Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

δεν έχω εμπειρία σε android, και είναι σημαντικό για μένα να συγχρονίζω τα ραντεβού που έχω στο ημερολόγιο του outlook στο pc.

Γίνεται απροβλημάτιστα, ή θα πρέπει αναγκαστικά να μπλέξω με την Google σε on line?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδώ είσαι!Το ίδιο θέμα είναι για όλες τις εκδόσεις του S4 mini.

Σ'ευχαριστώ απλά ρώτησα γιατί έχω δει θέμα και για άλλο μοντέλο, οπότε υπέθεσα μήπως υπήρχε κι άλλο θέμα...

 

Εχω τρομερό πρόβλημα με τις κάρτες Micro sd. Πριν από ενα μήνα που είχα μια kingston μου έβαζε συνέχεια πρόβλημα με τις εφαρμογές και μετα από λιγο καιρο δεν διαβαζε την κάρτα και έπρεπε να την κάνω format! Μετα έβαλα μία verbatim μήπως και εφταιγε η κάρτα αλλά σήμερα μετά από κάποιες αποτυχίες φόρτωσης εφαρμογών μου κατέστρεψε την κάρτα τόσο που δεν την βλεπει καθόλου ο υπολογιστής για να μπορώ να της κάνω format!! Δεν ξέρω τι να κάνω με το κ...οτηλεφωνο!!!

 

Δοκίμασε αυτήν, δε μου έχει βγάλει κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής http://www.public.gr/product/tilefonia/accessories/flash-memory/micro-sd/sandisk-ultra-microsdhc-16gb-android-ci10/prod2810515pp/

 

 

:!:Απο Ομάδα Διαχείρισης: Παρακαλείστε να αποφεύγετε τα συνεχόμενα μηνύματα:!:

Edited by mindfield
Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195 White Frost 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα. Πηγα χθες να αγορασω το s4 mini απο ενα καταστημα το οποιο το βρηκα μεσω του skroutz και στο κουτι ειχε δυο ταινιες ασφαλειας, τη μια πανω απο την αλλη. Τι μπορει να σημαινει αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βαρεθεί να το γράφω...κάρτες micro sd μόνο Samsung. Βγάλτη και δοκίμασε τη σε υπολογιστή.

 

Eμενα η sandisk 64gb class 10 δουλευει απροβληματιστα απο τη πρωτη στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα. Πηγα χθες να αγορασω το s4 mini απο ενα καταστημα το οποιο το βρηκα μεσω του skroutz και στο κουτι ειχε δυο ταινιες ασφαλειας, τη μια πανω απο την αλλη. Τι μπορει να σημαινει αυτο;

 

Αν παρεις ενα κινητο (η οποιαδηποτε συσκευη) και σου βγει ελαττωματικη (συνηθως software) το επιστρεφεις και σου δινουν καινουργιο. Το κινητο που επιστρεφεις αν φτιαχνεται το διορθωνουν και το ξαναβγαζουν στην κυκλοφορια βαζοντας νεα ταινια ασφαλειας.

Υ.Γ Χρονια πολλα

Edited by spirtos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα. Πηγα χθες να αγορασω το s4 mini απο ενα καταστημα το οποιο το βρηκα μεσω του skroutz και στο κουτι ειχε δυο ταινιες ασφαλειας, τη μια πανω απο την αλλη. Τι μπορει να σημαινει αυτο;

 

 

 

 

Φίλε κάπου μέσα στο νήμα γράφουν κάποιοι ότι μερικά μερικά τηλ είχαν το ίδιο θέμα,ότι μάλλον είχαν ανοιχτεί από την ιδια την samsung για ελενχο.Μερικοί εγραψαν οτι ήταν επιστροφής τηλέφωνα,εγω δεν το πιστέυω αυτό μιας και το τηλ αμα ανοιχτεί φένετε μεταχειρισμένο κατευθείαν. Μην σε προβληματιζει το γεγονός αυτό κοίτα να χαρείς τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα, έχω ορισμένα θέματα:

1) Ποια έκδοση του kies να κατεβάσω, την απλή ή την 3;

2) Παρατηρώ ότι γενικά είστε ευχαριστημένοι με την αυτονομία, όμως η συσκευή μου με εξαίρεση 1 φορά που κράτησε 1.5 μέρα, θέλει τουλάχιστον 1 φορά τη μέρα φόρτιση(με ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση ενέργειας), χωρίς να του κάνω τρελή χρήση, είχα βρει και μια εφαρμογή που είχα εγκαταστήσει η οποία το καταπονούσε, την έδιωξα, αλλά το πρόβλημα συνεχίζεται, προτάσεις;

