Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν ανεβάσεις και δεύτερη φώτο με το ποσοστό τώρα δεν σε πιστεύω :D:D:D (αστειεύομαι προφανώς)

 

Πάντως ναι, αυτό με τις εφαρμογές το έχω παρατηρήσει... Το πρωί μετά από 9 ώρες ήταν στο 100% αλλά με wifi στο off... Μόλις άνοιξα λίγο το wifi και επεξεργάστηκα email, tapatalk, instagram, facebook, twitter για κανα 20λεπτο έπεσε γύρω στο 92-93%.. Και μετά κράτησε 14 κ κάτι ώρες αλλά με μόνιμα wifi on και συχνά πυκνά να το ανοίγω και να τσεκάρω διάφορα στο ιντερνετ κ τα σόσιαλ μίντια + λίγο παιχνίδια και κανά 20λεπτο μουσική...

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

As you wish :)

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/38/tqis.jpg

 

Να ανοιγοκλεινεις εφαρμογες ok.. αλλα αμα εχεις μια εφαρμογη για καμμια ωρα σερι ανοιχτη σου χει ρουφηξει ενα 10αρι 15αρι σιγουρα..

 

Ανεφερα ποσο λατρευω το photobeamer?

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα... Πλάκα σου έκανα βρε... Αλλά αποθηκεύω τις φώτο να τις δείξω στους υπεύθυνους στα Nokia Care :D:D:D

 

Πάντως δεν λέω, όταν δεν το πειράζω κρατάει η μπαταρία αλλά ποτέ τόσες μέρες, εκτός αν το αφήσω με τα πάντα κλειστά και και το πειράζω μια φορά στις 3 ώρες ξέρωγω...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

I know..

Απλα βρηκα ευκαιρια να ξαναχρησιμοποιησω το photobeamer :p

 

Με τα παντα κλειστα εκτος wifi/double tap/glance (peek) και viber στο παρασκηνιο κρατησε οσο το πρωτο screen..

 

Με αρκετο viber, λιγο instagram, λιγες φωτογραφιες, κλησεις, wifi on μονιμα, double tap, glance (peek) κραταει οσο το δευτερο screenshot..

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το παρέλαβα χθες, νταξ το κινητό τα σπάει!!! Από Ν8 έρχομαι βέβαια αν δεν σπάσει ή κλαπεί (δόξα το Θεό ή ότι υπάρχει εκεί πάνω δεν μου έχουν φάει κανένα τηλ μέχρι στιγμής) τηλ δεν αλλάζω είναι το μότο μου... Βέβαια το Ν8 είναι μια χαρά ακόμη, αλλά δεν μπορούσα να παραβλέψω την προσφορά της voda με την επιδότηση μου βγήκε 60 φράγκα. Με το που το πήρα έβαλα την γερμανική unbranded ( ευχαριστώ πολύ τον cybernouris για την βοήθειά του), από ότι διαβάζω εδώ μέσα μάλλον πάει καλά η μπαταρία. Βέβαια παρατήρησα ένα κουλό το πρωί (έχοντας 2G και τίποτα άλλο ανοιχτό) το κοιτάζω χτες όταν έπεσα για ύπνο και βλέπω 55% και 18 ώρες υπόλοιπο, ξυπνάω πριν από καμιά ώρα και τι βλέπω?!?!?!?!?!?!? 49% και 2 μέρες και 9 ώρες υπόλοιπο....

Το 2 μέρες και κάτι το γούσταρα απίστευτα, το 49% μου έκατσε άσχημα!

Θα το ερευνήσω παραπάνω και θα ενημερώνω.

 

Ρε παιδιά αν μπορεί να μου πει κάποιος με pm πως μπορώ να βγάζω screen-shots όπως παραθέτουν τα παιδιά παραπάνω, επίσης καμιά καλή πρόταση για παιχνιδάκι θα ήταν καλοδεχούμενη (με pm πάντα). Έχω ξενερώσει απίστευτα που το gun bros δεν παίζει στην κινητάρα μας!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

Λοιπόν, φόρτισα εχθές το βράδυ (23:30), έκλεισα wifi, data άφησα μόνο το viber και 2 emails(ανα 2 ώρες ) απενεργοποίησα σύνδεση με Xbox και έβαλα 2g απο 4g

αποτέλεσμα : από τις 23:30 μέχρι τις 07:00 με 5 αφυπνίσεις (ξυπνάω δύσκολα) το κινητό ήταν στο 100%

από τις 7:30 μέχρι τώρα με wifi ανοικτό ιντερνετ εμαιλ φωτογραφική και λίγο σκάλισμα στο 86% Μια χαρα

