Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καθως ειμαι πληρως απογοητευμενος απο την μπαταρια του S4 mini αρκετους μηνες μετα την αγορα του, σκεφτομαι να το πουλησω και να παω σε καποια αλλη συσκευη.

 

Το ζητημα ειναι οτι δεν θελω πολυ μεγαλυτερη οθονη τυπου S4..αλλα κατι παρομοιο με το S4 mini ή ισως ελαφρως μεγαλυτερο.

Εχετε να προτεινετε κατι? Sorry αλλα εχω χασει τελειως τις εξελιξεις.

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καθως ειμαι πληρως απογοητευμενος απο την μπαταρια του S4 mini αρκετους μηνες μετα την αγορα του, σκεφτομαι να το πουλησω και να παω σε καποια αλλη συσκευη.

 

Το ζητημα ειναι οτι δεν θελω πολυ μεγαλυτερη οθονη τυπου S4..αλλα κατι παρομοιο με το S4 mini ή ισως ελαφρως μεγαλυτερο.

Εχετε να προτεινετε κατι? Sorry αλλα εχω χασει τελειως τις εξελιξεις.

 

Thanks

 

Γιατί δεν αγοράζεις μια καινούργια μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Μια γενική ερώτηση ακόμα:

όταν πρωτοάνοιξα το κινητό μου ζήτησε μια διεύθυνση μειλ, προσπάθησα να βάλω την δική μου για την καταχώρηση αλλά ήταν "πιασμένη" απο το προηγούμενο κινητό και δεν θυμόμουν τον κωδικό που είχα δώσει τότε στην σάμσουνγκ. Έτσι δημιούργησα μια άλλη...παρατηρώ τώρα ότι μου ζητάει συγχρονισμό με το νεο αυτό μειλ στο οποίο δεν έχω τίποτε...

α) πως μπορώ να βρω τον κωδικό μου στη σάμσουνγκ για να συγχρονίσω σωστά το κινητό μου και

β) που το καταχωρώ στο κινητό γιατί χάθηκα λίγο...

Σας ευχαριστώ πολύ.

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν αγοράζεις μια καινούργια μπαταρία;

Αν ενοεις, να αγορασω καινουργια μπαταρια γιατι η παλια εχει "φθαρει" δεν ισχυει κατι τετοιο. Εξ'αρχης εχω αυτο το προβλημα. Το S4 Mini εχει την πιο αθλια μπαταρια κινητου που ειχα ποτε ακομα και κινεζικη για iPhone 4 ειχε καλυτερη αποδοση.

 

Αν παλι ενοεις...να αγορασω μια extra μπαταρια για να κανω εναλλαγες οταν καποια τελειωσει, μπα αποκλειεται να ενοεις κατι τετοιο :P

Link to comment
Share on other sites

Καθως ειμαι πληρως απογοητευμενος απο την μπαταρια του S4 mini αρκετους μηνες μετα την αγορα του, σκεφτομαι να το πουλησω και να παω σε καποια αλλη συσκευη.

 

Το ζητημα ειναι οτι δεν θελω πολυ μεγαλυτερη οθονη τυπου S4..αλλα κατι παρομοιο με το S4 mini ή ισως ελαφρως μεγαλυτερο.

Εχετε να προτεινετε κατι? Sorry αλλα εχω χασει τελειως τις εξελιξεις.

 

Thanks

LG G2 MINI

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εγώ να ρωτήσω κάτι τελείως άσχετο με αναβαθμίσεις, kitkat και λοιπά σχετικά.

1) Είναι λογικό μέσα σε μια εβδομάδα να μου έφαγε 65 mb μόνο για το facebook...!?!?

Είναι δυνατόν να βάζω 500 mb και να μη φτάνουν ούτε για τρεις εβδομάδες!?!?!

2) Επίσης, μου αλλάζει (με δική του πρωτοβουλία) τη διάταξη του μενού.

Πχ, το εικονίδιο "ρυθμίσεις" τη μια μπορεί να βρίσκεται στην πρώτη σελίδα του μενού, την άλλη κάπου στην τρίτη, την άλλη κάπου αλλού κοκ

3) Κι επίσης, ισχύει αυτό που είπε κάποιος για τη μπαταρία ότι δεν είναι καλό να τη φορτίζουμε κάθε βράδυ ( γιατί εγώ αυτό κάνω )

4) Επίσης μου ανεβάζει απίστευτα υψηλή θερμοκρασία, 52-53 βαθμούς, νομίζω θα εκραγεί :(

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εγώ να ρωτήσω κάτι τελείως άσχετο με αναβαθμίσεις, kitkat και λοιπά σχετικά.

