Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μεχρι να κλεισει;; Οχι λιγο πριν το τελος;

 

για την πρωτη φορα καλο ειναι να την τελειωσεις ολη την μπαταρια αλλα και να το φορτισεις στο 2-3% δεν θα γινει τιποτα φοβερο..

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε!! Μολις παρεληθφη απο kaizer , σφραγισμενα ολα, μονη ταινια ασφαλειας Samsung, κλειστα καπακια, τιποτα απο αυτα που κατα καιρους ανεφεραν συμφουρομιτες. Ειναι γαλλικο.

Δεν το εχω ενεργοποιησει ακομα, καθως ειμαι δουλεια, μολις παω σπιτι ορμαω!! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/3385501/Samsung-Galaxy-S4-mini-i9190-3G-8GB.html

Η εκδοση μονο με 3G ξερουμε ποτε θα κυκλοφορησει και ποσο θα κανει;; Γιατι μενω στην Πατρα και πιστευω με την 4G εκδοση η μπαταρια θα φευγει νερο μιας και θα ψαχνει για 4G και δεν θα βρισκει και εδω καλα καλα δεν ποιανω 3G..!

Edited by Giannis_95
Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/3385501/Samsung-Galaxy-S4-mini-i9190-3G-8GB.html

Η εκδοση μονο με 3G ξερουμε ποτε θα κυκλοφορησει και ποσο θα κανει;; Γιατι μενω στην Πατρα και πιστευω με την 4G εκδοση η μπαταρια θα φευγει νερο μιας και θα ψαχνει για 4G και δεν θα βρισκει και εδω καλα καλα δεν ποιανω 3G..!

Το απενενεργοποιείς ;)

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Το απενενεργοποιείς ;)

 

χαχα ισχυειιι.. Αλλα το λεω για να γλυτωσω καποια λεφτα μιας και το απλο αφου δεν θα εχει 4G θα ειναι αρκετα ποιο φθηνο!!

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

χαχα ισχυειιι.. Αλλα το λεω για να γλυτωσω καποια λεφτα μιας και το απλο αφου δεν θα εχει 4G θα ειναι αρκετα ποιο φθηνο!!

 

Χωρίς να θέλω να σε αποθαρρύνω μάλλον δεν θα έρθει η έκδοση με σκέτο 3G... Απ όσο έχω διαβάσει το συγκεκριμένο μοντέλο κυκλοφορεί μόνο σε πολύ συγκεκριμένες αγορές.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω το galaxy s i 9000 παλιο τηλ αλλα πολυ καλο η εποχη του περασε ομως σκεφτομαι να παρω το galaxy 4 mini GT i9195

μπορω μετα την αγορα να περασω θεση και για δευτερη SIM και αν αξιζει να το αγορασω το εχω βρει 280 euro skroytz ειναι καλο τηλ ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω το galaxy s i 9000 παλιο τηλ αλλα πολυ καλο η εποχη του περασε ομως σκεφτομαι να παρω το galaxy 4 mini GT i9195

μπορω μετα την αγορα να περασω θεση και για δευτερη SIM και αν αξιζει να το αγορασω το εχω βρει 280 euro skroytz ειναι καλο τηλ ευχαριστω

 

Όχι δεν μπορείς να περάσεις θέση για δεύτερη sim....Υπάρχει το ίδιο μοντέλο με δύο sim, το gt-i9192 αλλά δεν είναι 4G από ότι θυμάμαι.... δες τα χαρακτηριστικά του αν σε ενδιαφέρει. Πάντως σαν αγορά αξίζει το συγκεκριμένο που έχω και ειδικά σε αυτήν την τιμή.

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

εχθές το παρέλαβα από kaizer στα 280 το κινητό με μονή ταινία ασφαλείας(την δοκίμασα κιόλας και δεν ξεκολλάει ξεριζώνει και το χαρτί του κουτιού ) γαλλικό με κουμπωμένο κανονικά το καπάκι του, μόλις το άνοιξα ήταν από τις αρχικές ρυθμίσεις επέλεξα γλώσσες κτλ ,και η απόχρωση του άσπρου είναι τέλεια νομίζω . από μπαταρία πάει καλά νομίζω .με την MG8 έκδοση πάνω .μου το έστειλαν μέσα σε φάκελο που δεν προστατευόταν καθόλου και δεν μου άρεσε αυτό .επίσης αρνίθκαν να μου δώσουν το IME να το τσεκάρω .και μου έστειλαν μια θήκη σαν δώρο τραγική που μόνο από το μέγεθος κατάλαβα ότι δεν ταιριάζει
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς να προτείνει καμιά καλή micro sd 32gb ή 64gb?

 

Ευχαριστώ!

 

Εγώ πήρα αυτήν. Με τις 64αρες έχω ακούσει διάφορα και είμαι επιφυλακτικός!

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτήν. Με τις 64αρες έχω ακούσει διάφορα και είμαι επιφυλακτικός!

Ευχαριστώ φίλε μου.

Κάτι απο Ελλάδα για να μην μπλέκω με αγορές εκτός υπάρχει ή θα μου βγεί πολύ πιο ακριβά?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου.

Κάτι απο Ελλάδα για να μην μπλέκω με αγορές εκτός υπάρχει ή θα μου βγεί πολύ πιο ακριβά?

