Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά ναι αλλά και πάλι 12 ώρες με βασική χρήση (μερικά sms/calls και λίγο wifi) δεν δικαιολογείται.

Εδώ χτες όπως είπα που δεν δούλευα και είχα χρόνο να το παρακολουθήσω, χωρίς να κάνω τίποτα εκτός από το να κοιτάω κάθε μια ώρα πόσο % έχει χάσει ήμουν στο 3-4%/ώρα που μπορεί να φαίνεται λίγο αλλά φαντάσου ότι κοιμήθηκα στις 12 το βράδυ με 38% και ξύπνησα στις 9 με 5% χωρίς να έχω λάβει ούτε μια κλήση/sms όλο το βράδυ κ φυσικά κλειστά wifi κλπ.

Όσα κινητά είχα τόσα χρόνια όταν είναι σε idle, ζήτημα να καταναλώσουν όλο το βράδυ 2-3% συνολικά...

 

παιδια γιατι σε εσωτερικο χωρο η φωτο εχουν αποχρωση κιτρινη αυτο ειναι φυσιολογικο η μονο σε μενα τυχενη το πηρα εχτες εαν ειναι προβλημα να το γυρισο πισω και ενα αλλο δεν μπορω να ανοιξο λογαριασμο maicrosoft χρειαζεται καπια εγγραφη γιατι το imeil και τον κοδικο που περναω μου τα βγαζη λαθος τι γινεται

Edited by moyro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παντως,μεγαλη ******** να μην μπορεις να εισαγεις στο Sms&call filter αριθμους πριν σε καλεσουν αυτοι,και εχει επιλογη μονο να τους προσθετεις αφου σε εχουν καλεσει...:mad:

 

Κάνε κλήση εσύ,και πριν γίνει η σύνδεση το κλείνεις. Μετά μπορείς να να τους βάλεις στην μαυρη λίστα :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια γιατι σε εσωτερικο χωρο η φωτο εχουν αποχρωση κιτρινη αυτο ειναι φυσιολογικο η μονο σε μενα τυχενη το πηρα εχτες εαν ειναι προβλημα να το γυρισο πισω

Δεν είναι πρόβλημα της δικής σου συσκευής, είναι γνωστό θέμα του white balance σε auto mode+flash on (και όχι μόνο). Γκούγκλαρε 1020/white balance/yellow tint και θα βρεις πολλά θέματα/άρθρα και προτάσεις χρηστών για βελτιώσεις με manual ρυθμίσεις.

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

παιδια γιατι σε εσωτερικο χωρο η φωτο εχουν αποχρωση κιτρινη αυτο ειναι φυσιολογικο η μονο σε μενα τυχενη το πηρα εχτες εαν ειναι προβλημα να το γυρισο πισω και ενα αλλο δεν μπορω να ανοιξο λογαριασμο maicrosoft χρειαζεται καπια εγγραφη γιατι το imeil και τον κοδικο που περναω μου τα βγαζη λαθος τι γινεται

 

Πειραματισου με το White balance οταν ταβας φωτο σε εσωτερικους χωρους και θα δεις διαφορά...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Όταν αποθηκεύω μια εικόνα στο skydrive μετά μου εμφανίζει έναν φάκελο στις εικόνες που λέγεται "Εικόνες που έχουν αποθηκευτεί στο SkyDrive"... Όταν όμως τις σβήνω αυτές από το τηλ σβήνονται και από το skydrive... Πως μπορώ να στέλνω εικόνες στο skydrive χωρίς να μένουν πουθενά στο κινητό παρά μόνο στο skydrive?

 

Και περί μπαταρίας:

Μη πιστέυεις ό,τι διαβάζεις :) Διμήμερο βγάζει αν κάνεις μόνο τα απαραίτητα.

