Jump to content

Lenovo P780


alexandrosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγινε μαστορα......

Θα παιξω αν προλαβω το απογευμα !!

 

Όταν την περάσεις ρούταρέ την με αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2130276 Αν δεν πετύχει με την πρώτη προσπάθησε ξανά.Όταν σου γράψει success επανεκκίνησε το τηλ και θα έχεις εγκατεστημένο το superuser:)

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον για το restore της vibe σημερα καταλαβα οτι πρεπει να ειναι η ρομ που κανουμε backup root. Ειχα πανω την 1349 ροοτ και μου εκανε κανονικα backup kai restore σε δοκιμη που εκανα.

 

Εψαξα να βρω αυτη τη 1349 αλλα οταν παω να την κατεβασω μου λεει οτι υπαρχει και μου τι

βγαζει σαν 1347.....αυτη που εχω δλδ.

Εχεις καποιο σωστο λινκ ή οι ακτινοβολιες μου εχουν φαει το μυαλο και κανω λαθος ???

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Εψαξα να βρω αυτη τη 1349 αλλα οταν παω να την κατεβασω μου λεει οτι υπαρχει και μου τι

βγαζει σαν 1347.....αυτη που εχω δλδ.

Εχεις καποιο σωστο λινκ ή οι ακτινοβολιες μου εχουν φαει το μυαλο και κανω λαθος ???

Έλα Λάζαρε,δώρο

http://pan.baidu.com/share/link?shareid=877258246&uk=1327862826 password 92g3

Τι έγινε;Σε radar της Αεροπορίας δουλεύεις;Φυλάξου.....:!:

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Έλα Λάζαρε,δώρο

http://pan.baidu.com/share/link?shareid=877258246&uk=1327862826 password 92g3

Τι έγινε;Σε radar της Αεροπορίας δουλεύεις;Φυλάξου.....:!:

 

ΟΚ....εισαι ωραιος.Θα δοκιμασω απο το σπιτι να δω τι θα καταφερω.

Ναι φιλαρακο....συντηρηση και επισκευη σε RADAR και δυστυχως πολυ ακτινοβολια !!!

 

EDIT: Δεν κατεβαινει με τιποτα.........

Edited by lazaros_nexus

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ....εισαι ωραιος.Θα δοκιμασω απο το σπιτι να δω τι θα καταφερω.

Ναι φιλαρακο....συντηρηση και επισκευη σε RADAR και δυστυχως πολυ ακτινοβολια !!!

 

EDIT: Δεν κατεβαινει με τιποτα.........

 

Το ξέρω.Έτσι την πάτησα κι εγώ.

Το διευκρίνισε όμως ο φίλος nek4d,ότι αυτό συμβαίνει λόγω διαφοράς ώρας.Προσπάθησε αργά το βράδυ ή νωρίς το πρωί.

Έτσι κατέβηκε σε μένα.Άφησα τον υπολογιστή να κατεβάζει όλο το βράδυ.Το πρωί ήταν έτοιμο.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα την vibe 1349 official απο το σαιτ της viberom απευθειας απο το κινητο...με μια πρωτη ματια δεν βλεπω καποια διαφορα θα δω στην πορεια αν εχει οντως αλλαξει κατι...να πω οτι στην αναβαθμιση που εκανα απο vive 1347 σε 1349 δεν χρειαστηκε να κανω τιποτα εγω απλα να περασω το αρχειο zip που κατεβασα στο κινητο και μετα το ετρεξα μερω το system upgrade του κινητου και αυτο ανοιξε μονο του οτι χρειαζοταν και εγινε και ουτε αρχεια μου πειραξε ουτε τιποτα...μια ερωτηση μονο,πως μπορω να επαναφερω το lenovo safe σε αγγλικα?
Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα την vibe 1349 official απο το σαιτ της viberom απευθειας απο το κινητο...με μια πρωτη ματια δεν βλεπω καποια διαφορα θα δω στην πορεια αν εχει οντως αλλαξει κατι...να πω οτι στην αναβαθμιση που εκανα απο vive 1347 σε 1349 δεν χρειαστηκε να κανω τιποτα εγω απλα να περασω το αρχειο zip που κατεβασα στο κινητο και μετα το ετρεξα μερω το system upgrade του κινητου και αυτο ανοιξε μονο του οτι χρειαζοταν και εγινε και ουτε αρχεια μου πειραξε ουτε τιποτα...μια ερωτηση μονο,πως μπορω να επαναφερω το lenovo safe σε αγγλικα?

