Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχως φαινεται ειμαι απο τους ατυχους που τουρθαν ολα μαζεμενα...

Τουλάχιστον να σταματησει εδω το κακο και να μην αρχισουν οι εφαρμογές να ανοιγουν μονες τους

όπως γινοτανε στο προηγουμενο απλο smartphone SAMSUNG και μου εσπασε τα νευρα κυριολεκτικά....:blink:

 

Πάντως απο τοτε που τα κινητα τηλέφωνα έπαψαν να ειναι ΑΠΛΑ ΤΗΛ. και εγιναν smartphone δλδ Η/Υ

ξεκινησαν μυριάδες προβλήματα που κατα χιλιαδες γραφονται στα φορουμ. Κια ειναι λογικο απο μια αποψη.

Σε μια πλακετα 10 Χ 5 cm προσπαθουν να χωρεσουν δυνατοτητες φορητών Η/Υ.. !!!! εεε μαλλον καπου θα κλωτσησει

η κατασταση. Μαλλον η τεχνολογια μας δεν εφτασε στο 100% να σμικρύνει 20 φορές πχ τον ογκο για τα ιδια αποτελεσματα....:wacko:

 

Πάντως το πήρα απο skroutz-μαγαζο http://kaizerstore.gr/samsung-galaxy-s4-mini-i9195a-%CE%BB%CE%B5%CF%85%CE%BA%CE%BF-eu

με την μινιμουμ τιμή εκεινη την μερα. Φανταζομαι οτι ειναι δικη τους εισαγωγη

Ειχε για να πω την αληθεια ολες τις ταινιες κολλημενες και δεν φαινονταν για χρησιμοποιημενο.

Επίσης στο Σερβις δεν μου κανανε κανενα σχόλιο αν ηταν καποιο ελαττωματικο απο Ευρώπη. Τι να πω..??

Αν αρχισει πάλι τα προβλήματα θα παω να απαιτησω αλλαγη συσκευης ετσι για να δω τι θα μου πουνε...

Φιλε μου επρεπε πρωτα να πας να αλλαξεις τη sim σου και μετα να πας σερβις αλλα προφανος στο σερβις βρηκαν οτι εχει θεμα η πλακετα και την αλλαξες αλλαγη πλακετας ειναι σαν να πηρες καινουργιο τηλ τωρα αλλαξες και τη sim δε πιστευω να εχεις ξανα θεμα οι εγγυησεις γ αυτο υπαρχουν παντος αν δουλευεις viber μετα πας να ανοιξεις την καμερα και σου βγαζει σφαλμα καμερας η οποια καμερα θα δουλεψει μετα μονο με επανεκκινηση μη φοβηθεις το viber φταιει το σβηνεις κανεις μια επανεκκινηση και ολα μια χαρα ετσι μου αλλαξαν αδικα εμενα την καμερα χωρις να χρειαζοταν στα λεω αυτα λογο του θεματος που ειχες με το τηλ σου μη σου βγαλει και κανα τετοιο και τρελαθεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σ' ευχαριστω για τα σχόλια σου. Στην αρχή σκέφτηκα για τη SIM αλλα το θεώρησα "ακραίο" μια SIM να παίζει τόσο κακό ρόλο

και κυρίως να έχει πρόβλημα. Σίγουρα η κεντρική πλακέτα είχε πρόβλημα για να δεχθούν να την αλλαξουν τόσο εύκολα.

Το σημαντικό στη υπόθεση παρόλη την ταλαιπωρία μου και την αγανάκτηση είναι η σωστή αντιμετώπιση στο επίσημο

σερβις της micro-tech της θεσ/κης στο λιμανι που χωρις αντιρρηση αλλαξανε την πλακετα.

Το viber δεν ξερω τι ειναι ... οποτε μάλλον δεν θα εχω προβλημα... :O Αλλα τωρα που το ανεφερες θα το ψαξω να δω τι ειναι...

για να το εχω υποψην μου.

hal9000dp
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από σκρουτζομάγαζο αγόρασα το s4 mini της γυναίκας μου και άρχισε κατ' ευθείαν τις επανεκκινήσεις (είχα αλλάξει την κανονική sim σε microsim, δεν την έκοψα).

Και μένα μου αλλάξανε πλακέτα και από τότε δουλεύει κανονικά.

Τυχαίο το σκρουτζομάγαζο και τα προβλήματα? Δεν νομίζω...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από σκρουτζομάγαζο αγόρασα το s4 mini της γυναίκας μου και άρχισε κατ' ευθείαν τις επανεκκινήσεις (είχα αλλάξει την κανονική sim σε microsim, δεν την έκοψα).

Και μένα μου αλλάξανε πλακέτα και από τότε δουλεύει κανονικά.