1) Είναι λογικό μέσα σε μια εβδομάδα να μου έφαγε 65 mb μόνο για το facebook...!?!?

Είναι δυνατόν να βάζω 500 mb και να μη φτάνουν ούτε για τρεις εβδομάδες!?!?!

2) Επίσης, μου αλλάζει (με δική του πρωτοβουλία) τη διάταξη του μενού.

Πχ, το εικονίδιο "ρυθμίσεις" τη μια μπορεί να βρίσκεται στην πρώτη σελίδα του μενού, την άλλη κάπου στην τρίτη, την άλλη κάπου αλλού κοκ

3) Κι επίσης, ισχύει αυτό που είπε κάποιος για τη μπαταρία ότι δεν είναι καλό να τη φορτίζουμε κάθε βράδυ ( γιατί εγώ αυτό κάνω )

4) Επίσης μου ανεβάζει απίστευτα υψηλή θερμοκρασία, 52-53 βαθμούς, νομίζω θα εκραγεί :(

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

1) γιατί να μην είναι;Αμα τα χρησιμοποιεις.

2) δεν μου εχει συμβει,μηπως μπερδευεις το μενου με τα εικονιδια που ειναι στις εφαρμογες;

3) αν αδειαζει τι θα κανεις;Τι ρολο να παιξει αν είναι βραδυ πρωί ή μεσημέρι;

4) σε τι λειτουργίες σου ανεβάζει τόση θερμοκρασια;Φορτιση;παιχνιδια;gps ;

Link to comment
Share on other sites

1) γιατί να μην είναι;Αμα τα χρησιμοποιεις.

2) δεν μου εχει συμβει,μηπως μπερδευεις το μενου με τα εικονιδια που ειναι στις εφαρμογες;---> τι εννοείς;;

3) αν αδειαζει τι θα κανεις;Τι ρολο να παιξει αν είναι βραδυ πρωί ή μεσημέρι;---> δεν εννοώ για πρωί ή μεσημέρι αλλά για το ότι φορτίζει κάθε μέρα

4) σε τι λειτουργίες σου ανεβάζει τόση θερμοκρασια;Φορτιση;παιχνιδια;gps ;---> viber, facebook, αν έχω facebook ανοιχτό και μιλάω ταυτόχρονα στο τηλέφωνο...

Edited by kOsD
Link to comment
Share on other sites

1) γιατί να μην είναι;Αμα τα χρησιμοποιεις.

2) δεν μου εχει συμβει,μηπως μπερδευεις το μενου με τα εικονιδια που ειναι στις εφαρμογες;---> τι εννοείς;;

3) αν αδειαζει τι θα κανεις;Τι ρολο να παιξει αν είναι βραδυ πρωί ή μεσημέρι;---> δεν εννοώ για πρωί ή μεσημέρι αλλά για το ότι φορτίζει κάθε μέρα

4) σε τι λειτουργίες σου ανεβάζει τόση θερμοκρασια;Φορτιση;παιχνιδια;gps ;---> viber, facebook, αν έχω facebook ανοιχτό και μιλάω ταυτόχρονα στο τηλέφωνο...

 

Σχετικα με τα ερωτηματα σου:

 

1.) Το ποσα δεδομενα θα καταναλωσεις (οπως σου αναφερει και ο αλλος χρηστης του forum) ειναι παντα σχετικο με την χρηση της

εφαρμογης που ειναι συνδεδεμενη στο ιντερνετ (2G-3G-4G). Κοινως το facebook μετα την πρωτη εκκινηση σου αφου χρησημοποιησει

περιπου ~ 8ΜΒ-26ΜΒ cache render για την λειτουργεια (αναλογα και το render of handset) χρησημοποιει data για να εμφανισει ολα τα

περιεχομενα της τρεχουσας εφαρμογης. Αυτο που θελει να σου πει και ο φιλος παραπανω ειναι οτι αν συνεχως εισαι στο ιντερνετ, βλεπεις

φωτογραφιες, μιλας στο chat e.t.c. μπορει και σε πολυ λιγοτερο απο μια εβδομαδα να καταναλωσεις 60ΜΒ, και ακομα και αν ειναι

optimized για mobile preview το app-facebook τα MB καταναλωνονται ευκολα. To οτι το cache δεν εχει μεγαλη μεταβολη μπορει να

