε μεγιστη ταχυτητα συνδεσης το 2g?

γιατι αν βαζετε αυτο, μιλαμε για τρελη διαδικασια.... δεν υπαρχει καποια συντομευση που να το κανω γρηγορα?

εγω νομιζα πως αν κλεισω τα δεδομενα, αυτοματα ειμαι σε 2g... δεν ισχυει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Όχι αν τα κλείνεις απλά δεν έχεις πρόσβαση αλλά το κινητό συνεχίζει την αναζήτηση για 3G δίκτυο μόνιμα... Τρελή διαδικασία το ξέρω αλλά έτσι είναι...

 

Και όταν είπα να πας στην "Οικονομία Μπαταρίας" εννοούσα να δεις από τις μπάρες αν κάποια εφαρμογή έχει υπερβολική χρήση (από τις μπάρες χρήσης των 8.1)...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

understood. αρα πρεπει να συνηθησω τη διαδικασια, οποτε ειμαι σπιτι να πηγαινω σε 2G και να βαζω 3G μονο οποτε ειμαι εξω και θελω ιντερνετ....

τρελα σπαστικο, ελπιζω να φτιαχτει. παντως το ν8 τετοια καταναλωση οταν το ειχα σπιτι σε 3g δεν μου εκανε... τι να πω. να εισαι καλα φιλε

 

υγ. εχει νοημα οταν ειμαι σπιτι να εχω το wifi μονιμα ανοιχτο? ή χαλαει τρελη μπταρια? αλλιως να το ανοιγω μονο οποτε το χρειαζομαι...

και απλα να εχω ανοιχτα τα δεδομενα σε 2g για να ερχονται τα μηνυματα του whatspp kai skype. τι να πω... πελαγωσα πολυ αλλα μαλλον τα ξεμπερδεψα

να ειστε ολοι καλα

Edited by BURNIN_AMBITION
Link to comment
Share on other sites

understood. αρα πρεπει να συνηθησω τη διαδικασια, οποτε ειμαι σπιτι να πηγαινω σε 2G και να βαζω 3G μονο οποτε ειμαι εξω και θελω ιντερνετ....

τρελα σπαστικο, ελπιζω να φτιαχτει. παντως το ν8 τετοια καταναλωση οταν το ειχα σπιτι σε 3g δεν μου εκανε... τι να πω. να εισαι καλα φιλε

 

υγ. εχει νοημα οταν ειμαι σπιτι να εχω το wifi μονιμα ανοιχτο? ή χαλαει τρελη μπταρια? αλλιως να το ανοιγω μονο οποτε το χρειαζομαι...

και απλα να εχω ανοιχτα τα δεδομενα σε 2g για να ερχονται τα μηνυματα του whatspp kai skype. τι να πω... πελαγωσα πολυ αλλα μαλλον τα ξεμπερδεψα

να ειστε ολοι καλα

 

Όταν είσαι σπίτι κλειστά δεδομένα σε 2G και ανοιχτό wifi φυσικά... Τα δεδομένα τρώνε πολύ παραπάνω μπαταρία από το wifi

Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι σπίτι κλειστά δεδομένα σε 2G και ανοιχτό wifi φυσικά... Τα δεδομένα τρώνε πολύ παραπάνω μπαταρία από το wifi
δηλαδη το βραδυ που κοιμαμαι κανα 7ωρο, να εχω ανοιχτο το wifi αντι για δεδομενα? και θα καταναλωνει λιγοτερο? δεν το πιστευα αλλα το δεχομαι γιατι κατι παραπανω σιγουρα θα ξερεις.

απλα μια σημαντικη απορια. δεν επιβαρυνομαι με παραπανω ακτινοβολια?

(ναι ξερω κοτζαμ wifi ανοιχτο στο ρουτερ εχω, τι ρωταω...)

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το βραδυ που κοιμαμαι κανα 7ωρο, να εχω ανοιχτο το wifi αντι για δεδομενα? και θα καταναλωνει λιγοτερο? δεν το πιστευα αλλα το δεχομαι γιατι κατι παραπανω σιγουρα θα ξερεις.