 

Εμένα ικανοποιητική μου φαίνεται (όχι τέλεια αλλά οκ). Εδώ είναι την 3η-4η μέρα που είχα το κιν και έκανα ορθολογική χρήση. Αλλά με WiFi και κάμποσες φώτο (που δεν σταματάω) και παιχνιδάκια... Ενεργοποιημένο εννοείται το "Οικονομία μπαταρίας" το οποίο εκτός των άλλων απότι έχω καταλάβει κλείνει το wifi όταν δεν υπάρχει εφαρμογή που να το απαιτεί.

http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/bb456caa-404a-418c-bfbd-651243967f7f_zpsa887b1d6.png

 

Επίσης αποκλείστε τις εφαρμογές που εκτελούνται στο παρασκήνιο από τις ρυθμίσεις. Και μην αφήνετε ανοιχτά χωρίς λόγο bluetooth / NFC / WiFi κτλ κτλ... Ακόμα, και η "Γρήγορη Ματιά" απότι διάβασα τρώει κάμποση μπαταρία και το "διπλό άγγιγμα" για να ξεκλειδώσει η οθόνη... Προσωπικά μόνο το δεύτερο κράτησα και βρίσκω απαραίτητο... Αν τα κάνετε αυτά πιστεύω θα είστε κομπλέ..

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Απο το πρωί το κινητό ανοικτό,λίγα μηνύματα και 3 τέταρτα περίπου ομιλία.Δεδομενα κλειστά μέχρι τώρα.Δουλεψα το sport tracker μισή ώρα.Τωρα ανοικτό wifi,κατεβάζει ταινία και γραφω απο αυτο και η μπαταρία στο 58 τα εκατό.Η γρηγορη ματια,και το διπλο ταπ μόνιμα ανοικτά.....τωρα με το WiFi θα βουτήξει.Δεν υπάρχει θέμα με την αυτονομία νομίζω.οτι έχω δουλεψει μέχρι τώρα την ίδια απόδοση έχουν.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Απο το πρωί το κινητό ανοικτό,λίγα μηνύματα και 3 τέταρτα περίπου ομιλία.Δεδομενα κλειστά μέχρι τώρα.Δουλεψα το sport tracker μισή ώρα.Τωρα ανοικτό wifi,κατεβάζει ταινία και γραφω απο αυτο και η μπαταρία στο 58 τα εκατό.Η γρηγορη ματια,και το διπλο ταπ μόνιμα ανοικτά.....τωρα με το WiFi θα βουτήξει.Δεν υπάρχει θέμα με την αυτονομία νομίζω.οτι έχω δουλεψει μέχρι τώρα την ίδια απόδοση έχουν.

 

Όταν αποθηκεύω μια εικόνα στο skydrive μετά μου εμφανίζει έναν φάκελο στις εικόνες που λέγεται "Εικόνες που έχουν αποθηκευτεί στο SkyDrive"... Όταν όμως τις σβήνω αυτές από το τηλ σβήνονται και από το skydrive... Πως μπορώ να στέλνω εικόνες στο skydrive χωρίς να μένουν πουθενά στο κινητό παρά μόνο στο skydrive?

 

Και περί μπαταρίας:

 

 

Εμένα ικανοποιητική μου φαίνεται (όχι τέλεια αλλά οκ). Εδώ είναι την 3η-4η μέρα που είχα το κιν και έκανα ορθολογική χρήση. Αλλά με WiFi και κάμποσες φώτο (που δεν σταματάω) και παιχνιδάκια... Ενεργοποιημένο εννοείται το "Οικονομία μπαταρίας" το οποίο εκτός των άλλων απότι έχω καταλάβει κλείνει το wifi όταν δεν υπάρχει εφαρμογή που να το απαιτεί.

http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/bb456caa-404a-418c-bfbd-651243967f7f_zpsa887b1d6.png

 

Επίσης αποκλείστε τις εφαρμογές που εκτελούνται στο παρασκήνιο από τις ρυθμίσεις. Και μην αφήνετε ανοιχτά χωρίς λόγο bluetooth / NFC / WiFi κτλ κτλ... Ακόμα, και η "Γρήγορη Ματιά" απότι διάβασα τρώει κάμποση μπαταρία και το "διπλό άγγιγμα" για να ξεκλειδώσει η οθόνη... Προσωπικά μόνο το δεύτερο κράτησα και βρίσκω απαραίτητο... Αν τα κάνετε αυτά πιστεύω θα είστε κομπλέ..

