Jump to content

Lenovo A830


petrosvet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά! Παρήγγειλατο Α830 απο το minideal στις 31-12-2013 με singapore post. χτες έβαλα το trucking number που μου έδωσε στο http://www.singpost.com/ και μου εμφάνιζε: INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article).. Σήμερα που το ξαναέβαλα που δείχνει: Received from Customer.. Λέτε να έγινε κάποιο λάθος?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 548
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια πηρα το Α830 για φιλο μου και κανει το εξης πολυ τρελο!η τουλαχιστον εμενα μου φαινεται πολυ κουλο.βεβαια ειναι πολυ καλο αλλα ανεξηγητο!εχει ανοιχτη την εφαρμογη tunein radio ακουει sport fm οπου και να παει σπιτι στην δουλεια παντου συνεχεια χωρις να εχει ανοιχτα τα δεδομενα!!!δεν το πιστευα οσπου μου το εδειξε και χαζεψα!εσας σας το κανει?ειναι καποιο ας πουμε κολπο της εφαρμογης?αλλα σε αλλο κινητο που δοκιμασα δεν δουλευει!καποιος κατοχος αν μπορει ας μου λυσει την απορια!πολυ περιεργο παντως....
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα το Α830 για φιλο μου και κανει το εξης πολυ τρελο!η τουλαχιστον εμενα μου φαινεται πολυ κουλο.βεβαια ειναι πολυ καλο αλλα ανεξηγητο!εχει ανοιχτη την εφαρμογη tunein radio ακουει sport fm οπου και να παει σπιτι στην δουλεια παντου συνεχεια χωρις να εχει ανοιχτα τα δεδομενα!!!δεν το πιστευα οσπου μου το εδειξε και χαζεψα!εσας σας το κανει?ειναι καποιο ας πουμε κολπο της εφαρμογης?αλλα σε αλλο κινητο που δοκιμασα δεν δουλευει!καποιος κατοχος αν μπορει ας μου λυσει την απορια!πολυ περιεργο παντως....

 

Το ραδιόφωνο , είναι ραδιόφωνο δεν χρειάζεται ιντερνετ για να δουλέψει φίλε μου.:):)

Link to comment
Share on other sites

Το ραδιόφωνο , είναι ραδιόφωνο δεν χρειάζεται ιντερνετ για να δουλέψει φίλε μου.:):)

 

φιλε μου δεν μιλαω για fm!μιλαω για ιντερνετικο ραδιοφωνο μεσω της εφαρμογης tunein radio!αλλο το ενα αλλο το αλλο!

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα το Α830 για φιλο μου και κανει το εξης πολυ τρελο!η τουλαχιστον εμενα μου φαινεται πολυ κουλο.βεβαια ειναι πολυ καλο αλλα ανεξηγητο!εχει ανοιχτη την εφαρμογη tunein radio ακουει sport fm οπου και να παει σπιτι στην δουλεια παντου συνεχεια χωρις να εχει ανοιχτα τα δεδομενα!!!δεν το πιστευα οσπου μου το εδειξε και χαζεψα!εσας σας το κανει?ειναι καποιο ας πουμε κολπο της εφαρμογης?αλλα σε αλλο κινητο που δοκιμασα δεν δουλευει!καποιος κατοχος αν μπορει ας μου λυσει την απορια!πολυ περιεργο παντως....

 

Αυτό φίλε μου δεν μπορεί να συμβεί, εκτός αν το τηλέφωνο είναι στοιχειωμένο! :lol:

Το πιθανότερο είναι να νομίζει ότι ακούει από το tunein αλλά στην πραγματικότητα να ακούει από το fm ραδιόφωνο. Μην ξεχνάς ότι στο τηλέφωνο αυτό το ραδιόφωνο λειτουργεί και χωρίς τη σύνδεση ακουστικών! Αυτό λοιπόν μπορεί να τον ξεγελάει! Εξάλλου αν δεν υπάρχει σύνδεση δεδομένων ή wifi το tunein με το που το ανοίγεις σου δίνει μήνυμα λάθους "No connection". ;)

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν μιλαω για fm!μιλαω για ιντερνετικο ραδιοφωνο μεσω της εφαρμογης tunein radio!αλλο το ενα αλλο το αλλο!

 

Το internetiko ραδιόφωνο δουλεύει μέσω internet , όπως ακριβώς λέει και το όνομα του.

Χωρίς internet δεν έχει βρεθεί ακόμα τρόπος να δουλεύει .

Δύο πράγματα λοιπόν μπορεί να συμβαίνουν

α) Να είναι ανοιχτά τα data έστω και αν φαίνονται κλειστά

β) Να παίζει το ραδιόφωνο , και ας φαίνεται κλειστό .