οφειλεται και στη προστασια χωρου της συσκευης απο το ιδιο το app. Αν θελεις κατεβασε καποια εφαρμογη για μετρητη δεδομενων

και χρησημοποιησε για 1-2 ημερες μονο το facebook και θα δεις ακριβως την χρηση του.*

 

2.) Στο τυπο προβολης > Προσαρμοσιμο Πλεγμα > δεν υπαρχει καμια μεταβλητη για να ορισει το χωρο των εικονοδιων -εφαρμογων.

Κοινως η οποιαδηποτε μεταβολη απο καποια εγκατασταση/απ-ενγκατασταση εφαρμογης, μεταβολης μετακινησης δεν οριζεται και η

τοποθετηση που παιρνει το stuck is marginal random (basic. princ. android sorting). Απλα δοκιμασε την επιλογη > Αλφαβητικο/α.**

 

3.) Αυτο δεν εχει καμια ισχυ (princ. of Li-Ion battery) οποτε σου τελειωνει η χρηση της (αδειαζει) ενοειται τη φορτιζεις. Αυτη ειναι και

και η λειτουργικοτητα της. Μπορει να υπαρχει "χασιμο" φορτιου οταν δεν χρησημοποιηθει καιρο και οι συνεχεις φορτισεις να

εξασθενουν (συνεχης μετακινηση ιοντων -+discharge and via versa) ωστοσο για το χρονικο διαστημα που θα εχεις το κινητο

η μεταβολη δεν να ειναι εμφανης στη χρηση.

 

4.) Viber - Facebook απαιτουν συνεχως 2G-3G-4G singal. Το πιο λογικο ειναι η συσκευη σου να ειναι ζεστή (και παραπανω απο το οριο)

ειδικα με την ομιλια Viber μπορει μετα 3' κιολας λεπτα να υπαρξει ραγδαια αυξηση της θεμοκρασιας της μπαταριας αν φανταστεις

οτι κατα την ομιλια σου εκμεταλλευσαι πληρως download/upload stream, ενω με το Facebook λογω της λιγοτερης-στιγμιαιας χρησης

του 2G-3G-4G να επικρατει μια πιο ηπια θεμοκρασια.

 

* Η χρηση μπορει να διαφερει απο την δραστηριοτητα/απαιτησης συνδεσης της καθε εφαρμογης (i.e. facebook, viber, twitter e.t.c.)

** Εφοσον δεν χρησημοποιηεις αλλο Default Launcher.

Link to comment
Share on other sites

Με την κιτκατ δουλευει το usb otg & mhl ? Μπορει καποιος να δοκιμασει και να πει!

 

Νομιζω δεν υποστηριζεται απο το hardware κατι τετοιο,οποτε δεν το βλεπω να εγινε.Στην 4,2 που το ειχα ψαξει αυτο καταλαβα.Για OTG δοκιμασα κιολας,δεν δινει καν ταση πισω

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με usb otg που εχω ψαξει δεν ειναι θεμα hardware αλλα θεμα πυρηνα(kernel) , δηλαδη παλιοτερα οι εταιριες (π.χ Samsung) το εγραφε στον kernel και αμα το αφηνε κλειδωμενο εκανες root και μπορουσες να το χρησιμοποιησεις , πλεον δεν το γραφουν καν στον kernel ωστε να μην εχει σε καμια περιπτωση την δυνατοτητα να το ενεργοποιησεις ! Σαφως αν βαλεις αλλον kernel ολα γινονται !!! Αλλα θα χασεις την εγγυηση ? Αν γνωριζει καποιος με το θεμα της εγγυησης με αλλαγη kernel ας το πει.

Δειτε βιντεο με το s4 mini να δουλευει και το mhl & usb otg

kernel

http://www.s4miniarchive.com/2014/01/usb-otg-kernel-for-galaxy-s4-mini-duos-i9192.html

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με usb otg που εχω ψαξει δεν ειναι θεμα hardware αλλα θεμα πυρηνα(kernel) , δηλαδη παλιοτερα οι εταιριες (π.χ Samsung) το εγραφε στον kernel και αμα το αφηνε κλειδωμενο εκανες root και μπορουσες να το χρησιμοποιησεις , πλεον δεν το γραφουν καν στον kernel ωστε να μην εχει σε καμια περιπτωση την δυνατοτητα να το ενεργοποιησεις ! Σαφως αν βαλεις αλλον kernel ολα γινονται !!! Αλλα θα χασεις την εγγυηση ? Αν γνωριζει καποιος με το θεμα της εγγυησης με αλλαγη kernel ας το πει.

