Jump to content

Lenovo P780


alexandrosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

στο 2:50' σου δείχνει πως να το κάνεις είναι πανεύκολο:happy:

 

Δυστυχώς τα έκανα όλα αυτά 2-3 φορές. Το πρόβλημα είναι οτι δεν μου αναγνωρίζει το τηλέφωνο καθόλου. Είτε είναι ανοιχτό είτε κλειστό, μπαίνει σε διαδικασία φόρτισης. Δεν το αναγνωρίζει ούτε σαν σκληρό δίσκο για άνοιγμα αρχείων...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα έκανα όλα αυτά 2-3 φορές. Το πρόβλημα είναι οτι δεν μου αναγνωρίζει το τηλέφωνο καθόλου. Είτε είναι ανοιχτό είτε κλειστό, μπαίνει σε διαδικασία φόρτισης. Δεν το αναγνωρίζει ούτε σαν σκληρό δίσκο για άνοιγμα αρχείων...

 

Έχεις τους σωστούς drivers;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα... Εχω αναβαθμισει υπολογιστη σε win10 και δεν εχω βρει καπου οδηγιες ή προγραμματα να κανω καμια δουλιτσα στο 780 μου. Το εχω αναβαθμισει σε 4.4.2 Row_S227_141121 αλλα εχει θεματα, κυριως με τη διαχειριση της μνημης. Δε με αφηνει ας πουμε να μεταφερω εφαρμογες στη microsd γιατι δεν εχει δικαιωματα ρουτ λεει. Ευτυχως η δυστυχως χρειαζομαι καποιες εφαρμογες και πολυ συχνα τρεχοντας ας πουμε Facebook και BlackPlayer (γιατι η ρομ μεσα δεν ειχε αναπαραγωγη μουσικης! -fail!) κρασαρει. Να εχεις πολλα GB ελευθερα στην καρτουλα και να τα βρισκει σκουρα στο κατεβασμα εφαρμογων με μηνυματα ανεπαρκη χωρου. Το τηλεφωνακι το εχω στην πενα και δε θελω ακομα να το αλλαξω. 1GB ram μεν, αλλαπιστευω οτι μπορει να τη διαχειριστει καλυτερα. Τι συμβουλες μπορειτε να δωσετε;
Everything looks better on 5"...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν διάβασες καν αυτό που σου έστειλα; :confused:

 

Δεν χρειάζεται καν υπολογιστή, με τη συσκευή τα κανείς όλα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν διάβασες καν αυτό που σου έστειλα; :confused:

 

Δεν χρειάζεται καν υπολογιστή, με τη συσκευή τα κανείς όλα.

 

Φιλε μου το διαβασα, το κατεβασα κι ακολουθησα τα βηματα, αλλα δεν κανει τιποτα. η ρομ ειχε ηδη απο μονη της το #Superuser αλλα μεσα μου βγαζει μηνυμα There are currently no Superuser app policies...

Everything looks better on 5"...
Link to comment
Share on other sites

Σου δούλεψε;

 

Θα ψαχτω λιγο πιο μετα να δω τι και πως!!! ;)

 

Μπα.... Κατι κανω λαθος.... Μπαινω σε boot mode αλλα δε βρισκω πως να ξεζιπαρω το supersu..... Τεσπα... θα το αφησω ετσι μεχρι να μαζεψω λεφτα να το αλλαξω.... Ευχαριστω οπως κι αν εχει φιλος!

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Everything looks better on 5"...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπα.... Κατι κανω λαθος.... Μπαινω σε boot mode αλλα δε βρισκω πως να ξεζιπαρω το supersu..... Τεσπα... θα το αφησω ετσι μεχρι να μαζεψω λεφτα να το αλλαξω.... Ευχαριστω οπως κι αν εχει φιλος!

 

Δεν το ξεζιπάρεις το supersu, όπως είναι το βάζεις στη συσκευή σου και το κάνεις install μέσω twrp recovery. Προφανώς δεν ακολουθείς ακριβώς τη διαδικασία. Αν έχεις συγκεκριμένες απορίες στα βήματα, μπορείς να ρωτήσεις και εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλος, που έχει το μοντέλο με το 1GB Ram, κατάφερε να το ρίξει από τα 2 μέτρα με την πλάτη και να του ξεπαστρέψει την οθόνη.

Ξέρει κάποιος κανένα αξιόπιστο κατάστημα για να παραγγείλει οθόνη και digitizer;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Οι φακελοι απο τους οδηγους της πρωτης σελιδας για αποκατάσταση σβησμένης nvram σε lenovo p780 δεν λειτουργουν...

1) http://www.embedupload.com/?d=3JODIEMRLH

2) http://www.embedupload.com/?d=8SM3GAHXAT

3) http://www.embedupload.com/?d=1DYHANF5JY

 

Γνωριζει καποιος απο που μπορω να τους κατεβασω;

Ευχαριστω.

rock n' roll...:kill:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

πήγα να βάλω άλλη rom στο κινητό μου με το flash manager κάποια στιγμή όταν η μπάρα ήταν κόκκινη σταμάτησε,και έβγαλε σφάλμα:SP FLASH TOOL ERROR :(8038)

πάτησα ok αποσύνδεσα το κινητό από το pc και από τότε δεν ανοίγει είναι νεκρό,όταν το συνδέω με το φορτιστεί ανάβει τη κόκκινο λαμπάκι ότι φορτίζει όταν το συνδέω με το pc δεν μου το αναγνωρίζει,ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ?:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ούτε γαρ άρχειν, ούτε άρχεσθαι εθέλω
Link to comment
Share on other sites

πήγα να βάλω άλλη rom στο κινητό μου με το flash manager κάποια στιγμή όταν η μπάρα ήταν κόκκινη σταμάτησε,και έβγαλε σφάλμα:SP FLASH TOOL ERROR :(8038)

πάτησα ok αποσύνδεσα το κινητό από το pc και από τότε δεν ανοίγει είναι νεκρό,όταν το συνδέω με το φορτιστεί ανάβει τη κόκκινο λαμπάκι ότι φορτίζει όταν το συνδέω με το pc δεν μου το αναγνωρίζει,ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ?:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

δες λίγο τους drivers και ξαναφλασάρησε δεν παθαίνει τίποτα η κινητάρα,

Link to comment
Share on other sites

δες λίγο τους drivers και ξαναφλασάρησε δεν παθαίνει τίποτα η κινητάρα,

 

τους έχω τους drivers από τότε που πήγα να το φλασαρo δεν μου το αναγνωρίζει καθόλου πάει να κάνει σύνδεση και αποσυνδέεται:worry::worry::worry:

Ούτε γαρ άρχειν, ούτε άρχεσθαι εθέλω
Link to comment
Share on other sites

τους έχω τους drivers από τότε που πήγα να το φλασαρo δεν μου το αναγνωρίζει καθόλου πάει να κάνει σύνδεση και αποσυνδέεται:worry::worry::worry:

 

δές εδώ λίγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5776094#post5776094

Link to comment
Share on other sites

 

το δοκίμασα και αυτό που λέει στο μήνυμα 2278 2279 αλλα δεν έκανε τίποτα πάλι,να δοκιμάσω σε άλλο pc λες?

Ούτε γαρ άρχειν, ούτε άρχεσθαι εθέλω
Link to comment
Share on other sites

Αν έκανες απεγκατάσταση drivers όπως λέω στο μήνυμα 2277 ξανα εγκατάσταση και έχεις το ίδιο πρόβλημα δοκίμασε και σε κανα άλλο PC.Πάντως μην απελπίζεσαι δεν χαλάει.;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...