απλα μια σημαντικη απορια. δεν επιβαρυνομαι με παραπανω ακτινοβολια?

(ναι ξερω κοτζαμ wifi ανοιχτο στο ρουτερ εχω, τι ρωταω...)

 

H 8.1 δεν εχει καλη μπαταρια.ειναι γεγονος.Απενεργοποιησε και το glance screen

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το βραδυ που κοιμαμαι κανα 7ωρο, να εχω ανοιχτο το wifi αντι για δεδομενα? και θα καταναλωνει λιγοτερο? δεν το πιστευα αλλα το δεχομαι γιατι κατι παραπανω σιγουρα θα ξερεις.

απλα μια σημαντικη απορια. δεν επιβαρυνομαι με παραπανω ακτινοβολια?

(ναι ξερω κοτζαμ wifi ανοιχτο στο ρουτερ εχω, τι ρωταω...)

 

Ειναι γεγονος οτι το wifi καταναλωνει λιγοτερο απο τα δεδομενα, σε ολες τις συσκευες... Οποτε ΝΑΙ! Off & το Glance που σου ειπε ο φιλος πανω και θα δεις διαφορά πιστευω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι.

να σας περιγραψω το τι εγινε σημερα.

ειχα το κινητο στο 100% στις 4μιση το πρωι. εκλεισα location bluetooth wlan δεδομενα, και επεσα για υπνο (δεν το εβαλα σε φλαιτ μοντ)

ξυπνησα στις 11μιση και ηταν ακομα στο 100%

ανοιξα wlan location bluetooth και ξεκινησα τις ασχολιες μου

. το κινητο απο τις 4μιση το πρωι το εχω μονιμα σε 2g

στις 14.30 το ποσοστο ηταν στο 92. λιγο στο στορ μπηκα και εκανα κατι βλακειουλες... καλα μεχρι εδω.

η μπαταρια επεφτε πολυ νορμαλ.

στις 4 το απογευμα και για κανα μισαωρο πηγα σε ενα αλλο δωματιο του σπιτιου (καταλαβατε ποιο) και εκει για μιση ωρα επαιζα angry birds και ακουγα μουσικη απο το ηχειο με το musicmatch lyrics. μετα τη μιση ωρα ειδα με τρομο την μπαταρια να εχει πεσει στο 62%

ομως γρηγορα καταλαβα τι επαιζε. σε εκεινο το δωμτιο που λετε, εχει πολυ ασθενες σημα στο wifi μου, με αποτελεσμα ολο να αποσυνδεεται το κινητο και να συνδεεται... γιαυτο και αυτη η πτωση...

απο τις 4μιση μεχρι και τωρα που ειναι δεκα και μιση, εχουν περασει 6 ωρες. το ποσοστο ειναι 43%. δεν εκανα κατι ακραιο, μιλησα κανα μισαωρο στο τηλ και ειχα και κανα μισαωρο το gps. αρα νομιζω η καταναλωση παει πλεον πολυ καλα.

οποτε συμφωνειτε μαζι μου οτι δεν εχει θεμα το κινητακι απο μπαταρια ε?

απλα μου λειπει μια εφαρμογη. μια που να μου αλλαζει το δικτυο με ενα κλικ και να εχει επιλογες, 2g only, 3g only, 2g/3g αναλογα το δικτυο.

 

2 ερωτησεις που ρωτησα και πιο πριν αλλα με τοσα μεγαλα ποστ που εκανα σιγα μην τα διαβασε κανενας.

πως γινεται στην glance screen (στη μαυρη οθονη οταν κλειδωνουμε το τηλεφωνο), να εμφανιζεται η ημερομηνια? δεν μπορω να το κανω...

 

την κουρτινα μπορω να την βγαλω? (την οθονη που οταν το ξεκλειδωνεις, πρεπει να την σηρεις προς τα πανω). φανταζομαι πως δεν γινεται αλλα ρωταω για σιγουρια.