Δειτε βιντεο με το s4 mini να δουλευει και το mhl & usb otg

kernel

http://www.s4miniarchive.com/2014/01/usb-otg-kernel-for-galaxy-s4-mini-duos-i9192.html

 

Ειναι και θεμα Hardware

But, there is a slight issue. The phone will not provide power for the connected gadget so you would need to use an external power supply or an OTG cable that comes with an additional power connector.

 

Πραγμα που σημαινει οτι θελει καποια εξωτερικη τροφοδοσια στην USB (πχ καποιο HUB με δικο του τροφοδοτικο).Αυτο δεν το λες On-The-Go...σκοπος ηταν να διαβαζε απευθειας φλασακι πχ οταν εισαι στο δρομο,ή καπου που δεν μπορεις να κουβαλας και να στηνεις "πατεντες".Το HTC της αδερφης μου διαβαζει μεχρι και εξωτερικο σκληρο δισκο....το ιδιο και ενα ταμπλετ που εχουμε....και ολα αυτα απευθειας με τη συσκευη,με ενα καλωδιο USB-OTG των 0.5€ απο το ebay!

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Λοιπον,για την ιστορια αγορασα πριν 10 μερες το mini,240 ευρω απο μαγαζι κοντα στην ομονοια(καινουργιο φυσικα).Σημερα αγορασα μια καρτα μνημης 32 GB της Transcend class 10,στην τιμη 15,15 ευρω απο μαγαζι καπου στην Λεκκα(μεσω Σκρουτζ).

Σας παρακαλω,οταν θα βαλω την καρτα στο κινητο,πρεπει να κανω κατι;

Και κατι ακομα:Πως μπορω ας πουμε να φτιαξω ενα φακελο,να τον ονομασω rock,να του βαλω μεσα τραγουδια κ να πηγαινω μετα μεσα στο κινητο,να τον βρισκω κ να τα ακουω;;

Γιατι καποτε ειχα το Disire και μου τα ''σκορπιζε''μεσα στο κινητο.Καποιος μου ειχε πει,να βαλω ενα file manager και.........

Η' ας πουμε οτι θελω να βαλω ringtones,video,φωτο,πως θα το κανω;Σε ποια ''διαδρομη'' θα τα δημιουργησω;

Ξερω οτι για σας ισως ειναι πολυ απλα,αλλά θα σας παρακαλουσα,χωρις να θελω να σας κουρασω,να πειτε σας παρακαλω με απλα βηματα,πως μπορω να βαλω γενικα καποια αρχεια στην καρτα μνημης.Το κινητο δεν ειναι ''σπασμενο''.

Σας ευχαριστω για την φιλοξενια,καλο βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Aπλά την βάζεις και την φορτώνεις ότι θες.

Για να βάλεις ένα τραγούδι ringtone πατάς παρατεταμένα πάνω στο τραγούδι (από την εφαρμογή music) και πατάς set as -> phone ringtone για όλες τις επαφές ή caller ringtone για μία επαφή.

Για το πώς να τακτοποιήσεις τα τραγούδια σου δεν ξέρω να σε βοηθήσω.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Λοιπον,για την ιστορια αγορασα πριν 10 μερες το mini,240 ευρω απο μαγαζι κοντα στην ομονοια(καινουργιο φυσικα).Σημερα αγορασα μια καρτα μνημης 32 GB της Transcend class 10,στην τιμη 15,15 ευρω απο μαγαζι καπου στην Λεκκα(μεσω Σκρουτζ).

Σας παρακαλω,οταν θα βαλω την καρτα στο κινητο,πρεπει να κανω κατι;

Και κατι ακομα:Πως μπορω ας πουμε να φτιαξω ενα φακελο,να τον ονομασω rock,να του βαλω μεσα τραγουδια κ να πηγαινω μετα μεσα στο κινητο,να τον βρισκω κ να τα ακουω;;

Γιατι καποτε ειχα το Disire και μου τα ''σκορπιζε''μεσα στο κινητο.Καποιος μου ειχε πει,να βαλω ενα file manager και.........