 

Απο ποιο official site την κατεβασες γιατι μολις τωρα μπηκα και δεν εχει βγει ακομα.... Εκτος και αν εννοεις την 1349 dev που ειναι και ροοτ. Μπορεις να μας δωσεις ενα λινκ απο που την κατεβασες; οσο για το lenovo safe απλα κανε uninstall ta updates της εφαρμογης. Λογικα θα γυρίσει σε Αγγλικα.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με το wifi, η χρήση δεδομένων λειτουργεί μια χαρά.Όταν το έχω ανοιχτό βρίσκει τα δίκτυα και συνδέεται κανονικά, μετά από δευτερόλεπτα μου βγάζει ότι το σήμα είναι κακό, ταχύτητα 0 Mbps (Δεν έχω καθόλου internet ενώ είναι συνδεδεμένο). Το έχω δοκιμάσει σε αρκετά ρούτερ.Το έψαξα γενικά, αλλά δεν βρήκα λύση. Τι μπορώ να κάνω? Δοκίμασα διάφορες roms αλλά και πάλι μου το έβγαλε αυτό το θέμα με το wifi. Όποιος μπορεί να μου δώσει τα φώτα του. Είχα και με το bluetooth θέμα αλλά είδα πιο πάνω μια λύση.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με το wifi, η χρήση δεδομένων λειτουργεί μια χαρά.Όταν το έχω ανοιχτό βρίσκει τα δίκτυα και συνδέεται κανονικά, μετά από δευτερόλεπτα μου βγάζει ότι το σήμα είναι κακό, ταχύτητα 0 Mbps (Δεν έχω καθόλου internet ενώ είναι συνδεδεμένο). Το έχω δοκιμάσει σε αρκετά ρούτερ.Το έψαξα γενικά, αλλά δεν βρήκα λύση. Τι μπορώ να κάνω? Δοκίμασα διάφορες roms αλλά και πάλι μου το έβγαλε αυτό το θέμα με το wifi. Όποιος μπορεί να μου δώσει τα φώτα του. Είχα και με το bluetooth θέμα αλλά είδα πιο πάνω μια λύση.

 

Τι να σου πω,φίλε;Εάν κάποιος από τα παιδιά είχε άποψη θα σού την έλεγε.

Το δικό μου πιάνει καλύτερο σήμα wifi από το motorola razr που είχα πρίν.Ακόμα και έξω από το σπίτι.

Έχω δει κι εγώ καναδυο βιντεάκια στο youtube που ανέφεραν το ίδιο πρόβλημα με το δικό σου,αλλά λύση δεν είδα.Μόνο κάτι πατέντες με αλουμινόχαρτο πάνω από την κεραία του wifi:what:

Μήπως να σκεφτείς να το στείλεις πίσω ως ελλατωματικό;Σκέψου το.Μίλα με το κατάστημα που το αγόρασες.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω,φίλε;Εάν κάποιος από τα παιδιά είχε άποψη θα σού την έλεγε.

Το δικό μου πιάνει καλύτερο σήμα wifi από το motorola razr που είχα πρίν.Ακόμα και έξω από το σπίτι.

Έχω δει κι εγώ καναδυο βιντεάκια στο youtube που ανέφεραν το ίδιο πρόβλημα με το δικό σου,αλλά λύση δεν είδα.Μόνο κάτι πατέντες με αλουμινόχαρτο πάνω από την κεραία του wifi:what:

Μήπως να σκεφτείς να το στείλεις πίσω ως ελλατωματικό;Σκέψου το.Μίλα με το κατάστημα που το αγόρασες.

 

Ευχαριστώ πάντος :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με το wifi, η χρήση δεδομένων λειτουργεί μια χαρά.Όταν το έχω ανοιχτό βρίσκει τα δίκτυα και συνδέεται κανονικά, μετά από δευτερόλεπτα μου βγάζει ότι το σήμα είναι κακό, ταχύτητα 0 Mbps (Δεν έχω καθόλου internet ενώ είναι συνδεδεμένο). Το έχω δοκιμάσει σε αρκετά ρούτερ.Το έψαξα γενικά, αλλά δεν βρήκα λύση. Τι μπορώ να κάνω? Δοκίμασα διάφορες roms αλλά και πάλι μου το έβγαλε αυτό το θέμα με το wifi. Όποιος μπορεί να μου δώσει τα φώτα του. Είχα και με το bluetooth θέμα αλλά είδα πιο πάνω μια λύση.

