Jump to content

Lenovo P780


alexandrosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπότε προτείνεις να αγοράσω άλλη κάρτα ? και αν ναι ποιά ?

 

εγω εχω αυτή και δουλεύει άψογα (kingston 16gb class10).Πιστεύω ότι και η 32άρα της θα δουλεύει άψογα.Ενημερωτικά το p780 έχει δοκιμαστεί ότι δουλεύει και με 64άρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω εχω αυτή και δουλεύει άψογα (kingston 16gb class10).Πιστεύω ότι και η 32άρα της θα δουλεύει άψογα.Ενημερωτικά το p780 έχει δοκιμαστεί ότι δουλεύει και με 64άρα.

 

εγω το εχω με kingston 32αρα class 10 άψογα κανενα προβλημα

Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..

Χθες μου ηρθε για εναν φιλο , το 2ο λενοβο που πηρα απο Minideal .

Πλεον , το εφεραν με viberom την 1347 οπως εχω εγω απ τον Δεκεμβριο , αλλα ηταν Ροοτ(δεν γνωριζα οτι βγηκε...)Χωρις τις διαφορες κινεζιες και επιπλεον ηταν σαφως πιο ελαφρυ και ωραιο καθως δεν χανοσουν στις πολλες αχρηστες εφαρμογες.

Επιπλεον , η παραγγελεια εγινε 30/12/ , το κινητο αρχισε το ταξιδι του στις 1/01/2014

Χθες οταν ανοιξα το κουτι, το κινητο ηταν ανοιχτο, με 2% μπαταρια....

Τα σχολια δικα σας....Οι κινεζοι δεν παιζονται...

Παλι καλα που αυτην την φορα οταν τους ειχα πει ΕΛληνικα και ΡΟΟΤ τα εκαναν ολα σωστα.

 

Εσεις τι λετε? να βαλω την custom 1347 rooted ή οχι ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..

Χθες μου ηρθε για εναν φιλο , το 2ο λενοβο που πηρα απο Minideal .

Πλεον , το εφεραν με viberom την 1347 οπως εχω εγω απ τον Δεκεμβριο , αλλα ηταν Ροοτ(δεν γνωριζα οτι βγηκε...)Χωρις τις διαφορες κινεζιες και επιπλεον ηταν σαφως πιο ελαφρυ και ωραιο καθως δεν χανοσουν στις πολλες αχρηστες εφαρμογες.

Επιπλεον , η παραγγελεια εγινε 30/12/ , το κινητο αρχισε το ταξιδι του στις 1/01/2014

Χθες οταν ανοιξα το κουτι, το κινητο ηταν ανοιχτο, με 2% μπαταρια....

Τα σχολια δικα σας....Οι κινεζοι δεν παιζονται...

Παλι καλα που αυτην την φορα οταν τους ειχα πει ΕΛληνικα και ΡΟΟΤ τα εκαναν ολα σωστα.

 

Εσεις τι λετε? να βαλω την custom 1347 rooted ή οχι ?

και εμενα όταν ηρθε δεν ανοιγε.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πήρα από αυτό το site http://vivacoltd.com/ από Αθήνα και μου είπαν να το στείλω από Θεσσαλονίκη που μένω. Πάντως νομίζω ότι φταίει το λογισμικό γιατί σε ένα expiria 3 αιτίας έπαιζε κανονικά

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πόσα GB και τι μάρκα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Το tomtom greece android βοήθησε με το πρόβλημα στην SD?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο έλεγχος βγήκε 100% καλός. Πήγα στο System update και λέει ότι είναι ανανεωμένο το λογισμικό. ¨Οταν την καταργώ την SD το κινητό τα ανοίγει όλα. μήπως δεν μπορεί να σηκώσει 16Gb card ?

η καρτα samsung 16 gb class 10.

τελικα εγινε το θεμα με τις μετακινήσεις των εφαρμογών....τα gps που εβαλα χθεσ με τον τροπο που μου ειπα ο φιλος είναι τελεια.δεν ειχε να ζηλεψει τιποτα ουτε και από το s3 που ειχα για κανα χρονο....

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω για τα sms που απο παλια χρησιμοποιω το handsent sms αλλα δεν λειτουργει εδω μονο το μαμισιο sms πεταγετε παντα.ισχυει για ολα τα mtk ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..

Χθες μου ηρθε για εναν φιλο , το 2ο λενοβο που πηρα απο Minideal .

