Jump to content

Lenovo P780


alexandrosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Σε ευχαριστώ, το κατέβασα, το έβαλα χύμα στην SD ζιπαρισμένο όπως ήταν, το έκανα install σe Recovery mode και μετά reboot το κινητό αλλά δεν είδα καμμία αλλαγή. Υπάρχει λάθος στην διαδικασία που ακολούθησα; - σημείωση δεν έκανα wipe ούτε πριν ούτε μετά την εγκατάσταση... Τέλος υποθέτω ότι ο συγκεκριμένος Driver δουλεύει και με την S116 rom γιατί πριν τον εγκαταστήσω έκανα restore στην S116 από SXLrom.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ, το κατέβασα, το έβαλα χύμα στην SD ζιπαρισμένο όπως ήταν, το έκανα install σe Recovery mode και μετά reboot το κινητό αλλά δεν είδα καμμία αλλαγή. Υπάρχει λάθος στην διαδικασία που ακολούθησα; - σημείωση δεν έκανα wipe ούτε πριν ούτε μετά την εγκατάσταση... Τέλος υποθέτω ότι ο συγκεκριμένος Driver δουλεύει και με την S116 rom γιατί πριν τον εγκαταστήσω έκανα restore στην S116 από SXLrom.

 

Μιχάλη, Μιχάλη... τι είπαμε; Πριν και μετά από οποιαδήποτε εγκατάσταση κάνουμε ΟΛΑ τα wipe.

Κανε ένα restore την s116 . Έπειτα μπες πάλι recovery, κανε όλα τα wipe (wipe data /factory reset-wipe cache - wipe dalvik cache) και έπειτα ξαναφλάσαρε την SXLROM. Αφού τελειώσει θα κάνεις και το wipe cache /dalvik που σου προτείνει και μετά reboot.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη, Μιχάλη... τι είπαμε; Πριν και μετά από οποιαδήποτε εγκατάσταση κάνουμε ΟΛΑ τα wipe.

Κανε ένα restore την s116 . Έπειτα μπες πάλι recovery, κανε όλα τα wipe (wipe data /factory reset-wipe cache - wipe dalvik cache) και έπειτα ξαναφλάσαρε την SXLROM. Αφού τελειώσει θα κάνεις και το wipe cache /dalvik που σου προτείνει και μετά reboot.

 

Καλησπέρα δημιουργήθηκε μια μικρή παρεξήγηση την ρομ την εγκατέστησα σωστά (έκανα όλα τα wipe) και λειτούργησε σωστά και η κάμερα απλά δεν είδα βελτίωση στο σήμα.

Στη συνέχεια εγκατέστησα το μόντεμ V51+S820 που μου πρότεινε ο papg - σε αυτή την εγκατάσταση δεν έκανα wipe, όχι στην εγκατάσταση της ρομ. Επειδή παλι δεν είδα καμμία βελτίωση, πλέον δεν έχω καθόλου σήμα σε καμμία sim, αποφάσισα να δοκιμάσω και την vibe που μου πρότεινε στο Forum o aloialone. To πρόβλημά μου τώρα είναι ότι μετά το reboot το κινητό εδώ και δέκα λεπτά προσπαθεί ν' ανοίξει αλλά μάταια προφανώς τα έκανα σαλάτα, τι κάνω τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα δημιουργήθηκε μια μικρή παρεξήγηση την ρομ την εγκατέστησα σωστά (έκανα όλα τα wipe) και λειτούργησε σωστά και η κάμερα απλά δεν είδα βελτίωση στο σήμα.

Στη συνέχεια εγκατέστησα το μόντεμ V51+S820 που μου πρότεινε ο papg - σε αυτή την εγκατάσταση δεν έκανα wipe, όχι στην εγκατάσταση της ρομ. Επειδή παλι δεν είδα καμμία βελτίωση, πλέον δεν έχω καθόλου σήμα σε καμμία sim, αποφάσισα να δοκιμάσω και την vibe που μου πρότεινε στο Forum o aloialone. To πρόβλημά μου τώρα είναι ότι μετά το reboot το κινητό εδώ και δέκα λεπτά προσπαθεί ν' ανοίξει αλλά μάταια προφανώς τα έκανα σαλάτα, τι κάνω τώρα;

 

Η vibe εχουμε γραψει οτι μπορεις να την βαλεις μονο πανω απο την S135 .Καλο ειναι να ρίξεις μια ματια σε λιγες σελιδες πιο πισω οποτε να βρεις και πιο ευκολα λυσεις στα προβληματα σου. Βρες το λινκ που εχουμε βαλει της 135 και φλασαρε την με flashtool

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα δημιουργήθηκε μια μικρή παρεξήγηση την ρομ την εγκατέστησα σωστά (έκανα όλα τα wipe) και λειτούργησε σωστά και η κάμερα απλά δεν είδα βελτίωση στο σήμα.