 

Καλά παιδιά ούτε γι αστείο δεν έχω αυτά τα νούμερα, όπως είπα έχω κλειστά τα πάντα (Wifi κλπ. και όλα τα backround apps disabled, όπως και τα emails sync off) κι έχω σταθερά 3-4%/ώρα drain χωρίς να το ακουμπάω καν! Δηλαδή με απλούς υπολογισμούς αν το φορτίσω και το αφήσω στο γραφείο θα βγάλει ~30 ώρες...

Δεν ξέρω έχω απογοητευτεί πλήρως, δεν μου έχει ξανατύχει με κανένα τηλέφωνο αυτό το πράγμα κι ότι κι αν έκανα δεν υπάρχει η παραμικρή βελτίωση...

Για να καταλάβετε μήπως και σας έρθει καμιά ιδέα έχω εγκατεστημένα

-Τις περισσότερες Video/photo apps της Nokia από το Store αλλά δεν τις έχω ανοίξει καν ποτέ

-Τις 3 here εφαρμογές (Maps, drive+, transit)

-Skype (το αφαίρεσα για 1 μέρα αλλά καμία διαφορά στην μπαταρία)

-Viber (με backround service disabled)

-Εορτές (με backround service disabled)

-Bing Weather (με backround service disabled)

-App Deals (με backround service disabled)

-Insomnia (με backround service disabled)

-Old reader (με backround service disabled)

-Sysapp pusher

-Quick settings

και το Tripadvisor που ήταν προεγκατεστημένο στην συσκευή.

 

Οποιαδήποτε ιδέα/βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Edited by bad_freddy

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω μία από αυτές τις θήκες που είδα στο wpcentral. Έχει κανείς εμπειρία από τέτοια θήκη; Επίσης τα 12 δολάρια μεταφορικά μου φαίνονται τραβηγμένα από τα μαλλιά οπότε αν ενδιαφέρεται κάποιος από Θεσσαλονίκη ας στείλει π.μ. να παραγγείλουμε μαζί. Δεν ξέρω αν τώρα που πλακώσαμε πολλοί από την προσφορά της Vodafone κανονίσουμε και group buy. Αν την πάρω θα ενημερώσω με τις απόψεις μου.
Link to comment
Share on other sites

-Τις περισσότερες Video/photo apps της Nokia από το Store αλλά δεν τις έχω ανοίξει καν ποτέ

 

 

Οποιαδήποτε ιδέα/βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

'Ανοιξέ τες μήπως έχει φάει καμιά κόλλημα με την τοποθεσία...

Γενικά δεν δικαιολογούνται αυτά που αναφέρεις. Πόσο καιρό έχεις την συσκευή?

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατηρημενο πολλές φορές,με το WiFi και το navigation η μπαταρία κάνει Μπαντζι Τζαμπινγκ.χωρις αυτα όλα οκ!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ασφαλώς κ δεν δικαιολογούνται αυτά τα νούμερα που λες... Κάτι αλλο π ξέχασα να σου πω είναι να τσεκάρεις στις συνθετες ρυθμίσεις του wi-fi να κλείνει όταν σβήνει και η οθόνη... Αλλά με τα νούμερα που αναφέρεις καλύτερα πήγαινε για έναν έλεγχο...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ασφαλώς κ δεν δικαιολογούνται αυτά τα νούμερα που λες... Κάτι αλλο π ξέχασα να σου πω είναι να τσεκάρεις στις συνθετες ρυθμίσεις του wi-fi να κλείνει όταν σβήνει και η οθόνη... Αλλά με τα νούμερα που αναφέρεις καλύτερα πήγαινε για έναν έλεγχο...

 

Όχι να μην το κάνει αυτό Αλεξ... Δεν αξίζει. Η διαφορά είναι ελάχιστη ή και μηδαμηνή. Κάποιοι χρήστες κιόλας ανέφεραν ότι τρώει και περισσότερο...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αποφάσισα και γω να αποκτήσω το κινητό καθώς θεώρησα καλή ευκαιρία την τωρινή τιμή του.