 

γενικο ηχο μηνυματων για ολες τις επαφες μπορω να αλλαξω?

 

πως μπορω να πετυχω να μην κλειδωνει το τηλεφωνο οταν ειμαι σε κληση, και περασουν τα 60 δευτερολεπτα που εχω για να βγαινει η glance screen?

 

αυτα. σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα! Επισημα και εγω απο τωρα μελος! Με ποιο προγραμμα να τραβαω φωτογραφιες ? Nokia Pro Cam ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλο μηνα!

Λοιπον εγω δεν εχω περασει την 8.1 ακομα απλα θα σου πω πως το βλεπω εγω που εχω το εργαλειο απο τον φλεβαρη..

Η μπαταρια ειναι το αδυνατο σημειο του..

Σιγουρα οταν ειναι σε 2g ειναι καλυτερα απο το 3g διοτι μπορει να μπεις σε καποια μερη που να μην εχει σημα,να ψαχνει συνεχεια και να σου τρωει μπαταρια.Και ειδικα οταν παλευεις και με ιντερνετ σε περιοχη που δεν εχει καλο 3g τοτε στην εσκισε την μπαταρια..

Το κιν. θελει 2-3 βδομαδες τουλαχιστον μεχρι να στρωσει η μπαταρια του

Θεμα δεν βλεπω να εχει η μπαταρια.Αν ειχε θα επρεπε τις ωρες που κοιμοσουν με κλειστα wifi κτλ να σου 20-30% απ οτι διαβαζω τωρα τοσο καιρο..

Επισης κατι ακομα εξισου συμαντικο,που το λεει και στο επισημο site των windows phones, καποιες φορες ο μετρητης μπαταριας δεν δειχνει το κανονικο ποσοστο και στρωνει με μια επανεκκίνηση. Τις περισσοτερες φορες δειχνει οτι εχεις πιο λιγη μπαταρια απ οτι κανονικα. Πχ εμενα σημερα σε ενα 8 ωρο το βραδυ σε κατασταση αναμονης εφαγε 6% και με το που το ακουμπησα για λιγο ιντερνετ 10' επεσε αλλα 6%! Με το που το εκανα επανεκιννηση μου εδειξε 96%...

Να μου πεις αυτην την δουλεια θα κανω συνεχεια?Οκ ειναι λιγο σπαστικο αλλα βοηθαει..

Τωρα οσο εχει να κανει με ηχους κλησεις οταν συνδεεις το κιν. με το pc δεν στο αναγνωριζει σαν στικακι μνημης?Αν ναι εκει μεσα με το που το ανοιξεις εχει ενα φακελο στην μουσικη που το λεει ringtones..Εκει πετας οτι κομματι και ηχο θες και μπορεις να το διαλεξεις για μνμ η ηχο κλησης. Τουλαχιστον στα 8αρια ετσι το κανω εγω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα στην παρεα! Επισημα και εγω απο τωρα μελος! Με ποιο προγραμμα να τραβαω φωτογραφιες ? Nokia Pro Cam ?

 

Καλησπερα και σε σενα!

Για να λες pro cam μαλλον δεν εχεις κανει ακομα την αναβαθμιση σε black και εισαι ακομα σε amber..

Το λεω γιατι πλεον δεν υπαρχει pro cam,εχει ενσωματωθεί στην Nokia Camera

πηγαινε στις ρυθμισεις-προσθετα+πληροφοριες να δεις ποια εκδοση λογισμικού εχεις..Αν εχει την amber τοτε πηγαινε πισω ρυθμισεις-ενημερωση τηλεφωνου και πατα να ενημερωθει!

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται στην glance screen (στη μαυρη οθονη οταν κλειδωνουμε το τηλεφωνο), να εμφανιζεται η ημερομηνια? δεν μπορω να το κανω...

 

την κουρτινα μπορω να την βγαλω? (την οθονη που οταν το ξεκλειδωνεις, πρεπει να την σηρεις προς τα πανω). φανταζομαι πως δεν γινεται αλλα ρωταω για σιγουρια.