Πλεον , το εφεραν με viberom την 1347 οπως εχω εγω απ τον Δεκεμβριο , αλλα ηταν Ροοτ(δεν γνωριζα οτι βγηκε...)Χωρις τις διαφορες κινεζιες και επιπλεον ηταν σαφως πιο ελαφρυ και ωραιο καθως δεν χανοσουν στις πολλες αχρηστες εφαρμογες.

Επιπλεον , η παραγγελεια εγινε 30/12/ , το κινητο αρχισε το ταξιδι του στις 1/01/2014

Χθες οταν ανοιξα το κουτι, το κινητο ηταν ανοιχτο, με 2% μπαταρια....

Τα σχολια δικα σας....Οι κινεζοι δεν παιζονται...

Παλι καλα που αυτην την φορα οταν τους ειχα πει ΕΛληνικα και ΡΟΟΤ τα εκαναν ολα σωστα.

 

Εσεις τι λετε? να βαλω την custom 1347 rooted ή οχι ?

 

VIBE ROM 1347 Rooted και εχεις και Ελληνικα ?

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Έχει δοκιμάσει κανένας σας να πειράξει το radio module για να παίζει σωστά στις ROW εκδόσεις;

Αν ναι, έχετε καταφέρει να το σταθεροποιήσετε να παίζει σωστά;

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Έχει δοκιμάσει κανένας σας να πειράξει το radio module για να παίζει σωστά στις ROW εκδόσεις;

Αν ναι, έχετε καταφέρει να το σταθεροποιήσετε να παίζει σωστά;

Κώστας

 

Μολις σημερα το εκανα. Περασα την τελευταια ROW 123 και εβαλα to modem απο την vibe 1347.Ολα μια χαρα φυσικα σημα οπως και με Vibe και δεν εχει και καθολου κινεζιες!!!!

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

VIBE ROM 1347 Rooted και εχεις και Ελληνικα ?

 

ναι!!

Ακριβως οπως την δικη μου 1347 , μονο που δεν ειχε ολες τις κινεζιες ,ειχε Super User και google play κανονικα...

Το κινητο το ειχα για 30 λεπτα μονο , και το εδωσα στον φιλο μου .αλλα μου εκανε τρομερη εντυπωση ...

παντως 20 μερες μεσα στο κουτι ...το κινητο αντεξε με την μπαταρια.... :lol: και οταν ανοιξα το κουτι , ειχε 2% μπαταρια και ηταν ανοιχτο!

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη supersu που εχει τι ειναι? Οταν την ανοιγω γραφει Δεν υπαρχει su binary κλπ ..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146#post3645021

 

Για το su binary κατέβασε αυτή την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=stericson.busybox&hl=el

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Και με το root checker εχω αυτο.εχουμε προβλημα????

 

Κατέβασε το Framaroot από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2130276 και rootαρε το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

ναι!!

Ακριβως οπως την δικη μου 1347 , μονο που δεν ειχε ολες τις κινεζιες ,ειχε Super User και google play κανονικα...

Το κινητο το ειχα για 30 λεπτα μονο , και το εδωσα στον φιλο μου .αλλα μου εκανε τρομερη εντυπωση ...

παντως 20 μερες μεσα στο κουτι ...το κινητο αντεξε με την μπαταρια.... :lol: και οταν ανοιξα το κουτι , ειχε 2% μπαταρια και ηταν ανοιχτο!

 

Υποθετω οτι εννοεις να γραφεις Ελληνικα και οχι οτι ειναι το μενου στα Ελληνικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μολις σημερα το εκανα. Περασα την τελευταια ROW 123 και εβαλα to modem απο την vibe 1347.Ολα μια χαρα φυσικα σημα οπως και με Vibe και δεν εχει και καθολου κινεζιες!!!!

 

Για δωσε link το που μπορουμε να τη βρουμε αυτη τη ROM και το Radio module.

Δεν εχω υπολογιστη προς το παρον και γραφω απο το κινητο........

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους myphoneάδες (first post λέμε :p)

Διάβασα όλασχεδόν τα πόστ απ' την αρχή του τόπικ και θέλω να ρωτήσω κάποια πραγματάκια πριν το παραγγείλω:

 

1) Με το Gps πως τα πάει, κλειδώνει γρήγορα δορυφόρους? (διότι οι MTK έχουν κάποια θέματα απ' ότι έχω καταλάβει)

2) Είναι αισθητά βαρύ/παχύ όταν το κρατάς ή παλεύεται?