ευχαριστώ πολύ alex_gate_7 για τις συμβουλες σου

Νομίζω ότι είναι στα λογικά πλαίσια

Link to comment
Share on other sites

Χαχχαχα... Το αστείο είναι ότι ακριβώς αυτά τα ποσοστά είχα χθες (κ με τον ίδιο αριθμό αφυπνίσεων :lol::lol:)
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

και το σημαντικότερο... μετά το σοφτ ρησετ δεν μου παρουσίασε (ακόμη) το πρόβλημα με την φωτογραφική που τραβούσε φώτο κατά την φόρτιση

Όλα καλά (εύχομαι)

Link to comment
Share on other sites

Παραλαβη απο Nokia care Δευτερα μεσημερι για το προβλημα με το battery drain

Στην περιγραφη εγραφε μηχανικη επισκευη αλλα η κοπελλα στο Nokia care δεν ηξερε τι μπορει να σημαινει αυτο.Μαλλον αλλαγη μπαταριας μου ειπε

Το εβγαλα απο φορτιση στις 11 το βραδυ το εβαλα σε flight mode και πρωι ηταν ακομη 100% και εκτιμωμενο χρονο 2 ημερες και 9 ωρες

Μετα απο ελαφρια χρηση 30 λεπτα τηλεφωνο 5-6 μυνηματα λιγες φωτο 2 ωρες σε 3g συνδεση και τις υπολοιπες ωρες συνεχεια ανοιχτα wifi double tap glance screen and location ανοιχτα στις 12 σημερα δηλ 10 λετα πριν βρισκομαι στο 28% εκτιμωμενο χρονο 10 ωρες (οικονομια μπαταριας απενεργοποιημενη)

Τελευταια φορτιση 1 ημερα και 12 ωρες πριν

Not bad!!:)

 

Υπενθιμιζω οτι σε flight mode εχανε 3-3.5 ανα ωρα δηλαδη απο 100% το εβρισκα το πρωι 85-87% !!!

Σε αναμονη απο 5 εως 5.7 την ωρα

 

Να προσθεσω επισης οτι το φορτωσα αρκετα με εφαρμογες και 2 παιχνιδια αλλα στο παρασκηνιο δεν τρεχει τιποτα εκτος απο το lock temp και ενημερωσεις 3 μαιλ ανα 1 ωρα

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους παρέλαβα και εγώ από το service. Αντικατάσταση μπαταρίας. Και αν και είναι μόνο η πρώτη μέρα, είδα για πρώτη φορά εκτιμώμενο χρόνο 4 ημέρες και. Είναι νωρίς βέβαια και θα πρέπει να περάσουν λίγες ημέρες, αλλά πιστεύω ότι στην περίπτωση μου όπως και σε άλλες ήταν πραγματικά προβληματική η μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους παρέλαβα και εγώ από το service. Αντικατάσταση μπαταρίας. Και αν και είναι μόνο η πρώτη μέρα, είδα για πρώτη φορά εκτιμώμενο χρόνο 4 ημέρες και. Είναι νωρίς βέβαια και θα πρέπει να περάσουν λίγες ημέρες, αλλά πιστεύω ότι στην περίπτωση μου όπως και σε άλλες ήταν πραγματικά προβληματική η μπαταρία.

 

η συσκευη σου ειναι vodafone???πιστευω οτι μερικες παρτιδες απο vodafone συσκευες ειναι προβληματικες...

 

κατι αλλο,σε nokia care αν τους ζητησεις να περασουν Γερμανικη ρομ,την περνανε η μονο την Ελληνικη περνανε??/

Link to comment
Share on other sites

η συσκευη σου ειναι vodafone???πιστευω οτι μερικες παρτιδες απο vodafone συσκευες ειναι προβληματικες...

 

κατι αλλο,σε nokia care αν τους ζητησεις να περασουν Γερμανικη ρομ,την περνανε η μονο την Ελληνικη περνανε??/

Vodafone ναι, πάντως ακόμα δεν ξέρω τι να πιστέψω, εννοώ δεν μπορείς να βγάλεις στατιστικά από τον αριθμό προβλημάτων που γράφονται σε ένα forum.

Όσο για τα nokia care, το καθένα έχει την δική του πολιτική. ΄

Όσο για την γερμανική vs αγγλική vs Vodafone gr vs οτιναναι δεν μπορώ να δεχτώ ότι έχει κάποια σημασία στο θέμα της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Vodafone ναι, πάντως ακόμα δεν ξέρω τι να πιστέψω, εννοώ δεν μπορείς να βγάλεις στατιστικά από τον αριθμό προβλημάτων που γράφονται σε ένα forum.

Όσο για τα nokia care, το καθένα έχει την δική του πολιτική. ΄

Όσο για την γερμανική vs αγγλική vs Vodafone gr vs οτιναναι δεν μπορώ να δεχτώ ότι έχει κάποια σημασία στο θέμα της μπαταρίας.