Στη συνέχεια εγκατέστησα το μόντεμ V51+S820 που μου πρότεινε ο papg - σε αυτή την εγκατάσταση δεν έκανα wipe, όχι στην εγκατάσταση της ρομ. Επειδή παλι δεν είδα καμμία βελτίωση, πλέον δεν έχω καθόλου σήμα σε καμμία sim, αποφάσισα να δοκιμάσω και την vibe που μου πρότεινε στο Forum o aloialone. To πρόβλημά μου τώρα είναι ότι μετά το reboot το κινητό εδώ και δέκα λεπτά προσπαθεί ν' ανοίξει αλλά μάταια προφανώς τα έκανα σαλάτα, τι κάνω τώρα;

Ok.Αν προσπάθησες να φλασάρεις την vibe μέσω recovery πάνω από την SXLROM δεν θα σου κάτσει. Περνάει πανω από την S135. Πρέπει να φλασάρεις την S135 με flashtool κι έπειτα μπορείς μέσω recovery να φλασάρεις την vibe. Υπάρχουν όλες στο forum. Ψάξε.

EDIT: Απάντησε ο aloialone. Με πρόλαβε....

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Ok.Αν προσπάθησες να φλασάρεις την vibe μέσω recovery πάνω από την SXLROM δεν θα σου κάτσει. Περνάει πανω από την S135. Πρέπει να φλασάρεις την S135 με flashtool κι έπειτα μπορείς μέσω recovery να φλασάρεις την vibe. Υπάρχουν όλες στο forum. Ψάξε.

EDIT: Απάντησε ο aloialone. Με πρόλαβε....

 

Παιδια ευχαριστώ πραγματικά, έψαξα, βρήκα, προσπάθησα και τα κατάφερα, πέρασα με flash tool πρώτα την 125 μετά την 135 αλλά σε καμμία δεν είδα αποτέλεσμα εξακολουθώ να μην έχω σήμα ειλικρινά πιστεύω ότι ούτε με την vibe θα δω αποτέλεσμα, νομίζω πως είναι θέμα hardware τι να πώ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστώ πραγματικά, έψαξα, βρήκα, προσπάθησα και τα κατάφερα, πέρασα με flash tool πρώτα την 125 μετά την 135 αλλά σε καμμία δεν είδα αποτέλεσμα εξακολουθώ να μην έχω σήμα ειλικρινά πιστεύω ότι ούτε με την vibe θα δω αποτέλεσμα, νομίζω πως είναι θέμα hardware τι να πώ...

 

Με την VIBE 1347 που εχω μεσα ειναι οτι καλυτερο εχω περασει.

Το μονο που ισως σε ενοχλησει ειναι το οτι ειναι μονο Αγγλικα/Κινεζικα.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστώ πραγματικά, έψαξα, βρήκα, προσπάθησα και τα κατάφερα, πέρασα με flash tool πρώτα την 125 μετά την 135 αλλά σε καμμία δεν είδα αποτέλεσμα εξακολουθώ να μην έχω σήμα ειλικρινά πιστεύω ότι ούτε με την vibe θα δω αποτέλεσμα, νομίζω πως είναι θέμα hardware τι να πώ...

 

Μιχάλη, κάτι τελευταίο. Αν έχεις εγκατεστημενο το mobile uncle tools, άνοιξε το, πήγαινε engineer mode-engineer mode(mtk) - telephony - band mode και δες ποιες μπάντες είναι ενεργοποιημενες και στις 2 sim. Αν μπορούσες να ανεβάσεις ένα screenshot θα ήταν καλύτερα. Έτσι για να φύγει και αυτή η απορία.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη, κάτι τελευταίο. Αν έχεις εγκατεστημενο το mobile uncle tools, άνοιξε το, πήγαινε engineer mode-engineer mode(mtk) - telephony - band mode και δες ποιες μπάντες είναι ενεργοποιημενες και στις 2 sim. Αν μπορούσες να ανεβάσεις ένα screenshot θα ήταν καλύτερα. Έτσι για να φύγει και αυτή η απορία.