Η' ας πουμε οτι θελω να βαλω ringtones,video,φωτο,πως θα το κανω;Σε ποια ''διαδρομη'' θα τα δημιουργησω;

Ξερω οτι για σας ισως ειναι πολυ απλα,αλλά θα σας παρακαλουσα,χωρις να θελω να σας κουρασω,να πειτε σας παρακαλω με απλα βηματα,πως μπορω να βαλω γενικα καποια αρχεια στην καρτα μνημης.Το κινητο δεν ειναι ''σπασμενο''.

Σας ευχαριστω για την φιλοξενια,καλο βραδυ.

 

Οδηγίες δές στην επισυναπτόμενη εικόνα.

 

Εφαρμογές που σου προτείνω να δοκιμάσεις:

1. - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.maxmpz.audioplayer&hl=en

2. - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tbig.playerprotrial&hl=en

Εχει και πολλά άλλα (FREE) αυτά κάνουν όλες τις λειτουργείες που θα χρειαστείς. Μην ξεχνάς οτι σημαντικό ρόλο στη μουσική παίζει

και το tagging. FileExplorers έχει πολλά στο GooglePlay δοκίμασε να δείς ποιος σου ταιριάζει. Αν χρειαστείς κάτι άλλο το λές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Λοιπον,για την ιστορια αγορασα πριν 10 μερες το mini,240 ευρω απο μαγαζι κοντα στην ομονοια(καινουργιο φυσικα).Σημερα αγορασα μια καρτα μνημης 32 GB της Transcend class 10,στην τιμη 15,15 ευρω απο μαγαζι καπου στην Λεκκα(μεσω Σκρουτζ).

Σας παρακαλω,οταν θα βαλω την καρτα στο κινητο,πρεπει να κανω κατι;

Και κατι ακομα:Πως μπορω ας πουμε να φτιαξω ενα φακελο,να τον ονομασω rock,να του βαλω μεσα τραγουδια κ να πηγαινω μετα μεσα στο κινητο,να τον βρισκω κ να τα ακουω;;

Γιατι καποτε ειχα το Disire και μου τα ''σκορπιζε''μεσα στο κινητο.Καποιος μου ειχε πει,να βαλω ενα file manager και.........

Η' ας πουμε οτι θελω να βαλω ringtones,video,φωτο,πως θα το κανω;Σε ποια ''διαδρομη'' θα τα δημιουργησω;

Ξερω οτι για σας ισως ειναι πολυ απλα,αλλά θα σας παρακαλουσα,χωρις να θελω να σας κουρασω,να πειτε σας παρακαλω με απλα βηματα,πως μπορω να βαλω γενικα καποια αρχεια στην καρτα μνημης.Το κινητο δεν ειναι ''σπασμενο''.

Σας ευχαριστω για την φιλοξενια,καλο βραδυ.

 

Εγώ θα της εκανα και ενα φορματ μεσα απο το κινητό πριν την χρησιμοποιήσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας.Τωρα τα νεοτερα..Τοποθετησα μεσα την micro sd κ της εκανα διαμορφωση.

Εβαλα στο κινητο τον Astrofile manager,κ εφτιαξα 5 φακελους μεσα στην micro sd.Στον ενα εβαλα φωτο(ολα ok,τις βλεπω),στον αλλο βιντεο(ολα o.k,τα βλεπω τα βιντεακια αφου εγκατεστησα διαφορους players,π.χ vlc,κτλ),και 3 φακελους με τραγουδια.Ενταξει,μεσα απο το κινητο,παταω Astro-extsd card και βλεπω εκει μεσα αυτους τους 5 φακελους.

Ομως,μπαινω ας πουμε στον εναν απο τους 3 που εχω τραγουδια,βλεπω τα τραγουδια,αλλά το μονο που μπορω ειναι να ακουσω 1 τραγουδι.Δεν παει στο επομενο,οταν τελειωσει.Ουτε μεσα απο τις ρυθμισεις βρηκα κατι.Δηλαδη,καταλαβατε ετσι, εγω θελω να τα επιλεξω ολα(κατι που με αφηνει να το κανω μεν)αλλά να μπορω να τα ακουω ολα,ειτε με τη σειρα,ειτε ανακατεμενα.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα στο κινητο τον Astrofile manager,κ εφτιαξα 5 φακελους μεσα στην micro sd.