Τυχαίο το σκρουτζομάγαζο και τα προβλήματα? Δεν νομίζω...

Δηλαδή τι υπονοείς ;Γιατί αν είναι αυτό που νομίζω είναι μια σαχλαμάρα και μισή.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστω για τα σχόλια σου. Στην αρχή σκέφτηκα για τη SIM αλλα το θεώρησα "ακραίο" μια SIM να παίζει τόσο κακό ρόλο

και κυρίως να έχει πρόβλημα. Σίγουρα η κεντρική πλακέτα είχε πρόβλημα για να δεχθούν να την αλλαξουν τόσο εύκολα.

Το σημαντικό στη υπόθεση παρόλη την ταλαιπωρία μου και την αγανάκτηση είναι η σωστή αντιμετώπιση στο επίσημο

σερβις της micro-tech της θεσ/κης στο λιμανι που χωρις αντιρρηση αλλαξανε την πλακετα.

Το viber δεν ξερω τι ειναι ... οποτε μάλλον δεν θα εχω προβλημα... :O Αλλα τωρα που το ανεφερες θα το ψαξω να δω τι ειναι...

για να το εχω υποψην μου.

Η micro-tech ειναι παρα πολλη καλο σερβις οσο για το προβλημα μην το λες εμενα η καμερα μου δεν ειχε προβλημα το viber εφταιγε τελικα και παλι την αλλαξαν το κανουν αυτο για να μην στο δωσουν πισω και το ξαναπας για το ιδιο θεμα και φωναζεις οσο για τη sim δεν ειναι καθολου ακραιο μια χαλασμενη sim μπορει να κανει τετοια θεματα στο τηλ οπως και μια καρτα μνημης χαλασμενη καποια αλλα

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Κι εγώ από σκρουτζομάγαζο αγόρασα το s4 mini της γυναίκας μου και άρχισε κατ' ευθείαν τις επανεκκινήσεις (είχα αλλάξει την κανονική sim σε microsim, δεν την έκοψα).

Και μένα μου αλλάξανε πλακέτα και από τότε δουλεύει κανονικά.

Τυχαίο το σκρουτζομάγαζο και τα προβλήματα? Δεν νομίζω...

Και γω απο σκρουτζομαγαζο το πηρα και δουλευει τελεια απο την αρχη δεν ισχυει ουτε στο ελαχιστο αυτο που υπονοεις τυπε

Edited by Razoras
Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου αλλάξανε πλακέτα και από τότε δουλεύει κανονικά.

Τυχαίο το σκρουτζομάγαζο και τα προβλήματα? Δεν νομίζω...

 

Να νομίζεις. Και εγώ από σκρουτζομάγαζο πήρα το κόκκινο La Fleur της γυναίκας μου και πάει περίφημα.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστω για τα σχόλια σου. Στην αρχή σκέφτηκα για τη SIM αλλα το θεώρησα "ακραίο" μια SIM να παίζει τόσο κακό ρόλο

και κυρίως να έχει πρόβλημα. Σίγουρα η κεντρική πλακέτα είχε πρόβλημα για να δεχθούν να την αλλαξουν τόσο εύκολα.

Το σημαντικό στη υπόθεση παρόλη την ταλαιπωρία μου και την αγανάκτηση είναι η σωστή αντιμετώπιση στο επίσημο

σερβις της micro-tech της θεσ/κης στο λιμανι που χωρις αντιρρηση αλλαξανε την πλακετα.

Το viber δεν ξερω τι ειναι ... οποτε μάλλον δεν θα εχω προβλημα... :O Αλλα τωρα που το ανεφερες θα το ψαξω να δω τι ειναι...

για να το εχω υποψην μου.

Κ. hal9000dp ήσασταν από τους ''τυχερούς!!:( Αυτά τυχαίνουν δυστυχώς καμιά φορά! Εγώ έως τώρα με 4 συσκευές samsung (τις κορυφαίες), αλλά και φίλοι δεν είχαμε ποτέ κάποιο θέμα. Αφού διορθώθηκε έστω και με σπάσιμο νεύρων απολαύστε το κινητό σας, το οποίο είναι πολύ καλό!!

Edited by m7ixalis
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Να νομίζεις. Και εγώ από σκρουτζομάγαζο πήρα το κόκκινο La Fleur της γυναίκας μου και πάει περίφημα.

 

Yπάρχουν ενα σωρό μαγαζια που κονταροχτυπιούνται στο skroutz ή στο Best-Price. Αν όμως επιλέξεις κάποιο που έχει ένα

σωρό θετικές κριτικές απο πελάτες του δε πιστευω οτι θα εχεις προβλημα με απάτη.