 

Εγω φιλε στη θεση σου θα τραβουσα ενα βιντεο με το προβλημα σου και με ολες τις ρομς που εχεις δοκιμασει και θα το εστελνα εκει που το αγορασες το κινητο και θα τους ελεγα για να το στειλω πισω για αλλαγη.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Το μονο λογικο ειναι προβλημα στο Wi-Fi Module.

Οποτε νομιζω μονοδρομος η επιστροφη του :(

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ειναι ότι όταν μπαίνω στο google play ή σε μία ιστοσελίδα τότε χάνεται το σήμα, αν το αφήσω χωρίς να κάνω κάτι είναι μια χαρά..Πριν λίγο δοκίμασα μία rom και βγήκε ίδια με την δικιά μου, το καλύτερο είναι ότι δούλευε το Wi-fi. (δεν είχε google play όμως να δω τι γίνετε). Αλλά δεν έχει ελληνικά, playstore, root κτλ.. Δεν ξέρω όμως..Μέχρι να τα βάλω πάλι όλα αυτά, είναι κόπος.. :wacko:

Eυχαριστώ για το χρόνο σας.

Edited by idiam
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο δοκίμασα μία rom και βγήκε ίδια με την δικιά μου (μέσα στην ατυχία μου στάθηκα τυχερός). Αλλά δεν έχει ελληνικά, playstore, root κτλ...Το καλύτερο είναι ότι δούλευε το Wi-fi. Δεν ξέρω όμως..Μέχρι να τα βάλω πάλι όλα αυτά, είναι κόπος.. :wacko:

 

Σε μερικα ποστ πιο πισω εχουμε βαλει δυο αρχεια με οδηγιες. Το ενα για φλασαρισμα με flashtool και το αλλο για ροοτ και περασμα recovery για να μπορεσεις να περασεις playstore και οτι αλλο θες. Βρες τα κατεβασε τα διαβασε τα και δοκιμασε τα. Ευκολα ειναι. Τα εχουμε φτιαξει με τα παιδια οσο πιο απλα μπορουμε.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο official site την κατεβασες γιατι μολις τωρα μπηκα και δεν εχει βγει ακομα.... Εκτος και αν εννοεις την 1349 dev που ειναι και ροοτ. Μπορεις να μας δωσεις ενα λινκ απο που την κατεβασες; οσο για το lenovo safe απλα κανε uninstall ta updates της εφαρμογης. Λογικα θα γυρίσει σε Αγγλικα.

Αυτη που λες εσυ εννοω αλλα δςν ειναι ρουτ γτ ειναι απο το viberom.com δεν ειχα δει την αλλη που εχετε βαλει εδω

Link to comment
Share on other sites

Σε μερικα ποστ πιο πισω εχουμε βαλει δυο αρχεια με οδηγιες. Το ενα για φλασαρισμα με flashtool και το αλλο για ροοτ και περασμα recovery για να μπορεσεις να περασεις playstore και οτι αλλο θες. Βρες τα κατεβασε τα διαβασε τα και δοκιμασε τα. Ευκολα ειναι. Τα εχουμε φτιαξει με τα παιδια οσο πιο απλα μπορουμε.

 

Ισχύει, ξενύχτησα διαβάζοντας την συζήτηση.Άσε που έχω ήδη έτοιμο recovery...Θα το σκεφτώ, να'σαι καλά :D

Edited by idiam
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση 1: Μπορούμε να εγκαταστήσουμε τα GAPPS σε κάποια από τις παρακάτω τέσσερις γνωστές official οικογένειες των firmware xωρίς να κάνουμε root;

 

Firmware families for Lenovo P780

1. Firmware Version : P780_S308_130814 (Unicom customized version)

2. Firmware Version : P780_S135_130917 (Limited Edition)

3. Firmware Version : P780_ROW_S110_130629 (Overseas)

4. Firmware Version : VIBEROM_V1.0_1347_3_ST_P780

 

Ερώτηση 2: Πόσο ασφαλές είναι να κάνουμε συναλλαγές (ebay, paypal, winbanking etc) από ένα κινητό που ειναι root;

(παρακαλώ απαντήστε με παράθεση)

Edited by Odisse
Link to comment
Share on other sites

1.....δεν νομιζω οτι γινεται

 

2.....εγω κανω συναλλαγες κανονικα με ροοταρισμενο Α820

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εχω αγοράσει το κινητό απο mini deal . Το είχα ζητήσει με root. Ήρθε με την έκδοση λογισμικού P780_ROW_S116_130828. Ψήνομαι να κάνω τα εξής

1. repartition που απο ότι έχω καταλάβει αυξάνει την ram ????