Ομως,μπαινω ας πουμε στον εναν απο τους 3 που εχω τραγουδια,βλεπω τα τραγουδια,αλλά το μονο που μπορω ειναι να ακουσω 1 τραγουδι.Δεν παει στο επομενο,οταν τελειωσει.Ουτε μεσα απο τις ρυθμισεις βρηκα κατι.Δηλαδη,καταλαβατε ετσι, εγω θελω να τα επιλεξω ολα(κατι που με αφηνει να το κανω μεν)αλλά να μπορω να τα ακουω ολα,ειτε με τη σειρα,ειτε ανακατεμενα.

Kαταρχάς το S4mini έχει file manager από μαμά. Έτσι το να κατεβάσεις έναν file manager από το google play είναι υπερβολή, εκτός αν χρειάζεσαι εξεζητημένα πράγματα.

Δοκίμασε να προσπελάσεις τους φακέλους που έφτιαξες από το "Μy Files" και θα μπορείς να επιλέξεις όλα τα αρχεία εντός ενός directory.

Link to comment
Share on other sites

Από το S4 MINI ζητά διαμόρφωση;; Έγινε μετά από αναβάθμιση; Διαμόρφωση και ΠΟΛΥ ΚΑΚΩΣ μου ζήτησε το S4 που έχω.
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Aπλά την βάζεις και την φορτώνεις ότι θες.

Για να βάλεις ένα τραγούδι ringtone πατάς παρατεταμένα πάνω στο τραγούδι (από την εφαρμογή music) και πατάς set as -> phone ringtone για όλες τις επαφές ή caller ringtone για μία επαφή.

Για το πώς να τακτοποιήσεις τα τραγούδια σου δεν ξέρω να σε βοηθήσω.

Ευχαριστω πολυ..

Οδηγίες δές στην επισυναπτόμενη εικόνα.

 

Εφαρμογές που σου προτείνω να δοκιμάσεις:

1. - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.maxmpz.audioplayer&hl=en

2. - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tbig.playerprotrial&hl=en

Εχει και πολλά άλλα (FREE) αυτά κάνουν όλες τις λειτουργείες που θα χρειαστείς. Μην ξεχνάς οτι σημαντικό ρόλο στη μουσική παίζει

και το tagging. FileExplorers έχει πολλά στο GooglePlay δοκίμασε να δείς ποιος σου ταιριάζει. Αν χρειαστείς κάτι άλλο το λές.

Σε ευχαριστω πολυ κ εσενα..

Εγώ θα της εκανα και ενα φορματ μεσα απο το κινητό πριν την χρησιμοποιήσω.

Ευχαριστω πολυ..

Kαταρχάς το S4mini έχει file manager από μαμά. Έτσι το να κατεβάσεις έναν file manager από το google play είναι υπερβολή, εκτός αν χρειάζεσαι εξεζητημένα πράγματα.

Δοκίμασε να προσπελάσεις τους φακέλους που έφτιαξες από το "Μy Files" και θα μπορείς να επιλέξεις όλα τα αρχεία εντός ενός directory.

Εχεις δικιο,τον Astro τον ειχε ''μαμα'',απλα δεν θυμομουν, αν τον ξαναεγκατεστησα,γιατι ειχα κ στο περελθον Android.

Από το S4 MINI ζητά διαμόρφωση;; Έγινε μετά από αναβάθμιση; Διαμόρφωση και ΠΟΛΥ ΚΑΚΩΣ μου ζήτησε το S4 που έχω.

Αν καταλαβα τι θες να πεις,εγω απο μονος μου εκανα διαμορφωση,δεν μου το ζητησε-''επεβαλε''η συσκευη...

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου, χρειάζομαι άμεσα την βοήθειά σας, στο s4 mini που ήρθε δώρο άπο dubai δεν έχει την Ελληνική γλώσσα, και από Αγγλικά.... άστα να πάνε.. θα ήθελα λοιπόν να μου πει κάποιος κάποιο εύκολο (σχετικά) τρόπο που να μην εμπεριέχει κυνδυνους για την συσκευή.. αν πρέπει να βάλω κάποια άλλη ρομ, θα ήθελα να μου πει κάποιος... (θα του ήμουνα ίδιαίτερα ευγνόμων) ποιά και από που να κατεβάσω και πως θα γίνει η όλη διαδικασία... (ίσως να υπάρχει κάπου ένας οδηγός που δεν το γνωρίζω προσωπικά εδώ στο φόρουμ!)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...