 

και εγώ αυτήν έχω πάρει και είμαι υπερ ευχαριστημένος.

απο ελλάδα κάνε μια βόλτα απο public ή πλαίσιο και πάρε μία.το ζήτημα είναι όχι οτι θα την πληρώσεις ακριβότερα αλλά δεν θα έχει την ποιότητα της παραπάνω. σου το λέω διότι τελικώς οι microsd είναι ευαίσθητες(θρηνώ δύο έως τώρα) και αξίζει να το κοιτάξεις λίγο παραπάνω.

halasy το s2.

δεν πράζ ρα χαζέ πάρι του s3

Link to comment
Share on other sites

Ειχα προβλημα συμβατοτητας με μια microSD Sandisk 64GB που ειχα παρει αλλα τελικα μου την πηραν πισω διοτι εφταιγε η microSD..οποτε δεν εχει σημασια αν ειναι 32GB ή 64GB.

Μπορεις να το παθεις και με 32αρα καρτα αν υπαρχη προβλημα αρκει να φταει η καρτα και οχι το τηλεφωνο.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω παρει αυτην http://www.e-shop.gr/product?id=PER.576896 και παρολο που ειναι 64GB ειναι απολυτα συμβατη,ταχυτατη και λειτουργη απροβληματιστα.
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σε αποθαρρύνω μάλλον δεν θα έρθει η έκδοση με σκέτο 3G... Απ όσο έχω διαβάσει το συγκεκριμένο μοντέλο κυκλοφορεί μόνο σε πολύ συγκεκριμένες αγορές.

:oops:

Μηπως λοιπον θα ηταν καλο και οι Mods να αλλαξουν τον τιτλο του thread σε GT-I9195? Αφου επίσημα, μονο η LTE εκδοση εισαγεται απο την αντιπροσωπεια και αυτην βρισκει κανεις σε ολα τα καταστηματα...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

:oops:

Μηπως λοιπον θα ηταν καλο και οι Mods να αλλαξουν τον τιτλο του thread σε GT-I9195? Αφου επίσημα, μονο η LTE εκδοση εισαγεται απο την αντιπροσωπεια και αυτην βρισκει κανεις σε ολα τα καταστηματα...

 

Ναι πιστεύω ότι θα πρέπει να αλλαχτεί !!!

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

κάποιος να κάνει το καλό και να ανεβάσει έναν καλό οδηγό για root και unroot στα ελληνικά με εικόνες και βίντεο θα μας βοηθήσετε πάρα πολύ
Link to comment
Share on other sites

κάποιος να κάνει το καλό και να ανεβάσει έναν καλό οδηγό για root και unroot στα ελληνικά με εικόνες και βίντεο θα μας βοηθήσετε πάρα πολύ

 

Εισαι και εσυ αστερι στις ξενες γλωσσες οπως και γω ε;

Και μενα αν δεν ειναι στα Ελληνικα δεν καταλαβαινω σχεδον τιποτα.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εισαι και εσυ αστερι στις ξενες γλωσσες οπως και γω ε;

Και μενα αν δεν ειναι στα Ελληνικα δεν καταλαβαινω σχεδον τιποτα.:lol:

 

όχι απλά για να είναι εύκολο σε όλους τους χρήστες του κινητού μας .το symbian που είχα n8 το είχα χακάρει απο ξένη σελίδα δεν έχω θέμα απλά φοβάμαι λιγάκι γιατί στο XDA δεν έχει ούτε εικόνες καν .είμαι πρωτάρης στο robot και ψάχνομαι .άσε που στα σχόλια λένε ότι νάνε μερική .γιαυτό τα παιδιά από το foroum ας μας βοηθήσουν λίγο

Link to comment
Share on other sites

Με το unroot φαντάζομαι Ότι δεν φαίνεται κάπου ότι έχουμε επέμβει στο κινητό,σωστά?η έχει θέμα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Με το unroot φαντάζομαι Ότι δεν φαίνεται κάπου ότι έχουμε επέμβει στο κινητό,σωστά?η έχει θέμα.

 

O counter θα γράψει ,και δυστυχώς βλέπω οτι το triangle δεν είναι συμβατό με το s4 mini .

 

Θα το γράψω τώρα στον οδηγό .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

- Root στο Galaxy S4 mini

 

...

 

το κέρνελ το αλλάζει η πρέπει να το αλλάξουμε εμείς??γιατί είδα πως στο XDA έχει να κατεβάσεις και το κέρνελ το διορθωμένο από τον acro πως λέγετε αυτός .άλλα αυτά είναι δοκιμασμένα???όποιος τα έχει κάνει ας αναφερθεί

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

το κέρνελ το αλλάζει η πρέπει να το αλλάξουμε εμείς??γιατί είδα πως στο XDA έχει να κατεβάσεις και το κέρνελ το διορθωμένο από τον acro πως λέγετε αυτός .άλλα αυτά είναι δοκιμασμένα???όποιος τα έχει κάνει ας αναφερθεί

 

Γιαυτό έβαλα και το link του thread στο xda ώστε να ενημερωνεστε για το τι γίνεται .

 

Ο οδηγός μεταφέρθηκε στο σωστό section

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...