Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το LG Optimus G ( E975 )


taxudromos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω κάτσει με στοκ κερνελ. Ο Viper είναι πολύ καλός και γρήγορος. Πολλοί λένε πως είναι πιο γρήγορος και battery friendly από τον στοκ. Το θέμα είναι πως πρέπει να κάνεις κάποια mods για να δουλέψει με το e975. Αν μπεις στο thread του στις τελευταίες σελίδες θα βγάλεις άκρη.

 

Ενα link σε παρακαλω ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 117
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα!

Σκέφτομαι πολύ τον τελευταίο καιρό την αγορά του Optimus G από το merimobiles τώρα που βγαίνει στα 213 ευρώ καινούριο.Είμαι κάτοχός ενός Huawei Ascend P6 το οποίο ενώ μου αρέσει παρα πολύ,έχει το αρνητικό ότι δεν υπάρχει επίσημη υποστήριξη από Cyanogenmod,κάτι που βαζω σε όλες μου τις συσκευές.Το ερώτημά μου είναι αφότου έχω διαβάσει ολο το thread:

1ον:αν με το φλασαρισμα από το f180 σε E975 δεν θα λειτουργεί καθόλου το ραδιόφωνο της συσκευής

και 2ον:Αν θα πρέπει πρώτα να φλασαριστει σε Ε975 και μετά να περαστεί η Cyanogenmod.

Επίσης για τους κατόχους της συσκευής,από τη διάρκεια της μπαταρίας είστε ευχαριστημένοι;Το Ascend P6 αποδίδει πολύ εύκολα 1,5 μέρα και παραπάνω.

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα!

Σκέφτομαι πολύ τον τελευταίο καιρό την αγορά του Optimus G από το merimobiles τώρα που βγαίνει στα 213 ευρώ καινούριο.Είμαι κάτοχός ενός Huawei Ascend P6 το οποίο ενώ μου αρέσει παρα πολύ,έχει το αρνητικό ότι δεν υπάρχει επίσημη υποστήριξη από Cyanogenmod,κάτι που βαζω σε όλες μου τις συσκευές.Το ερώτημά μου είναι αφότου έχω διαβάσει ολο το thread:

1ον:αν με το φλασαρισμα από το f180 σε E975 δεν θα λειτουργεί καθόλου το ραδιόφωνο της συσκευής

και 2ον:Αν θα πρέπει πρώτα να φλασαριστει σε Ε975 και μετά να περαστεί η Cyanogenmod.

Επίσης για τους κατόχους της συσκευής,από τη διάρκεια της μπαταρίας είστε ευχαριστημένοι;Το Ascend P6 αποδίδει πολύ εύκολα 1,5 μέρα και παραπάνω.

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας!

 

Τέλειο το κινητο.. με CM 11 ΤΟ ΠΟΛΥ 2 ωρες οθονη εφτανε... μην το δοκιμασεις ΚΑΝ... με πιο παλιες εκδοσεις η αληθεια ειναι ΔΕΝ δοκιμασα αλλα θα ηθελα... καμια 4.3 ή 4.2.2 ας πουμε...

 

Ειμαι με Stock ROM 4.1.2 τωρα και εχω 2 ωρες οθονη και ακομα 40% μπαταρια... ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΟ θα ελεγα... οσο τουμπανο & γρηγορο ειναι το κινητο τοσο απογοητευτικη ειναι η μπαταρια... θα ποσταρω αυριο μολις φτασει 1% η μπαταρια αποτελεσματα....

 

Και θα ηθελα γνωμες κανενος αν εχει δοκιμασει καμια CM εκτος Kit Kat

 

Edit: Κατέβασα ήδη CM 4.2.2 Και 4.3 Stable... Αυριο μολις τελειωσει η μπαταρια τις δοκιμαζω

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Τέλειο το κινητο.. με CM 11 ΤΟ ΠΟΛΥ 2 ωρες οθονη εφτανε... μην το δοκιμασεις ΚΑΝ... με πιο παλιες εκδοσεις η αληθεια ειναι ΔΕΝ δοκιμασα αλλα θα ηθελα... καμια 4.3 ή 4.2.2 ας πουμε...

 

Ειμαι με Stock ROM 4.1.2 τωρα και εχω 2 ωρες οθονη και ακομα 40% μπαταρια... ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΟ θα ελεγα... οσο τουμπανο & γρηγορο ειναι το κινητο τοσο απογοητευτικη ειναι η μπαταρια... θα ποσταρω αυριο μολις φτασει 1% η μπαταρια αποτελεσματα....

 

Και θα ηθελα γνωμες κανενος αν εχει δοκιμασει καμια CM εκτος Kit Kat

 

Edit: Κατέβασα ήδη CM 4.2.2 Και 4.3 Stable... Αυριο μολις τελειωσει η μπαταρια τις δοκιμαζω

 

Ευχαριστω για την ενημερωση!Με το ραδιοφωνο του κινητου τι γινεται;Λειτουργει μετα το φλασαρισμα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την ενημερωση!Με το ραδιοφωνο του κινητου τι γινεται;Λειτουργει μετα το φλασαρισμα;

 

Δεν γνωριζω δεν το χρησιμοποιω, ασε που με τη CM Δεν εχει radio καν

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ευχαριστω για την ενημερωση!Με το ραδιοφωνο του κινητου τι γινεται;Λειτουργει μετα το φλασαρισμα;

Δεν έχει ραδιόφωνο FM το F180, οπότε και δεν λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω δεν το χρησιμοποιω, ασε που με τη CM Δεν εχει radio καν

