Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως σου είπαμε ο θόρυβος δεν είναι από αυτό... Μην σε ξεγελάει που ακούγεται από εκεί... Είναι το OIS (Optical Image Stabilization) πάνω στην κάμερα...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια δεν ειμαι χαζος να μη καταλαβαινω απο που ειναι ο θορυβος, ναι οταν το πιανω αυτο το σιδερακι ακουγεται και κατι ακομα, αλλα οταν το πιανω αν δε το πιανω κουδουναει
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε είπε κανείς χαζό... Όταν κλείσεις την σιμ μέσα δεν νομίζω να ακούγεται αυτό καθόλου... Όταν έχεις ανοιχτό το πορτάκι της σιμ λογικό να ακούγεται...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο το sim tray οταν πρωτοεβαλα sim δεν ειδα να βγαινει τιποτα αλλο, ουτε κοιταξα μεσα στην εγκοπη να σου πω την αληθεια.. οποτε δεν ξερω αν οντως υπαρχει κατι εκει μεσα που να δειχνει το imei.. Μηπως βαλε βγαλε το ψιλοξεχαρβαλωσες? Dunno.. μπορει να λεω και βλακειες..

Αν ακους 2 ηχους οπως λες τοτε ο ενας ειναι αυτος που αναφεραμε και λογικα ο αλλος απ'αυτο που αναφερεις εσυ.. εκει τωρα δεν ξερω τι πρεπει να κανεις ή αν ειναι θεμα..

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

εσεις δηλαδη με κουμπωμενη σιμ οταν το κουνατε δε σας ακουγεται κατι εντονα;

 

Εκτος απ'τον μηχανισμο στην camera που προσωπικα τον ακουω μονο οταν ακουμπαω καπου το κινητο δεν ακουγεται τιποτα αλλο.. Ενας στο youtube παντως το κουνουσε με το χερι του και το τονιζε οτι αυτος ο μηχανισμος ακουγεται με το κουνημα.. οποτε μηπως ειναι μονο αυτος ο ηχος και τα μπερδευεις?

Γι αυτο και η Νοκια εβαλε ολοκληρο χαρτι που να λεει αυτο το πραγμα.. "μην αγχωθειτε αν ακουτε κατι να παιζει μεσα στο κινητο ειναι το OIS της καμερας" (καπως ετσι το λεει τελος παντων)

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν εχω ανοιχτη την υποδοχη για τη σιμ και το γυρισω αναποδα αυτο το σιδερακι βγαινει λιγο και μετα με αν το τραβηξεις βγαινει ολοκληρο.. το κανει και σε εσας;
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν εχω ανοιχτη την υποδοχη για τη σιμ και το γυρισω αναποδα αυτο το σιδερακι βγαινει λιγο και μετα με αν το τραβηξεις βγαινει ολοκληρο.. το κανει και σε εσας;

Ναι βρε φίλε έτσι είναι μην τρελαίνεσαι... Ο κατασκευαστής υποχρεούται να βάλει κάπου το IMEI της συσκευής και η NOKIA επέλεξε να το βάλει εκεί.

Η αλήθεια βέβαια είναι ότι κι εγώ ψάρωσα όταν το ανακάλυψα...

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν εχω ανοιχτη την υποδοχη για τη σιμ και το γυρισω αναποδα αυτο το σιδερακι βγαινει λιγο και μετα με αν το τραβηξεις βγαινει ολοκληρο.. το κανει και σε εσας;

 

Αν κλείσεις το sim tray κλπ ακούγεται?

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

ναι παλι ακουγεται, οταν το βγαζω εξω το πιανω καπως να μη κουνιεται και κουναω το κινητο οντως ακουγεται κατι ακομα, αντε αυτο ειναι το OIS, το θεμα ειναι για αυτο το ταμπελακι..
Link to comment
Share on other sites

ναι παλι ακουγεται, οταν το βγαζω εξω το πιανω καπως να μη κουνιεται και κουναω το κινητο οντως ακουγεται κατι ακομα, αντε αυτο ειναι το OIS, το θεμα ειναι για αυτο το ταμπελακι..

 

Μια λυση λοιπον εφοσον σε απασχολει ειναι (χωρις να ξερω βεβαια αν αυτο δημιουργει προβλημα στο κινητο) να αφησεις αυτο το "ταμπελακι" σε ενα ασφαλες μερος ή μεσα στο κουτι της συσκευασιας και να μην το χασεις.. ή να το πας σε ενα Nokia Care.

 

Αλλη λυση δεν μου 'ρχεται..

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

όσον αφορά στη μπαταρία απάντησαν τα παιδιά,εμένα είχε ενέργεια για 2-3 ώρες χρήση σε κάποιους άλλους έτυχε ξεφόρτιστο...

 

Όσον αφορα στον ήχο τι να σου πω....Στο δικό μου το μόνο που ακούγεται ειναι ο μηχανισμός της κάμερας,από τη θήκη της sim δεν ακούγεται κάτι....όχι βέβαια ότι μπορώ να προσδιορίσω το ακριβές σημείο του ήχου.Εσύ ακούς 2 ήχους ή 1...Αν ακους 2 δεν είναι φυσιολογικό,αν ακούς μόνο 1 τότε είναι η κάμερα και είναι απόλυτα σωστό να ακούγεται.όπως λέει και η nokia.είναι ο ήχος που κάνει μια καλή φωτογραφία!!:)

3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

ναι παλι ακουγεται, οταν το βγαζω εξω το πιανω καπως να μη κουνιεται και κουναω το κινητο οντως ακουγεται κατι ακομα, αντε αυτο ειναι το OIS, το θεμα ειναι για αυτο το ταμπελακι..