2. να βάλω την s125

Έχω διάβάσει όλα τα μηνύματα μέχρι τώρα απλώς επειδή είναι πάρα πολλά please μερικές ερωτήσεις.

1) πρέπει να κάνω back up πρίν απο όποια ενέργεια?

2) το repartition "κάνει" δουλειά

3) το κινητό είναι root ? μπορώ να το δώ κάπως αυτό?

4) με την 125 λειτουργούν όλα κανονικά? 3g , wifi , 2 sim?

5) Κινεζιές έχει μέσα γιατί η 116 δέν έχει ούτε ένα κινέζικο εικονίδιο.

6) Πρέπει να γίνει πρώτα το repartition και μετα η αλλαγή ρομ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον απαντήσει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εχω αγοράσει το κινητό απο mini deal . Το είχα ζητήσει με root. Ήρθε με την έκδοση λογισμικού P780_ROW_S116_130828. Ψήνομαι να κάνω τα εξής

1. repartition που απο ότι έχω καταλάβει αυξάνει την ram ????

2. να βάλω την s125

Έχω διάβάσει όλα τα μηνύματα μέχρι τώρα απλώς επειδή είναι πάρα πολλά please μερικές ερωτήσεις.

1) πρέπει να κάνω back up πρίν απο όποια ενέργεια?

2) το repartition "κάνει" δουλειά

3) το κινητό είναι root ? μπορώ να το δώ κάπως αυτό?

4) με την 125 λειτουργούν όλα κανονικά? 3g , wifi , 2 sim?

5) Κινεζιές έχει μέσα γιατί η 116 δέν έχει ούτε ένα κινέζικο εικονίδιο.

6) Πρέπει να γίνει πρώτα το repartition και μετα η αλλαγή ρομ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον απαντήσει

Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα:)

Ας τα πάρουμε ένα-ένα...

1.Repartition...Το κινητό έρχεται με 4gb εσωτερική μνήμη και χωρίζεται σε 2 μέρη.Το ένα είναι το system storage που είναι ο διαθέσιμος χώρος για εγκατάσταση εφαρμογών.Συνήθως,ανάλογα με την rom,είναι περίπου 1gb διαθέσιμος.Και το δεύτερο είναι το usb storage(εσωτερική sd) που είναι ο διαθέσιμος χώρος για αποθήκευση μουσικής,φωτο κ.α.

Αυτό που κάνουμε με το repartition είναι να ''κλέψουμε'' τον διαθέσιμο χώρο από την usb storage και να τον ενσωματώσουμε στο system storage.Έτσι έχουμε περισσότερο διαθέσιμο χώρο για εγκατάσταση εφαρμογών.Εννοείται όμως ότι έχουμε και sd κάρτα τοποθετημένη στο τηλ.

2.Πολύ καλή η s125.Δουλεύουν όλα άψογα,είναι root,έχει Ελληνικά και δεν έχει κινεζιές.Το μόνο bug που έχει είναι το wifi hotspot.Λύνεται όμως με την εγκατάσταση αυτής της εφαρμογής https://play.google.com/store/app/details?id=com.foxfi&hl=el και δουλεύει ρολόι.

3.Αν έχει Ελληνικά τότε είναι root.Επίσης θα υπάρχει η εφαρμογή super user.

4.Δεν έχει σημασία η σειρά.Απλά να ξέρεις ότι αφού κάνεις το repartition θα φλασάρεις roms μόνο από recovery.Με το flashtool υπάρχουν αναφορές ότι χάνεται.Προσωπικά δεν δοκίμασα με flashtool,μετά το repartition.Εγώ πέρασα πρώτα την s125 και μετά έκανα repartition.

5.Backup πάντα πριν κάνεις οτιδήποτε.

Ελπίζω να σε κάλυψα.Για ότι χρειαστείς εδώ είμαστε:)

EDIT:Διαβάζεις το θέμα και πράττεις ανάλογα.Έχουν απαντηθεί όλα.

Αν δεν νοιώθεις σίγουρος για κάτι,δεν το κάνεις:!:

Από ότι θυμάμαι και η 116 μια χαρά δούλευε.