 

SIM 1:

GSM MODE: EGSM900, DCS1800, PCS1900, GSM850

UMTS MODE: WCDMA-IMT-2000

 

SIM 2:

GSM MODE: EGSM900, DCS1800, PCS1900, GSM850

Link to comment
Share on other sites

SIM 1:

GSM MODE: EGSM900, DCS1800, PCS1900, GSM850

UMTS MODE: WCDMA-IMT-2000

 

SIM 2:

GSM MODE: EGSM900, DCS1800, PCS1900, GSM850

Ok,κι εδώ καλά είναι.

Τι να σου πω,φίλε,δεν μου έρχεται κάτι άλλο.

Στείλε μνμ στο κατάστημα για επιστροφή.Δεν μπορεί τόσες ρομ να έχουν πρόβλημα.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπερα μου σε ολους.

Χρονια πολλα και Καλη Χρονια να εχουμε με Υγεια.

Εχω το Lenovo P780 και θα ηθελα να το κανω root,αλλα δεν ξερω πως,μπορει καποιος να μου δειξει τα φωτα του?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Και μένα δε δουλεύει πια το link που μου είχαν δώσει...

 

Την έχω κρατήσει όμως. Θα την ανεβάσω σε filesharing την Τρίτη που θα είμαι στη δουλειά γιατί από σπίτι έχω χάλια upload

Οκ θα περιμένω, θέλω να την έχω για καλό και για κακό

Την καλησπερα μου σε ολους.

Χρονια πολλα και Καλη Χρονια να εχουμε με Υγεια.

Εχω το Lenovo P780 και θα ηθελα να το κανω root,αλλα δεν ξερω πως,μπορει καποιος να μου δειξει τα φωτα του?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Δοκίμασε με το framaroot (google it)

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=381850 Να και μια καλη ειδηση για ολους εμας....απο τη στιγμη που θα ερθουν θεωρω οτι ολες οι viberom πλεον θα υποστηριζουν κανονικα playstore οπως γινεται ετσι και αλλιως ηδη με τα tablet της λενοβο στην Ελλαδα
Link to comment
Share on other sites

Lenovo P780 VIBE1401 Developer Edition 2014.0102 update the original flavor ROOT card Brush Pack 0102

 

Links: http://pan.baidu.com/s/1kTynzOb Password: cl7f

 

Τη δοκιμασες ???

Εβαλα την S125 ....το μοντεμ V51 και βλεπω οτι παει καλα.

Το μονο που με χαλαει ειναι αυτο που ειχα πει και πιο παλια.....βγαζει την περιοχη στην κληση στα κινεζικα.

Ισως δοκιμασω και την SLX καποια στιγμη

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα περιμένω, θέλω να την έχω για καλό και για κακό

 

Δοκίμασε με το framaroot (google it)

 

Το εκανα root με το MTKdroidTools,ευκολα και απλα.

Η Lenovo εχει καποιο ειδικο προγραμμα για να αλλαξεις την ROM?

Link to comment
Share on other sites

Τη δοκιμασες ???

Εβαλα την S125 ....το μοντεμ V51 και βλεπω οτι παει καλα.

Το μονο που με χαλαει ειναι αυτο που ειχα πει και πιο παλια.....βγαζει την περιοχη στην κληση στα κινεζικα.

Ισως δοκιμασω και την SLX καποια στιγμη

Την δοκιμασα ειναι πολυ καλη αλλα ρε ****το παλι μου εκανε οτι και η 1347... Πηγα να ανοιξω την καμερα και κολλησε και επρεπε να κανω restart. Οποτε ξανα γυρισα στην s135. Εγγυηση.

Το εκανα root με το MTKdroidTools,ευκολα και απλα.

Η Lenovo εχει καποιο ειδικο προγραμμα για να αλλαξεις την ROM?

 

Harrys μην περιμενεις απαντηση σε αυτη την ερωτηση. Αν θες διαβασε το θεμα απο το τελος προς την αρχη και θα βρεις την απαντηση σε καθε σου ερωτηση.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Ok,κι εδώ καλά είναι.