 

Αν φορτώσεις ένα module για ράδιο μέσω του f93 τότε έχεις μια χαρά αξιοπρεπές ράδιο μέσω του spirit. Το έχω κάνει με την τελευταία PA την οποία και έχω συμπαθήσει πολύ. :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχει δοκιμασει κανεις την τελευταια cm11? (20140227)

Θα κανω full backup σημερα μετα απο πολλες μερες και λεω να την περασω για δοκιμη. Να εχω και αφορμη να περασω την 10i μετα αν ειναι χαλι μαυρο οπως του houston κλπ :p

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω εντυπώσεις!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

1η εντυπωση σε σχεση με τις υπολοιπες:

Αυτη δουλευει :lol:

 

Θα δειξει πως θα παει βεβαια. Προς το παρον φαινεται μια χαρα!

Δυο θεματα ως τωρα.

1. Δεν κλεινει το nfc για καποιο λογο

2. Δειχνει 8mp στην καμερα και οχι 13. Λογο κερνελ φανταζομαι, no big deal.

 

Θα την κρατησω να δω πως θα παει παντως.

 

ps

Οπως ξερετε το G δε νιωθει απο recovery κλπ. Για να την περασω χρειαστηκε ταμα και κατι αλλα :p

Στο τελος με αρκετη προσπαθεια μπηκε με το τελευταιο touch recovery.

 

edit

εκλεισε κανονικα το nfc. Ενα restart ηθελε απλα.

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να σε πω την αλήθεια περιμένω να του βάλω sailfish...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις τίποτα Πέτρο! Ευτυχώς πέρασα cm και δεν το άφησα στοκ όταν το φλασαρα (είχα ενα soft brick :lol: ).

Σφαίρα το g. Καμια σχέση με τις προηγούμενες. Bug δεν βρίσκω πλέον.

Το NFC κλείνει, η κάμερα δείχνει κανονικά 13mp.

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις τίποτα Πέτρο! Ευτυχώς πέρασα cm και δεν το άφησα στοκ όταν το φλασαρα (είχα ενα soft brick :lol: ).

Σφαίρα το g. Καμια σχέση με τις προηγούμενες. Bug δεν βρίσκω πλέον.

Το NFC κλείνει, η κάμερα δείχνει κανονικά 13mp.

 

Είσαι με τον στοκ κέρνελ ή του πέρασες κανένα άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις τίποτα Πέτρο! Ευτυχώς πέρασα cm και δεν το άφησα στοκ όταν το φλασαρα (είχα ενα soft brick :lol: ).

Σφαίρα το g. Καμια σχέση με τις προηγούμενες. Bug δεν βρίσκω πλέον.

Το NFC κλείνει, η κάμερα δείχνει κανονικά 13mp.

 

Ποια ακριβώς CM έβαλες;

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να περάσω CM.. Την ρομ την βρήκα αν ξέρει κάποιος ας μας πει και ποια Gapps.?? Και κάτι ακόμα είναι σταθερή? Camera, gps, και 4G λειτουργούν κανονικά?
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να περάσω CM.. Την ρομ την βρήκα αν ξέρει κάποιος ας μας πει και ποια Gapps.?? Και κάτι ακόμα είναι σταθερή? Camera, gps, και 4G λειτουργούν κανονικά?

 

Το standard πακέτο από εδώ http://goo.im/devs/BaNkS/GApps/4.4.2

 

Το 4g δεν το δοκίμασα. Για κάμερα χρησιμοποιώ το procapture.

Link to comment
Share on other sites

bootloops με την τελευταια cm.. Μια snapshot που βγηκε πριν λιγο.

Τι θελω και περναω αλλες περα απο nightlies? Παντα αυτες δουλευουν πενα :p

Link to comment
Share on other sites

Χαχα με snapshot που υποτίθεται είναι πιο σταθερή ?? Οξύμωρο :p

 

Αλήθεια με τα known Issues που αναφέρονται στην επίσημη σελίδα της CM τι γίνεται?

Συνεχίζουν αυτά της 10.2 και στην 11? Γιατί τώρα τελευταία την πέρασα σε ένα παλιό tablet και ένα κινητό και με τρώει το χέρι μου και στο G :D

Link to comment
Share on other sites

Ξαναγύρισα στον ταχύτατο και σταθερότατο συνδυασμό της savvy + viper. Καλή χρυσή και γρήγορη η cm11 αλλά τα bugs της είναι κάτι περισσότερο από ενοχλητικά. Με τις τελευταίες nightlies (νομίζω από την 03/04 και μετά) είχα χάλια ποιότητα ήχου στην κλήση και ο άλλος δεν με άκουγε καθόλου καλά.

 

Επίσης διάβασα ότι ετοιμάζουν να κάνουν port από την sprint έκδοση του κινητού μας την ported aosp του nexus 4 (port στο port) η οποία διαβάζω είναι ότι πιο κοντινό σε εμπειρία nexus.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2370804&page=51

Link to comment
Share on other sites

και εγω με cm χωρις να εχω συναντησει προβληματα ως τωρα ..νυχτερινη 9-3...

 

Και εγώ με snapshot M3 και με Μ4 (τελευταία) είμαι πολύ ευχαριστημένος. Βασικά θεωρώ ότι είναι οι πιο stable ΚΙTKAT Roms που υπάρχουν εκεί έξω. Για τον φίλο πιο πάνω με τα Bootloops ας δοκιμάσει να ξαναφλασσαρει με άλλο RECOVERY.

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...