Η συσκευή στιβαρή, πολύ ποιοτική κατασκευή, στο άσπρο χρώμα η αντίθεση που κάνει με τα κουμπιά, την οθόνη και τον φακό είναι καταπληκτική.

Μου άρεσε που έχει κάποια μικροπράγματα πρόσθετα στις ρυθμίσεις (σε σχέση πάντα με την προηγούμενη συσκευή μου).

Η οθόνη του (άποψή μου) είναι ένα πολύ μικρό κλικ κατώτερη στο απόλυτο μαύρο (ίσως και για αυτό διακρίνονται κηλίδες) και στην ένταση των χρωμάτων από τη super amoled, αλλά κιόλας συνήθισα τη διαφορά.

Για τις εφαρμογές της Nokia για την κάμερα ότι και καλό να πεις λίγο είναι! Παρατήρησα ότι στο αυτόματο βγάζει σχετικά μέτριες φωτογραφίες, αλλά εάν αρχίσεις και "πειράζεις" τις ρυθμίσεις το αποτέλεσμα εκτοξεύεται στο απίθανο.

Για την μπαταρία ενός smartphone ποτέ δεν είχα μεγάλες προσδοκίες, οπότε δεν έπεσα ποτέ και από τα σύννεφα. Πάντως, μεγάλη διάρκεια ζωής μπαταρίας έχω παρατηρήσει μόνο σε custom rom σε android συσκευές (οι stock rom σε όλα τα λειτουργικά δεν κάνουν τη διαχείριση ενέργειας που θα μπορούσαν).

 

*Παρατήρησα ένα μικρό bug στο store (συνέβη ελάχιστες φορές). Είμαι στην αναζήτηση μια εφαρμογής και στο πεδίο της αναζήτησης έχω γραμμένο ήδη ένα όνομα εφαρμογής. Στη συνέχεια πατάω backspace για να σβήσω το όνομα και αργεί περίπου 5 δευτερόλεπτα να γίνει η διαγραφή (να εκτελεστεί η εντολή που έδωσα στο κουμπί)... Ελπίζω να ήταν τυχαίο και να μην ξανασυμβεί.

*Επίσης, ελάχιστες φορές, παρόλο που έχω ενεργοποιημένη την υψηλή ευαισθησία οθόνης, χρειάζεται και δεύτερο άγγιγμα για να πιάσει η οθόνη (στο Ativ κάποιες φορές έπιανε χιλιοστά πριν πατήσω την οθόνη).

Link to comment
Share on other sites

*Επίσης, ελάχιστες φορές, παρόλο που έχω ενεργοποιημένη την υψηλή ευαισθησία οθόνης, χρειάζεται και δεύτερο άγγιγμα για να πιάσει η οθόνη (στο Ativ κάποιες φορές έπιανε χιλιοστά πριν πατήσω την οθόνη).

 

Σου χρειάζεται η υψηλή ευαισθησία? Το δουλεύεις με γάντια? Αν δεν σου χρειάζεται απενεργοποίησέ την...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Όχι να μην το κάνει αυτό Αλεξ... Δεν αξίζει. Η διαφορά είναι ελάχιστη ή και μηδαμηνή. Κάποιοι χρήστες κιόλας ανέφεραν ότι τρώει και περισσότερο...

 

 

Οκ δεν το ήξερα... Στο Wpcentral ανακοίνωσε το viber ότι υπάρχουν κάποια θέματα με τις ειδοποιήσεις κ θα βγει update στις επόμενες εβδομάδες... Κ μετά σαν πρόχειρη λύση είπαν να αφήνουμε το WiFi ανοιχτό (απο την ρύθμιση που είπα) αλλά θα τρωει μπαταρία...

 

EDIT: Μιας και μπήκα από τον υπολογιστή παραθέτω την απάντηση του Vber Team στο WPCentral.com σχετικά με το θέμα:

 

Hi!