Πάντως μην προσπαθήσεις να βγάλεις το ταμπελάκι, νομίζω δεν βγαίνει (και δεν πρέπει να βγαίνει) οπότε μην το ζορίσεις και κάνεις καμιά ζημιά!!!

Εντωμεταξύ το ταμπελάκι το ακούς έχοντας τοποθετήσει και κάρτα sim?

 

ΥΓ. Για όσους ψάχνονται για ποιο ταμπελάκι λέμε τόση ώρα δείτε εδώ

περίπου στο 0:35...

Πολύ χρήσιμο βιντεάκι για όσους είναι περίεργοι να δουν τι περιέχει η συσκευή εσωτερικά αλλά και όσους θέλουν να κάνουν το κινητό τους βίδες και να το ξανάσυναρμολογήσουν!

EDIT Στο βίντεο που έδωσα δείχνει το ταμπελάκι όχι μόνο να το βάζει απλά μέσα αλλά ότι το κουμπώνει κι όλας (Προσπαθεί να το καταφέρει αν προσέξετε)... Μήπως γι αυτό σου παίζει εσένα?

Edited by bad_freddy

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο δε βγαινει εννοειται, ακουγεται λιγο και με τη σιμ μεσα εν τω μεταξυ μπορει να το κανει και τα δικα σας και απλα εμενα να μου κολλησε στο μυαλο. αλλα πειτε χωρις τη σιμ οταν το γυραντε αναποδα σε εσας πεταγεται εξω;

βασικα και στο βιντεο που ανεβασες και εκει παιζει λιγο το σιδερακι οταν το εχει εξω. ε κοιταξτε ρε παιδια καποιος χριστιανος το δικο του τοσοι ειστε, βγαλτε το σιδερακι και δοκιμαστε..

και αυτη η γραμμη διπλα απο την ωρα που στα αντροιντ κτλ δειχνει αν εχεις wifi ανοιχτο αν εχεις 3g ανοιχτο γιατι δειχνει μονο την ωρα;

πφφφ ξενερωσα δε μου αρεσε, αν το θελει κανεις παιδια το δινω οσο το πηρα.

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο δε βγαινει εννοειται, ακουγεται λιγο και με τη σιμ μεσα εν τω μεταξυ μπορει να το κανει και τα δικα σας και απλα εμενα να μου κολλησε στο μυαλο. αλλα πειτε χωρις τη σιμ οταν το γυραντε αναποδα σε εσας πεταγεται εξω;

βασικα και στο βιντεο που ανεβασες και εκει παιζει λιγο το σιδερακι οταν το εχει εξω.

Ε όταν είναι ανοιχτό το πορτάκι πετάγεται έξω για να μπορείς να το δεις :D

 

και αυτη η γραμμη διπλα απο την ωρα που στα αντροιντ κτλ δειχνει αν εχεις wifi ανοιχτο αν εχεις 3g ανοιχτο γιατι δειχνει μονο την ωρα;

πφφφ ξενερωσα δε μου αρεσε, αν το θελει κανεις παιδια το δινω οσο το πηρα.

 

Πλάκα κάνεις? Δεν στο δείχνει δίπλα από την ώρα στα WP, το 3G στο δείχνει δίπλα από το σήμα και το wifi στη μέση...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα, τι να κανω iphonακιας ημουν. μολις γυρισα απο nokia care, πολυ εξυπηρετικος ο τυπος μου ειπε δεν ειναι τιποτα αυτο με το σιδερακι και πως δε πρεπει να το αφαιρεσεις αν και ειδα καπου οτι βγαινει ευκολα, δε κρατιεται απο καπου λιγο αν το τραβηξεις και παιξεις λιγο πανω-κατω θα βγει, μια εγκοπη ειναι και μετα εννοειται μπαινει.

θα θελα να ρωτησω τωρα..

στο iphone πανω στη γραμμη μου ελεγε 3g μονο οταν ανοιγα εγω τα δεδομενα για να μπω ιντερνετ και οταν δεν ειχα επιλεγμενο το 3g τοτε ειχε διπλα απο τις γραμμες του σηματος ενα "Ε", στο 1020 βαζω απενεργοποιηση δεδομενων το βαζω στο 2g και παλι εχει "Ε" απο διπλα, τι παιζει;

 

και αν γινεται απο καπου να βγει η δονηση οταν πατας τα πληκτρα αφης.

αυτα παιδια και συγγνωμη :p:p:p

Link to comment
Share on other sites

μία γρήγορη βοήθεια ρε παιδιά! Το τηλέφωνο κόλλησε και δεν ανοίγει. Με ποια κουμπιά κάνω restart??

 

Volume Down + Power Button μέχρι να κάνει μία δόνηση... Περίπου 8-10 δευτερόλεπτα θέλει...

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου πάντως δεν ακουγεται ο παραμικρός θόρυβος. Όσο και αν το κουνάς δεν ακουγεται τίποτα, και όχι δεν έχω θέμα ακοής!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...