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση 1: Μπορούμε να εγκαταστήσουμε τα GAPPS σε κάποια από τις παρακάτω τέσσερις γνωστές official οικογένειες των firmware xωρίς να κάνουμε root;

 

Firmware families for Lenovo P780

1. Firmware Version : P780_S308_130814 (Unicom customized version)

2. Firmware Version : P780_S135_130917 (Limited Edition)

3. Firmware Version : P780_ROW_S110_130629 (Overseas)

4. Firmware Version : VIBEROM_V1.0_1347_3_ST_P780

 

Ερώτηση 2: Πόσο ασφαλές είναι να κάνουμε συναλλαγές (ebay, paypal, winbanking etc) από ένα κινητό που ειναι root;

(παρακαλώ απαντήστε με παράθεση)

Η πρωτη ερωτηση αν ειχες διαβασει το θεμα εδω δεν θα την εκανες.Αλλα για να σου απαντησω ναι μπορουμε.Αρκει πρωτα να εχεις περασει ενα recovery και η ρομ που θα φλασαρεις να μην φλασαρετε με flashtool παρα μονο με recovery.

Στη δευτερη ερωτηση....Οσο ειναι ασφαλες ενα κινητο χωρις ροοτ για αγορες τοσο ειναι και ενα ροοτ. Με αλλα λογια ποτε δεν ειναι ασφαλες....

Καλημέρα.

Εχω αγοράσει το κινητό απο mini deal . Το είχα ζητήσει με root. Ήρθε με την έκδοση λογισμικού P780_ROW_S116_130828. Ψήνομαι να κάνω τα εξής

1. repartition που απο ότι έχω καταλάβει αυξάνει την ram ????

2. να βάλω την s125

Έχω διάβάσει όλα τα μηνύματα μέχρι τώρα απλώς επειδή είναι πάρα πολλά please μερικές ερωτήσεις.

1) πρέπει να κάνω back up πρίν απο όποια ενέργεια?

2) το repartition "κάνει" δουλειά

3) το κινητό είναι root ? μπορώ να το δώ κάπως αυτό?

4) με την 125 λειτουργούν όλα κανονικά? 3g , wifi , 2 sim?

5) Κινεζιές έχει μέσα γιατί η 116 δέν έχει ούτε ένα κινέζικο εικονίδιο.

6) Πρέπει να γίνει πρώτα το repartition και μετα η αλλαγή ρομ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον απαντήσει

 

Κατσε και διαβασε το θεμα. Ευτυχως που δεν εβαλες και

7) μπορει καποιος να ερθει απο το σπιτι να μου το φλασαρει....:p

Ψαξε λιγο στο θεμα.Θα τα βρεις ολα και θα το ευχαριστηθεις να το κανεις και μονος σου.;)

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι για δώρο το συγκεκριμένο τηλέφωνο στην κοπέλα μου.

 

Επειδή είναι πολλές οι σελίδες, θέλω να ρωτήσω αν αξίζει για απλή χρήση, αφού κυρίως δουλεύει σε ταμπλετ.

 

Θέλω να είναι γρήγορο, χωρίς προβλήματα, να έχει αρκετό χώρο για εγκατάσταση εφαρμογών κλπ.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν της φαίνονται πολλές οι 5 ίντσες, μια χαρά είναι και για απλή χρήση.

Γνώμη μου όμως είναι ότι απευθύνεται περισσότερο σ' αυτούς που δε θέλουν να κουβαλάνε και tablet.

Ρίξε μια ματιά και στο A660 της ίδιας εταιρίας. Να πάει και στην παραλία και να το πετάει στην άμμο χωρίς φόβο. Και στα μισά λεφτά.

 

-------

 

Κάτι άλλο. Τι είναι τα GAPPS, ρε παιδιά;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο. Τι είναι τα GAPPS, ρε παιδιά;

 

Google Apps.

Οι εφαρμογές της Google (playstore, Gmail κ. τ. λ). Είναι σε ζιπαρισμενο αρχείο και τα φλασάρεις σε rom στην οποία δεν είναι προεγκατεστημένα.

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

http://pan.baidu.com/share/link?shareid=877258246&uk=1327862826

 

Μπορει καποιος να βαλει αυτη την vibe rom απο αλλο σαιτ αν εχει βρει γτ δεν μου κατεβαινει απο δω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...