3) Πόσα GB από τα 4 είναι τελικά διαθέσιμα? Υπάρχει πρόγραμμα που να πηγαίνει όλες οι εφαρμογές στην sd αυτοματοποιημένα και χωρίς κάποια δεδομένα να αποθηκεύονται στην εσωτερική?(γιατί γενικά έχω παρατηρήσει ότι κάποια δεδομένα αποθηκεύονται εκεί ακόμα και move to sd να κάνεις) Δε το θέλω να βάλω τίποτα τρελές εφαρμογές,καμιά 40αριά , κι όχι games.

4) Και τέλος το θέμα της αγοράς. Έχω καταλήξει στα εξής:

http://www.aliexpress.com/store/product/In-Stock-Original-Lenovo-P780-MTK6589-Quad-Core-mobile-phone-4000mAh-5-0-HD-Gorilla-glass/102802_1252359113.html?spm=5261.7049941.1996153261.45&promotionId=251087006

http://www.minideal.net/lenovo-p780-smartphone-4000mah-battery-otg-android-4-2-quad-core-1-2ghz-dual-sim-5-0-inch-hd-8-0mp.html

http://www.etotalk.com/lenovo-p780_p3798.html

(ξέρω από root,φλασαρίσματα και τα σχετικά αλλά δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ οπότε από που είναι καλύτερα να το πάρω ώστε να 'ναι κομπλέ root με gplay και smooth rom?)

 

Sorry για τις πολλές ερωτήσεις(κι εμένα μου τη σπάει) απλά διαβάζοντας το τόπικ δε βρήκα σαφείς απαντήσεις σε αυτά, γι' αυτό και ρωτάω ώστε να ξέρω πριν το παραγγείλω.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το Framaroot από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2130276 και rootαρε το κινητό.

να το κανω αλλα ,αν δεν το κανω θα εχω καπου πρόβλημα???

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

να το κανω αλλα ,αν δεν το κανω θα εχω καπου πρόβλημα???

 

το δοκιμασα τιποτα όμως.μια βοηθεια παιδια

Link to comment
Share on other sites

Υποθετω οτι εννοεις να γραφεις Ελληνικα και οχι οτι ειναι το μενου στα Ελληνικα.[color="#bbc

οχι. οταν πηγα στην επιλογη γλωσσας , δεν ειχε μονο αγγλικα και κινεζικα αλλα ειχε ολες τις γλωσσες και εβαλα ελληνικα...περιπου στο 80% ηταν η μεταφραση στην Ελληνικη γλωσσα.

Link to comment
Share on other sites

οχι. οταν πηγα στην επιλογη γλωσσας , δεν ειχε μονο αγγλικα και κινεζικα αλλα ειχε ολες τις γλωσσες και εβαλα ελληνικα...περιπου στο 80% ηταν η μεταφραση στην Ελληνικη γλωσσα.

 

Καλο ακουγετε .....υπαρχει καποιο link να την κατεβασουμε ?

Αν οχι αν μπορεις κανε ενα πληρες image και σηκωσε το σε καποιο file sharing site.

Με το θεμα σηματος τι λεει ? Γενικα ειχα δει οτι η VIBE 1345 που ειχα βαλει ηταν μια χαρα.

Ευχαριστω για οποια απαντηση σου

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

να το κανω αλλα ,αν δεν το κανω θα εχω καπου πρόβλημα???

 

Όχι δεν θα έχεις κάπου "πρόβλημα" , απλά κάποιες εφαρμογές ζητάνε να είναι rooted το κινητό για να τρέξουν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια??

 

Αν δεν μπορεις να το ρουταρεις με καποιο τροπο πρεπει να ξαναπερασεις καποια rom η οποια ειναι rooted. Υπαρχουν στο forum πολλες rom και οδηγιες. Αξιζει τον κοπο και τον χρονο

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μπορεις να το ρουταρεις με καποιο τροπο πρεπει να ξαναπερασεις καποια rom η οποια ειναι rooted. Υπαρχουν στο forum πολλες rom και οδηγιες. Αξιζει τον κοπο και τον χρονο

ΟΛΕΣ τιςς μεθόδους με απλα apps τα δοκιμασα ολη νυχτα τωρα μαλον είμαι για βαθια.δεν εχω ιδεα από ρουτ..ας πουμε που θα βρω την ρομ ,ελληνικα θα εχει?,γιατ εγινε αυτό το πρόβλημα 3 μερεσ εχω το κινητο από minideal...κλπ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...