Τι να σου πω,φίλε,δεν μου έρχεται κάτι άλλο.

Στείλε μνμ στο κατάστημα για επιστροφή.Δεν μπορεί τόσες ρομ να έχουν πρόβλημα.

 

Το έκανα κι αυτό, περιμένω απάντηση από το κατάστημα τώρα, για την ώρα επέστρεψα στην s119 και modem το V23.modem.S920 , μόνο στο μπαλκόνι έχω σήμα 1 με 2 γραμμες κι αυτό ασταθές. Δεν ξέρω εαν πρέπει να δοκιμάσω και την Vibe, τι να πω; άλλαξα 5 rom και 5 modem...

Ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια, σε λίγο θα γίνω Android Expert !!!

Εαν κάποιος έχει κάποια άλλη ιδέα είναι καλοδεχούμενη.

 

καλησπέρα φίλε Harrys1313, υπομονή θέλει το πράγμα, για αρχή πάντως ακολούθησε τα δύο link στην υπογραφή του aloialone, ρίξε μια ματιά κι εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2553725

και πιστεύω ότι σιγά σιγά θα βγάλεις άκρη.

Καλή τύχη!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενδιαφέρομαι να το αγορασω...είμαι αναμεσα σε αυτό και στο xiaomi red rice απλα με χαλαει η οθονη του δευτερου.Στο Lenovo ειχατε καποιο σοβαρο πρόβλημα εκτος από το παλικαρι που δεν ειχε σημα?Μονο αυτό με τρενρει από το να το παραγγειλω......εσεις τι λετε?
Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

.... για την ώρα επέστρεψα στην s119 και modem το V23.modem.S920 ,

 

 

Το μοντεμ V51 το δοκιμασες ?

Αυτη τι στιγμη εχω πανω την S125 με το V51 modem και ειναι μια χαρα.

Κανε και μια δοκιμη στην VIBE ROM 1345. Την ειχα φορεσει και πιστευω οτι ειναι

παρα πολυ καλη. Να ξερεις ομως οτι δεν εχει Ελληνικα.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενδιαφέρομαι να το αγορασω...είμαι αναμεσα σε αυτό και στο xiaomi red rice απλα με χαλαει η οθονη του δευτερου.Στο Lenovo ειχατε καποιο σοβαρο πρόβλημα εκτος από το παλικαρι που δεν ειχε σημα?Μονο αυτό με τρενρει από το να το παραγγειλω......εσεις τι λετε?

 

Χτυπα το, χωρίς δεύτερη σκέψη :lol:

Το τηλέφωνο για τα χρήματα που κοστίζει είναι ο ορισμός του value for money .

Η μπαταρία του είναι κορυφή, θα ξεχνάς που έχεις τον φορτιστή και επιπλέον με τον επεξεργαστή που φοράει δεν μπορείς να το brickαρεις με τίποτα :p

Κι αν θες του καρφώνεις επάνω την miui. Αυτή έχω εγώ αυτό το διάστημα.

Αν έπαιρνα xiaomi, θα έπαιρνα το mi3. Αν είχα τα λεφτά :p:lol:

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόση ώρα χρειάζεται για να φορτίσει πλήρως η συσκευή αν η μπαταρία είναι πχ στο 10% ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρονια πολλά!

Να ρωτησω κατι ρε παιδια....εγω αγορασα το κινητο αυτο απο το minideal μου το στειλανε με ελληνικη γλωσσα ολα καλα...τελειο το κινητο αλλα ρε παιδια εχω ενα θεματακι.Εχω βαλει 2 καρτες sim διαβαζει τις επαφες και απο τις 2 καρτες αλλα οταν με καλουν στο δευτερο νουμερο δεν μου εμφανιζει το ονομα που με καλει αλλα εμφανιζει το νουμερο του.Γιατι?Ενω αν με καλεσει στο πρωτο νουμερα βγαζει ολα τα στοιχεια του.Μηπως γνωριζετε για ποιο λογο συμβαινει?Δεν εχω αλλαξει την ρομ φοραει αυτη οπως το εφεραν (lenovo p780_ROW_S116_130828)

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα περιμένω, θέλω να την έχω για καλό και για κακό

 

H S116 ROW Multilanguage-rooted που μου είχαν δώσει από το minideal : Link

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...