Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

126€ πληρωσε ενας φιλος στη samsung Θεσσαλονικη για αλλαγη οθονης+digitizer (πανε πακετο).Δεν αξιζει σε καμια περιπτωση η επισκευη,ακομα και με πιο λιγα...βαζεις λιγα παραπανω και περνεις καινουριο.Αν βρεις οθονη με 50-60€ τοτε ενταξει.Αλλιως κρατας τα 100€ της επισκευης,πουλας το χαλασμενο για ανταλλακτικα κανενα 20αρικο,αντε 30αρι....βαζεις ενα 50αρικο ακομα και εχεις καινουριο....τοσο παει στα σκρουτζομαγαζα πλεον!

Χωρια που μπορεις να πας και σε κατι πιο νεο σαν συσκευη!

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως η συσκευή με CM12 είναι μεταμορφωμένη προς το τόσο πολύ καλύτερο που οσο τη θυμάμαι με τη stock ROMγελάω.

Πραγματική μεταμόρφωση. Πρώτη φορά κατάλαβα τέτοια διαφορά με μία ROM σε συσκευή

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η συσκευή με CM12 είναι μεταμορφωμένη προς το τόσο πολύ καλύτερο που οσο τη θυμάμαι με τη stock ROMγελάω.

Πραγματική μεταμόρφωση. Πρώτη φορά κατάλαβα τέτοια διαφορά με μία ROM σε συσκευή

 

Διαφορά και στην αυτονομία είδες ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή σαρακοστή! Έχω παρατηρήσει πως όταν κοιμάμαι η μπαταρία πέφτει γύρω στο 20-25%(μπαταρία από ebay, υποτίθεται επίσημη)! Γιατί συμβαίνει αυτό; Μπορεί να επηρεάσει τη λειτουργία και της αυθεντικής μπαταρίας;
Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195 White Frost 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

Διαφορά και στην αυτονομία είδες ;

 

Αν και απο μέρα σε μέρα υπάρχουν διαφοροποιήσεις (λόγω nightlies) γενικά ναι, θα έλεγα ΠΟΛΥ καλύτερα απο πριν

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν και απο μέρα σε μέρα υπάρχουν διαφοροποιήσεις (λόγω nightlies) γενικά ναι, θα έλεγα ΠΟΛΥ καλύτερα απο πριν

 

φιλε επιλογη για εξοικονομηση μπαταριας εχει η cm12? την εβαλα,, πεταει η ρομ ,αλλα δεν βρηκα τετοια επιλογη,,,,

Link to comment
Share on other sites

Το s4 mini black edition, εκτός από το χρώμα έχει κάποια άλλη ουσιαστική διαφορά; η ασημένια λωρίδα που ξεφλούδιζε με το χάιδεμα στα λευκά, διορθώθηκε ή μπα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, θα παρακαλούσα όποιος θα μπορούσε να με βοηθήσει στην εγκατάσταση της cm12 να μου αποστείλλει ένα πμ.

Την προηγούμενη (και πρώτη φορά) που δοκίμασα μόνος μου, ήταν σκέτη αποτυχία και τώρα επειδή δεν έχει περασμένο το official firmware δε με αφήνει να εγκαταστήσω το lollipop android..

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

φιλε επιλογη για εξοικονομηση μπαταριας εχει η cm12? την εβαλα,, πεταει η ρομ ,αλλα δεν βρηκα τετοια επιλογη,,,,

 

Με μια γρήγορη ματιά ούτε εγώ είδα

 

Έχει, ούτε εγώ τη βρίσκω τώρα γιατί άλλαξαν τη σειρά και δεν ξέρω που το έβαλαν, αλλά αν μπείτε στις ρυθμίσεις και πατήσετε πάνω δεξία στην αναζήτηση "battery ή μπαταρία" θα σας το βγάλει ως battery saver.

 

Καλησπέρα σας, θα παρακαλούσα όποιος θα μπορούσε να με βοηθήσει στην εγκατάσταση της cm12 να μου αποστείλλει ένα πμ.

Την προηγούμενη (και πρώτη φορά) που δοκίμασα μόνος μου, ήταν σκέτη αποτυχία και τώρα επειδή δεν έχει περασμένο το official firmware δε με αφήνει να εγκαταστήσω το lollipop android..

Ευχαριστώ πολύ

 

Δες στην υπογραφή μου!Έχω αναλυτικό οδηγό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Για αλλαγή μπαταρίας για το S4 Mini τί / από που / σε ποια περίπου τιμή θα προτείνατε;

 

Εχω διαβάσει διάφορα για μπαταρίες μούφα από ebay και είμαι λίγο επιφυλακτικός.

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

Για αυτήν από το e-matrix έχει κανείς άποψη;

 

http://www.e-matrix.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=440_673_388_775&products_id=6436

 

είναι 2500mAh και βγαίνει στα 10 €

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα γνησια απο το σκρουτζ με 14 ευρω, ειμαι πολυ κανοποιημενος

 

Εγώ πήγα σε 2 καταστήματα στο skroutz, και ήταν και στα δύο απομίμηση.