When using Microsoft Windows Phone you may encounter sporadic delays in receiving call notifications. This generally occurs when the device is in standby mode or when the screen is timed out.

This is a known issue and we are working together with Microsoft to correct it. A new version should be released in the upcoming weeks.

 

You may reduce the notification miss frequency by doing the following:

 

1. Open your phone's settings

2. Go to Wi-Fi

3. Tap on Advanced

4. Select Keep Wi-Fi on when screen times out

Please note that this option will affect your battery consumption.

 

Sorry for the inconvenience and hope to have a solution in the future.

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Οκ δεν το ήξερα... Στο Wpcentral ανακοίνωσε το viber ότι υπάρχουν κάποια θέματα με τις ειδοποιήσεις κ θα βγει update στις επόμενες εβδομάδες... Κ μετά σαν πρόχειρη λύση είπαν να αφήνουμε το WiFi ανοιχτό (απο την ρύθμιση που είπα) αλλά θα τρωει μπαταρία...

 

EDIT: Μιας και μπήκα από τον υπολογιστή παραθέτω την απάντηση του Vber Team στο WPCentral.com σχετικά με το θέμα:

 

Ε, καλα, οχι και sporadic...

 

Εγω αν δεν ειμαι μεσα στην εφαρμογη μηνυμα δε λαμβανω.

 

Anyway, ας το διορθωσουν και ολα καλα...

 

Καποιοι λενε οτι το θεμα ανεκυψε με τη black της nokia.

 

Θα ειχε ενδιαφερον να μας πει καποιος με ativ ή htc(ή huawei αν υπαρχει) αν εχει το ιδιο προβλημα(αφου αυτα δεν παιρνουν τη black που ειναι nokia exclusive).

Edited by keraynopoylos
Link to comment
Share on other sites

(αφου αυτα δεν παιρνουν τη black που ειναι nokia exclusive)

 

Η τελευταία έκδοση των Windows Phone 8 είναι η GDR3 σε HTC, Samsung και Nokia. Απλά η Nokia της δίνει την ονομασία black, όπως στη GDR2 την ονομασία amber.

Link to comment
Share on other sites

'Ανοιξέ τες μήπως έχει φάει καμιά κόλλημα με την τοποθεσία...

Γενικά δεν δικαιολογούνται αυτά που αναφέρεις. Πόσο καιρό έχεις την συσκευή?

 

Θα το τσεκάρω αυτό με τις εφαρμογές της nokia αν και το έχω κάνει κάμποσα restart γενικά για διάφορους λόγους (μέχρι και soft reset έκανα χτες μόλις το έβγαλα από την φόρτιση, χωρίς αποτέλεσμα).

Προς το παρόν το ξαναφόρτισα και έκανα unpin όσα tiles εφαρμογών είχα εγκαταστήσει μήπως έχει φάει κανένα σκάλωμα κάποιο από αυτά.

Το κινητό το πήρα την Τρίτη με την προσφορά της Vodafone, αύριο δηλαδή κλείνω εβδομάδα.

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

1. Όντως υπάρχει το πρόβλημα στον task manager με την ποιότητα των εικονιδίων και είναι και πολύ πιο σοβαρό απ ότι περίμενα!:mad:

2. Το temple run 2 κολλάει...:mad:

 

Ελπίζω να περιοριστούμε σε αυτά... (Αυτά τα προβλήματα δεν υπήρχαν στο Ativ S με την τελευταία ενημέρωση λογισμικού)

Link to comment
Share on other sites

1. Όντως υπάρχει το πρόβλημα στον task manager με την ποιότητα των εικονιδίων και είναι και πολύ πιο σοβαρό απ ότι περίμενα!:mad:

2. Το temple run 2 κολλάει...:mad:

 

Ελπίζω να περιοριστούμε σε αυτά... (Αυτά τα προβλήματα δεν υπήρχαν στο Ativ S με την τελευταία ενημέρωση λογισμικού)

 

Κολλάει το Temple Run 2 στο Lumia 1020 ? WTF?! :confused:

Θα το δοκιμάσω μόλις επιστρέψω πίσω στο χωριό την πέμπτη!