Σίγουρα θα κάνουν δικες τους εισαγωγες απο άλλες χωρες για να δώσουν χαμηλή τιμή αλλα αυτό δεν σημαινει ότι θα κανουν

και απάτη.

Η συσκευασία που πήρα απο το KAIZER-store της Αθήνας ηταν άψογη με όλα τα πλαστικά του και ειδικα στα δύσκολα σημεία

που αν το είχε παρει αλλος θα τα ειχε βγαλει. Αρα προσωπικά δεν μπορω να κατηγορήσω το συγκεκριμενο καταστημα που

εχει πολλες θετικες κριτικες για το σοβαρό πρόβλημα που εβγαλε το δικο μου S4 mini.

Eπίσης στο σερβις της Micro-Tech στη θεσ/κη μου ζήτησαν την απόδειξη αγοράς και δεν μου κάνανε κανενα σχόλιο για το μαγαζι

αυτό... το οποίο στη σελίδα αγοράς του S4 mini φιγουράρει τη στάμπα με την διετή εγγύηση της Ελλ. Αντιπροσωπείας.

 

Απλα θεωρώ τον εαυτο μου εξαιρετικά άτυχο στην συγκεκριμενη αγορά. :wacko:

 

Δημητρης

Edited by m7ixalis
hal9000dp
Link to comment
Share on other sites

Θα πάρει λίγο αργότερα μαζί με το S5 Mini. Τουλάχιστον έτσι ανακοινώθηκε.

http://samsung.youmobile.org/

http://www.techradar.com/news/phone-and-communications/mobile-phones/android-l-5-0-release-date-when-can-i-get-it--1257804

μαλλον το s4 Mini δεν θα παρει μαζι με το s5 Mini την αναβαθμιση.

 

το s5 Mini λεει ότι ξεκιναει τον απριλιο για lollipop5.0

ενώ το s4 Mini ελεγε 5.0.1 lollipop αλλα το εβγαλαν, τωρα δεν λεει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

μαλλον το s4 Mini δεν θα παρει μαζι με το s5 Mini την αναβαθμιση.

 

το s5 Mini λεει ότι ξεκιναει τον απριλιο για lollipop5.0

ενώ το s4 Mini ελεγε 5.0.1 lollipop αλλα το εβγαλαν, τωρα δεν λεει τιποτα

Mαλλων δε θα παρει καμμια αναβαθμιση περα του kitkat το s4 mini

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να κάνω μια ερώτηση. Χθες πήρα μεταχειρισμένο το samsung s4 mini πηγα σπιτι και το εβαλα να το φορτισω και εδειχνε να φορτιζει αλλα δεν φορτιζε απλα εμενε ξερω γω στο 7% σταθερα χωρις να ανεβαινει ουτε να κατεβαινει. Λεω θα εχει προβλημα η μπαταρια και πηγα και πηρα μια καινουργια μπαταρια αφου την φορτισα στο μαγαζι να δω αν οντως εφταιγε η μπαταρια αλλα φορτιζε μια χαρα εκει ( με τον δικο μου φορτιστη πηγα) . Οταν ξαναπηγα σπιτι παλι δεν φορτιζε εχετε ξανα ακουσει κατι παρομοιο ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να κάνω μια ερώτηση. Χθες πήρα μεταχειρισμένο το samsung s4 mini πηγα σπιτι και το εβαλα να το φορτισω και εδειχνε να φορτιζει αλλα δεν φορτιζε απλα εμενε ξερω γω στο 7% σταθερα χωρις να ανεβαινει ουτε να κατεβαινει. Λεω θα εχει προβλημα η μπαταρια και πηγα και πηρα μια καινουργια μπαταρια αφου την φορτισα στο μαγαζι να δω αν οντως εφταιγε η μπαταρια αλλα φορτιζε μια χαρα εκει ( με τον δικο μου φορτιστη πηγα) . Οταν ξαναπηγα σπιτι παλι δεν φορτιζε εχετε ξανα ακουσει κατι παρομοιο ?
Δοκίμασε σε άλλη πρίζα στο σπίτι
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να κάνω μια ερώτηση. Χθες πήρα μεταχειρισμένο το samsung s4 mini πηγα σπιτι και το εβαλα να το φορτισω και εδειχνε να φορτιζει αλλα δεν φορτιζε απλα εμενε ξερω γω στο 7% σταθερα χωρις να ανεβαινει ουτε να κατεβαινει. Λεω θα εχει προβλημα η μπαταρια και πηγα και πηρα μια καινουργια μπαταρια αφου την φορτισα στο μαγαζι να δω αν οντως εφταιγε η μπαταρια αλλα φορτιζε μια χαρα εκει ( με τον δικο μου φορτιστη πηγα) . Οταν ξαναπηγα σπιτι παλι δεν φορτιζε εχετε ξανα ακουσει κατι παρομοιο ?