Link to comment
Share on other sites

Αυτό φίλε μου δεν μπορεί να συμβεί, εκτός αν το τηλέφωνο είναι στοιχειωμένο! :lol:

Το πιθανότερο είναι να νομίζει ότι ακούει από το tunein αλλά στην πραγματικότητα να ακούει από το fm ραδιόφωνο. Μην ξεχνάς ότι στο τηλέφωνο αυτό το ραδιόφωνο λειτουργεί και χωρίς τη σύνδεση ακουστικών! Αυτό λοιπόν μπορεί να τον ξεγελάει! Εξάλλου αν δεν υπάρχει σύνδεση δεδομένων ή wifi το tunein με το που το ανοίγεις σου δίνει μήνυμα λάθους "No connection". ;)

 

Το internetiko ραδιόφωνο δουλεύει μέσω internet , όπως ακριβώς λέει και το όνομα του.

Χωρίς internet δεν έχει βρεθεί ακόμα τρόπος να δουλεύει .

Δύο πράγματα λοιπόν μπορεί να συμβαίνουν

α) Να είναι ανοιχτά τα data έστω και αν φαίνονται κλειστά

β) Να παίζει το ραδιόφωνο , και ας φαίνεται κλειστό .

 

βρε δεν διαφωνω!ειναι οντως απο τα αγραφα.επειδη εγω δεν το επιασα στα χερια μου για ωρες να το τσεκαρω υποψιαζομαι οτι μαλλον εχει ηχογραφησει τελικα για ωρες καποιες εκπομπες κα;ι με το που το παταει παιζουν αυτες!αλλιως οπως ειπε ο φιλος θα ηταν τηλεφωνο φαντασμα!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. εγκατεστησα την εφαρμογη για αποθηκευση των app. απο τη μνημη του κινητου σε καρτα sd αλλα καποιες εφαρμογες τις βαζει στη rom χωρις δυνατοτητα μετακινησης. Μπορει να βοηθεισει καποιος? ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια καλησπερα. εγκατεστησα την εφαρμογη για αποθηκευση των app. απο τη μνημη του κινητου σε καρτα sd αλλα καποιες εφαρμογες τις βαζει στη rom χωρις δυνατοτητα μετακινησης. Μπορει να βοηθεισει καποιος? ευχαριστω.

 

Είναι περιορισμός του συστήματος, δεν περνάνε όλες οι εφαρμογές στην κάρτα μνήμης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μου περισσεύουν 10 ζελατίνες για Α830. Τις είχα παραγγείλει επειδή ήμουν στο τσακ να πάρω το συγκεκριμένο μοντέλο. Τελικά επέλεξα το Α850. Όποιος ενδιαφέρεται στέλνει PM.Και οι 10 μου στοίχησαν 5 ευρώ. Δεν ενδιαφέρομαι μόνο για τα χρήματα.Όποιος θέλει μπορεί να μου δώσει τις ανάλογες για το A850 ή να τις παραγγείλει όπου εκείνος θέλει και να κάνουμε την ανταλλαγή.

 

 

 

Υ.Γ αυτά παθαίνει όποιος βιάζεται να παραγγείλει... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

SOS παρακαλώ πολύ τη βοήθειά σας,

πήγα να κάνω ενοποίηση του αποθηκευτικού χώρου όπως περιγράφεται στον αντίστοιχο οδηγό του forum και στο reboot (βήμα7) το κινητό κόλλησε στο logo και δεν προχωρά. Ουτε στο recovery μπορώ να μπώ..

υπάρχει λύση ή το διέλυσα;;

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε και ξαναβάλε την μπαταρία. Άνοιξε το τηλέφωνο. Αν σου βγάλει μήνυμα για διαμόρφωση της κάρτα sd, κάνε το. Θα σου φορμάρει τον χώρο της εσωτερικής κάρτας που έχει απομείνει. Είσαι έτοιμος!

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα με τις φοτο .Για καποιο λογο οι προηγουμενες φοτο χανονται απο τον φακελο dcim και δεν μπορω να τις βρω.Μηπως ξερει καποιος τι γινετε;σαν να σβηνουν και αρχιζει απο την αρχη.αποθηκευση τις κανω στην sd storage.μονο αυτες που τραβω με την φωτογραφικη του τηλ. Μια βοηθεια καποιος παρακαλω;

ΓΙΩΡΓΟΣ

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ Bill, τα έκανα αλλά τίποτα - τρελλό κόλλημα στο logo και bootloops στη συνέχεια. Σκεφτόμουν να το στείλω πίσω στο minideal. Τελικά με τα πολλά, αφου μπήκα στο recovery και έκανα μια μαντεψιά στο Menu που ήταν στα κινέζικα (μέσω μιας μεταφρασης που βρήκα σε ένα forum) πέρασα μια rom (4.2.2) που είχα κατεβάσει από το needrom. Το καλό είναι ότι η ενοποίηση του αποθηκευτικού χώρου λειτουργεί κανονικά ενώ η νέα rom φαίνεται σταθερή και χωρίς κινέζικο logo και γενικότερα ιχνος από κινεζικα.