3) Αν έχω καταλάβει σωστά από προηγούμενες απαντήσεις, πρέπει να 'χω βρει χώρα προέλευσης του κινητού(εντός Ευρώπης), απο 'κει και πέρα, πρέπει να βάλω οπωσδήποτε την ελληνική ROM; Αν ναι, χάνεται η εγγύηση; Αν όχι, πως ξέρω αν είναι ενημερωμένη η συσκευή; Έψαξα σε

4) Όσο για το lag που έχω διαβάσει στο θέμα, άντε να μου το κάνει σε 1 παιχνίδι, στιγμιαία, πουθενά αλλού. Δε μπορώ να καταλάβω τι παίζει με τις δικές σας συσκευές...

Αυτά προς το παρών, με συγχωρείτε για το μεγάλο post, αλλά σαν newbie με τη συσκευή ε όσο να 'ναι, προσπαθώ να τη μάθω όσο καλύτερα μπορώ :P Είναι κινητάρα πάντως!

Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195 White Frost 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πως απενεργοποιουμε τον ήχο της φωτογραφικής μηχανής? Κάνει θόρυβο ακόμα και στο αθόρυβο..
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα, έχω ορισμένα θέματα:

1) Ποια έκδοση του kies να κατεβάσω, την απλή ή την 3;

2) Παρατηρώ ότι γενικά είστε ευχαριστημένοι με την αυτονομία, όμως η συσκευή μου με εξαίρεση 1 φορά που κράτησε 1.5 μέρα, θέλει τουλάχιστον 1 φορά τη μέρα φόρτιση(με ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση ενέργειας), χωρίς να του κάνω τρελή χρήση, είχα βρει και μια εφαρμογή που είχα εγκαταστήσει η οποία το καταπονούσε, την έδιωξα, αλλά το πρόβλημα συνεχίζεται, προτάσεις;

3) Αν έχω καταλάβει σωστά από προηγούμενες απαντήσεις, πρέπει να 'χω βρει χώρα προέλευσης του κινητού(εντός Ευρώπης), απο 'κει και πέρα, πρέπει να βάλω οπωσδήποτε την ελληνική ROM; Αν ναι, χάνεται η εγγύηση; Αν όχι, πως ξέρω αν είναι ενημερωμένη η συσκευή; Έψαξα σε

4) Όσο για το lag που έχω διαβάσει στο θέμα, άντε να μου το κάνει σε 1 παιχνίδι, στιγμιαία, πουθενά αλλού. Δε μπορώ να καταλάβω τι παίζει με τις δικές σας συσκευές...

Αυτά προς το παρών, με συγχωρείτε για το μεγάλο post, αλλά σαν newbie με τη συσκευή ε όσο να 'ναι, προσπαθώ να τη μάθω όσο καλύτερα μπορώ :P Είναι κινητάρα πάντως!

1 όποια έκδοση να βάλεις θα σου κάνει αυτόματα update το kies στην final.

2 κάποιοι έχουν προβλήματα με την μπαταρία τους βλέπε στης πίσω σελίδες .

3 όλες η roms είναι ίδιες .και ναι εάν το κινητό σου φοράει την MJ7 rom που έχει το KNOX χάνεις πανιγηρικά την εγγύηση σου με ότι πας να φλασάρης .

4 το κινητό έχει λαγ ένα μέσα στην εναλλαγή των φωτο και ένα μέσα στο ιστορικό κλήσεων

και πού και που κανένα μέσα στο μενού

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πως απενεργοποιουμε τον ήχο της φωτογραφικής μηχανής? Κάνει θόρυβο ακόμα και στο αθόρυβο..

 

αν εισαι ρουτ,κατεβασε xposed installer καντον εγκατασταση κατεβασε το module wannam xposed κ μεσα εχει επιλογη για σιγαση του κλειστρου...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πως απενεργοποιουμε τον ήχο της φωτογραφικής μηχανής? Κάνει θόρυβο ακόμα και στο αθόρυβο..

Πώς γίνεται αυτό?

Εμένα μόνο στον "ήχο" το κάνει.

Στο "δόνηση" και "σίγαση" δέν ακούγεται.

Link to comment
Share on other sites

1 όποια έκδοση να βάλεις θα σου κάνει αυτόματα update το kies στην final.