 

Καλημέρα παιδιά.

 

Για αλλαγή μπαταρίας για το S4 Mini τί / από που / σε ποια περίπου τιμή θα προτείνατε;

 

Εχω διαβάσει διάφορα για μπαταρίες μούφα από ebay και είμαι λίγο επιφυλακτικός.

 

Πήρα από το eBay αυθεντική Samsung με NFC, στα 15Ε με 2 ευρώ μεταφορικά. Χωρίς NFC βρίσκεις και φθηνότερη απλά θέλει ψάξιμο πρώτα.

Αν την πασάρουν ως αυθεντική ενώ είναι μούφα, ζητάς τα χρήματα σου πίσω.

 

Για αυτήν από το e-matrix έχει κανείς άποψη;

 

http://www.e-matrix.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=440_673_388_775&products_id=6436

 

είναι 2500mAh και βγαίνει στα 10 €

 

Καλύτερα να πας για Samsung. Μην εμπιστεύεσαι τρίτες μάρκες, τουλάχιστον σε μπαταρίες...

Link to comment
Share on other sites

Μπαταριες απο ebay και κινεζομαγαζα συνηθως δεν ειναι original,και αυτες με μεγαλη χωρητικοτητα στην καλυτερη η αυτονομια ειναι λιιιγο καλυτερη απο την "μαμα",αλλα ειναι διπλασιες σε ογκο...

 

Οσο για lollipop,σε ολα τα site με νεα για Samsung,λενε οτι θα παρουμε σε καποια φαση.Τωρα το ποτε κανεις δεν ξερει,και αν κρινω κιολας απο την μεταβαση απο 4.2.2 σε 4.4.2.....ΑΝ παρουμε ποτε,θα ειναι οταν θα παρουν ολα τα υπολοιπα μοντελα και μετα....

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

S4 mini φίλου μου, εισαγωγής, έχει πρόβλημα ξαφνικά με το ηχείο ακούγεται σαν χαλασμένο, σαν να χάλασε η μεμβράνη.

Του είπα να βγάλει για λίγο την μπαταρία μήπως και... αλλά συνεχίζει το ίδιο.

Είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

ποσο παει η αλλαγη οθονης; ειτε στην σαμσουνγκ ειτε απο μενα (αν ειναι ευκολη διαδικασια)

το εχει φιλος, του επεσε και εσπασε.

Link to comment
Share on other sites

ποσο παει η αλλαγη οθονης; ειτε στην σαμσουνγκ ειτε απο μενα (αν ειναι ευκολη διαδικασια)

το εχει φιλος, του επεσε και εσπασε.

 

|Η πιο φτηνή,σκέτο το ανταλλακτικό, που έχω βρει είναι στα 95€.Σε καταστήματα πέριξ Ομόνοιας απο 100€ με 105 έως και 130€ μαζί με την αλλαγή.Με 105 και 130 ήταν η αυθεντική,με 100€ δεν το διευκρίνησα.

 

Το λινκ απο το ανταλλακτικό που έχω βρει http://www.e-matrix.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=440_673_388_775&products_id=4933

 

Εγώ δεν το έφτιαξα πάντως,με 170€ αγοράζεις καινούργιο,μεταχειρισμένο το βρησκεις κάτω απο 100€.Έτσι το έβαλα στο κουτί του και τα 270€ που έδωσα πριν 15 μήνες ξεκουράζονται :lol: .

Αγόρασα ένα huawei p7 μεταχειρισμένο στα 170€ ,απο τα μαγαζιά που γράφω απο πάνω ,και εύχομαι να μην πάθω τα ίδια.

Ελπίζω να με αφήνεται να συμμετέχω στο φόρουμ σας :p:lol:

Link to comment
Share on other sites

ποσο παει η αλλαγη οθονης; ειτε στην σαμσουνγκ ειτε απο μενα (αν ειναι ευκολη διαδικασια)

το εχει φιλος, του επεσε και εσπασε.

 

στην smartec που το πηγα εγω πριν κανα 6μηνο , μου κοστισε 125€ και το κρατησαν μια ή δυο μερες(δεν θυμαμαι ακριβως)

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή γίνονται πολλές αναφορές για τη διάρκεια ζωή της μπαταρίας, δοκιμάστε την πολύ απλή επιλογή του ενσωματωμενου power saving από τα notification settings. Ειδικά αν είστε από εκείνους που έχουν τη φωτεινότητα σχετικά χαμηλά, δεν θα καταλάβετε πολλές διαφορές. Όταν θέλω να χρησιμοποιήσω κάποια πιο απαιτητική εφαρμογή το επαναφέρω σε normal mode. Θα δείτε εντυπωσιακή διαφορά, εγώ είμαι στις 3 μέρες +.
wipe that tear..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...