 

πως μπορω να πετυχω να μην κλειδωνει το τηλεφωνο οταν ειμαι σε κληση, και περασουν τα 60 δευτερολεπτα που εχω για να βγαινει η glance screen?

 

1) Δεν γίνεται...

2) Όχι...

3) Δεν κλειδώνει... Απενεργοποιείται η οθόνη όταν το έχεις στο αυτί...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

πως γινεται στην glance screen (στη μαυρη οθονη οταν κλειδωνουμε το τηλεφωνο), να εμφανιζεται η ημερομηνια?

Υπάρχει η δυνατότητα, sorry που δεν είμαι πρόχειρος, αλλά γίνεται.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα... ερωτησεις!!! ( μιας και προερχομαι απο Android θα σας πρηξω λιγο! )

 

1) Εχει Windows 8 το τηλ & προσπαθω να κανω αναβαθμιση αλλα δε βρισκει, λεει ειναι ενημερωμενο, πως το κανω να βαλω τα 8.1 ?

 

2) Οταν τραβαω φωτογραφια μου βγαζει μια Pro & μια HiRes, τι σημαινει το καθενα ?

 

Αυτα προς το παρον.. εχω να ρωτησω πολλα αλλα σιγα σιγα

Link to comment
Share on other sites

1) Δεν γίνεται...

2) Όχι...

3) Δεν κλειδώνει... Απενεργοποιείται η οθόνη όταν το έχεις στο αυτί...

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου. οσον αφορα την οθονη που κλειδωνει στα μηνυματα, να σου πω οτι μιλαω παντ με μπλουτουθ οποτε την βλεπω μπροστα μου να κλειδωνει, δεν ειναι θεμα του να το εχω στο αυτι. κατι αλλο παιζει

 

file mobiuser αν βρεις καποια στιγμη χρονο, θα ηθελα να το μαθω αυτο. να εισαι καλα

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου. οσον αφορα την οθονη που κλειδωνει στα μηνυματα, να σου πω οτι μιλαω παντ με μπλουτουθ οποτε την βλεπω μπροστα μου να κλειδωνει, δεν ειναι θεμα του να το εχω στο αυτι. κατι αλλο παιζει

 

file mobiuser αν βρεις καποια στιγμη χρονο, θα ηθελα να το μαθω αυτο. να εισαι καλα

Ρυθμισεις->γρήγορη ματια->ενεργοποιημένη πάντα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η 8.1 δεν έχει βγει επίσημα από τη Νόκια... Υπάρχει η Preview For developers που μπορείς να εγκαταστήσεις... Είναι η τελική έκδοση της MS αλλά δεν έχει τις αναβαθμίσεις της Νόκια...

 

Αν θες να την περάσεις διάβασε εδώ:

WP 8.1 developer preview is out !!!

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Η 8.1 δεν έχει βγει επίσημα από τη Νόκια... Υπάρχει η Preview For developers που μπορείς να εγκαταστήσεις... Είναι η τελική έκδοση της MS αλλά δεν έχει τις αναβαθμίσεις της Νόκια...

 

Αν θες να την περάσεις διάβασε εδώ:

WP 8.1 developer preview is out !!!

 

Την εχεις βαλει φιλε μου ? Αξιζει να τη βαλω ?

 

Widget καιρου & να ανοιγο κλεινω γρηγορα το 2G-3G-4G ?

Link to comment
Share on other sites

Την εχεις βαλει φιλε μου ? Αξιζει να τη βαλω ?

 

Widget καιρου & να ανοιγο κλεινω γρηγορα το 2G-3G-4G ?

 

Αξίζει και με το παραπάνω...

 

Στα WP8 κατέβασε το Quick Settings... Επίσης ο Καιρός της MS είναι πολύ καλός... Αλλα καλά είναι το Amazing Weather HD και το Καιρός to-go... Αλλά για αυτά τσέκαρε στα ανάλογα τόπικ των εφαρμογών...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...