2 κάποιοι έχουν προβλήματα με την μπαταρία τους βλέπε στης πίσω σελίδες .

3 όλες η roms είναι ίδιες .και ναι εάν το κινητό σου φοράει την MJ7 rom που έχει το KNOX χάνεις πανιγηρικά την εγγύηση σου με ότι πας να φλασάρης .

4 το κινητό έχει λαγ ένα μέσα στην εναλλαγή των φωτο και ένα μέσα στο ιστορικό κλήσεων

και πού και που κανένα μέσα στο μενού

Οκ θα ψάξω στις πίσω σελίδες για περαιτέρω απαντήσεις, όσο για τη ROM έχει την ΜΗ1. Δόξα τω θεώ, δεν μου έχει εμφανιστεί κανένα τέτοιο lag προς το παρών. Έκανα για πλάκα και μια δοκιμή στο AnTuTu Benchmark, 20272 δε μπορώ να πω πως είναι και άσχημα ε;

Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195 White Frost 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αυτή κάνει για s4 mini και άν ναί τί διαφορά έχει η plus με την pro και έχουν τόσο μεγάλη διαφορά τιμής?

http://www.bestprice.gr/search?q=samsung+microsd+32gb

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αυτή κάνει για s4 mini και άν ναί τί διαφορά έχει η plus με την pro και έχουν τόσο μεγάλη διαφορά τιμής?

http://www.bestprice.gr/search?q=samsung+microsd+32gb

 

η μια ειναι microsdhc, η αλλη ειναι SDHC...

Edited by john90
Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195 White Frost 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

αν εισαι ρουτ,κατεβασε xposed installer καντον εγκατασταση κατεβασε το module wannam xposed κ μεσα εχει επιλογη για σιγαση του κλειστρου...

Σε ευχαριστω! Όμως ακόμα ακούγεται ο ήχος κατά την εστίαση.. έχεις ιδέα πως αλλάζει αυτό?

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω! Όμως ακόμα ακούγεται ο ήχος κατά την εστίαση.. έχεις ιδέα πως αλλάζει αυτό?

 

σε note2 επιασε με wannam...τεςπα θα το ψαξω για λυση απο xda μηπως υπαρχει κατι,μεχρι τοτε αν δεν βαριεσαι κανε δουλεια σου με αλλη εφαρμογη καλυτερη τις μαμας καμερα οπως

https://play.google.com/store/apps/details?id=soft.kinoko.SilentCamera

δεν εχει φυσικα τον εκνευριστικο ηχο

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα ψάξω στις πίσω σελίδες για περαιτέρω απαντήσεις, όσο για τη ROM έχει την ΜΗ1. Δόξα τω θεώ, δεν μου έχει εμφανιστεί κανένα τέτοιο lag προς το παρών. Έκανα για πλάκα και μια δοκιμή στο AnTuTu Benchmark, 20272 δε μπορώ να πω πως είναι και άσχημα ε;

τα lag εμφανίζονται όταν φουσκώνει η μνήμη του .οπότε δεν έχεις ΚΝΟΧ με την ΜΗ1. το untatu τόσο βγάζει .αλλά σε δείχνει αυτό που πρέπει να δεις είναι ψεύτικα τα benchmark.

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται αυτό?

Εμένα μόνο στον "ήχο" το κάνει.

Στο "δόνηση" και "σίγαση" δέν ακούγεται.

 

Εμένα μόνο στη σίγαση δεν ακούγεται... Στα άλλα δυο ναι.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τα lag εμφανίζονται όταν φουσκώνει η μνήμη του .οπότε δεν έχεις ΚΝΟΧ με την ΜΗ1. το untatu τόσο βγάζει .αλλά σε δείχνει αυτό που πρέπει να δεις είναι ψεύτικα τα benchmark.

Ωραία, όσον αφορά για το ΚΝΟΧ... Για το benchmark ποια εφαρμογή προτείνεις; Πάντως είχα δει από άλλους που έλεγαν 14000, ή ακόμα και 4000 και έτσι μου κινήθηκε η περιέργεια να σου πω την αλήθεια...

 

Εμάς παίρνει την microsdhc να υποθέσω...

Ποντάρω πως ναι, μόνο αυτή πρέπει να δέχεται η συσκευή, βασικά αν μπορείς να τσεκάρεις τις μνήμες από κοντά κιόλας για να συγκρίνεις τα μεγέθη ;)

Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195 White Frost 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία !1

 

Πάντως έφυγε το 2013 και αναβάθμιση ακόμα δεν είδαμε :P

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...