 

Mπερδέυτηκα,στο μαγαζί πως την φόρτισες;Δεν την έβαλες στο κινητό σου;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε σε άλλη πρίζα στο σπίτι

 

εχω δοκιμασει σε ολες τις πριζες μεχρι και σε αλλο σπιτι

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Mπερδέυτηκα,στο μαγαζί πως την φόρτισες;Δεν την έβαλες στο κινητό σου;

 

την εβαλα στο κινητο μου τη μπαταρια ειχα παρει το φορτιστη μαζι μου την φορτισα εκει και ειδα να φορτιζει και του λεω θα την αγορασω και οταν πηγα στο σπιτι δεν φορτιζε.

Link to comment
Share on other sites

επεσε το κινητο και εσπασε η οθονη. τα 3/4 μαυρισαν τελειως. υπαρχει κποιος τροπος να παρω αντιγραφο του περιεχομενου του τηλεφωνου η το πεταω κατευθειαν στα σκουπιδια? Edited by truckman
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει σε ολες τις πριζες μεχρι και σε αλλο σπιτι

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

την εβαλα στο κινητο μου τη μπαταρια ειχα παρει το φορτιστη μαζι μου την φορτισα εκει και ειδα να φορτιζει και του λεω θα την αγορασω και οταν πηγα στο σπιτι δεν φορτιζε.

Μαλλων το κινητο παιζει να χει καποιο προβλημα αν εχεις εγγυηση παντο στο σερβις

Link to comment
Share on other sites

CM12(nightly) έχω λιγες μέρες που έβαλα ..το κινητό ταχύτατο εαν και προέρχομαι απο CM11 που ηταν παλι πιο γρήγορο απο στοκ τρομερή διάφορα ταχύτητας ..η μπαταρία στα ίδια μπορω να πω και λίγο καλύτερα ...

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

επεσε το κινητο και εσπασε η οθονη. τα 3/4 μαυρισαν τελειως. υπαρχει κποιος τροπος να παρω αντιγραφο του περιεχομενου του τηλεφωνου η το πεταω κατευθειαν στα σκουπιδια?

 

 

Μέσω KIES δοκίμασες?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω λίγο στο κινητό του φίλου μου το σ4 μίνι έπεσε λίγο νερό πάνω και ξαφνικά έχει κολλήσει ότι τα ακουστικά είναι μόνιμα συνδεδεμένα βγάζει το εικονίδιο πάνω στην μπάρα ειδοποιήσεων η μουσική δεν ακούγεται πρέπει να συνδέσεις τα ακουστικά όπως και οι κλήσεις τι φαση;;; ξέρει κανένας τπτ η να το κάνω επαναφορά και βλεπουμε αλλά θεκω να το αποφύγω για να μην χάσει τις εφαρμογές ευχαριστώ για τον χρόνο σας
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω λίγο στο κινητό του φίλου μου το σ4 μίνι έπεσε λίγο νερό πάνω και ξαφνικά έχει κολλήσει ότι τα ακουστικά είναι μόνιμα συνδεδεμένα βγάζει το εικονίδιο πάνω στην μπάρα ειδοποιήσεων η μουσική δεν ακούγεται πρέπει να συνδέσεις τα ακουστικά όπως και οι κλήσεις τι φαση;;; ξέρει κανένας τπτ η να το κάνω επαναφορά και βλεπουμε αλλά θεκω να το αποφύγω για να μην χάσει τις εφαρμογές ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Τί επαναφορά ρε φίλε...

Hardware είναι το πρόβλημα όχι software. Έχει μπει νερό και βραχυκύκλωσε τις επαφές.

Βάλτο σε ένα μπολ με ρύζι για καμιά μέρα. Κάνει θαύματα το ρύζι.

Link to comment
Share on other sites

Τί επαναφορά ρε φίλε...

Hardware είναι το πρόβλημα όχι software. Έχει μπει νερό και βραχυκύκλωσε τις επαφές.

Βάλτο σε ένα μπολ με ρύζι για καμιά μέρα. Κάνει θαύματα το ρύζι.

 

λοοολ δεν επεσε κατι το τρομερο απο οσο μου ειπε μερικες πιτσελιες και ειπα μηπως....λοοολ! οοοκ ευχαριστω φιλε μ!

Link to comment
Share on other sites

λοοολ δεν επεσε κατι το τρομερο απο οσο μου ειπε μερικες πιτσελιες και ειπα μηπως....λοοολ! οοοκ ευχαριστω φιλε μ!

Kατα 95% βραχυκυκλωμα λογο υγρασιας μη κανει ο φιλος σου τον κοπο και το στειλει στο σερβις με την εγγυηση εχει βγει αυτοματα εκτος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...