 

Και όμως,rom με rom απ ότι τουλάχιστον έχουν αναφέρει έχουν διαφορα στη διαχειρηση της συσκευής...πολλοι με Γερνανικη η Αγγλική rom έχουν δει διαφορες σε σύνδεση 3G απ ότι είχαν πριν,και για την μπαταρία έχουν πει ότι βλεπουν διαφορες...φυσικα με την μπαταρία παίζουν και αλλα....ας πούμε για να έχει η συσκευή καλή αυτονομία,πρέπει να, κανείς πρώτα μερικές πλήρεις φορτησεις,και η μπαταρία στρώνει..

Link to comment
Share on other sites

Είναι δική μου η εντύπωση ή όντως μπορούσα να κάνω FF και FR από το κουμπί των ακουστικών και πλέον δεν μπορώ;

Ή ποτέ δεν μπορούσα και φανταζόμουν πράγματα;

Link to comment
Share on other sites

Η ανάλυση της φωτογραφικής αλλάζει κάπως γιατί δεν το βρίσκω; και γιατι βγάζει σε ανάλυση 5 mp;

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Ενώ είσαι μέσα στο pro camera, πας στις τελίτσες κάτω δεξιά και στα settings έχει μεταξύ άλλων το capture mode με τρεις επιλογές:

  • jpeg (5mp)
  • jpeg (5mp+34mp)
  • jpeg (5mp) + Dng (34mp)

 

Όταν βάζεις την 2η ή 3η επιλογή, στο κινητό πάλι θα βλέπεις μόνο αυτην των 5mp. Σώζει όμως συγχρόνως και τις 34mp, απλά πρόσβαση σε αυτές έχεις μόνο όταν το συνδέσεις στο pc. Δηλαδή όταν θα πας στο folder από το pc, θα βλέπεις 2 αρχεία για κάθε φωτο, π.χ.:

  • WP_20140128_23_28_39_1_Pro
  • WP_20140128_23_28_39_1_Pro_highres

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, το παρηγγειλα και εγω και το περιμενω απο βδομαδα, δε νομιζω να παρω αυτη την καρτα με τα 20-25 ευρω για δωρεαν εφαρμογες ετσι; Υπαρχει περιπτωση με καποιο τροπο να βρω μια τετοια; Και κατι ακομα για θηκη τι προτεινετε; Για αρχη λεω για αυτην: http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/thikes/Sentio-Thiki-Nokia-1020-Black.htm
Link to comment
Share on other sites

Μη, κρίμα και το 4ευρω δηλαδή να μπει το 1020 σε τέτοιο ζελέ :p

Για θήκες και λοιπά αξεσουάρ διαβαζεις αυτό το τόπικ, και ειδικά στις τελευταίες ~10 σελίδες έχουν μπει αρκετές -πιο όμορφες, ποιοτικές κι ακόμη πιο φθηνές- για το 1020.

 

Για το κουπόνι των 20Ε ίσως είναι πλέον αργά αλλά δεν είναι και 100% σίγουρο αφού υποτίθεται ότι είχε ημερομηνία λήξης/διάθεσης, αλλά συγχρόνως ίσχυε και το "μέχρι εξανλήσεως". Οπότε το παιζεις κινέζος όσο αφορά τις ημερομηνίες λήξης και τους ρωτάς ευγενικά "που είναι/ξεχάσατε να μου στείλετε και το μπλα μπλα κουπόνι" οέο. Έχει πιάσει με μένα σε αντίστοιχη περίπτωση, οπότε δεν χάνεις να ρίξεις μια ερώτηση στο μαγαζί που το παρήγγειλες :)

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

απλα δε το εχω με το ebay και να αν παραγγειλω κατι αυριο κιολας θα αργησει να ερθει..

μπορουμε να βρουμε καπου την τοτε επισημη ανακοινωση για αυτη την καρτα;

Edited by some1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες! Εχω μια ερωτηση αν γνωριζει καποιος..Φλασαρα το εργαλειο με μια αγγλικη ρομ,ολα καλα εως τωρα..Η ερωτηση μου ειναι πρεπει να ξαναστρωσω την μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες! Εχω μια ερωτηση αν γνωριζει καποιος..Φλασαρα το εργαλειο με μια αγγλικη ρομ,ολα καλα εως τωρα..Η ερωτηση μου ειναι πρεπει να ξαναστρωσω την μπαταρια?

 

Όχι βέβαια...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε δεν ειναι ολα καλα!χαχαχα

Βλεπω πιο μεγαλη καταναλωση βασικα..Συν του οτι στην αγγλικη και την γερμανικη παλευει καποιες φορες να συγχρονισει το hotmail και μου βγαζει error..Ισως και απο αυτο να ειναι η πιο μεγαλη καταναλωση μπαταριας..

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...