Δεν είναι δυνατόν 2πύρινο με 2gb ram να κολάει... :blink:

 

Μετά την αναβάθμιση έγιναν αυτά η υπήρχαν ? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το τηλ δεν είναι για παιχνίδια ρουφάει την μπαταρία σε δευτερόλεπτα και επίσης θερμαίνεται ενοχλητικά. ...
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Ε καλά .., το ότι κολλάει ένα παιχνίδι, δεν φταίει πάντα το λειτουργικό ή οι πυρήνες, αλλά και το ίδιο το πρόγραμμα/ή παιχνίδι! Θα το δοκιμάσω και γω μετά γιατί το φορτίζω, αλλά απ' ότι θυμάμαι το συγκεκριμένο παιχνίδι έχει και ένα θέμα ότι δεν σώνει καθόλου αυτά που κάνεις! Άρα ας βρίσουμε τον προγραμματιστή και όχι το κινητό!!:p

Το άλλο το πρόβλημα με τα εικονίδια δεν το κατάλαβα! Ποιο είναι το θέμα ακριβώς?

Να πω για την μπαταρία, μιας και έχουν περάσει ΠΟΛΛΑ κινητά από τα χέρια μου! Εγώ προσωπικά είναι πολύ ευχαριστημένος μιας και μου βγάζει για πλάκα μιάμιση μέρα μέχρι να πάει 10%, με αρκετό σκάλισμα, πλοήγηση, φωτογραφίες με φλας, μεταφορά εικόνων με bt, τρέιλερς έργων, λίγα παιχνίδια και κτλ κτλ. Δεν το περίμενα ότι θα κράταγε τόσο! Την ίδια χρήση κάνω με το optimus g και την δια μέρα το βράδυ το έχω στην πρίζα!

Ωστόσο με προβληματίζει το γεγονός ότι διαβάζω από πολλούς για τρελό battery drain και έχω την εντύπωση πως μέσα στην προφορά των 2 κινητών (1020, 925), έβαλαν και πολλά προβληματικά! Θα σας πω που το στηρίζω!

Στο 925 της γυναίκας, στις πρώτες 3 μέρες είχα τρελό battery drain! Μιλάω για λεπτό και 1% !!:blink: Το αφήναμε το βράδυ με 100% μπαταρία και ΌΛΑ κλειστά και το πρωί είχε κλείσει από μπαταρία! Εννοείτε χωρίς πολλά πολλά, το γύρισα με DOA στην Βόντα και στο καπάκι , χωρίς πως και γιατί μου έδωσαν καινούργιο σφραγισμένο! Με τα ίδια προγράμματα, ίδιες φορτίσεις και ίδια χρήση, το καινούργιο 925 συμπεριφέρεται άψογα! Χθες το βράδυ το άφησα ανοιχτό με 54% μπαταρία και το πρωί ήταν 53% ! Και γενικά, ακόμα και με βαριά χρήση η μπαταρία βγάζει άνετα μια μέρα!

Μακάρι να κάνω λάθος, αλλά έχω την εντύπωση ότι μπορεί να υπάρχει θέμα με ελαττωματικές μπαταρίες!

Βέβαια μπορεί να είναι και θέμα λογισμικού και να μην έχει "κάτσει" καλά το """πειραγμένο""" λογισμικό της Βόντα , στην προσπάθειά της να βάλει το σήμα της στην αρχή και να βγάλει το Data Sense και από τα 2 κινητά! Στο 925 το έβγαλε τελείως από την αρχή, στο 1020 κάτι πήγε στραβά και το άφησαν (έχει απολυθεί εννοείτε ο συγκεκριμένος προγραμματιστής), αλλά απ' ότι διαβάζω αν κάνεις hard reset το χάνεις!

Link to comment
Share on other sites

καλα σε μενα και μιση ωρα με 40 λεπτα στο 9gag (την εφαρμογη) το κινητο βραζει και χανει και 30% μπαταρια.Επισης κανα 10λεπτο βιντεο που τραβουσα εβρασε

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...