Επίσης, να ευχαριστήσω και τον Karthan7 για το ενδιαφέρον και τις χρήσιμες συμβουλές. Τέλος, μετά από όλα αυτά, προσωπικά δεν θα το πρότεινα σε κάποιον που δεν είναι σχετικός με το άθλημα, να δοκιμάσει να εφαρμόσει την ενοποίηση του αποθηκευτικού χώρου στο Α830 γιατί θα μπλέξει.

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο. Το μελετούσα δυο μερες να το αγοράσω, και μολις το πηρα αποφαση, out of stock!! Και το χειρότερο σημερα που μίλησα στο chat τους μου ειπαν πως δεν το ξαναφέρνουν γιατι σταματησε η παραγωγή. Ξέρει καποιος να μου προτείνει ένα παρόμοιο κινητό (quadcore, 1gb Ram, 8.0Mp+flash ειναι τα χαρακτηριστικά που θέλω) ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες

Από τον Αυγουστο του 2013 ειμαι κατοχος αυτου του τηλεφωνου

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος για τα λεφτα που έδωσα σε σχέση με τα χαρακτηριστικά του

Το χρησιμοπιοιώ ως τηλέφωνο αλλα και για χρήση ιντερνετ, παράλληλα το χρησιμοποίησα και ως GPS

ΑΨΟΓΟ!

Φυσικά του έκανα και ακούσιο κράς τεστ. Τι εννοώ ...το βράδυ της πρωτοχρονιας έπεσε εξω απο το αυτοκίνητο και κατάφερα να το πατήσει ο μπροστινός τροχός. Κατάλαβα την απουσία του μερικές ώρες μετά και ενώ ειχε αρχίσει να βρέχει....ψάχνοντας το βρήκα σε κακα χάλια αλλά δουλευε ακόμα!!! παρά το γεγονός ότι το βλεπες και το λυπόσουν ήταν 100% λειτουργικό (ΤΥΧΗ μες στην ατυχία)

Η σπασμένη προσοψη αλλάχτηκε με 30 περίπου ευρώ κόστος αγορας και μεταφορικα από την ίδια εταιρεια που το ειχα αγοράσει

 

Η μόνη μου ένσταση σε αυτό το τηλέφωνο είναι ότι μερικές φορές (όταν ειναι στην τσέπη μου) κλείνει και χρειάζεται βγάζοντάς το να το τσεκάρω για να το ξανανοίξω

Εν τέλει είναι ενα άριστο τηλέφωνο....

Οσο αφορά τα χαρακτηριστικά του, διαρκεια μπαταριας, σήμα κλπ....είναι άριστο!

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο. Το μελετούσα δυο μερες να το αγοράσω, και μολις το πηρα αποφαση, out of stock!! Και το χειρότερο σημερα που μίλησα στο chat τους μου ειπαν πως δεν το ξαναφέρνουν γιατι σταματησε η παραγωγή. Ξέρει καποιος να μου προτείνει ένα παρόμοιο κινητό (quadcore, 1gb Ram, 8.0Mp+flash ειναι τα χαρακτηριστικά που θέλω) ?

 

Aν σου αρέσει η ποιότητα των Lenovo και μπορείς να κάνεις υπέρβαση μισής ίντσας στην οθόνη προτείνω το a850. Μείον σε σχέση με αυτά που ζητάς η κάμερα που είναι 5 mp με το ίδιο φλάς του a830.

Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγειλει απο το minideal το Α830 με ταχυδρομειο απο 27 δεκεμβριου ακομη τιποτα. Μήπως ξερεις κανεις μερες πανω κατω;

 

 

Εδώ θα τα βρείς όλα. Σπουδαίος οδηγός!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Link to comment
Share on other sites

χαιρετε και απο μενα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με το οτι εχω παραγγηλη το τηλεφωνο στις 8 ιαν και μεχρι σημερα τιποτα παταω tracknumber και το μονο που λεει πω εφυγε στις 10 του μηνα απο εκει μπορω να μαθω με καποιο τροπο τι γινεται εριξα μια ματια στο οδηγο που παραθαιτει το παιδι απο πανω !
Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένεις από 25 ημέρες το λιγώτερο μέχρι 40.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...